„Turisté z Holandska“ a česká policie


Dneska myslím nebudu  vůbec  dlouhý. Už proto ne, že  jsem si  vybral naprosto triviální téma.Kde  navíc  není  nad  čím dumat a  co se snad  ani nedá popsat  z nějakého jiného úhlu,  který by ještě neproprala  velká  media. Ano, myslím  ten incident  v  centru Prahy, kde  banda  sedmi  grázlů, importovaných k nám  odněkud ze zahraničí,  napadla  číšníka, který  se  jim  snažil  vysvětlit, že  restaurace v tuzemsku mají  zahrádky  pouze  a  jen proto, aby v  nich prodávaly  svoje pevné i  tekuté poživatiny a  že  to zcela určitě  nejsou  veřejné  lavičky,  kde  lze  volně  konzumovat  to,   co si kdo  donese. Pro sedmičku  grázlů cosi nepochopitelného, nanejvýš  drzého  a  velmi obtěžujícího.   Takže  číšnikovi naložili, co se  do něj vešlo a  JIP  ještě  byla  schopna  zvládnout.

Všechny  velké tuzemské  televize z  toho incidentu  v  hlavních zpravodajských  relacích  přinesly  video. A  zrovna tak  konstatovaly,  po  tomto  výkonu  „turisté “  spokojeně  nastoupili  do tramvaje  a kamsi odjeli.

Přesně ta  poslední informace mne  skutečně  zaujala natolik, že jsem se    rozhodl   téma  zpracovat.  Takže  vážení  – uprostřed Prahy  lze, před  očima veřejnosti za  bílého dne a  dohledu  kamer  všeho druhu,  někoho veřejně  přizabít  ve větší  skupině,  navíc  jasně  jako parta cizozemců, aniž  by kdokoli reagoval, následně  nastoupit  do MHD a  v pohodě  odjet?  Tohle  je  vážně  možné v  suverénním státě jménem  Česká  republika  možné  v  dubnu  2018?

A  aby  všemu  byla  nasazena  nikoli koruna, nýbrž  šaškovská  čepice,  pak  ty  ráfky  zadrží  těsně  před odletem na Ruzyni  policie  na  podnět  jisté  všímavé  občanky…..

Nevěřím vlastním  očím a uším!!!

Prý  jsme  šestou nejbezpečnější  zemí světa. Mi tuhle  vzkazovali  z televizní obrazovky  president a  premier v  demisi.  A  prý  to  tak pod jejich vedením určitě  zůstane.

Hm. Tak  jo.  Takže  opravuji  svoje podivení a  otázku  zformuluji  jinak:

Tohle je možné  ve  státě, který  je  šestou nejbezpečnější  zemí na světě  v  dubnu  2018?

No tak  to by mne  zajímalo, jak  asi vypadá  situace  v centru  hlavního města dejme tomu , takového 25. nejbezpečnějšího státu  na  zeměkouli.  Dal jsem si práci  a našel ji – je  to Rumunsko. Takže  tam by  to mělo v Bukurešti     být  v nejbližším sousedství  jejich  Václaváku a Příkopů  nejméně  o řád  divočejší  než  v Práglu. Nemohu posoudit. Nikdy jsem tam nebyl  a přiznávám, že  o  Rumunsku  a  tamní  situaci  jsem nikdy valné mínění  neměl a  nemám ani dnes. Balkán je prostě  Balkán. Takže  co takhle zkusit  něco jiného.  Jde to celkem snadno, protože  hned  za Rumunskem je  Slovensko…..

Nechápu,  v čem je  je  bezpečnost  u  našich  východních  sousedů, kteří  jsou nám navíc  národem  naprosto nejbližším,  o  fous  horší  než  u  Drákulových potomků a významně  horší než  u nás,   ale  zkrátka  to poměřování, těm, co ho dělali, tak nějak  vyšlo. Pro mne  dost nepochopitelně. Ale  tohle  nemohu pojednat, protože  tuším  jen velmi nedostatečně  jaká  kritéria , s  jakou  váhou, si tvůrci  tohoto srovnání  vzali jako  měřítka. Viz  následující  grafiky pro Českou a Slovenskou republiku:

Mně  to  vychází tak, že  rozdíl je jen  v posledním  kritériu  a že  bratři z pod Tater jsou  víc  domácně i  mezinárodně  konfliktní!  I  vy jedni !

Jen  tak mimochodem,  takové  Rusko,  tak  to je  tedy   divočina non plus  ultra!!!!  Je  až na  151. pozici.  a tvoří v podstatě  až  úplný  závěr  žebříčku,  obklopeno  zeměmi  typu  Středoafrická  republika, Republika  Kongo, Jemen, Somálsko, Libye, Irák, Sýrie….  Prostě  všechny  zhroucené země  téhle planety, kde , když  v noci  jdete  spát, netušíte, jestli se ráno probudíte  živí a  když se vám to  ráno  podaří, tak  nemáte  ani ponětí o tom, jestli přežijete  jakýchkoli nejbližších 5 minut..  Takže  dám i  ruská  čísla. Pro ilustraci:

Co ti Rusáci pro Krista na  tom Putinovi  viděj,  když je  to tam jako  v Iráku nebo Líbyi???  No ale nechme  Rusáky Rusákům  a vraťme  se k  incidentu v  srdci Prahy.

Babiš  se Zemanem  tvrdí,  že  jsme  ta  šestá nejbezpečnější země na  světě  a  že  to tak zůstane. Přirozeně, jen pod jejich vedením!

Ne, nehodlám je činit osobně odpovědnými  za  tu  rvačku a  za  naprosto  zjevně  zoufalou  práci  policie státní i městské. Přesněji  – za jejich  totální selhání.  Ani nápad, tohle  opravdu není jejich  práce!  Nicméně, koho  to práce  v  každém případě už je, je ministr  vnitra a  pražská  primátorka. Protože  oni  jsou ti, kdo odpovídají  za  stav  republikového i   městského  ozbrojeného sboru.  Celkový  stav. A  přirozeně  všichni, co  mají  se státními  a městskými  biřici  služebně  cokoli  společného v přímé  a výkonné linii.     Nicméně , je neoddiskutovatelné,  že  současného ministra  vnitra  zřejmě instaloval  zejména  Zeman a  akceptoval  Babiš a  ohledně  primátorky  Krnáčové  je  to zcela  Babišova  kompetence.   A  že  obě  větve, zajišťující  elementární bezpečnost v  Praze a především jejím  centru v  daném případě  úplně selhaly!

Pro jistotu  ještě  dodám, že  si vůbec  nemyslím, že  se tomu  brutálnímu  útoku  dalo předejít. Když se někdo chce porvat /což by  zjevně  ten případ/, tak mu v tom nikdo nezabrání.  Ale  jsem zcela  fascinován  tím, že  ti  grázlové  odjeli, když  dokončili ten  adrenalínový  zážitek,  jen tak  tramvají….. Jako by  se nechumelilo a  nic.

Že  je nejspíš  nikdo nehledal,  natož  stíhal.  Že  je nehlásil, ať  už  z  ubytovacího zařízení  nebo minimálně  už  o jeden  den  dříve, protože  to prý  se porvali zase  někde jinde,  když  si v duchu  nejmodernějších  cizineckých  tradic,  už několik posledních  let  importovaných do Evropy  jako  žádoucí vzorec  multikulti  chování,  veřejně  a hromadně  osahávali  nějakou  ženu a  když  jí její doprovod  hodlal  bránit, tak  skončil také v nemocnici. V nějakém baru nebo restauraci.  Ani to  zjevně  nikdo neshledal  bezpečnostním  rizikem a ze všech nejméně  orgány  vytvořené a  placené  za  účelem  eliminace podobných  událostí…

Nerozumím  tomu.  Kolikrát  jsme, po  všemožných  útocích  vraždících  teroristických  maniaků, slyšeli, že taková  je  doba,  že  se terorismu nedá  zabránit, jen  ho  nějak  omezovat a  že je jen otázka  času  než se něco takového  stane  i  u nás.  Prý  si musíme  zvykat.  Ale  vždycky  nás  politici ubezpečovali,  že  jsme  připraveni podobné  situace  zvládnout,  že  příslušné orgány,  zejména  policejní složky  jsou plně na výši a  maximálně připraveny.

Jsem už dost  dospělý  na to, abych  těmhle  řečem  věřil. Na  teroristy a jejich  akce  nikdy nikdo není dost připravený ! Nemůže  být.  Ale parta  obyčejných  grázlů?  Za  bílého dne a  v centru hlavního města? A odjede  šalinou a je  chycena  díky  nějaké  paní  na letišti, co  je poznala  podle  videa  v  televizi????? To je  tedy  opravdu  nářez!

Radši  si  ani  nepředstavuji, přesto, že  k tomu stačí opravdu  jen minimum fantazie,  jak  by  to  asi dopadlo,  kdyby  místo  Turků s holandskými  pasy  /ano, prý to jsou  Holanďané s  tureckými kořeny/, dorazila  parta  vycvičených, odhodlaných a trochu  sofistikovaných  teroristických  zabijáků a   spustila nějaký  ten ohňostroj, jak mají ve  zvyku!  Určitě  by  si dali pozor, aby  jejich tváře nezachytila  žádná  kamera  a zanechali po sobě minimum stop.  A policie  by  rozhodně  nedostala  okamžitý  tip, že právě  odjíždějí  nějakou tou  tramkou ze  stanice  50 metrů odtud….

Ten incident  by mi nestál normálně  ani za jeden  řádek textu.  Prostě  bych ho pominul.  Grázlíci, co s e chtějí porvat a vidět  krev, vždycky  byli a budou. Ale  když  si člověk  dá  do souvislostí  dnešní  dobu,  rizika,  kterými je, nejméně  od  11. září 2001 doslova  vyplněna a  která na  nás  dopadnou   a následně  je, po všech  hrůzných krveprolitích  fanatických  šílenců v  půlce světa, konfrontován  s  takovouhle  evidentní policejní  neschopností a šlendriánem,  tak mi nezbylo  než  napsat tenhle  text.

Babiš  sestřelil  šéfa  GIPS.  Neměl k němu  důvěru.  Já  za sebe  říkám  – nemám důvěru k předsedovi  vlády, ministru vnitra, policejnímu  řediteli, pražské primátorce, šéfovi její městské policie  a  všem  dalším,  kteří  řídí  jakýkoli policejní  útvar,  který měl zasáhnout co možná  nejrychleji  proti těm  grázlům  nebo je  alespoň  následně  vysledovat a zajistit!!!  A GIBS, kdyby  nebyla momentálně  totálně ochromená  by  měla  sakra  důvod  k šetření.

Česko je  zkrátka  prý  šestou nejbezpečnější  zemí světa. Prý a pokud  ano, tak zcela  evidentně  jen shodou  šťastných náhod. Jen  do té  doby,  než  si  gauneři, grázlové , fanatici a  teroristé  z celého světa  uvědomí,  že  je možné  v  samém  centru  země  uspořádat  velkou krvavou  rvačku a následně odjet  v klídku  MHD!

Myslím, že  i když je  Slovensko  až  26.  tak něco podobného by  v Bratislavě, u náměstí  SNP  nebylo možné….

No a právě  čtu policejní  informaci k zadrženým grázlům. Jejím jádrem  je  toto:

Kriminalisté následně zahájili trestní stíhání dvou z podezřelých pro těžké ublížení na zdraví a podali podnět k jejich umístění do vazby. Další tři muži jsou stíháni pro výtržnictví. Za trestné činy těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Takže  dva pustili,  prý se nezapojili a naopak s e to snažili  uklidnit.  Tři další  provozovali  něco jako  noční halekání  nebo přecházení mimo přechod pro chodce….  A  dva  prý  jsou ve vazbě…  A snad by mohli  dostat  i deset  let.. Kdybychom byli  opravdu bezpečný  stát,  pak by  to někde  v okolí  té desítky  natvrdo chytili.  Pro výstrahu  všem podobným.  Ale  s tím si  určitě  hlavu lámat nemusí….  Stačí  dobrý  advokát a nejen  že  nebude desítka, ale  nejspíš  vůbec  nic. Ba  možná  vysoudí  ještě  omluvu a nějaký ten obolus  za  spáchané příkoří….Jako  Rath ve stejný  den.  Tomu bylo, podle  soudu příšerně ublíženo  tím, že  byl k  soudu, v souladu s předpisy, eskortován  v klepetech…

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.