Uřednická vláda?


Můj stále  oblíbenější Babišův  psáč  Koutník  ovládl v  pátek zase titulku  Babišovek  článkem s  nadpisem  Zemanův  plán B.   Podtitulek vysvětluje, čeho se  týká –Hrad se připravuje na případný  krach jednání o  nové koalici . Variantou je  úřednická  vláda a nečekaný  premier.

Rád  bych pro zájemce  dal i  tentokráte  plný  link, aby  si tu psáčskou laskominku mohli vychutnat  bezezbytku, leč marná  snaha  – k nalezení  pouzena  Lidovky.cz, ale  jen  v placené  verzi.  A  přispívat Babišovi nad  rámec  nezbytně nutného?  Ani v  deliriu tremens!

Takže  stručný  výtah:

-Zeman prý je  nervní  z  Babišova  vyjednávání  o vládě.

-prý není jisté, jak vyjde  socdemácké referendum

-Kdyby  dopadlo negativně, tak  prý  připravuje  úřednický  kabinet

-prý nechce předčasné  volby

-premierem ouřadou  by  se prý stal generální  šéfík ČEZu  Daniel Beneš

-prý  ale  dalšími vážnými kandidáty  je věrný  pes Pecina a  pitbulka Vitásková

Těch prý  je  přirozeně  více, ale  tahle  jsou  klíčová.

Přiznávám, že  normálně  by mi to  za  námahu  něco takového komentovat  nestálo, jenže  během  pátku začal  tenhle  Koutníkův  výtvor  žít  vlastním životem a vyjadřovali se  k němu mnozí.

Nechápu  to. Protože  Koutník  si z  nich udělal  dobrý  den.A  z  čtenářů Lidovek  také. Proč, to už  jsem vysvětloval před  časem  na Kose. Zopakuji základní  argumentaci,že to je jen  fabulace.

1- Zeman by  rozhodně  neváhal ani  chvilku, aby  znovu  ohnul  ústavu, dosadil  svoje  loutky, vysmál  se všem politikům, ale  také voličům /stejně  ví,  že  když  ne polovina, tak skoro polovina  mu  to sežere, protože  se neobtěžuje  s myšlením/. Jenže  to  neudělá v  tomto okamžiku. Není totiž  blázen.

2-byl by  jím, kdyby  cosi takového nyní zkusil.  Jemu totiž  jasné,  že  sněmovna  by  kabinet  kamarádíčků  a přítelíčků okamžitě  smetla. Po  ustanovení premiera a  jeho vlády  musí tato  do  30-ti dnů požádat o důvěru. A  tu  v žádném pádu nemůže  získat.

3- tím by  vyčerpal  svoje  2 pokusy a  ten  třetí  už  patří  Babišovu  stínu jménem Vondráček. A ten by  nepochybně  okamžitě  pověřil Babiše /nebo toho, na koho by  Andrej ukázal/  dalším premierováním  a  partička  Zemanových  marionet  by se nejdéle po  2 měsících musela pakovat a  urychleně  vypadnout.

4- jmenovaní  úřednické  vlády  Zemanem by  jednak bylo  porušením  jeho  veřejně  daného slova, že  i druhý pokus  bude  Babišův  / ale  to  tomu na Hradě nedělá sebemenší  vrásky  – jen  blázen, jak známo, nemění své názory/, ale  především  by  se nepřátelství mezi oběma  stalo  axiomem a navíc už neodstranitelným.

5- Zeman nepochybně  vyčká  výsledku  referenda  soc  dem – už proto,  že  ve  vládě posílil svůj přímý  vliv  na  ni přes  Tomana,  který bude fungovat  jako perfektní trojský  kůň, zejména  směrem k oranžovým, pokud  by si začali dovolovat.

6- když  dopadne negativně, pak  by  Babiš  musel  zvážit  ještě  znovuustavení  otevřené  koalice k komunisty  a Okamurou. Což  je Zemanem naprosgto prefereovaná  varianta  a  ví proč!  Okamura  by  Babiše  tvrdě  dusil a dusil, aniž by  Zeman  musel  veřejně cokoli  konat

7- vzetí  druhého pokusu  ANOšéfovi a  ustanovení zase  kamarádšaftvlády by nepochybně  vedlo  k zásadnímu stmelení  současné, rozhádané a roztříštěné sněmovny a ta  by… Co  by? No určitě  by  se  shodla  minimálně na  tom, že  nemá  smysl trpět  další  Zemanovy  kreativity  a odhlasovala  by si svoje  rozpuštění a  nové  volby. O tomhle nepochybuji. Těch potřebných  120 hlasů  by  se určitě  našlo.  Jenže je tu  ještě  něco  dalšího,  co  nelze  úplně  vyloučit!  Nepochybně  jste  zaznamenali, že  klub  senátorů STAN,  ke  kterým  se  přidali  i ti lidovečtí, zkoumá  možnost  podání  žaloby  na prezidenta pro velezradu. Kvůli novičoku.  Říkám  rovnou, že  jde reálně  o naprosto slabomyslný  úlet.  Věcně i  technicky.  Zemanovo  vyjádření ohledně novičoku a velezrada?  Jen v pominutí  smyslů.  A  nevěřím, i kdyby  nějakou bláznivou shodou okolností  to prošlo 3/5 většinou v  senátu, tak  ve  sněmovně, za běžných okolností  zkrátka  není  šance. Komunisté a Okamura  budou  jasně proti. A  za  standardních podmínek pro to nezvedne  ruku  ani ANO.  A  tím je  hotovo. Ale představme  si  fantaskně,  že  Zeman  udělá  ten podtrh  s úřednickou  vládou na Babiše…  Je  oněch  120 hlasů poslanců pro  uznání Zemana  z velezrady  nemožných, kdyby  došlo na  možnost vyrovnat  účty???  Nepochybuji ani  na okamžik,  že  kdyby  Babiš  dnes mohl  beztrestně odstřelit  prezidenta  zbavit  se  ho,  tak za  hodinu  už  ho mít na Hradě nebudeme.  A tohle by byl  ten případ!

A za  naprostý nesmysl pokládám spekulaci, že  by do Strakovky  usedl Beneš  z ČEZu! Proč  by to asi tak dělal, když  by  měl jen  dvě  jistoty:

a- že  nejdéle  za  60dnů skončí

b- že  už  se  do  funkce  generála  ČEZ  nikdy nevrátí

Ze  všech  výše uvedených důvodů pokládám ten  článek  Babišova  nájemného brka  Koutníka  za blábol. A nechápu, proč se nad  ním tolik  lidí  z mainstreamu    tak pojímá. Včetně  například  Jiřího Peheho.   S kterým sice mimořádně  často nesouhlasím,  ale  oceňuji jeho  vhled  do místních  věcí a originalitu  pohledů z  jiných  směrů, než  provádím já.

Jiná  věc  je identifikovat  motiv, proč  psáč  Koutník  ten textík  sepsal a Babišovky  vydaly….Nějaký, hodně  „dobrý“ důvod  to mít  muselo. Jde nepochybně  o  klasický  pokusný  balonek. Jenže co má  jako zkoušet???

Snad  varování pro komouše  i socany, aby  si příliš  nevyskakovali, jak, dle  Babiše činí v  posledních  dnech? To se mi moc  nezdá. To by bylo  jako jít  s  dělem na  vrabce.

Nebo pošťouchnout  Zemana k něčemu a  nějak ho otestovat  na  něco?  Možná. ale  nenapadá mne  konkrétní specifikace toho něčeho a něco….

Ale jen tak  to  rozhodně  nebylo  a  není.  Však ono se  to  vystříbří.  Ale  na tu  Zemanovu úřednickou  vládu  teď  hned  rozhodně  nevěřím.  Když  ji  lze  technicky  reálně  rychle  sestřelit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.