ANO – makáme! Babiš a jeho čističi se činí! Inventura.


Původně  jsem  chtěl  dát následující obrázek  do vtipu  dne.  Jenže  pak jsem  šel za  věcí  trochu  víc  do hloubky,   koho  Babiš a  jeho parta, sama  bez  jakékoli důvěry, to znamená  bez oprávnění  cokoli zásadního  činit už  doopravdy  vyhodila  a  nestačil jsem se  divit!!!  Tihle  fakt  makají.  Aby  nezbyl nikdo,  kdo  by  představoval sebemenší a problém a riziko pro jejich  mocenský  monopol.  Takže  si  dnes  dovolím předložit  jakousi  malou  inveturu.

Babišovo skore  vypadá takto:

Dchody se týkaly bývalého mluvčího vlády a ředitele odboru komunikace Martina Ayrera, šéfa oddělení sekretariátu premiéra Matěje Dědiny, náměstkyně pro řízení sekce kabinetu premiéra Běly Hejné, šéfa odboru analýz a informací Michala Pícla či oddělení komplexních analýz Ivana Brhlíka. Končí bývalí  náměstci ministra pro lidská práva  David Beňák a Petr Krčál, ředitelka jeho kabinetu Jana Strunecká a vedoucí oddělení stanovisek a analýz Patrik Benda. Největší zářez  pak  je přirozeně  šéf  GIBS plk. MIchal Murín.

A co ostatní  jeho ministranti?  Nezaostávají? Dočtete se  níže.

Ministr dopravy  Dan Ťok

22. prosince 2017 – Vláda vyměnila většinu řídicího výboru Českých drah a jednoho ze sedmi členů správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

21. března 2018 – Vláda vyměnila pět z devíti členů řídicího výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který slouží k financování dopravních staveb. Ze sedmi členů, kterým končí čtyřleté funkční období, ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) navrhl prodloužit členství třem.

Tady  platí  replika  – snaživej jako nikdy, špatnej jako vždycky.. Takže  Dane by, by….

 

Ministrině financí  Alena Schillerová

1. ledna 2018 – Ministerstvo snížilo počet sekcí úřadu z osmi na šest. Mimo jiné zanikla sekce majetku státu, již řídil náměstek Ondřej Závodský, který byl odvolán

26. března 2018 – Dozorčí rada státní České exportní banky odvolala generálního ředitele a předsedu představenstva Karla Bureše. V obou funkcích ho nahradí dosavadní místopředseda představenstva a náměstek ředitele Jaroslav Výborný.

Na první pohled by  se mohlo  zdát, že  Schillerová  nesplnila  požadovanou  normu.  Omyl vážení!  Uvědomte  si, že  před ní  rezortu  šéfoval sám  Nejvyšší! Nějaká  čistka  by tedy  znamenala,  že  snad  nemakal  a /nebo si neuměl vybrat ty  správné lidi…. Paní  ministryně  dokázala svou  kvalitu jednoznačně  tím,  že  vyrazila s náměstkem Závodským  futra! A  to chce  opravdového  chlapa každým coulem.  Pan  Závodský  je  slepec. A  to by každý  nedokázal….

 

Ministr vnitra  Lubomír Metnar

ten se tedy  činil opravdu  vzorně! Kandidát  na  titul  Čistič  roku!

22. prosince 2017 – Vláda na návrh ministerstva vnitra rozhodla, že v rámci systemizace bude na ministerstvech a Úřadu vlády zrušeno 14 sekcí, celkem 23 služebních a 50 pracovních míst.

14. února 2018 – Zmocněncem pro digitalizaci se stal Vladimír Dzurilla, který již od ledna řídí Národní agenturu pro komunikační a informační technologie. Dosavadní koordinátor Ondřej Malý se stal náměstkem pro internet na ministerstvu průmyslu a obchodu.

22. února 2018 – Ministr vnitra Lubomír Metnar odvolal ke konci února generálního ředitele České pošty Martina Elkána. Poště podle ministra chybí smysluplná vize fungování podniku. Premiér v demisi Babiš řekl, že Česká pošta je v rozkladu, je netransparentní a nemá žádnou strategii. Vítězem výběrového řízení na nového ředitele se koncem dubna stal dosavadní šéf firmy SAP Česká republika a SAP Slovensko Roman Knap.

17. dubna 2018 – Odchod z funkce ke konci dubna oznámil šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín. V posledních týdnech byl ve sporu s premiérem Babišem, který na něj měl vyvíjet tlak, aby odstoupil. Inspekci dočasně vede Lenka Haderková, která působila na pozici vedoucí legislativního a právního oddělení inspekce.

16. května 2018 – Ministr vnitra Metnar dočasně postavil mimo službu ředitele civilní rozvědky Jiřího Šaška, vláda žádosti vyhověla.

 

Ministryně obrany   Karla Šlechtová

1. března 2018 – Ministryně Karla Šlechtová oznámila, že novým náčelníkem generálního štábu bude Aleš Opata. Do funkce nastoupil 1. května, vystřídal Josefa Bečváře.

14. května 2018 – Ministryně Šlechtová odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu (VVÚ) Bohuslava Šafáře, a to „z mnoha interních důvodů“. Přesné důvody sdělit odmítla.

Při její  ambicioznosti  zůstala  daleko za svými možnostmi.

 

Ministr zdravotnictví  Adam Vojtěch

Ken je  opravdový tvrdý konkurent Metnara! Zatím rozhodně  vede na  body!

18. prosince 2017 – Ministerstvo zdravotnictví informovalo, že rezignoval ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Zdeněk Blahuta. O odvolání požádal z osobních důvodů. SÚKL zodpovídá za kritizovaný systém elektronických receptů eRecept, ministr Adam Vojtěch se dříve vyjádřil, že systém je nepřipravený, a nebude proto lékaře za jeho nevyužívání pokutovat. Blahuta naopak tvrdil, že systém připraven je.

20. prosince 2017 – Novou politickou náměstkyní ministra se stala Alena Šteflová. Ve funkci nahradila náměstkyni za ČSSD Lenku Tesku Arnoštovou, která rezignovala. Druhým politickým náměstkem, který skončil, byl Kamal Farhan (ANO), který byl zvolen poslancem. Ke konci roku skončili také odborní náměstci Tom Phillipp a Petr Landa, jejichž sekce se sloučily.

26. ledna 2018 – Ministr Vojtěch odvolal ředitelku pražské Nemocnice Na Bulovce Andreu Vrbovskou. Důvodem podle něj byla závažná zjištění, která se týkala její osoby a řízení nemocnice, a ztráta důvěry. Vojtěch později naznačil, že za odvoláním Vrbovské je podezření na přílišný vliv lobbistických skupin. Novým šéfem se od 1. května stal František Novák.

9. února 2018 – Ministr Vojtěch odvolal ředitele Fakultní nemocnice v Ostravě Svatopluka Němečka. Důvodem bylo podle něj manažerské selhání vedoucí k destabilizaci nemocnice, umělé navyšování hospodářského výsledku a střet zájmů, protože Němeček, exministr zdravotnictví za ČSSD, působil i ve vedení nemocnice v Bohumíně. Němeček důvody označil za smyšlené. Novým ředitelem jmenoval Vojtěch koncem dubna Evžena Machytku.

20. února 2018 – Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že rezignovala ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Jitka Sosnovcová. Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve své zprávě uvedl, že kontrola v ústavu odhalila porušení rozpočtové kázně za 67 milionů korun či chyby v zadávání veřejných zakázek. Problémem byly také nízké ceny pronájmů bytů pro zaměstnance.

 

Ministr zahraničních věcí – Martin Stropnický

31. prosince 2017 – Ministerstvo opustili političtí náměstci Lukáš Kaucký a Václav Kolaja. Místa politických náměstků byla zrušena.

Svět  vážně není  spravedlivej a ni trochu. Letí  ten,  kdo má  nejmín  zářezů… Vlastně – možná  nejspíš  právě proto!

 

Ministr spravedlnosti – Robert Pelikán

8. ledna 2018 – Ministr Robert Pelikán jmenoval svým náměstkem bývalého předsedu ústavně-právního výboru sněmovny Jeronýma Tejce, který odešel z ČSSD.

Takže  je  to jasné!  Nemáš  dost likvidací – sbal si!

 

Ministryně práce a sociálních věcí – Jaroslava Němcová

18. prosince 2017 – Novou náměstkyní se stala bývalá generální ředitelka úřadu práce Marie Bílková. Dva dosavadní političtí náměstci – Gabriela Nekolová a Tomáš Petříček (oba ČSSD) – úřad opustili. Později na ministerstvu skončilo pět z osmi odborných náměstků

I tahle  balí.  Ta  sic e pracovala  houževnatě   usilovně  a  snažila  se , co jí síly  skandalizovat  a  zdiskreditovat, pokud  možno trestním stíháním  svou předchůdkyni ze  soc  dem Marxovou, ale snaha  se  zřejmě u  ANOšéfa  nepočítá. Tam platí  nejspíš  jen staré známé  úsloví  -čísla  hovoří. Takže  půjde taky.

 

Ministr průmyslu a obchodu – Tomáš Hüner

Funkci opustila většina náměstků, dále pokračují pouze náměstek pro sekci zahraničního obchodu Vladimír Bärtl a státní tajemník Robert Szurman. Kvůli zrušení místa byl mimo jiné z funkce náměstka odvolán bývalý ministr průmyslu v Sobotkově vládě Jiří Havlíček (ČSSD). Později se na základě výběrového řízení do funkce náměstka vrátil Eduard Muřický, ministr Hüner jmenoval další dva nové náměstky.

9. ledna 2018 – Ministr Tomáš Hüner odvolal z funkce generálního ředitele agentury CzechInvest Karla Kučeru. Jeho nástupkyní se 29. března stala Silvana Jirotková, která vzešla z výběrového řízení, které resort vyhlásil.

Tenhle  fešák je  na hraně. Neustále. Kdybych si měl vsadit, tak v  v příští Babišově  partičce  už nebude.

 

Ministr zemědělství – Jiří Milek

prosinec 2017 – Vláda na návrh ministerstva snížila počet sekcí z osmi na sedm, zrušila také dlouhodobě neobsazený post jednoho ze dvou politických náměstků. Ministerstvo od ledna opustili náměstci Jiří Jirsa, Zdeněk Adamec a Jiří Šír.

20. března 2018 – Odchod oznámila ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová. Uvolnění pozice podle ní mělo přispět ke koaličním vyjednáváním o složení vlády.

11. května 2018 – Ministr zemědělství Jiří Milek odvolal generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda. Šéf státního podniku podle ministra postupoval nekoncepčně a zanedbal situaci kolem přemnoženého kůrovce.

Tak  ten se taky  moc nesnažil. Až na poslední chvíli to chtěl dohnat přes  kůrovce  – protože  za jeho množení přece může  nějakej  Szórád z Lesů  ČR  a  nikoli  Andyho podržtažka  Brabec  na  ministerstvu  životního prostředí a jeho  aparát  pro  pěstování a šíření  kůrovce…. Nějakej  zabedněnej  jedinec  by  si to mohl myslet a  Mílkovi to hrozně  dlouho trvalo, než pochopil  to nebezpečí. Takový  nemá u ANOšéfa  budoucnost!

 

Ministr školství – Robert Plaga

Z ministerstva odešli političtí náměstci Petr Pavlík (ČSSD) a Jaroslav Fidrmuc (KDU-ČSL).

Tak tenhle  se fakt  totálně  flákal! Socani to školství prostě  dostat museli!

 

Ministr kultury – Ilja Šmíd

prosinec 2017 – Ministerstvo zrušilo místo jednoho ze dvou politických náměstků. Dosavadní náměstek Patrik Košický se stal ředitelem kabinetu ministra.

Čoveče tys  tu  kulturu  myslel nejspíš  nějak moc  doopravdy. Dokonce i v chování  k čeládce, kterou zaměstnáváš!  Takhle  tedy  ne! Takhle tedy  ne! Než takovýho slabingra, tak to  tu kultůru  holt  přepustíme  socanovi!

Čtenáři  šťourovi  nepochybně  došlo,  že  byl vynechán  Babišův  dvorní  odezírač  od  úst

Ministr životního prostředí  – Richard  Brabec

Nebyl. Na  toho  jsem jaksi nic  nedohledal a  nijak mne to nepřekvapilo.  Čistka  na rezortu,  který vedl prominentní Babišův  člověk???  Čtenáři šťouro, kde  to žiješ, čéče?! Jak si to představuješ?  ‚Ze ten  by  mohl  šanovat  netáhla a darmožrouty????Namítáš , že  jako ten  kůrovec třeba?  Ty  snad  přeskakuješ  řádky! Koukej se vrátit  o třiministry  zpět!!  Tam to máš  vysvětlený!  Za kůrovec  může  přece Szórád z Lesů  ČR! Copak  to tam nestojí  jasně?  A nikoli  ministerstvo pro pěstování  a výsadbu kůrovce!

Nevím  jak  vypadá  epidemie  cholery, ale  kdybych měl použít  nějakou alegorii,  pak bych  řekl , že přesně nějak  tak,  jak  personálně  předvádí  Babiš  a jeho parta  na odstřel!

Takhle  děsivě  vypadá  konkrétní denní  česká politika  v éře  babišizace a  agrofertizace.

Zdroj informací

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.