Nevtip na tento den. O reálných a realitě fake news


Fake  news  jsou prostě  v ČR, al ev celém západním  světě  totálním evergreenem. Který nikdy  neselhává. Znovu a znovu  čelí  ruské propagandě, proruským trollům, hybridním hrozbám.  Neustále jsme  v pohotovosti. Naposled se jel Babiš  učit  do Finska, jak s touhle  ruskou hrozbou  nakládat a  oficiálně připojil ČR  k členství v Evropském centru pro boj s hybridními hrozbami, které funguje ve finské metropoli od loňského dubna. Inu, činí se chlapec, aby se zavděčil!  Kam se na něj  hrabe  Sobotka. Ale  dnes  to o Babišovi  není.   Dnes  to bude znovu  jen další opakovaní, že  skutečně  ty nejpovedenější   vtipy píše  život. Takové,  jaké  žádný sebenadanější a  sebeškodolibější  vtipálek  nenapíše.

V  úterý  večer  jsem si zapnul  ve  21,30 Horizont na  ČT  24. A  první informace,  která se tam, mimo ohlášený  program objevila,  byla  pecka  –  v  Kyjevě  byl zastřelen  protiputinovský  novinář, jakýsi Babčenko,  který musel uprchnout  z Ruska. ČT  24 si pozval pro koment  o té vraždě  a Babčenkovi  vůbec  Ondřeje  Soukupa  z HN. A jelo to podle  tradičního schématu. Divákovi bylo jasné proč a kdo si Babčenkovu  vraždu objednal. Ondřej Soukup se pojímal nad  talentem a statečností mrtvého,, atd. atd.

Zkrátka  tradiční průběh. A já se připravoval na  mnoho denní  tirády o patologickém vrahounovi Putinovi.

Dodávám, že  když  jsem hledal, čím se tak zapsal  do historie  žurnalistiky,  pak  se zdá, že  jeho nejvýznačnějším dílkem byl textík, který vzbudil v Rusku vlnu pobouření svým výrokem na adresu armádního souboru Alexandrovců, kteří zahynuli při letecké katastrofě nad Černým mořem. Jeho slova o tom, že si žádné slitování nezaslouží…. To jen pro pořádek. Aby  bylo jasno  o  tomhle  novinářském skvostu…

A podobně  jako Soukup to  včera  dopoledne  řešila  ostatní česká  media, která  rozhodně nechtěla  zůstat pozadu! To víte  – ruská  hrozba, podepřená  vraždou!  Jasná páka!  To přece omlouvá  i  jásání nad  mrtvými z letecké katastrofy…Naprosto lahůdkově  v  tomto směru  si počínal třeba  Alexandr  Mitrofanov  na Novinkách.cz

Očima Saši Mitrofanova: Výstřel do zad, umlčení odvážného hlasu

Ovšem včera v podvečer jsem málem spadl  ze  židle,  když na mne vyjukl titulek -Babčenko  žije!

Ano,  žije.

Vraždu prý, po domluvě  s  s ukrajinskou rozvědkou, pouze  předstíral, aby bylo možno dopadnout na  něj najatého vraha. Přirozeně  Moskvou. Jak jinak!  Ale  bdělá  SUB zakročila. Prý v poslední minutě. On  prý dělal jen návnadu.

Kupodivu na  následné  tiskové konferenci zaznělo, že  operace  se připravovala  dva měsíce. Že najatým vrahem  ruských tajných služeb – jak jinak, že?, byl ukrajinský občan, který dostal předem 15 000  dolarů a  další stejnou částku  měl  dostat  po vraždě.  A považte,  měl už koupený  lístek na  cestu  vlakem do Ruska. Přiznávám, že  tohle je pro mne  docela  překvapení. Já  měl totiž  za  to, že  po  přerušení nákladní  vlakové  dopravy  mezi  Ukrajinou a  Ruskem  došlo už  dávno i na  zastavení osobní  vlakové přepravy  mezi oběma  státy,  jak  před  rokem vyhrožoval  Kyjev….

No  nic,padouch byl odhalen, zatčen. Teprve  nyní. Přestože  o něm  SUB  věděla  dávno a  dávno. Když už  dva měsíce  měla  Babčenka  sjednaného jako návnadu…

Z toho, co se událo v  Kyjevě  jsou vedle  i tradiční  Kremlo a Putinbijci v  západním mainstreamu -malý  souhrn jejich hodnocení je  zde:

Cynické divadlo. Zinscenovaná vražda novináře otřásla důvěrou tajných služeb i médií

Dovolím si krátce  trochu citací:

Stálo to za cenu, kterou za to zaplatí? ptá se například americká publicistka Anne Applebaumová v listu The Washington Post.

„Cíl byl hezký: chytit vraha. Ale prostředky – předstíraná smrt a zveřejněné zprávy o ní – zmenší již tak mikroskopickou důvěru, kterou Ukrajinci mají ke své vládě a k médiím,“

„Nikdo nepomyslel na vedlejší škody. Nikdo se nezamyslel, zda v budoucnu kdokoli uvěří tajným službám, až příště oznámí novinářovu smrt. V zemi, kde jsou novináři skutečně vražděni, není jasné, zda kdokoli uvěří novináři, a určitě ne Babčenkovi,“

 

„Až bude příště nějaký kritik Kremlu zastřelen nebo otráven nebo se zřítí z balkónu a roztříští se o beton, vždy jako první vyvstane otázka: Opravdu je mrtvý?,” komentuje zvrat v případu britský list The Guardian.

 

 

Prostě  máme co  do činění s fake news. Nejdříve  prý  v záměrné  formě, aby byl chycen  zloduch…  Ovšem  mně osobně  připadá  jako největší  fake ta  samotná  „vražda“. Neustále totiž  čtu,  jak ti Rusáci to mají zmáknuté,  jak jsou  schopni  vymyslet a  realizovat doslova  ďábelské plány  jak zničit  západní  demokracie a  nakonec takhle zpackají  jednoduchou  vraždu?  Aby  v  Británii naopak  zkusily  mimořádně  složitou, nebezpečnou a  rafinovanou a  také  neúspěšnou?  Nějak nechápu proč  bych se měl bát státu, jehož  tajné služby  zfušují, na  co  sáhnou.

Jo mimochodem – ti  Skripalovi  a jejich  zázračné  vyléčení  – to je taky  prima kino!  Doslova  a do písmene, když  čtu,  co o něm  prohlašují  britští lékaři:

Dokonce si nějaký čas mysleli, že se předávkovali opioidy.

Že to není pravé ořechové, pochopili, až  když  byl po Skripalových  do nemocnice dovezen  ještě polda, co je našel na lavičce  v parku. Pak se začali  obávat začali se obávat neznámé nákazy.Jenže pak policie zjistila, že Skripal býval ruským dvojitým agentem. A objevilo se podezření, že se ho někdo pokusil zlikvidovat. Nemocnice vyhlásila mimořádnou situaci a do jejích útrob se nastěhovali policisté, kteří měli Skripalovy  chránit.

„Když jsme si poprvé uvědomili, že je to nervová látka, tak jsme očekávali, že nepřežijí,“ zavzpomínal lékař Stephen Jukes. „Byli jsme připraveni vyzkoušet všechny druhy léčby. Zajistit jim tu nejlepší klinickou péči. Ale všechny důkazy naznačovaly, že nepřežijí,“

Podle zdravotníků v přežití Skripalových hrály klíčovou roli tři věci: bleskový převoz na jednotku intenzivní péče, aplikace silných sedativ, která měla zabránit potenciálnímu poškození mozku, a pomoc ze strany expertů na bojové látky z vojenského výzkumného centra Porton Down.

Zdroj:

Takže  si  to dovolím shrnout. Rozhodující  byl  bleskový převoz, nasazení sedativ a  spolupráce  s  chemickým  střediskem  Velké Británie v Porton Down. Tak jo, a teď  tu  o Perníkové chaloupce!  Tu já taky  rád.

Shrňme  si to

1- novičok je  jedna  z nejjedovatějších látek na  světě vůbec. Zabíjí v mikroskopickém množství.  A zabíjí  v čase několika  sekund nebo  snad jednotkách minut.

2- přesto  Skripalovi  vydrželi na  živu  od prvotního kontaktu, přes  dobu než je našel bobík, než byla zavolána  sanita, než dojela  do nemocnice,  než s tam  s nimi začali něco dělat, chybnou diagnozu  až do hospitalizace bobíka, do určení  správné diagnozy a  nasazení specializovaných léků….

3- na  zabránění prvotním škodám stačila  analgetika….

 

Týýýýý  jooooo!

Ti Rusáci jsou  fakt  totální troubové a  neumětelové,  kam se člověk podívá.  Tak proč  z nich mám mít strach?!

Leda, že  jsou opravdu  schopní a někdo nám soustavně  vymývá mozek.  To by byla ovšem jiná  písnička.

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.