Fotbalové jaro -liga průměrných, podprůměrných, hloupých a drzých


Plánoval jsem, že tenhle text budete  číst už minulou neděli.Původně bylo mým záměrem vystřihnout  sumář  jarní fotbalové ligy  bezprostředně po  jejím  skončení. Jenže  poslední kolo,  které rozhodovalo  definitivní podobě  tabulky  jak na pohárových příčkách, tak zejména  o  druhém sestupujícím, se hrálo  v sobotu odpoledne a  večer  pak bylo finále  Ligy  mistrů. A  já takovýhle  text za  hodinku prostě nenapíši. Přes týden,  fotbálek  dávat nechci, protože  je  třeba pojednat  důležitější  věci. Takže  až  dnes,  jakkoli  vím, že  ti mezi vámi, co jsou postiženi stejným  bacilem koženého nesmyslu jako já, už  přečetli tuny  komentářů, zhodnotili si to sami a  já  jdu  nosit dříví do lesa…   No snad i oni najdou  něco  zajímavého. A  třeba  i  nefotbalisti. Ti  by  se měli zajímat  zejména o kapitolku o  těch drzých.

Ale vezměme  to popořadě:

Liga  průměrných a podprůměrných

Před  začátkem fotbalového jara  jsem  akonto Viktorka  napsal také toto“

Ale zůstaňme u toho, že fotbal opravdu nemá logiku, takže hotovo v žádném případě není. Stačí nějaké to zranění, pár nešťastných zápasů /tak jako byly některé na podzim z pohledu Viktorky opravdu velká klika – já třeba musel sebrat veškerou svou odvahu, abych si o té dlouhé zimní pauze z disku pustil znovu Jablonec tam, Olomouc doma, Zlín druhou půli doma nebo Bohemku, ale především oba mače s Larnakou!!!! Podle mne právě přechod přes Kypřany do EL byla pro fantastický viktoriánský podzim klíčovým okamžikem. Kdyby to bylo dopadlo jinak, jako že mohlo a dokonce možná i mělo, kdyby neplatil Pospíchalův fotbalový axiom… no radši nemyslet… Když už jsme o lídra tabulky – osobně jsem například čekal, že přivede do kádru stopera a jednoho krajního beka. Stoper bude v létě, krajní bek není.Honza Baránek tragicky musel ukončit karieru a odehrát celé ligové jaro, zejména pokud by se postoupilo přes Partizán v El s jedním rezervním krajním bekem a jedním centrhalvem? Zbytečný velký risk. Ovšem nesrovnatelně menší, než rozhodnutí neprodat Michaela Krmenčíka za 350 milionů!!! Tohle odmítnout? Nikdy bych netušil, že budu někdy souhlasit s někým, jako je Pelta – ale ten to označil za naprosté bláznovství. Já si to myslím také. 

To, co se dálo na  jaře  s Viktorkou, bohužel do posledního písmene  potvrdilo  můj odhad!  Stačilo pár  opravdu nepovedených zápasů /počínajíc  trapnou prohrou  doma s Jihlavou/ a  suverén podzimu  připomínal  auto,  kterému  došel  benzín  ve  3/4 cesty.  Vnitřní síla mužstva, jeho sebedůvěra  byly  pryč, stejně  jako  štěstí. A klidně přiznám, že  když  se mne Intibo na  jaře, po  výprasku  na Bohemce, ptal,  jestli ještě  věřím v  titul, tak jsem mu odepsal , že nikoli.  Zmýlená neplatí. Naštěstí. Máme  v Plzni  5 titulů!  Ale  po  jaru, kdy  jsme neudělali ani polovinu  z možných bodů.  A nebýt  kouzel Pavla  Vrby… Došlo i na ty  nepřivedené  beky. Scházeli nakonec  jak  ti krajní,  kde  z nouze  zaskakoval Honza  Kovařík, tak dokonce  i Milánek Petržela, tak především stopeři – kde to musel odskákat / a dodávám, že  skvěle/ Radim Řezník.  A neprodej Krmelce? Inu Viktorka  se dostala  přímo do základní skupiny LM  a vyinkasuje  balík cca  400 mega, nicméně  uvidíme,kolik z, v zimě nabízenýc,350 za  Krmenčíka, bude muset  oželet. A když budeme  sami k sobě  upřímní až  na dřen,  pak si  řekněme, že  jeho jarní  goly  Viktorce pomohly  jen v zápase s Partizanem a s Libercem… Zkrátka – měl se prodat.  Atvrdil jsem to  už  před začátkem jara,  žádné generálování po válce!

Nicméně  platí, že konec  dobrý, všechno dobré. Ale  je potřeba  si připomenout,  že nepamatuji ligový  ročník, kdy by  na titul mistra  stačilo 60 bodů nebo dokonce jen 59 a lepší vzájemné zápasy. Zrovna  tak  bych  asi musel docela  hledat,  kdy  sestupuje  tým, který  udělal  polovic  bodů, co  by  stačily na první flek. Proto píši o lize průměrných a podprůměrných!  Nedošlo k žádnému  razantnímu výkonnostnímu oddělení  fotbalové šlechty a fotbalových topících  se. Sestupující  Jihlava  porazila  prvního i druhého – tedy  ty  co mají gebír na Ligu mistrů.  Tohle je   tvrdé  varování  před  jakýmikoli  většími  očekávání ohledně působení  českých  mužstev  v evropských soutěžích. Ten kdo v nich  chce obstát,  nemůže  ztrácet body z koncem  české  ligy. A  to na jaře  platilo univerzálně pro  všechny mančafty  z ligového nebe, kromě  famozního Jablonce.

Když  už  jsem se  dotkl Ježků  a vůbec boje o sestup, pak jestliže  špička  byla  jen ligou průměrných, pak se podívejme na ligu podprůměrných. Byli sice rovnocennými v  bojích  s  těmi nejlepšími a  brali jim body. Až nečekaně  mnoho.  Jenže  o udržení ligové příslušnosti rozhoduje  něco úplně jiného  – schopnost  vyhrávat  existenční  zápasy se  sobě  rovnými!  Tuhle  disciplínu  zvládlo Slovácko, jakž  takž  Zlín a  Karviná,  ale už ne Jihlava  a především Brno!  Takže nakonec  sestoupili. U Brna  to bylo dáno notorickou neschopností  dát  gól u Vysočiny?  Já bych  řekl, že  si prodělali v podstatě  totéž  co my  v Plzni, jenže  s tím rozdílem, že neměli nahráno.

Fandové Baničku  si jistě povšimli, že  nepíši o jejich miláčcích. A po zoufalém podzimu o nečekané záchraně… Vědomě, protože  si znovu  chci přihřát  svou polívčičku.  Ve  shrnutí před  jarní ligou  ohledně Baníku stojí toto:

Baník je zcela opačný případ. Nebyl bych věřil, že ostravský majitel sáhne až tak mohutně do kešeně! Fillo,Fleišman, Jirásek , Diop, Laštůvka, Psyché, Procházka … to je tedy pořádný nářez. A zcela jiný mančaft než na podzim. S tímhle by nemělo být možné sestoupit… Jestliže se z toho sestaví opravdový tým.

Nevidím důvod  přidávat  nějaký komentář. Snad  jen  jednu větu  – tým z té záplavy posil složil až  Zlínem vyhozený  Bob  Pánik.  Na rozdíl  od  „čarodějů“  co se vystřídali  na trenérské lavičce na  Letné!!!

Ale  vraťme se od ligy podprůměrných k lize, kteří  dosahovali  na jaře  téměř  kvalit lídrů    soutěže  o  jejímu  čelu  – tedy průměrným.

Především Slávii.

U  té  bych  její druhé místo charakterizoval jako půjčku za  oplátku. Loni  Viktorka naprostým kolapsem  v Jablonci, kdy  zremizovala  jasně  vyhraný  zápas  a neuvěřitelným bizarním kiksem  proti Teplicím doma,  sešívkám doslova  vnutila  titul. Letos sérií  jarních kopanců se  slávisté  Plzni  revanšovali.Zaplať  Nejvyšší  za ty  dary! Slávia  nám titul vrátila svou  letošní neschopností.

Ostatně, před jarem jsem  to viděl u seshitů takhle:

A tím jsme u Slávie. Ta se troštuje, že to Viktorce ještě znepříjemní. Pokud by udělala stejnou šňůru jako viktoriáni na podzim, není to vůbec vyloučeno. A když ne, mají za cíl vyhrát Pohár a projít tak rovnou, bez nutnosti trápení v kvaldě do EL. A hlavně totálně nazbrojit na další ročník ligy. Ten Pohár je správně. To další mi přijde jako honění holuba na střeše, či účtování bez hostinského….

Teď  se přímo nabízí, abych otevřel  kapitolku Liga  hloupých, jako reakci na  poslední větu  předchozího  odstavce. Ale  dejte  mi ještě  chvilku  času, než  začnu psát o Spartě.  Nebylo by  správné zamáznout  Jablonec, Olmík a Liberec.

S jízdou Jablek naprosto nikdo  nepočítal!  A byla impozantní.  Příchodem  Rady si všechno,  až  zázračně, sedlo. Odchod Teclíka  a Mihálika, kteří do té doby  dělali  hru i výsledky? Po  pár kolech se Pelta a  spol.  s úsměvem mohli ptát  Tecl? Mihálik? Kdo to je?  Protože hoši v zeleném  váleli jak z partesu. A  Pelta  se z krimu dostal rovnou do Evropy. To je  story!  Jsem velmi zvědav, co se  tímhle  mužstvem bude dít  nyní v letní pauze. Kdo z něj zmizí,  kdo přijde.Jestli nějakou disciplinu  jablonecký majitel  zvládá  brilantně, pak je to přestupová politika!  Levně kupuje, draho prodává a  v podstatě  se neplete!   Zdárně už  „podojil“  prakticky  všechny ligové kluby, co jich je. A  nyní  si  dá  další kolo. Za Trávníka prý  chce  55 mega…Jsem zvědav,  jestli se najde  nějaký  šílenec z naší ligy, který by takovou raketu  vysolil. No jistě – Jarda Miliarda by to  dal, ale  vypadá,  že noví  Číňani  asi budou  méně  velkorysí  než  ti  původní, kteří  kroutí basu  někde v Číně. Takže  velkorozhazování z  cizího je asi  pryč… Asi.. No  uvidíme. Ale  jablonecké jaro  bylo super. To nelze oddiskutovat a  Střelnice zaslouženě  uvidí  Evropskou ligu.

Olmík?  Ten jde do  třetího předkola  evropské  kvaldy… Myslím, že do skupiny  neprojde, ačkoli  bych to Hanákům přál. Ale  ta  kvalifikace, co je  čeká,  ta  je sakra  o něčem jiném  než  naše liga-viz dlouholeté opakované  marné zápolení  o hlavní soutěž  Bolky nebo právě  Jablonce. A oni jsou navíc  bez  zkušeností.A  vedle  toho se neustále  spekuluje, kdo  všechno  z Olmíku  zmizí  za lepším – Radakovič, Jemelka, Plšek, Falta,  Kalvach, Houska…  Někteří z nich mají tzv. výstupní klauzule, navíc  celkem nízké. Z pohledu  možností  Letné nebo Edenu. Teprve  nyní  začne  být na Hané pořádně  horko!  A  vůbec  se nebudu  divit,  když  na podzim zažijeme úplně jinou Sigmu. Ovšem klobouk dolů  před  tím, jak dokázal  svůj soubor  připravit a  motivovat  trenér  Jílek…

Liberec? Tohle není  fotbalový klub, to je  prostě  úkaz!  Opět se vrátím ke  svému předjarnímu fotbalové  odhadu:

Ten výprodej, co tentokrát předvedl jeho majitel Karl… no pro ten nemám slov! Manažer pryč, trenér pryč, klíčoví kopáčí pryč, brankář pryč, rozpadlá obrana i středová osa… Přesto výsledky v přípravě dobré… Normálně bych si vsadil, že Ještědi poletí tabulkou dolů ještě rychleji než Krnáčová z pražského magoše, ale třeba tam mají nějakou zázračnou hůlku, ačkoli si všichni mysleli že to je kombinace Nezmar -Trpiš…. Docela bych si přál, aby to byla pravda.a Karl tu kouzelnou hůlku skutečně měl. A edenský Luftjarda zjistil, že to, co koupil jsou jen králíci a cylindr pro kouzelnické překvapení , ale nikoli podstata kouzlení… No přát si mohu co chci. Ale holý rozum, na který vždycky spoléhám, mi říká, že Tvrdík koupil dobře.

Ještědi měli také nahráno. A při tom, jak  všichni ztráceli  body  se všemi, se sešup tak moc nekonal. Nicméně – velmi rychle a  jako první vypadli  z  boje o  Evropu. To puštění  žilou  bylo příliš  velké. Ale  zatím  pořád netuším, jestli  se liberecká  kouzelná  hůlka, která  je  vždycky, ať prodali kohokoli,  znovu postavila  na nohy,  se jmenuje  Karl  nebo Nezmar. Trpiš  v  Edenu zatím nijak neohromil a  kromě  jasného vítězství nad  Viktorkou nic  super nepředvedl. A  z těch, co si s sebou vzal na  cestu do Práglu  z kádru Slovanu,  stavěl vlastně  jen Koláře do brány, protože  musel. A  ani ten nebyl  zrovna za lumena….Velmi se  těším na  další  vývoj.  Moc by mne potěšilo, kdyby  se ukázalo,  že  tím velkým mágem  je  fakt  jablonecký  pan továrník.  Ale  zdá se, že  jeho  oblíbený  sport, prodat  každého, kdo  dvakrát  rovně  nakopne  balon a je o něj  zájem, bude provozovat  i  v novém přestupním termínu.  Prý  tentokrát  prodá hlavně  Coufala  na Letnou. K tomu odchod Půl Kraba?  A možná  další, kteří jsou v Libe  na hostování?  Tohle  už bude chtít  alespoň  čaroděje  33. skupiny, …   Když  jsme  u  jmen  libereckých plejerů – Viktorka  potřebuje  nejméně jednoho krajního beka.  Coufy  by  se mi taky  líbil. A  hledala defenzivního, soubojového  halva s  dobrou střelou z  dálky. Koupila si Slováka Procházku z Bulharska. Já  už  delší čas pokukoval po Breitem. Ale  uznávám, že Pavel Vrba  rozumí fotbalu! Na  rozdíl ode mne.  Zrovna  tak mám hodně  velkou slabost pro Budínského z Karviné, když je  řeč o dalším kreativci do  viktoriánské zálohy…  Ale  tím vás nehodlám obtěžovat.

Pojednali jsme  ligu průměrných a i podprůměrných.  Je na  čase zabývat ligou  hloupých.

Ať  se na mne  na Letné nezlobí / a nebo  ať klidně  ano, protože je mi to  jedno/ tahle  soutěž  byla  jen v  jejich obsazení. Znovu  cosi přetisknu ze  svého předligového komentu, ale  než tak  učiním, začnu  tím, co  jsem odhadl  naprosto  špatně- totiž, že  rudí proženou ještě na  druhém  místě  slávisty.  Nakonec  byli  rádi za pátý  flek. Nebýt  libereckého výprodeje, tak nejspíš  neměli ani ten. Myslel jsem , že  zimní přestávka  a příchody  Stancuia a Kangy povedou k výsledkovému  efektu. Leč nestalo se. Protože

Křetínský,  i přes  podzimní propadák  podržel Stramaccioniho. Což mi přijde velmi riskantní. A  nejslabší  bod  celé operace, co na Letné provedli. Jen někdo jako on může totiž  při rozhovoru  pro tisk prohlásit

Manchester City jde stejnou cestou jako my, tvrdí kouč pražské Sparty Stramaccioni

Takže když  FC Vlasta Praskolesy  koupí pro jarní pralesní ligu  dva nebo tři borečky kolem  metru sedmdesáti  výšky  může  taky konstatovat,  že  Guardiola  jde  stejnou cestou jako oni?  Týýý  jo! To je tedy  ego!

Jinak ty  nákupy? Ty  na první pohled  vypadají impozantně.  A dokonce i na druhý a každý  další. Tedy přes  startem ligy.  Ta prověří, jestli na Letnou po  podzimním  šrotu dorazila  skutečná kvalita.  Ale  myslím, že  ano.  Stanciu, když  chytne  formu, tak je mimořádný  hráč. Ale  když  se tak stane, zmizí  odtud  ještě rychleji než  přišel. Pro ostatní  nové  středopolaře  platí,  že  mají  také velký potenciál.  Ale  vše  si bude muset  znova sedat, automatismy  i  vnitřní  chemie  mužstva  se musí nastavit a Ital doposud vůbec  nepřesvědčil, že tohle  je jeho disciplina.

Inu  Srandaccioni, omlouvám se  Stramaccioni, se ukázal  být opravdu nejslabším, opravuji-  daleko nejslabším bodem Křetínského strategie.  Vyletěl  až  když  už  domordoval u  rudých všechno, co  zmordovat mohl i nemohl.  A Hapal, který  přišel  z nouze?  Neuměl dělat  zázraky. Měl rozhašené mužstvo,  plné dobrých idividualit, ale  žádný  tým.   Který neměl automatismy, vnitřní chemii  a nesedl si.  Otázkou je, jestli v konkrétní situaci  mohl.  Křetínský je vlastně  někdy od  pátého kola do teď  předmětem posměchu  fandů  ostatních klubů, ale  i  těch  vlastních. Znovu opakuji  – nemám a  nikdy nebudu mít  rád  Spartu,  ale k tomuhle velkému proudu posměváčků se nepřidám. Nerad  táhnu s davem. Navíc  soudím, že  Křetínský  to zkoušel logicky.  Nebudu opakovat proč, to jsem psal  jak před začátkem podzimní, tak  jarní ligy.  Takže  tady Spartu do ligy  hloupých rozhodně nezařadím.  Mám  zcela  jiné  důvody.

Tím  jsou lidé, kterými  se  majitel rudých obklopil jako odborníky a svěřil jim praktické řízení klubu! To je tedy  partička!

Začnu hledáním  fotbalových  trenérů. Sparta  pořád někoho, kdo by ji  pozvedl  k výšinám, s ohromným rozpočte, neustále hledá!

Nevím  kdo Křetínskému radí  s  výběrem  šéfů  lavičky,  ale  to je  tedy  dárek non plus  ultra. Dám jména -Martin Hašek, Jílek, Rada, Lavička, Ščastný….

Ti  všichni  byli  v nepříliš  dlouhém časovém období  z  Letné byli vymeteni. Pro neschopnost!

Takže  si  to rozeberme:

Víťa Lavička  – jako jediný, v poslední dekádě  uměl  vyhrát ligu.  Jenže  nabádal  hráče  i lidi  z vedení  k pokoře před soupeři. Tohle  se ovšem  v rudém nenosí  – My  jsme  Sparta!  Pche, nějaká pokora, srábku!!! Tak letěl. A  je  u  reprezentační zálohy. A  vede  si, v mezích materiálu, co má,  celkem  dobře. Rozhodně lépe než  Jarolím.

Hašek, Rada, Jílek?

Jakpak se Křetínskému  dívá na  to, že  dva z nich skončili   s výběry, které  neměly mít  proti rudé mašině  sebemenší šanci  jasně  a zaslouženě před ní?  Opakuji – zaslouženě!  A  Hašek  s týmem, co má jeden z nejmenších  rozpočtů vůbec, nedaleko za  Spartou a v posledním kole  z ní dělal  partu nazdárků!  Ale  na Letné  byl  za trdlo puncované…

Ščasný  pak,  když mu byla odebrána  důvěra  trénovat, se briskně  vrátil do pozice  sportovního ředitele,  když  už  všechno bylo, díky  Srandaccionimu, v  troskách, aby  to dal kupy!!!

Už  jen tohle  je  fakt na bezkonkurenční  vítězství v lize  hloupých!  Ale není to zdaleka  všechno.

Pak  zde máme přestupovou politiku!!!!  Ta opravdu  nemá  chybu. Říkám si, jestli by na Letné  dokázali včas  správně rozpoznat kvality  borce, který  by byl mixem Pelého, Messiho  a Ronalda….

O tom, že  kostra  zlaté generace Viktorky  stála  a  stojí na odmítnutých a vyhozených  Sparťanech se obecně  ví. Ale  nemohu si pomoci, ten seznam sem  dám. Stojí za  to:

Kozáčik, Hejda, Hubník, Limba,Petržela,  Zeman, Kolář, Řezníček… právě skončený  ročník… K nim přibyl ještě  Aleš  Čermák!

Ale  nejde jen  o Viktorku. Podívejme  se na kostru  smrtelného rivala  z Edenu. Deli, Hušbauer, Sýkora…  Jakpak  by a si Slávka vypadala  bez nich?

Přidejme  si k tomu zpětné nákupy vlastních odchovanců  z Liberce -Vácha, Frýdek a  k  tomu si přidejme  Pavelku, který radši než  na Letnou  nabral směr  Turecko…

Kdybych hledal, našel  bych určitě  další jména, ale  pro dokumentaci, že  Sparta  hrála  ligu  hloupých  byla  v ní  šampionem  to  určitě  stačí.

Křetínský  rozumí byznysu. To se nedá oddiskutovat. Ale  ten fotbalový  je  úplně o něčem jiném. V  tom,  je  daleko větší míra nejistoty. Navíc  nemá  štěstí na  ty, co  fotbal  pro něj  dělají odborně  a on  sám mu, na  rozdíl od Pelty nebo Karla  -zjevně  nerozumí jinak by  totiž nemohl říci  na  účet  Pavla  Vrby, při jednání o jeho možném  angažmá  na  Letné   toto:

„My bychom vás asi stejně nakonec nevzali, analyzovali jsme si, co na podzim pod vaším vedením předváděla Machačkala, a to není zrovna moderní fotbal, který bychom chtěli hrát.“

Alespoň  Procházka  z  Hattricku  tvrdí, že  to řekl.

Mně osobně  se  to  moc nezdá.  Já  bych spíše soudil, že  si to tenhle honič vymyslel. Ale  je  to jedno.  Není rozhodující  autor  toho   stejně  drzého jako hloupého výroku. Protože  tím se dostáváme k lize  drzých. A  také hloupých.

Čímž  myslím  pražské písmáky. To je  parta sama  pro sebe. Není naprosto žádný  rozdíl  mezi  těmi, co píší o  domácí a  zahraniční politice a  touhle  squadrou.  Mají o všem a  každém dokonale  jasno a  především  vždycky  předem vědí, jak to má správně   dopadnout!  Liší se jen v  tom, jestli  králem má  být  Letná  nebo  Eden. To podle  toho , komu  fandí. Ale  spojuje  je, nyní  už doslova hysterická nevraživost  vůči  Viktorce.  A také  občas  nebetyčný  výron  hlupství.  Procházku  už  jsem pojednal.

Takže  sem dám někoho z  z  Křetínského iSportu. Třeba  Jakuba Konečného. To je také kousek,  co  má nejspíš  v hlavě  zakódováno  heslo – ostatně soudím, že  Plzeň musí býti zničena! Ale tohle  vyznávají  v tamní redakci všichni. Proto sem nedám nic, co vyplodil v  souvislosti s Viktorkou. Nýbrž se Spartou a Stramaccionim.  Loni  v létě, po příchodu Srandaccioniho, ohromil kusem s  následujícím titulkem

Stramaccioni ve Spartě: lekce v sebevědomí a přístupu pro české trenéry

Moc povedené  pane  Konečný, moc!  Hlavně, že  měl  Štramák sebevědomí.  Jestli uměl taky  trénovat  vlastně  ani nehrálo roli… Kdepak  čeští  Pepíci! U něj by  se učit  měli!

Nicméně ani  Procházka sám, ani  Konečný a jeho redakční pobratimové,  pro mne  nejsou  šampiony v lize v  lize  drzých /a hloupých/.  Tenhle  primát  patří Josefu Kániskému z Babišovek. Jemuž se hujersky  snažil následně  sekundovat  Procházka  z Hattricku. Jsem za  to  rád, protože  jinak bych  vám tu nebetyčnou drzost a   erupcí  hlouposti  nemohl zdokumentovat. Protože původní  Kaniského článek  je  v placeném archivu Lidovek, ale  Procházka, ve snaze  se zavděčit a připojit, z něj klíčovou  část  převzal.  Než  to ocituji, uvedu kontext –     Kániského  duševní  úlet vyšel  v době, kdy  J and T  přebrala  aktiva  CEFC  a vypadalo to na  nedohodu s  CITICem  a  na nucený  rozprodej majetku CEFC. Tedy také stadionu v  Edenu  a  tomu,  že   bez čínských peněz  čeká  červenobílé  bankrot.  A  Kániský  vyjevil toto:

„Pokud se nenajde solidní, důvěryhodný a stabilní investor, měl by se o Slavii postarat český stát. Řešením by mohl být státní fond, kam by mohly transparentně přispět různé subjekty, včetně fanoušků, kteří by ‚poděkovali‘ za péči o značku. Investice, jimiž by erár klub vykoupil, by si postupně vybíral. Najít erudované lidi do vedení z řad klubových srdcařů skrze výběrová řízení by nebyl problém. Stále jich je dost, jen je pustit k dílu.“

V původním článku v Lidovkách toho bylo  více, ale  tohle je  jádro.  Takže  vážení  – podle Babišova písmáka  je Slávie  nikoli rodinné  stříbro, ale  státní  zlato.  A když  zbankrotuje její  soukromý majitel  musí  zaskočit  stát  a Slávii za  státní – vaše peníze koupit!!  Je  to důležitější  než  třeba  stavba  nemocnice nebo  několika  škol!!!  No neberte  to!  Proto  přece stát máme, aby  zachraňoval  fotbalové kluby , kterým  fandí  pražští  psáči  a která  do bankrotu  přivedou soukromí megalomani!!! Opravdu si  nevzpomínám, kdy jsem  četl  větší dutohlavinu!!!

A  snaživý  psáč  Procházka  ve snaze se zviditelnit  a připojit   dodal:

Někomu se tenhle scénář může zdát až příliš nestandardní a divoký. Mně naopak připadá rozumnější než plán premiéra v demisi stavět rychlobruslařskou halu pro jednu jedenatřicetiletou Martinu Sáblíkovou, navíc, při vší úctě k ní, nejspíš už za zenitem výkonnosti.

podle  Procházky  je  lepší narvat  miliardy z  daní  občanů do  jeho Slávie.  Než postavit  halu pro  rychlobruslaře. Nijak mi nevadí,  že  rychlobruslení je pro něj „jen“  nějaká  Sáblíková.  že  zjevně  nezaregistroval, že  na  ZOH  si  sáhla na medaili i  Karolina  Erbanová. To je  pod  jeho rozlišovací  schopnost… Inu  pražskej  fotbalovej nabob  pur.  Co mne  ovšem šokuje  je  naprostá neúcta  k tomu, co  Martina  Sáblíková a  její  trenér  Petr  Novák pro  tuhle  zemi dokázali!  Několikanásobná  olympisjká  vítězka a  krytá  rychlobruslařská hala, která  by tenhle poslední dobu  pro  ČEsko tak  úspěšný  sport  udržela  na  prioritní výkonnosti?  Ne!!! A zase   ne!!!  Podle Procházků se prachy mají nalít  do Slávie.  Uniká mi,  čím že  Slávia  za posledních  70 let  republiku  zviditelnila!!!

Prvenství  v lize  drzých a  blbých nepochybně  náleží  duu  Kániský- Procházka! Nechápu, že  tihle  dva  běhají jen tak mezi námi.

Pokud by  náhodou  někdo chtěl rozporovat  kvalitu naší ligy,  tak  myslím, že dostal naprosto přesvědčivou odpověď při pátečním  utkání nároďáků  s Austrálií….  Klokani nám dali  čtyřku. Něco  nepředstavitelného!  Čtyřku,  vážení….  Takový  je  v mezinárodním srovnání  český  fotbal. Prostě  liga  podprůměrných. V lepším případě  – průměrných. Viděno tímhle prizmatem – postup  letošního mistra, tedy  Viktorky, přímo do Ligy  mistrů  je zázrak, který se hned  tak nebude opakovat. Zázraky  jsou zázraky  proto, že  se dějí jen  velmi a velmi zřídka…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.