Pár slov k Ukrajině


S  přispěním Ernesta

Opravdu jen  pár.  Dlouho  jsem se tamní situaci  nevěnoval a  ani dnes  to nebude žádný  trhák a  navíc  docela  krátký  textík. Vlastně jen  tři,  navzájem  vlastně  související  poznámky. Které  jsou ovšem podle  mne naprosto  charakteristické.

Za  tu první  a  z informačního  hlediska  zdaleka nejdůležitější,  patří  dík kolegovi  Ernestovi,  který  se  i nadále  věnuje  ukrajinskému  konfliktu a sleduje  relevantní  zdroje.

Z mého hlediska jsou  dnes prioritní  záležitostí  z  celé  ukrajinské  kauzy  tři věci:

1- monitorování  vojenské  situace na  donbasské  frontě, protože   Kyjev  dřív  nebo později na  opolčence  zaútočí  ve  snaze  vyřešit  problém  silou.

2-jakékoli  dění  kolem  šetření okolností  sestřelu  malajského letu  HM  17

3- vyšetřování  událostí na  Majdanu, speciálně  pak  ona  „palba Janukovyčových  řezníků“  do  demonstrantů, která  vedla  ke  definitivnímu převzetí  moci dnešními  držiteli  klíčů v  Kyjevě.

Přiznávám, že  jsem  zatím  příjemně překvapen, že  Kyjev nezahájil rozsáhlou ofenzivu.  S naprostou  jistotou  jsem  to očekával a  to zejména v  návaznosti  na  současně  probíhající  MS  ve  fotbalu  v Rusku.  Je  to ten  dost  řídký případ, kdy  je  člověk  mimořádně spokojen, když se jeho očekávání nenaplní.

Kolem  MH  17  je  dalších „senzačních  odhaleních“  holandské prokuratury  nyní  ticho. Jsme si ovšem  jistý, že  jakmile  se cokoli šustne,  zachytí to a pro Kosu  zpracuje  kolega  PB. Tak  jako v  minulosti.

Takže  zbývá  třetí  bod – který  pro Kosu s novými informacemi zpracoval  v  krátkém příspěvku kolega  Ernest,  jemuž  si tímto dovoluji  poděkovat  za  soustavný  monitoring informačních  kanálů.

Dnes  jde  o  krátký  výstup   z  provládního  ukrajinského oficiálního serveru  Korrespondent.net  respektive  o  překlad  jednoho  zajímavého  článku:

Суд отказался заслушать свидетелей о снайперах на Майдане – адвокат

Soud odmítl vyslechnout svědky o odstřelovačích na Maidanu – právník

Artemenko nesmí svědčit o odstřelovačích na Maidanu

Bývalý poslanec Andrej Artemenko chce svědčit o zapojení Pašinského a Parubije /dnes  čelní  ukrajinští  režimní politici, původně  vůdci  násilnických radikálů  Pravého sektoru na  Majdanu- pozn.vlk/ do formování snajperských skupin.

Obolonský okresní soud v Kyjevě nepřipouští nové svědky v procesu ve věci o zradě bývalého prezidenta Viktora Janukoviče, protože se obává získání nových informací, které bude mít vliv na proces. To uvedl právník Janukoviče Vitalj Serdjuk po soudním zasedání na zpravodajském kanálu NewsOne.

Podle něj někteří z těchto svědků jsou připraveni poskytnout nové informace o odstřelovačích na Maidanu v únoru 2014 a zapojení současných aktivních politiků do organizace střelby do lidí.

Podle slov obhájce  Serdjuka, zejména ex-poslanec Andrey Artemenko chce vypovídat u ukrajinského soudu o tom, jak „bylo odhaleno umístění odstřelovačů na Maidanu, a bezprostředně  zadrženi odstřelovači, kteří pravděpodobně prováděli popravy. Kromě toho, podle právníka, Artemenko hodlá dát soudu informaci „o přímé účasti Pašinského a Parubije na tvorbě těchto skupin odstřelovačů“.

Podle Serdjuka soud odmítá přezkoumat důkazy a vyslechnout svědky obhajoby, což svědčí o tlaku úřadů na soudce.

Připomeňme, že v únoru Janukovyč obvinil ukrajinské úřady z účasti na střelbě na Maidanu.

„V Evropě a ve světě se již otevřeně hovoří o zapojení „současných vůdců“ do masové střelby na Maidanu v roce 2014. Uvádějí se konkrétní jména – .. Parubij, Pašinskij, Lucenko. Budou ještě uvedeni“ – říká, bývalý prezident Janukovyč.

Tolik  Ernestův  překlad. Já  k  tomu dodám  jen  pár  slov

-znovu opakuji, jde o informaci  z oficiálního  kyjevského zdroje.

-kdyby  kyjevský  soud  chtěl  nestranná a  spolehlivá  svědectví,  jak to se střelbou na  Majdanu  bylo, velmi  snadno  by  našel  například  exkluzivní   videoreportáž  BBC /snad ji nikdo nebude zpochybňovat  na  věrohodnost/,  natočenou  v  okamžiku  střelby na  Majdanu.  Reportér  BBC  jednoznačně  konstatuje, že  výstřely  jdou z hotelu Ukrajina,  kde tehdy byl  štáb  majdanských  násilníkůa  speciálně  Pravého sektoru.  K nalezení  zde:

 

Viz  část záznamu v čase  6:48 a později

Kdyby  to bylo  málo, udělal by  kyjevský  soud  jen dobře, kdyby  požádal  německou veřejnoprávní  televizi ARD o  uvolnění  jednoho dílu svého politického magazínu  Monitor, ze  svého archivu a to konkrétně díl ze  14.10.2014, který se zabývá  důkladnou rešerší  střelby  a všech  jejích okolností.

Případně  by  si  mohl pozvat  na  svědeckou  lavici  tehdejšího  estonského ministra  zahraničí Urmase  Paeta  a  tehdejší ministryni  zahraničí  EU  baronku  Ashtonovou  a požádat je, aby  vysvětlili  svůj  vzájemný telefonát  bezprostředně po  majdanské  palbě.  K nalezení zde:

Myslím, že  by  se  šlo dopátrat pravdy  velmi snadno.

Tolik  z problémům  kyjevského soudu,  který  zkrátka  chce  ukřižovat za  každou cenu  bývalého prezidenta  Janukovyče, ačkoli  fakta  ukazují  úplně opačným směrem.

A tím se dostáváme  k  druhé  dnešní krátké poznámce  související s  tématem Ukrajina  především  jejím exprezidentem.

Jak  víte  Kongres  Spojených států se usnesl  na  vytvoření  funkce  speciálního prokurátora,  který  má  vyšetřit  ruské  zásahy  do  amerických  prezidentských  voleb a  napojení  Moskvy na  Trumpův  volební  štáb a  nejlépe  Trumpa  samotného.

Tohle  šetření  je  neobyčejně  důkladné a  trvá  vlastně po celou  dobu  Trumpova prezidentsví.  S  naprosto  žalostnými  výsledky.   Největšími “ úlovky“  speciálního prokurátora  Robert Muellera a  jeho početného  týmu   je  zatím  trojice pánů  Manafort, Gates  a  Papadopoulos

Paula Manaforta a Ricka Gatese, obvinil soud z 12 vážných trestných činů a poslal do domácího vězení. Třetí člen, George Papadopoulos, se přiznal k zamlčování informací o svých vztazích s Moskvou a byl usvědčen ze lži.

 

Dovolím si  ocitovat  z  čeho jsou  viněni :

Manafort podle žalobců ve spolupráci s Gatesem inkasoval milionové sumy za pomoc proruské Straně regionů bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, který byl sesazen v roce 2014. Peníze prý nedanil, zločinné spiknutí obou mužů mělo trvat do  února  /2017/.

Samotné volební kampaně Donalda Trumpa, kterou Manafort čtvrt roku řídil, se ale podle agentury AP obvinění nijak netýkají.

 

Pokud  jde  o Papadopoulose, ten  se při výslechu vyšetřovatelům Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) přiznal, že měl kontakty s nejmenovaným londýnským „profesorem“, který měl mít informace o kompromitujících materiálech na Clintonovou. Šlo údajně o „tisíce souborů elektronické pošty“. Na schůzce měla být také přítomná ještě jistá Ruska, která měla Papadopoulosovi nabízet kontakty s Moskvou s možností koordinace budoucí zahraniční politiky Spojených států a Ruska.


Takže speciální prokurátor,  instalovaný  k tomu  účelu, aby  prověřil rejdy  Kremlu, které  narušily  regulérnost  amerických  prezidentských  voleb a  dostali do Bílého domu  svého  agenta, či spíše loutku., zatím  chytil , co by  největší  rybu Paula Manaforta, který, byl nějaký  čas  šéfem Trumpovy kampaně. Jenže  jeho provinění není  piklení piklů  a  spřádání  temných  rejdů s  Moskvou, ale  praní  peněz  bývalého  ukrajinského  prezidenta  Janukovyče!!!  To  nemá  chybu. V  Čechách  a  na  Moravě proto máme  naprosto přiléhavý  výrok  – mířil na lišku, trefil Maryšku…

V mezičase,  bylo  Manafortovi  zrušeno propuštění na  kauci, prý se snažil ovlivnit svědky a  přibylo mu nové obvinění – ve Virginii je obviněn, že se dopustil daňových úniků a bankovních podvodů.

Nejen  mé  maličkosti to připadá  ze  všeho nejvíc  jako utahování  šroubů na  virtuální palečnici, kterou mu  vyšetřující orgány  nasadily,  aby  konečně „kápl božskou“.  Zjevně stejného  názoru  je  i  Donald  Trump:

na twitteru se  bývalého šéfa svého volebního štábu zastal. Napsal, že jeho vazební stíhání je nefér. „Jak tvrdý trest pro Manaforta, který zastupoval Ronalda Reagana, Boba Dolea a mnoho dalších špičkových politiků a (volebních) kampaní. Nevěděl jsem, že Manafort je šéfem gangu,“ napsal prezident ironicky.

„A co Comey a nečestná Hillary a všichni ostatní? Velmi nefér!“ dodal.

Poznámka  třetí a  poslední:

Přiznávám,  že  mi v této  souvislosti přijde zvláštní, že  Muellerovi a  jeho  vyšetřovatelům  unikla  jedna  důležitá  informace z BBC.  Která  nepokrytě  hovoří  o  korupci  nejméně  v Trumpově  současném  blízkém okolí.

Trump lawyer ‚paid by Ukraine‘ to arrange White House talks

V textu je  konstatováno, že  právník Donalda Trumpa Michael Cohen, obdržel tajnou platbu ve výši nejméně 400.000 dolarů, aby zprostředkoval rozhovor mezi ukrajinským a americkým prezidentem.

Schůzka v Bílém domě se uskutečnila v červnu minulého roku. Krátce poté, co se ukrajinský prezident vrátil domů, protikorupční agentura jeho země zastavila vyšetřování bývalého manažera Trumpovy prezidentské kampaně, Paula Manaforta.

Závěr,  tak jako  často v poslední  době, nechám na  vás. Je  to náramný  galimatyáš.

Co je jednou  dovoleno, je  jindy téměř  hrdelním zločinem a naopak. A  pravda?  Ta  se krčí někde  ve  sklepě  v koutě  a  je z něho  vypuštěna  vždy  jen na kratičkou  chvíli, když se klukům a holkám, co právě  spolu  mluví a drží  klíče, hodí…. Velmi smutnej bijáček.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.