Skandály a skandálky


Česká banánová  republika už je tak daleko,  že skandál, který by v  civilizovaném státě  vedl k okamžité doživotní  exkomunikaci z  politiky  toho, kdo jej má  na triku, je pouhým  skandálkem.  A  skandálem, kterým ovšem jen  vyšumí,  bez většího  zájmu a s nulovými důsledky, je pak to, co by  v  v civilizaci  vyvolalo totální  politické zemětřesení, které  by  zasypalo a zpopelnilo jeho  aktéry  jednou pro vždy.

Podám jeden  stručný  takovýchto, pro  nás,  co  jsme  vždycky  chytřejší znalejší a lepší  než  ti  hlupáci  na  západ  a sever od nás,  drobných, ba nevýznamných přešlapů, jak se urodily  během jen a si tří  dnů minulého týdne.

Začít pochopitelně  musím  procesem jmenováním  vlády. Respektive vrátit  se k nejmenován Pocheho za ministra zahraničí.

Článek  68.  ústavy  má  jasnou  dikci – prezident nemá jinou možnost než  za ministra jmenovat toho,  koho mu oficiálně navrhne  premier.

Poche jmenován  nebyl. Existovaly  jen  dvě  možnosti, jak k tomu došlo:

1- Babiš  dodržel koaliční dohodu s ČSSD  a  předložil Zemanovi  návrh na jmenování Pocheho za ministra a  Zeman naprosto  flagrantně  porušil základní zákon státu a  a  svévolně  Pocheho nejmenoval.  V takovém případě bychom měli za prezidenta  člověka, pro kterého  zákon, včetně  Ústavy nic neznamená. Ba dokonce jím pohrdá.

nebo

2- Babiš nedodržel koaliční dohodu, prezidentovi  buď  nepředal  Pocheho nominaci  vůbec  nebo, v  rozporu s  koaliční dohodou, předložil  Zemanovi, jak ten  tvrdil  a  následně  přiznal i  Babiš -rovnou  dvojnominaci.  Tudíž se musíme  musíme smířit  s tím, že  vládu vede nejen  trestně  stíhaný  chlápek,  který  je úředně   veden  jako  informátor  StB, ale také  někdo, jehož  slovo  neznamená  vůbec nic. A  svého koaličního partnera  podrazil  ještě  dříve,  než  vláda  vznikla!

Což  predikuje,  čeho  se  asi tak dočkáme od takhle  zrozené  Babišovy  vlády.

Jak asi potom  stát, vedený takovými,  může  vypadat a fungovat?  Nepochybuji,  že  Zemanův  a Babišův  fan klub  je  nad  takovéhle  detaily naprosto povznesený,  pak  ale  nechápu proč jim vadil  Kalousek, Nečas, Topolánek  nebo Václav Havel. Respektive – proč  by jim cokoli  mělo  vadit v budoucnosti, ať  se  semele cokoli.

Zůstaňme  u  Andreje  Babiše  – ten neustále  hřímá, jaký je Bakala  šizuňk,  co všechno vyčoroval, Podobně  to má  s Bakalou Zeman. Za  nadšeného potlesku svých  fandů. Nemám sebemenší  snahu se Bakaly  zastávat.  V mém  hodnotovém nastavení  patří ke  zářným  postavám  rabovacího období  Klausova  kapitalismu, hned vedle  Viktora Koženého. A oba  následně do  ústavu, kd e by  žili na s tátní  útraty.

S  o to větším  údivem  mi bylo  akceptovat  informaci  o tom,  že  Zemanova muže  v  pozici  šéfa  Úřadu  vlády, Radka Augustina –  tedy nejbližšího spolupracovníka  a v podstatě  důvěrníka  premiera, vystřídala  jakási Tünde Barthová.  To jméno mi  jest naprosto neznámé a  v klíčové pozici a  nahrazuje Zemanova  důvěrníka? Jasný pokyn, abych  se o   tu dámu  začal  zajímat  a zjišťovat  si, co je  vlastně zač.  A našel  jsem tohle:

Naopak Barthová svou kariéru ve státní správě buduje kolem Babiše. Ten si ji přivedl ještě jako ministr financí na post ředitelky svého kabinetu. Předtím působila v byznysu, mimo jiného dělala tajemnici Zdeňka Bakaly (je majitelem vydavatelství Economia, pod které spadá i deník Aktuálně.cz, pozn. red.). Od doby, kdy se Babiš stal premiérem, vede Barthová odbor kabinetu předsedy vlády.

Uznejte – to nemá  chybu!

Vzpomínáte  si ještě na  humbuk zvaný Lithium?

Andrej Babiš (ANO) se tehdy  pustil do jednatele firmy Geomet,  Richarda Pavlíka, že prý je  spojen  se Zdeňkem Bakalou, poukazoval  na to, že Pavlík v Bakalově  OKD pracoval. Pro Babiše  jasná linka, o které  nechtěl spekulovat. Pro komunisty, pokud  si pamatuji – také.

Ovšem Bakalova bývalá tajemnice? To je něco  jiného!  Tu Babiš nezbytně potřebuje a komunistům nijak nevadí. A Pepovi a  Mařce Koblihové také ne! To  není  Bakalův  člověk! Na  tuty! I na boty!

Nebo je  to tak,  že  platí  zase jednou  přísloví  mojí  babičky  – co se hádavá, rádo se mívá?  V každém případě  Babiš -Bakala?  Velká  zábava! Nebo kdoví jestli  ne  Babiš  s  Bakalou?  Spolu družně  za vodou…

Hodilo by  se nyní dodat slovo  ZVLÁŠTNÍ… Ale proč, to je jen  nevýznamná prkotina!

Další prima číslo zažíváme s orlicí práva Taťánou Malou.Která  vedle  šéfování ministerstvu  spravedlnosti  nyní  velí legislativní radě  vlády. Tedy bude zodpovědná za  formulování  a  tvorbu zákonů, které  bude chtít  vláda prosadit  v parlamentu. O její  právní „kvalifikaci“, či spíše  diskvalifikaci, už  bylo na Kose pojednáno. Nyní přišel Český  rozhlas  s tvrzením,  že  Malá na  té podivuhodné právní  školce jménem Panevropská  univerzita, minimálně  část  své diplomky opráskla od  jiných, aniž by  to uvedla ve zdrojích.  Detaily  vás nebudu unavovat, zájemci si  to najdou na  výše  uvedeném linku.

Plynou  z  toho dva  závěry

1- v normálním státě  by tahle  orlice práva  ve  středu obdržela ministerský dekret a  v nejpozději  příští pondělí  by se  z ouřadu  s ostudou pakovala.  Stačí si vzpomenout  na osud kdysi nejoblíbenějšího německého politika, korunního prince  CDU a ministra obrany  Karl Theodora  von und zu Guttenberga! Ten v podobné  situaci vyletěl z politiky  jak příslovečný  čert z elektriky. Bez klobouku  bos. Nepochybuji, že  u  nás bude  platit, že  Malá  je   Boss. Na  Spravedlnosti! A  puncovaná  odbornice.

A  proč  ne, když  se nejspíš umí  pohybovat  v časoprostoru a  levitovat.  protože  se také zjistilo, že  když se nechala  zapsat  jako advokátní koncipientka, vykovávala  tuto koncipientskou  denní praxi  300 km od  svého bydliště!  Někdo  by ji  mohl  podezřívat  z podvodu, já  opravdu  věřím,  že  se umí  rychlostí světla  přesouvat  o stovky a  tisíce kilometrů.  Lidi od  Babiše, včetně  Babiše samého,  umí  netušené!

2- ptám se, jak a si mohou  vypadat  zákony, když  je bude  garantovat  a mít  v gesci  tahle osoba…. Co takhle  to svěřit  šimpanzi Pepovi  z pražské ZOO?

Malá, když  už  není  Šlechtová,  je  bezpochyby  největší  ozdobou  vlády. Přirozeně  až  po Babišovi.  50 mega  Čapáku a  vyšetřování  je prostě  50 mega a  vyšetřování.  To Malá  zatím nepřetluče! Ale  časem , kdo  ví.

Ale  zdá  se, že  na ni  začíná hrubě  dotírat  Ken SuperStar  Vojtěch.

Asi  jste  zaznamenali, že  vrchní státní  zástupkyně  Lenka  Bradáčová spustila další  velkou  akci. Tentokráte  proti  mafiím    dodavatelů  do pražských nemocnic  a  managementů těchto zdravotnických zařízení.

Konkrétně byl zadržen  současný  šéf  Bulovky  jakýsi  František  Novák. Toho, před cca  2 měsíci uvedl do  funkce, jako nového ředitele  právě  Ken Superstar  Vojtěch.  Když  vyhodil bývalou ředitelku  Andreu  Vrbovskou.

Protože  Bulovka  jr  přímo řízená ministerstvem  zdravotnictví, byl    Ken  požádán,  aby  to komentoval pro  ČT.

Už  dlouho jsem neslyšel  takové  vykrucování!  Prý se  potvrdilo, co on  tušil a proč  vyhodil Vrbovskou.   A je to prý doklad  toho, že se stará!!!  Věřili byste  tomu?

Ano, u  Vrbovské sice  také byla  policie, ale zadržen byl  až  nový  šéfík  Bulovky, dosazený  Vojtěchem….

Když byl  na  to dotázán, tak najednou  on nic, on Superstar!  To komis  ho vybrala  ve  výběrovém  řízení a  on  jenom formálně podepsal!!!! Prostě Supertar. On nic.  A on to tušil. A  tak pořád  do kola.

Jo,  a  také  nekompromisně prohlásil, že  ten jakýsi  František Novák se už  do řiditelny  nevrátí i kdyby  čert na Koze  jezdil. Že  do  takové  funkce  nesmí nikdo, kdo je  vyšetřován!!!!

Dovolím si jej  citovat: Pokud  byl  zadržen / upozorňuji na  slovo  zadržen, u Babiše  platí, že je  trestně stíhán, co  je  rozdíl asi jako  je možná  těhotná,  a  je těhotná a  čeká dvojčata/, tak je  to  na to , aby  byl odvolán.  Citát je opsán z LN 29.8.  strana  4 Bradáčová  udeřila na Bulovce.

Takže  předseda  vlády   a  Superstarův  Supersupersuperpremier  být  klidně  policií  vyšetřován může, ale  šéfík nějakého   špitálu??? No dovolte,  kam bychom to došli?

Vraťme  se ještě  k osobě bývalé  ředitelky  Bulovky  Vrbovské. To je  zajímavá  paní!  Opravdu  zajímavá.

Do  funkce  ji instaloval, hned po  svém nástupu do ministerské pozice Zemanův  odborník Němeček.Podle něj se Vrbovská osvědčila, a to natolik, že na čas jí dokonce svěřil i vedení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Důvod? V roli vrcholné manažerky se podle Němečka ukázala „jako vynikající manažerka při řešení kritické ekonomické situace Nemocnice Na Bulovce“. Hospodaření nemocnice se pod vedením Vrbovské skutečně zlepšilo, ovšem také díky stamilionovým dotacím.

Ta  dámička, ale  byla  nejspíš  stejně  šikovná,  ne li  šikovnější, než  dnešní orlice práva  Malá.  Uměla  budovat speciální a úzké  kontakty. Dovolím si  citovat  z webu  Českého rozhlasu:

Bývalá šéfka Bulovky je také známá blízkým vztahem k Hradu, s prezidentem Milošem Zemanem loni letěla na návštěvu do Ruska, rozebírat to ale nechtěla. „Je to věc, která je čistě mezi nemocnicí a vůbec nebudu nic natáčet,“ řekla serveru Seznam Zprávy. Dostala se nicméně i mezi VIP hosty, kteří s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem slavili jeho 50. narozeniny V Jižních zahradách Pražského hradu.

Komentář  si  ušetřím. Ukazovat  zase, po kolikáté  už,  na  Mynáře? V takovéhle  maličkosti, když  ten  člověk je  oficiálně otaxován jako latentní nebezpečí pro  Českou republiku a proto nemá,  ve  své  funkci,  bezpečnostní prověrku?

Taková  směšnost! A  že by  to jinde, v civilizaci  byl neustojitelný  skandál  první velikosti? To přece víme  už  dávno. Ale  Česká  zemanobabišovská  banánová  republika  takovéhle  prkotinky  neřeší!

Tak co  vám  vy trulanti  vlastně  vadí?  Nejspíš  to,  že  se  ještě najdou  lidé, co  se nechovají stejně  jako prezident a premier.  Ti nám to  tady  zlovolně a neodpovědně  kazí!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.