Velká omluva čtenářům


V neděli jsem na Kose vydal článek

Nevtip na tento  den o tom jak Babiš  zvýšil důchody.

Musím s hlubokým politováním konstatovat, že  sice  nalinkové zdroje  v něm byly  sice naprosto korektní, nicméně  došlo k jejich záměně, takže  výsledkem byl  naprosto chybný  závěr.

Ve  skutečnosti  Andrej Babiš, za podpory  oficiálních partnerů vznikající koalice skutečně prohlasoval zvýšení  důchodů podporou novely příslušného zákona a  sněmovní opozice  naopak dokázala svými hlasy protlačila  k zákonu  přílepek ve  formě  doprovodného prohlášení, že  je  prima, že  vláda  zvyšuje  penze, ale  bylo by  ještě  primovější, kdyby  provedla  odkládanou důchodovou reformu.

Kosa a tedy  já  osobně, jsme neoprávněně  napadli v tomto případě  předsedu  vlády a  další koaliční  partnery. Je tedy na  místě  přijít  s omluvou, což  tímto také  činím.

Co mne  ovšem  mrzí ještě  daleko více je  fakt,  že  Kosa mystifikovala  čtenáře a  uvedla nepravdivé tvrzení. Velmi mne  to mrzí, a čtenářům se omlouvám násobně  více než  Babišovi. Neskonale  více. Protože  na nich mi opravdu záleží.  Nemusí s Kosou a vlkem souhlasit, ale  musí  mít jistotu, že  vychází  ve svých článcích z přesných zjištění a odpovídající interpretace.

Tentokráte  došlo  k selhání.  Nikoli  autorově,  nýbrž  mému.  Já to redigoval a  měl jsem na tu  totální nelogičnost a záměnu  přijít. Navíc  celkem  celkem  snadno.

Stačilo, abych  se na pět minut  zamyslel.Jenže já si těch 5 minut nevzal. Neomlouvá mne, že  právě  běží  fotbalové  mistrovství a že  chci vidět  co nejvíce a  že  nestíhám  vůbec nic  a  kradu  čas, všude, kde se  dá. Naopak. Vím o tomhle  problému a  riziku  a je  to tedy přitěžující okolnost. A nejspíš jde  také  signál, že  to  s mými schopnostmi  začíná jít poněkud  s kopce.

Mohl  bych  použít  univerzální  úsloví  Dr. Chocholouška, že  něco podobného se Kose stává jednou za deset  let….  Nepoužiji ho. Tohle  se stávat  nesmí.

Ne mně a ne Kose. A  jestli  se mi to ještě  podaří, v  takovémhle  gigantickém rozsahu,  pak Kosu  zavřu. Z důvodu  své  duševní nedostatečnosti.

Ještě  jednou  vás  žádám o shovívavost. Nikoli o pochopení. Tady není co  chápat  a  už  vůbec  ne  co tolerovat!  To nemohu ani  sám sobě. I pro mne platí zásada jednoho metru. Kdyby  s  podobnou  kačenou  přišel  mainstream, s gustem  bych  ho ukřižoval. Takže  tentokráte  přibíjím na kříž  sám sebe.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.