Novičok nebo daleko více Novýšok?


Nevím jak vy, ale  když  ve  středu večer  na  mne  z  bedny  vyjukla informace, že   v Británii mají  další  incident s  novičokem, že  jsou  další  dva otrávení, že  je  to zase  jen na dohled od  britského výzkumného  střediska pro  chemické  zbraně  v Porton Down, že zasažení  opět  okamžitě  nezemřeli, ačkoli se podle dostupných informací  měli dostat  do styku  s  nejčistší  formou novičoku a  ten jak známo zabíjí v  řádu sekund nebo  nejhůře  několika  málo minut, měl dojem, že  si ze  mne někdo dělá  opravdu  trapnou legraci.

Klasický  britský  humor  se mi  líbí  velmi!  Třeba  serie  o  sluhovi Jeevesovi od   Pelhama Grenville Wodehouse je brilantní  ukázkou a mohu  každému jen doporučit.Budete  se skvěle  bavit  Ale  novičok  v podání  britských  úřadů?  To  je  dokonalá  šmíra,   čím  dál šmírovatější.  Sranda  ani  náhodou.

Nepoužiji  svou  typickou a  oblíbenou  metodu, že  proberu  oficiální  informace a  budu  v nich  hledat  rozpory  nebo  protiřečící  si  nelogičnosti. Ne proto, že  bych  je snadno nenašel.Ale  udělám to dnes jinak.

Zajímalo mne, co o  nové  aféře  píší renomované  zdroje  v západním  zahraničí. Když  říkám  renomované západní  zdroje, tak mám na mysli  renomované  západní zdroje. Samozřejmě z  jazykových oblastí, kterým  rozumím. Jestli tam náhodou nenajdu  víc informací než  na tuzemských portálech nebo  alespoň jinak podaných. Rovnou  říkám,  že to úspěšné  nebylo,  kromě jednoduchého  poznatku,  že  tamní informace jsou  přísně  neutrální,  na  výsost  věcné a nečouhá  z  nich prvoplánově  už dopředu  názor  o  jedině možném pachateli, jako je  tomu  u většiny  serverů v  našem prostoru.

Za  příklad  takové  vzorné  zpravodajské  neutrality  považuji například  článek o posledním  incidentu  s  novičokem na  webu  svýcarské veřejnoprávní  televize  a rozhlasu SRF

Russland zeigt sich besorgt über neuen Nowitschok-Fall

který  bych přeložil jako  Rusko si dělá  starosti ohledně  nového případu s novičokem.

Dám to  kontrastu s  titulkem  třeba na  Novinkách.cz

Znovu novičok. Britský pár byl otráven stejnou látkou jako Skripalovi

který je  dokonale návodný.

Ale  nejde mi ani  o tenhle  zprachantělý přístup  tuzemských zprostředkovatelů, či spíše  formovačů  /nebo  snad deformátorů/ informací. To bych  jen  zase nosil písek na  Saharu české  mediální  scény.

Když  už  jsem  u těch  Švýcarů na  webu  byl, tak mne zajímalo, jak  reagují a co  si o  věci  myslí tamní  čtenáři.

Znovu opakuji,  že  nejde o  žádný  podivný nebo polopodivný  web, který  zveřejní  kde jakou polopravdu a  podporuje   trolly. Takže  stejné bude i  jeho návštěvnické publikum. Jež mám za  informované, konzervativní a v každém ohledu  demokraticky  dlouhodobě  vyspělé a nikoli  snadno ovlivnitelné. A nezbylo mi než  zírat!

Proto si  dovolím  přeložit nikoli  článek, ale  přímo diskusi /pod každým  příspěvkem  je  i skore  souhlasů a nesouhlasů s názorem, stav  předevčírem  17,00 hod/:

 

 • Peter Amthauer (Peter.A)
 •  Kdy byl  ten pár  v bezvědomí nalezen? Od  kdy  není nervový jed  novičok  absolutně  smrtící? Proč  je  místo činu  v  bezprostřední  blízkosti  střediska pro výzkum chemických  zbraní? Jak to, že  úřady nemluví o akutním  ohrožení  obyvatelstva, když není  známo, kde  se oběti  novičokem kontaminovaly. Existuje mnoho otázek. Co se doopravdy  stalo  je natolik tajné, že se  to nikdy nedozvíme Nesouhlasím (14)
 • Kommentar von Charles Grossrieder (View)
 • Myslím, že je  důležité zjistit, co byly  ty  dvě otrávené osoby  zač. Určitě  to bude zajímat i policii. Možná, že nejsou obětí,ale  podílníky  na atentátu.

  Nesouhlasím(7)

 • Kommentar von Hans Bernoulli (H.Bernoulli)
 • Zdá se, že  jed není  tak úplně smrtící. Nové oběti dosud  přežily kontakt  s jedem. Skripalovi  to také  přežili a  v mediích  tento očividný rozpor  není   komunikován  a jen tam stojí, že  otrava je  smrtelná a nelze ji přežít.

  Nesouhlasím(9)

 • Kommentar von Andrin Ziswiler (Andrinzisi)

  Hádanka  hádanek, co všechno projde. Lze  očekávat daleko více.

  Nesouhlasím(70)

 • Kommentar von Harald Buchmann (Harald_Buchmann)

  Není  ten jed náhodou  v rukou  mafie? Story,  která by  rusofobům nevoněla.

  Nesouhlasím(84)

 • Kommentar von Sebastian Demlgruber (SeDem)

   Dovolte  jednu otázku: Kdo může  mít zájem na nesmyslném útoku nervovým plynem podle  sovětské receptury, odvracet pozornost  od  pravděpodobně  ruského útoku na  Skripalovi?

  ¨Nesouhlasím(85)

 • Kommentar von David Neuhaus (Um Neutralität bemüht)
 • Už  druhý  případ  otravy nervovým jedem  v blízkosti  Laboratoře  pro výzkum  chemických zbraní v Porton Downu? Pořád  ještě  náhoda?Dal si někdy  nějaký  žurnalista  práci  s  rešeršováním nehod v Porton Downu?

 • Nesouhlasím(31)

Vlkův  vstup – kdyby  tenhle  Švýcar  chodil na Kosu, znal by  tenhle materiál:

Británie posílala vlastní vojáky do plynových komor. Nikdy se neomluvila

 1. Antwort von Beat Reuteler (br)

   Dobrý nápad, ale  těžko realizovatelný. Novináři nemají přístup do zařízení.

  Nesouhlasím(12)

 2. Antwort von Thomas Steiner (Thomas Steiner)

  .Dobrý nápad. Výzkumná laboratoř  má  také  vhodný motiv k úderu na  dvojitého agenta.Je  v zájmu takové laboratoře  i odvést  pozornost od  Skripalových.

  Nesouhlasím(55)

 3. Antwort von Christa Wüstner (Saleve2)

   Spekulace  jsou  nepotřebné. Jed může  být  v mnoha  rukou. Byl prodán například  i jedním  dřívějším pracovníkem producenta. Mnoho zemí  ho může  držet. Vzorec  je známý.

  Nesouhlasím(4)

 • Kommentar von Sebastian Mallmann (mallmann)

  A  propos-  útok  nervovým jedem,  kde  zůstaly  ty  údajné důkazy  o ruské vině v případu Skripal? Do  dnes nebyly představeny. Může někdo osvědčit  kousek kvalitní novinářské práce  a zeptat se, kde  jsou ty  důkazy? A  pokud  nejsou k dispozici, mohl by napsat  článek kde vrhne  světlo na vládní představitele, kteří  především nešetří s obviněními?

  Nesouhlasím(71)

  1. Antwort von Beat Reuteler (br)

    Výsledky  vyšetřování byly  velmi jednoznačné. Přesto ruská strana zůstala  velmi klidná  ohledně  tohoto tématu. Pokud by  si byla  jistá  vítězstvím sotva by byla  tak  zticha.

   Nesouhlasím(187)

  2. Antwort von Thomas Steiner (Thomas Steiner)

    Sebastiane  Mallmane, ruský původ  nervového plynu je dokázán jednoznačně, renomovanými  světovými laboratořemi. Ovšem zda  ruské  tajné služby pracují tak packalsky  silně pochybuji.

   Nesouhlasím(113)

  3. Antwort von Harald Buchmann (Harald_Buchmann)

   Steinere, vy věříte, že  ruský původ  plynu dokazuje  ruskou odpovědnost za atentát? Podle  logiky – IS  má spoustu zbraní z USA …..

  4. Souhlasím Nesouhlasím(25)
  5. Antwort von Urs Graf (U.G)

   @reuteler a Steiner:  Prosím zůstaňte  u  faktů a  více se  informujte. Sama britská vláda potvrdila, že nemá  žádné  důkazy o ruském původu  jedu.Mnoho vlád  má  už  roky  tento jed. Ticho je především ze  strany  západu  ohledně  přístupu k důkazům. A ty  určitě  vědí.

   Nesouhlasím(8)

 • Kommentar von Werner Boesiger (P.Werner Boesiger)

  Vážená redakce SFR, víte  snad , kde se nachází Skripalovi? Dali tito, od  svého propuštění  nějaký veřejný  výstup. Co si myslí  oběti atentátu? Jste  pod tlakem, aby  pravda nevyšla najevo? Slovní spojení  „vražedný  útok“, by měl  být  korektně  doplněn  adjektivem  „údajný“, dokud nebudou  zodpovězeny  všechny  otázky.

  Nesouhlasím(44)

  1. Antwort von Christa Wüstner (Saleve2)

   Pane  Boesigere, otázky nebudou  moci být nikdy  zodpovězeny. Jde o  dobře  střežená tajemství tajných služeb. Pokud by měl někdo sebemenší ponětí, už by  se to vědělo.Proto nedojde k žádnému objasnění, jestli to nějak bude souviset se  Skripalovými.

   Nesouhlasím(12)

  2. Antwort von Thomas Steiner (Thomas Steiner)

   Pokud  by  SFR  věděla, kde jsou Skripalovi, věděli by to i ti, co je  chtějí zabít. A  pak už by jistě  byli  mrtví, protože  ruské  tajné  služby zřídka potřebují  k vraždě více než  jeden pokus.

   Nesouhlasím(89)

 • Kommentar von W. Pip (W. Pip)

  Jak jde  kvalitní  žurnalistika  dohromady s  titulkem  Nový útok jedem v  Anglii, při současném stavu policejních informací a faktů? To je  „revolverová “  novinařina, nic jiného!

 • Nesouhlasím(56)
  1. Antwort von Stephan Roos (SR)

   Nevěřím tomu, že  s e takovýhle  jed  jen tak  sám vyplížil z nějaké laboratoře.Co napíšete?

   Nesouhlasím(22)

  2. Antwort von Christa Wüstner (Saleve2)

   Ne pane  Pip, špatně. To není  revolverová žurnalistika. Jde o opakovaný  útok jedem,bez toho aby  SRF na někoho ukazovala.

   Nesouhlasím(27)

  3. Antwort von Christophe Bühler ((Bühli))

   Salisbury, Proton Down a Amesbury leží geograficky prakticky  v jedné linii.Mezi nimi leží  území s vojenským letištěm Boscombe Down. (viz Google). Vedle toho je v  blízkosti  stará  skládka.Je obecně známo, že  až do 90-tých let byla  u NATO  i Rusů  běžnou praxí, že se na skládkách  běžně  pohřbívaly  sudy  s chemikáliemi. Jenže  doposud  je tahle  praxe  tajná.

   Nesouhlasím

Tolik web SFR a reakce jeho čtenářů. Za  sebe  říkám  – velmi poučné!  Zatímco  mainstream v  Česku  má  jasno a  už  dávno  ví, co a  jak  Švýcaři  pochybují a ptají se! Úplně  stejně, jako se ptají  tuzemské „proruské“  weby a Putintrollové…  A  když se podíváte  na  skore  Souhlasím/Nesouhlasím pod jednotlivými názory,  snadno zjistíte, že  takový  Jakub Janda, ale  i  ti politici, co  za  každou cenu přece věří  spojencům než  vlastnímu selskému rozumu,   by  z toho museli dostat, když  ne infarkt, tak nejméně  pořádnou kopřivku.

Zcela  záměrně  se mi nechtělo psát nějaký  vlastní komentář. Nic jiného,  než  ti, co reagovali na  webu SFR,  bych stejně nevymyslel. Jenže  já  bych byl za  trolla…

V  dnešní  upoutávce na Hodinu  vlka  na Slobodném  vysielači, kde hlavním tématem bude pochopitelně  tenhle  další novičokový  skandál,  jsem celou záležitost nazval Pohádkou  britské babičky  / podle  večerníčkového seriálu  Pohádky ovčí  babičky/. Buďte  si jisti  tím, že  roli zlého nebude patřit  vlkovi. nýbrž  Rusku a Putinovi, ale to není  důležité. První pohádkou z tohohle  seriálku, řekněme  nikoli večerníčků, nýbrž  /informačních/ nočníčků, pro dospělé, je  ten druhý  atentát  sám.  Nepochybně  přijdou  další  díly.  Zejména  ohledně  toho, jak se ty  dvě nové oběti  dostaly  s  novičokem do kontaktu.

Myslím, že nebude od věci  zkusit se  do   tvorby  scénáře  tvůrčím způsobem zapojit. Proto  dnes na  24 hodin  výjimečně  otevřu  diskusi. Pojďme  si zahrát  na scénáristy  a zkusme pro  Brity  vymyslet  nějaké  scénáře  toho,  kde došlo ke kontaktu nových zasažených s  novičokem.  Aby  Britové  nevypadali  znovu jako totální trubky, jako  v u Skripalových.  Čím  nápaditější scénář,  tím lépe!

Sám jich pár, nikoli  nějak exklusivně  fantazijních, nabídnu jako první:

1- dvojice byla  najata  KGB/GRU, aby  otrávila  Skripalovi a  následně  se  stala  nehoda se zbytkem jedu

2-dvojice  si všimla  podezřelého  chlápka, který se  divně  choval, jak cosi zakopával o půlnoci  na  hřbitově a  došlo jim, že  to bude buď  mrtvola  nebo poklad. Takže  po nějakém  čase  vykopala  co schoval. A ona  to byla  piksla. Prázdná. Nevěděli, že  od  novičoku. Britská  MI 5/MI6  muže  ztotožnila  se  známým ruským agentem a zabijákem.

3-dvojice byla nezaměstnaná  a na živobytí si při/vydělávala  krádežemi. A  okradla  chlápka o kufr  s věcmi/krabici/ tašku. Mezi nimi  byla  nějaká speciální  krabice,  podivně zabalená. Mysli  si, že to je šperkovnice. Nebyla. Jen schránka na novičok.  Britské tajné služby  zjistily, že  jde o ruského profesionálního zabijáka  s  napojením na  Putina osobně.

4- dvojice náhodou  našla  jakousi  zajímavou schránku.  Byla  zvědavá, co  je  uvnitř.  Není známo, kdo  onu schránku na  místě nálezu  odhodil.

Tolik  vlkova  fantazie  na  scénář  dalšího dílu  Pohádek britské babičky. Co napadá  vás?

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

29 reakcí na Novičok nebo daleko více Novýšok?

 1. jeff napsal:

  V případě obou útoků se nejedná o novičok, ale o produkt z místní fabriky u Salisbury. Jinak by oběti okamžitě zemřely. Pachatelem je nikoli ruský zběh z KGB, ale kolega 007. Jinak by nechali promluvit Skripala, který má v komunitě přehled. Cílem není v obou případech někdo konkrétní, ale kdokoliv. Vinu za útoky nenese Rusko, ale Velká Británie a jedná se o vydírání, kdy pachatel bude v útocích pokračovat, dokud britská vláda nevykoná nebo nezveřejní cosi. Média v případě druhého útoku nedostala noty, jinak by bylo Rusko znovu cupováno a Anglie by okamžitě odstoupila z MS ve fotbale. Královna tohle všechno samozřejmě ví, proto zrušila veškerý program na následující období a hodlá vlastní zemi bojkotovat. O co ve skutečnosti jde se nikdy nedovíme a podobná anketa se zítra nebo v dalších dnech objeví ve všech renomovaných médiích, tj. Reuters, AP, AFP, The Sun, Daily Mail, Figaro a Süddeutsche Zeitung. Zvítězí názor, že se jedná o protest proti nedávnému znectění královské rodiny nabouráním cizího etnika do rodu Windsor.

 2. bob napsal:

  :-))) Rusové ke svému zděšení zjistili, že u Novičoku, který použili proti Skripalovým částečně zexpirovala účinná látka (proto přežili…). Vzhledem k tomu, že se jedná o šarži v množství několika kg, tak je jim líto ji zlikvidovat. Pokoušejí se proto zvýšit koncentraci přimísit účinné látky, aby Novičok zabíjel tak, jak má, tj. během sekund. V uvedeném případě se jednalo o zkoušku, zda se podařilo šarži Novičoku zachránit. Výsledek – nevinní lidé, na kterých to zkoušeli – zatím přežili. Tzn. jediné – Rusové budou dále přidávat účinnou látku a dále zkoušet zda už Novičok funguje tak , jak má….:-))))
  Proti Rusům hovoří i to, že to zkouší na skoro stejném místě.
  Protože Britové evidentně umí, což se prokázalo u Skripalových léčit zasažené Novičokem (tedy pokud je trochu nepovedený). Takže, až zaúčinkuje opravený Novičok tak, že zasažení zemřou i přes skvělou péči Britů, bude šarže stoprocentně v pořádku…:-)))))

 3. bob napsal:

  Ještě se vrátím ke svému komentáři.
  Mám i odpověď, proč se Rusové (Putin) zdráhají podat vysvětlení britské premiérce.
  Je jim blbý přiznat, že soudruzi udělali chybu, že disponují špatným Novičokem.
  Podle mě to do sebe všechno zapadá, až z toho mrazí…:-)))

 4. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Konspiruji.
  Když zalžete jednou,musíte lhát podruhé a pořád.
  Už u Litviněnka se nezdařilo to hodit na Rusko a těch provokací bylo více.
  Řekl bych,že se připravuje něco většího,tyto otravy jsou testem.
  Někdo psal,že i ty chemické útoky v Sýrii,jsou v režii Anglie,takže další test.
  Na nějaký amaterismus nevěřím,je to promyšleno do detailů.

 5. Lex Barker napsal:

  Dva britští občané mají tu smůlu, že jsou nezaměstnaní a bezdomovci. Jak se tak ráno probouzejí pod mostem přes Temži a vybalují se z několika vrstev Timesů, tak si jeden z nich, nejspíš to byla z oné dvojice lidí středního věku žena, že v těch novinách je také, mimo velkou fotografii jejich milované předsedkyně vlády, také inzerát nápadného textu, jak už v Timesích bývají pravidelně. Žena byla negramotná a tak probuozejícího se muže vybídla, aby jí ten inzerát přečetl. Muž pomalu četl, také příliš gramotný nebyl. Inzerát byla nabídka ruské ambasády v Londýně na krátkou výpomoc, při úklidu kanceláří po jejich čtyřiceti vyhoštěných diplomatech, kteří museli opustit Británii po jejich špinavém útoku na rodinu Skřípalů. Platba bude za úklid kanceláří 300 € za den. No neberte to, že? Tak šli uklízet a jak vyhazovali do kontejneru jakýsi balíček, tak neodolali zvědavosti a rozbalili ho. Bylo v něm několik injekčních stříkaček s nápisem – Heroin. Protože onen muž již měl zkušenosti s následky omamujícího blaha ze zapomnění na cokoliv po injekci dávky heroinu, tak si ji píchl a na jeho pokyn to udělala ta dobrá britská žena též. Ale lstivost Rusů, je všeobecně známá. Svět se o ní již mnohokrát nemile přesvědčil. V injekční stříkačce nebyl heroin, protože v deseti vteřinách ti uklízeči omdleli na následky Novičoku, osobně syntetizovaného Vladimírem Vladimírovičem.
  Hovgh.
  Mimořádný dopisovatel známého provokativního internetového zdroje, zvaného Kosa, Lex Barker.

 6. vlkp napsal:

  Tak mne napadla ještě další možnost. Když to Rusové vyvíjeli, tak to samozřejmě odhalil James Bond. A když to vyařili, tak jim to trošku pozměnil, aby to nemohlo být smrtící. Prostě udělal jim z toho pepřák Blbí Rusové si toho dodnes nevšimli. A když zaútočili na Skripala , dopadlo to takhle. V dalším pokračování o tom bud e vyprávět další Bondovka. bude se jmenovat Sgt. Pepper’s Lucky Punch a hudba k ní bude album Beatles Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band. Máme se na co těšit.

 7. starouš napsal:

  Zdravím všechny spiklence,
  a co když si někdo někdy „odcvrknul malou domů“ Novičoku a zdivočel jim anglický klon Jasna Bournea… A ten teď dělá rotyku, chce money /inflace je prevít/… Anebo je to Viktor Čistič !! 🙂
  Ale čí ?? Britský či Ruský, toť otázka …

 8. Ghis napsal:

  Skripalovi v restauraci chtěli oběd zapít a požádali obsluhu zda nemá nějaké pití z ČR, kterou kdysi navštívili. Samozřejmě české pití bylo a proto přinesli „pravú moravskú šaraticu“ a pivo Zlatopramen ( o tom je známo, že se vyrábí bůhví kde a jen bůhví z čeho). Po odchodu z restaurace rychle v parku usedli na lavičku, protože je přepadla laxírka. Přišel falešný policista a vysvětlil jim co mají dělat, jinak že bude hůř…

 9. libor napsal:

  Skripalová zatelefonovala znovu své tetě a vyčetla jí, že jí ona tím, že první telefonát medializovala znemožnila návrat do Ruska. V telefonátu se zmínila, že se stará o otce. Vůbec ji nenapadlo zeptat se na svou devadesátiletou babičku (Skripalovu matku) a na nikoho z příbuzných. Když se jí teta snažila vysvětlit své pohnutky a o jejím strachu o jejich životy, Julia okamžitě zavěsila.

 10. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Ten vtip opravdu pasuje k tomu.
  Tak se zeptám na věkoví rozdíl těch fotek.
  Nebo jsou to sestry.
  Nebo jedna je pravá a druhá dvojnice,kterou nám ukážou.
  Ale jako reklama na nový omlazovací prostředek,určitě zabere.

 11. Jirka napsal:

  Možná těch útoků bude přibývat. Novičok spolehlivě usmrcuje, takže tohle je něco nového.
  A žádná prokázaná stopa k pachateli. Takže : „Heč, umíme to !“ Poserte se hrůzou !

 12. Admirál napsal:

  Udělal to Vladimír Vladimírovič osobně. Kdo to udělal jednou Skřípalům, ten to bude dělat opakovaně pořád. Trávení Novičokem je návyková záležitost.

  Maiová to veřejně oznámí, že má důkazy, jaké svět neviděl a náš parlament odhlasuje, že jej to svatá nezpochybnitelná pravda a zpochybňování této pravdy bude trestáno stejně jako zpochybňování holokaustu.

  Jen počkej Vlku!

  • Rafael. napsal:

   Další oběť Novičoku.
   Tentokrát se jim stala britská premiérka Theresa Mayová.
   ——————————————
   Noční střelba z dosud neznámé zbraně v Downing Street č. 10.
   I’ll give you Novicok! I will show you the Novicok! I’ll light up my Novicok!
   (Já vám dám Novičok! Já vám ukážu Novičok! Já vám zapálím Novičok!)
   Tuhle větu během střelby neustále opakovala samotná premiérka.
   Nyní již je hospitalizována a umístěna v klecovém lůžku v dosud neznámé nemocnici.
   *
   Konspirační a proruské weby tvrdí, že zešílela podobně jako kdysi bývalý americký ministr obrany James Forrestal. Ten během nemoci, když byl v deliriu stále opakoval slova The Russians are coming – „Rusové jdou!“.
   A pak spáchal sebevraždu skokem z okna.
   Oficiální média ovšem tvrdí, že se stala obětí útoku ruských agentů kteří použili nervový jed Novičok 3.
   *
   Sledujte naše další zprávy.
   Z Valašských lihových novin, Rafael.Další oběť Novičoku.
   Tentokrát se jim stala britská premiérka Theresa Mayová.
   ——————————————
   Noční střelba z dosud neznámé zbraně v Downing Street č. 10.
   I’ll give you Novicok! I will show you the Novicok! I’ll light up my Novicok!
   (Já vám dám Novičok! Já vám ukážu Novičok! Já vám zapálím Novičok!)
   Tuhle větu během střelby neustále opakovala samotná premiérka.
   Nyní již je hospitalizována a umístěna v klecovém lůžku v dosud neznámé nemocnici.
   *
   Konspirační a proruské weby tvrdí, že zešílela podobně jako kdysi bývalý americký ministr obrany James Forrestal. Ten během nemoci, když byl v deliriu stále opakoval slova The Russians are coming – „Rusové jdou!“.
   A pak spáchal sebevraždu skokem z okna.
   Oficiální média ovšem tvrdí, že se stala obětí útoku ruských agentů kteří použili nervový jed Novičok 3.
   *
   Sledujte naše další zprávy.
   Z Valašských lihových novin, Rafael.

 13. Sims. napsal:

  V Británii se asi chystá další série Bondovek a poněvadž již skoro všechna témata jsou vyčerpána, zkouší se scénář pro novou řadu. No a protože chtějí, aby to bylo opravdu věrohodné, tak si dělají předtáčky naživo. Nakonec agent 007 odhalí takového zbloudilého Bournese (téměř z vlastních řad), dostane povolení zabíjet a stane se likvidátorem a zachráncem anglického venkova. No a protože je ve všech Bondovkách vždycky nějaký nepřítel i z venčí, tak Novičok a ruské ručičky se taky hodí. Bude to napínavé, autentické a cenu za tyto filmy bude předávat Skripal s dcerou Julií.

  • zemedelec napsal:

   Paní Sims.
   Něco na tom bude,chystá se další série,ale jestli to budou Bondovky,také nevím,ale když už politici nacvičovali úmrtí královny,jak mají postupovat.To by snad Anglie nepřežila,otrávit jim královnu.

 14. Vlad Tepes napsal:

  Bezdomovci pravidelně pendlují mezi Salisbury a Amesbury. Dozvěděli se o opuštěném domě po Skripalových a díky nedostatečnému policejnímu zabezpečení v něm přespali. Var. 1 ) V nádržce WC poté objevili sáček s ampulemi s nápisem Staričok. Muž z páru bezdomovců je bývalý pracovník z Porton Downu, vyhozený za vynášení otravných látek z laboratoře a obchodování s nimi. Proto moc dobře ví, že jako Staričok se označuje Novičok po uplynutí doby expirace, kdy pak získává podobné vlastnosti jako Heroin. Bohužel pro ně, Staričok ještě nebyl dostatečně vyzrálý. Var.2) V domě objevili Skripalem ochočenou myš, která na rozdíl od morčat a kočky přežila a ukrývala se ve sklepě. Myš měla v kožíšku aplikovaný Novičok , který se mohl uvolnit pouze třením, tedy hlazením a byla trénovaná jako živý nosič otravných látek. Původně měla být vypuštěná v Downing Street Nr.10 tak, aby Cameron nestihl vyhlásit referendum o Brexitu. Bohužel pro Skripala, myšku v inkriminované době nemohl najít. Vyhladovělou a prochladlou myš se bezdomovci rychle se snažili ji dopravit do nejbližšího útulku, v Amesbury. Třením kožíšku se ji snažili zahřát. Výsledek známe.

 15. Alexees napsal:

  Skipalovi požádali Vladimíra o milost, aby mohli dožít v tom pekle zvaném RUSKO. Jenže Vladimír, jenž na ně ně už prakticky zapomněl si najednou vzpomněl na svého bývalého kolegu jenž zradil a tak zavolal na KGB a žádal tu nejstrašnější smrt pro všechny skipaly, což nešlo udělat jinak než 40 let starým NOVIČOKEM, jenž zbyl v trezoru Kremlu po Brežněvovi. V jeho jedinečný účinek věřili všichni, vždyť vývoj jedu stál desítky milionů USD. Jed dopravila do Británie ponorka, Mise se zdařila a jed se podařilo dodat dvojici ruských agentů, onoho páru jenž se vydává na oko za bezdomovce.aby mohl šmírovat kde co a kde koho. Tito pak neůspěšně otrávili Skipalovi, když namazali kliku domu, posypali trávník v parku, dali jed do jídla, potřeli Skipalovic kocoura a stejně nakonc vše marně. Skipalovi nejen že přežili, ale daří se jim údajně o mnoho lépe a dostali se dokonce do USA kam před atentátem ani nesměli. Vladimír se na agenty moc a moc zlobil a nařídil jejich okamžitou likvidaci. Dvojice se proto nakonec sama rozhodla jedu použít proti sobě a vypálit Vladimírovi rybík samurajskou smrtí….jale vyčichlý NOVIČOK zase nezabral.

 16. Alby napsal:

  To je tak, když za všechno může Putin. Průměrný anglán nebo cizinec v Británii mohou pochopit slovo Putin jako put in (vpravte!) a vpraví do sebe kdejaké svinstvo, které mají po ruce. Když je jim z toho špatně, řeknou, že za to může put-in. No a blbka Mayová s Johnsonem si pak myslí, že jim Putin podal jed Novičok. Nakonec to vysvětlí jako nedorozumění.

 17. Gustavson napsal:

  Je to tak prosté.
  Nedávno jsem četl, že ten zmíněný druhý otrávený pár z Amesbury, byl nějaký divný, on byl gay a ona lesba. A pak mě osvítilo. Žádné tajné spiknutí z obou stran tajných služeb. Ale starý konzervativec, ctící a dodržující čisté morální hodnoty a určitě i náboženský fanatik. Uviděl na lavičce otce s dcerou -Skripalových ale on je nezná, vidí starého chlípného dědka s mladou dívenkou a tak vytáhne z kapsy hněv boží ( sprej co našel na smetišti u letiště Boscombe Down) stříkne na toho chlípného dědka a na tu hříšnou nemravnici co se tahá se starýma dědky a jde spokojeně dál. Po čase uvidí ten divný pár co žije spolu, krev mu spění a jde vykonat očistu. Teď bude chodit a hledat nečisté lidi, aby je očistil hněvem božím, než mu dojde. Ale smetiště je velké, řekl bych obrovské…..

 18. Jefim napsal:

  Nedělejte z toho kovbojku.
  To je jen projev typické britské solidarity. Aby v tom Skripalovi nebyli sami. Toť vše.

 19. JAHA napsal:

  Cakalo sa na postup Anglicka. V zakladnej zostave nastupi Bond s dvakrat vyskusanym nezabijajucim novicokom ako antiperspirantom pod pazuchami a mierne priotravi niektorych hracov supera. Ti sa budu po nadychani pri faule zvijat lepsie ako Neimar, ale nikto im neuveri. A vitazstvo Albionu je iste.

 20. Roman napsal:

  Skripal se chtěl vrátit do Ruska a aby si tam vylepšil kádrový profil po předchozí zradě, chtěl přinést nějaké informace z Porton Down o tamní produkci. Získal vzorek vyráběné látky, ale při manipulaci s ním došlo k úniku látky a otravě jej a jeho dcery (nebo 007, 006 a 005 už po něm šli a podstrčili mu vzorek zabalený tak, aby k otravě došlo.

 21. Hudec napsal:

  Pachatelem je Jakub Janda.
  Seznal totiž, aféra Skřípalových usnula a žádná jiná (tolik žádoucí) během MS ve fotbale se jaksi nevyskytuje, ani nejspíš není na obzoru. Proto po vzoru Top Gun zapnul forsáž, zhotvil vývar z potravin neznámého původu s označení Made in EU a vstoupil do děje. Smrtící účinnost byla téměř zaručena.
  Proto tak nějak poslední dobou vymizel z mediálního prostoru. Musel se soustředit na jinou práci o stupeň důraznější.

 22. Josef K, napsal:

  Já jen závidím žaludek našim politikům a „novinářům“, že se nepoblejou, když předstírají, že takovým nesmyslům, jako jsou otravy „novičkokem“, věří.

  • Admirál napsal:

   Nepoblejou? Ale ne.

   Oni jen v společně se Šiklovou pořádají hromadnou intelektuální sebevraždu.

  • starouš napsal:

   Někdo se stará o bydlení /hypotéka/ o rodinu, o své baho a i třeba o možnost povýšení, za cenu, že se zaprodá a přes svou hroší kůži kašle na vše… Na mínění o své osobě … Smutný to život … 😦

 23. Mirec napsal:

  V Porton Down navarili novu, vlastnu verziu Novicoku a na laboratornych potkanoch skusali jeho ucinnost + vytvorenie rezistencie na tuto latku. Po skonceni vyskumu mal povereny pracovnik potkany zlikvidovat. Kedze bol latentnym clenom Greenpeace, odmietol splnit prikaz a cestou z prace vypustil potkany do kanalizacie v Amesbury. Potkany nasledne pohryzli par bezdomovcov. Kedze potkany mali z vyskumu v Porton Down vytvorenu rezistenciu, ich sliny obsahovali stopove mnozstva Novicoku. Vdaka tomu bezdomovci nezomreli a po prebrati z komy budu mat aj oni ciastocnu rezistenciu. Dalsim patranim sa zisti, ze to vlastne nebola otrava, ale neplanovana vakcinacia. A svet bude zase bezpecnejsi…

Komentáře nejsou povoleny.