Taťána Malá a stromový dikobraz -ona rezignovala, dikobraza chytili, to jsme si pomohli…. DOPLNĚNO!!! Znovu doplněno!


Ještě  pozdě  odpoledne  ta  osoba, která  z akademického prostředí  znala  zejména jisté  klávesové  zkratky tvrdila,  že  nevidí  důvod   rezignovat na  svou  funkci. Že  vše je, jak  u  Babiše  a  spol . zvykem,  je proti ní kampaň, Přirozeně  účelová. Tedy  účelovka. Že  ona nic, ona  ministryně  a basta.  A  za krátko to bylo jinak.  Prý na ni nikdo netlačil, ale  sama  se  rozhodla  rezignovat,  aby  nezkomplikovala  hlasování o vládě.  A  prý  to ani v nejmenším neznamená  přiznání viny, protože  ona  se přece ničeho nekalého  nedopustila. Možná  nějaká  drobná  chybička  se vloudila, ale  přísně  neúmyslně!

Jak jinak.

Zbavili jsme  se  ministryně  spravedlnosti, která  evidentně  sama  nectila  ani podzákonné  normy, A měla  mí   v péči  zákony, jejich vymáhání a  dodržování!!!!

Navíc  i na  té rezignační tiskovce měla  značně  krátké  nohy.

Takže prý   na ni nikdo netlačil, když  ještě  před  chvíli tvrdila, že  se ministerského postu  nevzdá? Připomeňme  si co  předevčírem  k její aféře  říkal Babiš:

Pokud se prokáže, že ministryně spravedlnosti Taťána Malá opisovala v diplomových pracích, měla by asi odstoupit, řekl Radiožurnálu premiér Andrej Babiš.Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/andrej-babis-tatana-mala-ano-diplomova-prace-plagiatorstvi-pa3-/domaci.aspx?c=A180707_184854_domaci_amu

No ono se  to prokázalo, respektive bylo  už  prokázáno! Ale  ona  odstoupila  sama, ze  svého rozhodnutí… Chce  snad  naznačit, že  Babiš  je za  lháře?

A nechce komplikovat  vznik  vlády? Podle posledních informací se nechá  sám ANOšéf pověřit  výkonem  ministrování spravedlnosti!!!

Tohle  nemá  chybu hned  dvakrát. Nebyl to  snad Andrej Babiš, který  původně  odmítal vydat  ČSSD  ministerstvo  vnitra, kdo tvrdil, že  případ  Čapí hnízdo dozorují  státní  zástupci a tudíž , že  obava, že  policie  řízená ministrem za  ANO by  jím byla  ovlivněna  ve  svém šetření v jeho prospěch?

Takže  podle  jeho vlastního výkladu  tomu nasadil  dokonalou  čapovskohnízdní korunu

Protože  nyní  bude přímým  nadřízeným  všech  státních  zástupců. Tedy i těch, co  dozorují  jeho  vlastní  vyšetřování!!!!  Dokonalé  spojení  užitečného /odvolání  neudržitelné Malé/ s  ještě  užitečnějším / mít  svůj  malér pod přímou kontrolou!!!/

Vedle  toho  a zcela  charakteristicky  pro naši  republiku,  ministryni  co  se provinila  opisováním,  nahradil  v  čele  rezortu spravedlnosti  člověk, který je podezřelý  z  podvodu v rozsahu 50 milionů! No řekněte, není to krása  nesmírná?!

A Malá tvrdí, že  chce umožnit bezproblémové  odsouhlasení vlády v  parlamentně!  Kam  až, do jaké absurdity, jsme se to dostali? Takže  plagiátorství by mohlo vadit a  eventuální  podvodné  získání  dotačních peněz  velkého rozsahu nikoli? Těm, co budou  schvalovat  vládu?

Ale  abych se vrátil  k  akademičce přes  klávesové  zkratky a její poslední tiskovce.  Padl  tam ještě  dotaz  na  to jak mohla  vykonávat  koncipientskou praxi,  když ji měla  vykonávat  cca  300 km daleko od  svého bydliště.

No dámička  vyjevila  do kamer,  že  jako nemůže  říci,  jestli  v místě  koncipientování  byla  2x, 3x nebo 4x  v týdnu, ale  rozhodně  prý  dostatečně. a  všichni byli  spokojeni..Škoda že nedala  následně  tu o Perníkové  chaloupce.  Jen a  jen jako doplněk  z ní vypadlo, že  to koncipování  vykonávala  na Slovensku. Čímž  mi objasnila  jednu  záhadu s  kterou  si vlk nevěděl  rady – dával  jsem  tady  materiál  z webu  České advokátní komory, která  právnické  diplomy  z  Panevropské  univerzity  v Bratislavě  nemá za  dostatečnou právní kvalifikaci k výkonu  advokátské  praxe  v  ČR.  Proto jsem nechápal, jak Malá mohla  být  koncipientkou. Takže na  Slovensku?. Tak to  je  tedy logické!!! To  ano.  A  jistě,  fakt  čestný  babišovský, že  tam byla  osobně! Nehledě k  tomu, že  se pokusila  obejít  regule pro výkon  advokátské  živnosti v České republice. Tím, že  by  oprávnění  získala  na  Slovensku! Pro mne  další  plagiát. Tentokráte  mnohem  většího rozsahu než ty  dvě  diplomky!

A  už  vidím, jak  jezdila,  2x, 3x, 4x  týdně  z  Lelekovic  do Dolného Kubína. To je opravdu příjemných  300 kiláků.  Zejména  ty  od  Žiliny  výše. To je pravá  lahoda! No nic.

Ještě  k tomu  neopisování a neplagiátorství,  prý jen  zapomněla  uvést prameny.. .  Připomenulo mi to  vtípek  , který koloval kdysi po netu – obžalovaný z  vraždy  nožem říká soudci  – já  ho  vážně  nebodl,  jen jsem v  ruce držel  nůž  a on se mi do něj nějak zapích nebo jsem ho v něm nějak zapomněl… Malá to má stejně! A podle ní  za to všechno  může  vedoucí  její  diplomky, ten prý ji neupozornil, že  by jako něco bylo špatně….

Ale ono   je  to jako vždycky v  české politice – po špatném přijde ještě  horší!  Po  malé kopírce přijde stíhaný. Do čela  ministerstva  spravedlnosti,  I když snad jen   krátkodobě. Ovšem  dostatečně  na to, aby  si poslední  vrátná či  uklízečka  na ministerstvu, všech soudech a  státních  zastupitelstvích,  ráčili  uvědomit, kdo  je má všechny  pod  palcem. O  státních  zástupcích a  soudcích  nemluvě!

Paráda  nejparádovější!  Přesně  takhle  jsme si  vždycky  představoval právní  stát!  Co vy?

Nicméně ještě musím  přidat  pár   slov o tom dikobrazovi. Stromovém. Konkrétně  o  jeho  samičce  Jitce. Ta  utekla ze zoo před dvěma týdny, a i když se čas od času někde objevila, chovatelům se ji nedařilo chytit. K odchytu vyjeli i hasiči, kteří pomocí dlouhé tyče samičku plašili a snažili se ji zahnat na zem. Tam na ni už čekali strážníci a také chovatelé ze zoo vybavení sítěmi. Prostě  byl na ní taky  účelový hon jako na  Malou. Taky  měla nikoli  hroší, ale  dikobrazí  kůži. Ta ji ochránila  dokonce před  elektrickým ohradníkem. Stejně  jako  Malou  ta  její před  šoky  veřejnosti. No  jasně  , v obou případech  šlo o  účelovku.  Ale  obě nakonec  – jak Tatána, tak  Jitka  skončily  tam  kam patří!  Vlastně  ne, jen  Jitka, ta  šla  zpět do ZOO. Kdežto akademička  přes  kopírování  nám bude zavánět  v  parlamentu dál. A  bude jistě neochvějnou oporou svého premiera!

Omlouvám se Jitce, že  jsem ji do tohoto  textíku zatáhl.  Je to statečné  svobodomilné  zvířátko. Což bych o paní exministryni  říci nemohl.

DOPLNĚK úterního rána:

v úterý  ráno přišel Seznam.cz se synopsí toho,  jak to včera  s  Malou bylo, kdy  a proč se  zlomil její nepříčetně  tvrdohlavý postoj, Je to zajímavé čtení, jehož nejpodstatnější část je proto převzata.

Zlomovým okamžikem byla zmíněná tisková konference, na které chtěla Malá vyvrátit podezření z plagiátorství.

Ministryně při této vskutku krizové komunikaci odmítla větší pomoc od PR týmu hnutí ANO a scénář obhajoby si přichystala sama. Spojila se předem jen s vedoucím své diplomové práce z brněnské Mendelovy univerzity, s nímž se radila, jak se bránit.

Jenže výsledek se vůbec nepovedl. Místo, aby se Malá věrohodně obhájila, byla zaskočena dalšími otázkami novinářů, kteří našli nové opsané pasáže v jejích diplomkách. Lidé na sociálních sítích si z jejího vystoupení začali utahovat.

Sám Babiš a jeho nejbližší ztratili jakoukoliv motivaci dál Malou bránit. A k odchodu ji v pondělí v podvečer dotlačili. Obávali se mimo jiné, že při středečním hlasování o důvěře vlády v Poslanecké sněmovně by se Malá opět stala ústředním tématem projevů.

Neudržitelnost situace si uvědomoval i Babišův tým marketingových poradců, kteří dobře vědí, že politikům projde leccos, jen se nesmí stát směšnými. A přesně to se šestatřicetileté političce stalo.

Někdo akci přirovnával k Červenému Hrádku, legendárnímu projevu komunistického lídra Milouše Jakeše. Jiní třeba k bývalému ministrovi ODS Martinu Kocourkovi, který vymyslel nový termín „odklánění” pro zatajení majetku před rozvodem.

A nešlo jen o opisování diplomek, ještě větší problém byl, že Taťánu Malou vůbec nepřijala odborná veřejnost – soudci, žalobci a advokáti. Dokonce se proti její nekompetenci veřejně vyjadřovali a sepisovali petice. To bylo v rozporu s tím, co Babišovo hnutí slibovalo – že místo tradičních politiků přivedou do vlády odborníky.

Doplněk  z úterního poledne:

Událostí se doslova  valí. Tak  Andrej už  nechce  být  ministrem spravedlnosti. Prý  nechce  poslouchat  blbý  kecy a číst  bubliny  na  Twitteru,  abych jej  citoval.

A  prý požádal Hrad, aby přijal jeho nominanta  na funkci ministra  spravedlnosti. A  veřejnosti  just a just  nsdělí, koho má  vyhlédnutého. Nejdřív  prý jako pan prezident..

No chlapec  jeden si plete  pojmy  s dojmy. Patrně má za  to,  že jeho i toho ministrantíka platí ze  svého Zeman. Protože  jasně neví, která  bije, sděluji mu, že  jeho plat, plat  toho ministrantíka a  dokonce i samotného genia  na Hradě a  také  všechny  dotace, které  tak  kromobyčejně  štědře  inkasuje  Agrofert, platí danoví poplatníci. Takže  slušné by bylo právě JE prioritně  seznámit s  novým kandidátem. Ale  Babiš  má zjevně  občana  za  blbce, co  s ním může  vytírat. Konec konců, není to tak  úplně  chybná úvaha – tři z deseti  voličů jeho představu potvrzují. Což jsme viděli v posledních  volbách. Ale zpět  k tomu  novému jménu na  spravedlnosti, aby jsme  nezapletli  řeč.

Doktorka  CTRL C -CTRL -V  neměla  jinou  kvalifikaci pro ministrování   než  absolutní věrnost a oddanost Nejvyššímu a  jiný úkol, než  jeho a jeho rodinu  vysekat  z Čapáku. Nepochybuji,  že  ten nový  na  tom bude tak nějak přibližně  stejně Až  na , že  snad nebude  JUDr. Pasta.  Zadání ovšem  dostane  stejné.

A protože  už se přeci jen  asi profláklo to tajemné  jméno – má  jít o  místopředsedu Legislativní rady vlády Jana Kněžínka, tak  jsem si jej trochu proklepl na internetu. A  vypadlo mi tohle:

Kněžínka před třemi lety ho vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) jmenovala takzvaným prošetřovatelem, který měl vyšetřovat protiprávní jednání členů vlády nebo dalších vysoce postavených činitelů.

V této funkci řešil například případ náměstka ministra financí Tomáše Vyhnánka, který v lednu 2016 nařídil úřednici ministerstva, aby v Bruselu zjišťovala informace od Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) k vyšetřování Babišovy dotační kauzy Čapí hnízdo. Kněžínek rozhodl, že Vyhnánek ani Babiš zákon neporušili.
Takže pan Jan Kněžínek k.o. kriterium loajality k Nejvyššímu doložitelně splnil. Nepochybně  splní  i zadaný  úkol! Už se těším!  A především -Babiš  nemusí poslouchat  blbý kecy  a čít  bubliny na Twitteru. Krásný  vhled je na ten Babišův  svět! 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.