Jednání v Helsinkách a co nevíte o ruských hackerech…Doplněno!


Tak to máme  za  sebou. Miním  setkání  Putin-Trump. A  vlastně  před  sebou.  Není totiž  důležité, co  si ti  dva  opravdu  řekli a  na  čem se  shodli nebo neshodli, jak  jeden  druhého  vidí a  co  by  si chtěli spolu  domluvit  do budoucna, nýbrž  jen to, jak to  uvidí  média a především podají  lidu  obecnému a  také  jak  to vyhodnotí  jejich  přátelé, „přátelé“ a  nepřátelé.  Mám na mysli  ty  vnitřní, a  v případě Trumpa  ještě  ti spojenečtí, respektive  „spojenečtí“.  Tohle  nás  bude zaměstnávat  ještě  hodně  dlouho! A leckdy nám z toho půjde hlava  kolem.

Zatím  máme za  sebou  první kolo  reakcí,  Které  nejvíce akcentují  následující  headliny

1- nic nedohodli, šlo jen  o  marketingové tahy  pro  domácí publikum  každého  z prezidentů.

2- naštěstí  nic  nedohodli, takže se nenaplnili  naše obavy, že  udělají nějaký  deal  na  úkor  svých  věrných /západních/ spojenců

3-nic  sice nedohodli, ale  je dobře, že  spolu  mluví

4-nic nedohodli, ale  vítězem je  Putin, protože  pro  toho  je už obrovským vítězstvím, že  s ním  Trump  mluvil  jako rovný s  rovným

5- vítězem je  Putin, protože  se více prosadil,  tiskovku  začínal jako první,  na  termínu pro fotografy  mluvil  jako první, což  je příznak  dominance a  doma  to jistě  ohromně  prodá. Že  Rusko je opět  uznávanou  velmocí a že  se bez něj  řešení zásadních s větových problémů  neobejde

6- Trump katastrofálně prohrál,  když  na  otázku  ohledně  ruského vměšování do amerických  prezidentských voleb, kdy byl dotázán, zda více věří ujišťování Putina, že  s  tím Rusko nemá  naprosto nic  společného, či svým  zpravodajským  službám,  které tvrdí  pravý opak,  se vyslovil neurčitě, místo  toho, aby  toho ruského skrčka  chytil pod  krkem, bouchl s  ním  veřejně  o podlahu a pak  ho  ještě  pořádně  nakopl.

V  Helsinkách jsem  nebyl, informace mám jen  velmi kusé a zprostředkované a  tedy nedostatečné. Přesto  se pokusím  dát dohromady  rychlý  souhrn  helsinského  jednání,  jak se mi  na  tu dálku a přes  kalnou vodu  veřejně  dostupných dez/informací  jeví.

Začnu zásadní poznámkou  – summit  byl  torpédován  dříve  než oba  státníci  do Finska  vůbec dorazili.  Zvláštní vyšetřovatel  Mueller  v  předvečer  jednání  obvinil  12 údajných  agentů  ruské tajné  služby  GRU  z  toho, že  se podíleli  na   hackerském útoku na  server  Demokratické strany.

Jestliže  je  tohle  zásadní  nastavení osobní  schůzky  dvou ze  tří  nejmocnějších  světových  státníků,  pak je  jasné,  že  k  žádné převratné  dohodě/dohodám ani dojít  nemohlo.  Protitrumpovská  klika  ve  Spojených  státech /demokratická  i  republikánská/ se  o to postaraly  dokonale!  Rusko  zkrátka  musí  zůstat  říší  zla  Putin  osobně  Belzebubem  a  to  spolehlivě  zablokuje  Trumpa, kdyby  ty  vztahy  mezi oběma  jadernými supervelmocemi  chtěl  snad  opravdu zlepšit!  Vždyť  přeci  ho to staví  do role, že byl  zvolen do Bílého domu jen  s pomocí Putina!

Ještě  se k  tomu  obvinění  za  hackerského útoku na  Demokratickou stranu  později dostanu v detailu.  Který nejspíš  neznáte  nebo už  jste  zapomněli. Nyní  ovšem  pojednám  to dusno,  které  se kolem toho Muellerova  obvinění  a  kolem Trumpovy  nejasné odpovědi na  tiskovce, na   otázku  důvěry v Putina nebo vlastní  zpravodajce,  vytvořilo.

Za jeden  z největších  informačních počinů Kosy v  celé  její  historii  považuji seriál

Český překlad utajované části zprávy o 11. září I-V.

kdy díky  kolegovi  JF  byl zde odpublikován   celý  dříve  utajovaný  materiál, který  zpracovali  američtí  vyšetřovatelé a  to jak  z FBI, tak tajných  služeb,  když popisovaly události 11.  září ,  pozadí  bezprecedentního atentátu a jeho strůjce  pomahače.  A  vyšlo  z toho,  že  přímou  vinu  jednoznačně  nese  Saudská  Arábie, včetně  členů královské  rodiny!

Důkazy  jsou  neoddiskutovatelné a přímé. Nijaké  náznaky  nebo jen é dohady. Přesto  ani žádný  americký prezident, či  jeho administrativa  nebo Kongres proti  Saudům  nic  nepodnikl. Ačkoli mají  na  triku  5 000  amerických  životů. A tohle  superislamistické   království  je  dále  jedním  z  hlavních  amerických spojenců!  Ale  s  Ruskem  je  zřejmě  třeba  neprodleně  zahájit  atomovou  válku!

Nerozumím tomu a  nechápu to. V  obou případech  americké  elity  vysloveně  svým voličům  vytírají zrak!  Jenom kvůli tomu,  aby  jak ohledně  Saudů, tak  Ruska  nemusely  přiznat, že   jejich politika  byla  od základu  chybná  a  účelová. Aby  v  prvním případě byl  nepřítel vydáván  na  přítele  a spojence  a v  tom druhém,  aby  byl naopak  vytvořen  univerzální  světový  Dr. Moriarti,  který může  za  všechny  neřešené  nebo nevyřešitelné problémy.

Donald  Trump  je nám soustavně  podán  tu  jako  idiot,  který  jedná, jak se zrovna  vyspí, tu  jako naprostý  hlupák a nevědomec, tu  jako svéhlavý  nabob  a sprosťák, ale  vždycky  jako někdo, kdo nemá  sebemenší tušení o politice, západních  demokratických  hodnotách, necení si spojenectví  a vůbec  je  to ignorant.

Na  Kose jsem  opakovaně  konstatoval, že  si to nemyslím.  Asi je  to hodně  sebestředný, nafoukaný  a  nabobský  patron.  O  tom nepochybuji.  Ale rozhodně  si  myslím, že  jeho America  first!  je  myšleno smrtelně  vážně a  že  hodně  dobře  ví, co dělá. A mnohým  bourá jejich  dobře  zavedené pohodlné  pašaliky…

Stejně  tak   nesdílím  nejrozšířenější  hodnocení Helsinek,  že  vlastně  kromě  toho, že  se sešli  se  nic  jiného nestalo. Znovu opakuji – po Muellerově  přesně  naplánované a cílené  akci nic  takového, jako nějaké oficiální  dohody,  nebylo možné. Zrovna  tak  jako  Trump  nemůže  ani zkusit  zrušení nebo alespoň změkčení  protiruských  sankcí. Jednak proto, že  by  to  mohlo být pro něj  smrtelně  nebezpečné, ale  ještě  problematičtější je, že  Kongres  si  vymínil  s  takovým krokem  výslovný většinový  souhlas,  který nemá  šanci  získat.

Takže  už  přímý  rozhovor a nastavení osobních  vztahů   opravdu není  málo.  Jenže  ČT  v  hlavních  zprávách, když  referovala o  summitu prezentovala  následující  souhrnnou  grafiku

Vezmu  to  za  bernou minci. Že  tohle  bylo tématem.  Už proto, že  něco takového  přináší  i ve  svém souhrnném  materiálu i ČTK.

Jestliže  to odpovídá realitě, pak  ti dva  pánové  dohodli zatraceně  hodně!!!! A svět  by jim  měl  být za  to vděčen!

Vezmu to bod  po bodu:

1. spolupráce  ohledně  Sýrie

pro mne  to znamená  pokrok  ve  stabilizaci  země!!!  V podstatě  je  to konec  snah o svržení Asada.  Uznání  současné  syrské  vlády,  ale  také  totální konec  Islámského státu. Což  znamená  konec  expanze salafistických  podpalovačů a  sponzorů  z Arabského poloostrova. V  Sýrii. Neumím  zatím dešifrovat,  jak  to bude upravovat  tureckou  anexi syrského území.   Ale  zatraceně  dobrou  správou by  byl konec  syrské  války!

Vedle  toho zazněla  i  drobná informace, že  bude  potřeba  pomoc  pro syrské  uprchlíky,  aby  se vrátili  domů!  Normální Evropa  by měla  jásat.  Celý  ten  nesmyslný  migrační  exodus s  otevřenými hranicemi   byl  nastartován  pod  heslem- musíme  přijmout  syrské uprchlíky  a zachránit je  před krvavým psem  Asadem!

Pokud  by  se  Rusko s   USA  dohodly na  návratu  exilových  Syřanů a na pomoci pro  ně při návratu,  znamenalo  by  to,  že  Evropa  tento  argument  ztratí  a mohla  by  Syřany  posílat zpět. A nové  nepřijímat.  Což  by  byla  opravdová  výhra. Nejen  prvoplánově. V  druhém plánu  to totiž znamená,  že  další uprchlíci  do Evropy  by byli  jasně  ekonomičtí migranti, s e všemi důsledky, které z toho vyplývají, bez ohledu na  to, zda  jsou    z  Afriky  nebo z   z Afghanistánu a  Iráku, kterým jsme  přece přinesli trvalou  svobodu! Nebo snad  ne? Prostě  stopka!

V  každém případě tohle  se jim povedlo. Jestliže  ČT  a ČTK  referují  správně.

2. bezpečnost  Izraele

Na  tomhle  bodu  enormně  záleželo  především Trumpovi. Navíc  je  svázán  nedílně  s bodem  prvním  -Sýrií. A  má  s ním společné i to, že  znamená  daleko více,  než se na  první pohled  zdá!

Bezpečnost  Izraele  totiž  v  konkrétnu  znamená ,  že  by  to přineslo naprosto zásadní omezení  vlivu  Iránu v  Sýrii.  Teherán  totiž  židovský  stát  považuje  za  smrtelného nepřítele!  Bezpečnost Izraele  pro  jeho obyvatele  znamená v  ideálním případě žádný  Iránec  na  syrském území. Nebo jen  nepatrná přítomnost a těžce podvázané  dodávky  zbraní  pro  libanonský  Hizbollách  nebo  Hamas  v  Gaze!  Osobně  si myslím, že  silná  angažmá  teheránských islamistů  v  syrském  konfliktu není  dlouhodobě  po chuti  ani Moskvě  a Putinovi osobně. Nikdy  nemůže  vědět, kdy ajatolláhové  začnou podporovat  islamisty  na  ruském území.  A kdyby    v zadržování  Iránu a  jeho zahraniční  expanze  získal Trump podporu  Moskvy,  měl  by  na  Teherán obrovskou páku.

 

3.  zastavit  šíření jaderných  zbraní

Píši na Kose dlouhodobě,  že  tohle  je něco, co musí  být  bezpodmínečně  zrealizováno,  má li mít  lidstvo šanci  na přežití.  A  jestliže  Trump  donutí Kima  vzdát  se A bomby,  je zralý na Nobelovu  cenu míru.Nikdo  jiný  to nemůže  dokázat  než  on. Nedivím se, že proto hledá  spojence a  je  ochoten  za  to činit  ústupky.  Budoucnost  lidstva  za  to stojí,  ať  si  Kongres  nebo  Washington Post a podobní,   myslí a publikují cokoli.  A  vsadím boty, že  to Putin  sdílí. A  také  čínský prezident. Takže pokrok a hlubší spolupráce v  tomto bodu  je nejen  dobře,  ale znamenalo by  to posun  i v jiných  otázkách. Zcela určitě! Dobrý  signál  pro budoucno.

4. Vytvoření  společné  skupiny  pro kyberbezpečnost

Nepochybně  bude tenhle  bod  mnohými  těmi  jedině  správnými  vysmíván a  trhán na  kusy.  Známými  výlevy o  ruských hackerech a  kozlu zahradníkem. Jako  bych  to slyšel.  Osobně  bych řekl, že  kdyby  k nějaké  dohodě, navíc  funkční, došlo, bylo by  to stejně  významné  jako  třeba  smlouva  SALT  1 nebo SALT2,  které zastavily  horečné  jaderné závody  svého času. Protože  v  době, kdy  je  všechno komputerizováno, je  kyberohrožení  rovno  atomovému  útoku. Atomovou zbraň  zatím žádný  zločinecký  syndikát,  soukromá korporace  nebo  parta  fanatiků  vlastnit  nemůže.  Ale  kyberzbraň v  soukromých nebo státně/fanatických  rukou? Naprosto představitelné.  Navíc  – skutečným ohrožením  je  pro  náš  i ruský  svět  -Čína. Velmi brzo se o  tom  všichni  přesvědčíme.  I na poli kybernetické  války. Donald  Trump, ten „ignor  a idiot“,  tohle  dlouhodobě   chápe  strategicky  a velmi dobře.

Ovšem jak to  realizovat ?  okamžiku, kdy  Mueller  obvinil  dvanáct  Rusů?   To  si neumím , ani se zapojením veškeré fantazie  – představit.  Ale  nechejme  se překvapit.

Po celou dobu, co  klepu tyhle  řádky  je  vedle  v obýváku zapnutá  televize  -ČT  24. A  já tam  právě  slyším  Kavana  a  rusobijce  z povolání  Petra  Koláře. Který  by proti  Rusku  šel  válčit  ještě nejradši  do dnešní půlnoci. Tedy on  sám nikoli a jeho  syn  by  určitě  také neopustil  starostování na  Praze  6. Má  přece na  starosti jiné důležitější věci  – třeba  desku, doplňující informace  na pomníku maršála Koněva. A  pak také  slyším jakéhosi amerického mediálního šmoka. Všichni melou totéž, Trump  selhal, provinil se proti svým spojencům, jde na ruku  nepříteli, který  ohrožuje  vojensky  Evropu. Poslali by proti Putinovi  nás a  naše  syny a  vnuky!

Musím podekovat  ČT. Že  v Televizních  novinách přišla  s  následující serií   grafik srovnávajících  USA   a  Rusko:

Může mi někdo soudný  vysvětlit jak může  Rusko  být  opravdovou  hrozbou  pro Spojené  státy, když  tyto mají  víc e než  2x  tolik obyvatelstva,  to se dožívá  výrazně  vyššího věku, vyprodukuje  na hlavu  10x  vyšší  HDP a na  armádu  dává  10x méně  než Spojené státy?  Jak  by  Rusko mohlo  vést  útočnou  válku a  z  čeho  by ji  asi tak mohlo  delší  čas  financovat?   Nečekám, že  mi takový Petr  Kolář,  nebo  ten  americký  novinářský   šmok , co byl  ČT  24 odpoví. Protože  odpovědět  nelze.

Že  v Evropě  je  to jinak?  Renomovaný  švédský  institut  SIPRI  vydal  čerstvou  analýzu  vojenských  výdajů v  Evropě. Vypadá to  takhle:

Francie  dává  víc  než Moskva, Německo stejně a  Británie  skoro stejně. Navíc  Rusko meziročně  vojenský rozpočet umenšilo o  skoro  20%!!!

Čísla  jsou  čísla  a  žádné ideologické  bláboly.  Válka  se bez pořádně  nadité pokladny  vést nedá!  Řekl bych, že  Putin má  úplně  jiné starosti!

Ale  my  pořád  slyšíme  o ruské hrozbě a  o tom, jak  opět přijedou  ruské  tanky…  Jak a především  – za  co???

Z mého hlediska, jestliže  ČT  a ČTK  referují  trefně,  bylo v Helsinkách  dosaženo  více než se dalo  čekat. O hodně  více. Otázkou je, co bude dál. Pravděpodobně  lze  vycházet  z toho, že  oba  dva  lídři k sobě  našli cestu a  že mezi nimi funguje  tzv. lidská  chemie. Což  je hodně  dobře. Ale  samo o  sobě  to  nestačí k  udržení  vztahů a už  vůbec  ne  k jejich  rozvíjení.

Trump  bude za  svůj  výrok na  tiskovce, ohledně tajných  služeb,   trhán  na kusy.  dovolím si předpovědět,  že  rychle  ustoupí  z toho, co řekl  v Helsinkách a bude tvrdit pravý opak. Tak  jako už  to udělal více krát.  Aby unikl nějak z palby.

Jsem zvědav,  jestli  cukne  i  z,  pro mne zásadního, výroku,  totiž, že  Rusko pro něj  není  nepřítel, ale  soupeř!    Konečně  někdo, kdo  myslí  jako normální člověk!  Ano, Rusko je, v  řadě oblastí,  pro  Ameriku soupeřem a  A bude jím. ale  není  nepřítelem. Je mým  přesvědčením, že se o něco takového ani nesnaží. To jen Kolářové a spol. to  takhle  staví. Založili na  tom svou  existenci. Která  by  okamžitě  zkrachovala, kdyby se  stalo jen  soupeřem.  Tihle  budou dělat  všechno možné, aby  tím nepřítelem  zůstalo. Pokud možno  na věky. U nás  to jsou  v  podobné pozici  desítky  jednotlivců a  plus  určité  noviny  a servery. Globálně  bezvýznamné.

Jinak je  tomu  v  Americe. Tam  to bude pro Trumpa  tvrdé. Možná fatální. Uvidíme.  Kauza  údajných  ruských  hackerů  nevychladne.  Tím se vracím na  samý  začátek  tohoto  textu – slíbil jsme, že  se k  nim  vrátím. S něčím, co  už  jste  zapomněli nebo neznáte.

Takže  nejdříve to, co už  jste  zapomněli.

Vraťme se v  čase zpět,na Nový  rok  2017. Tehdy  byli  z Washingtonu  vypovídáni  ruští diplomaté.  Celkem 35, kvůli  hackerským útokům na  Demokratickou stranu.

A Donald  Trump tehdy  do médií  sdělil:

„O hackerství vím hodně. A je velmi těžké ho prokázat, takže to mohl být někdo jiný,“ uvedl podle agentury AP. Zároveň dodal, že tajné služby se i v minulosti mýlily například v tvrzeních o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku před americkou invazí v roce 2003.Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/trump-hackerske-utoky-rusko-volby-dtk-/zahranicni.aspx?c=A170101_123256_zahranicni_san

Včera ve  Finsku  konstatoval:

Nevidím důvod, proč by Rusko mělo zasahovat do prezidentských voleb v roce 2016,

Mně  to přijde konsekventní.  ale především konzistentní. Na  rozdíl od  takové  FBI!

Která  svého času  do Washington Post uvedla  že:

Prohlášení CIA o úloze ruských hackerů v prezidentských volbách, zejména to, že Moskva jednoznačně pomáhlala republikánovi Trumpovi porazit demokratku Clintonovou, označila FBI za „prvoplánovitá, odvážná a nekompetentní

Článek vyšel  na  WP  10.12. 2016! A  o pár  dní prohlásil tehdy  Trump, že  ví  o tom hackerství  více.

Ještě nedávno  byl  na  téhle  adrese  https://www.washingtonpost.com/amphtml/world/national-security/fbi-and-cia-give-differing-accounts-to-lawmakers-on-russias-motives-in-2016-hacks/2016/12/10/c6dfadfa-bef0-11e6-94ac-3d324840106c_story.html?client=safari&noredirect=on

ten článek přístupný.  Dnes  už  nikoli. Zbyl tam jen  titulek… Proč  asi?

Počase  FBI  provedla soudružskou  sebekritiku a  v  souladu  s klasickou  českou pohádkou  odvolala, co  odvolala.

Tohle  vše na Kose bylo.  Nejspíš  jste  zapomněli.  A nyní  něco , co tu ještě  nebylo a co  nejspíš neznáte.

Míním  článek  na  odborném  počítačovém  serveru  Živě.cz. Konkrétně  tenhle:

Americká Demokratická strana tvrdí, že ji hackli Rusové. Nesmysl, říká hacker a zveřejňuje dokumenty

Je  z  16.06.2016.

Z  doby, kdy  se  ta protiruská  hysterie  teprve  rozjížděla, kdy  ještě  Hillary  se cítila  neporazitelná   a  virtuálně  už  seděla  v Oválné  pracovně.

Je  krátký , takže  mi nic  nebrání jen převzít  celý:

DNC, strana Demokratů v USA oznámila, že se stala obětí útoku hackerů a stopy údajně vedou do Ruska. Hlavním zmiňovaným zcizeným dokumentem je opoziční výzkum na předpokládaného republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.

Hacker Guccifer 2.0 ale s tímto názorem nesouhlasí. Tvrdí, že to on přebýval na serverech DNC několik měsíců a vytáhl celou řadu utajovaných dokumentů. Svá tvrzení rovnou podložil i pádnými důkazy. Zveřejnil kompletní zmiňovaný opoziční výzkum – 213 stran ve Wordu rozebírajících pozice, argumenty, historii a podnikatelské aktivity Donalda Trumpa.

Zveřejnil také části excelových sešitů s příspěvky dárců demokratické straně, nebo tajné dokumenty, na kterých Hillary Clintonová pracovala ještě jako ministryně zahraničních věcí USA.

Nyní je dostupný jen zlomek získaných dokumentů. Celý obsah ukradený ze serveru prý Guccifer už poskytl serveru Wikileaks, který je může případně zveřejnit.

I v případě, že by dokumenty unikly také do Ruska, jejich současné zveřejnění sníží jejich hodnotu pro případné vydírání.

Fakta, jak už  dávno  vím, nikoho  nezajímají. Zejména  ne tehdy, když se nehodí do krámu. A Demokratům, ale  vlastně  celé  příslovečné  protitrumpovské  bažině  se  dokonale  hodí  Putin, řídící  ďábelsky  chytré  ruské hackery  daleko více  než  jakýsi  americký  hacker  Gucifer, který nejspíš  měl  ještě  nějakou  vnitřní  podporu  nebo defekci  v Demokratické straně. Nebo prostě  využil šlendriánu a neschopnosti  jejich  ajťáků… To by vypadalo  fakt  trapně!  Takže  Putin a jeho  hackeři!!! Divné, že  se nikdo nezeptá, co dělala celá  slavná  NSA.  která  prý kontroluje  mailový  provoz na  celém světě  a je  neporazitelná?  To svou neporazitelnost  jenom hraje?

Dodatek z  úterního  rána:

Přicházejí další, včera  neznámé a nekomunikované informace. Které mi  dělají  radost. A  to hned  dvakrát.

Ukazuje  se, že  v Helsinkách skutečně  nešlo o marketingové setkání,   které kromě ohromení svých  vlastních voličů bylo jen  technickým mrháním  času. Americká TV FOX přišla  s informací, že  Putin  Trumpovi sdělil, že Rusko je ochotné prodloužit platnost smlouvy o jaderném odzbrojení známou jako Nový START. A  dokonce ji eventuálně  rozšířit. Serie   smluv  Start z 90-tých let, včetně  tzv. Nového STARTU z  2010, byla  dalším pokračováním  oněch  dohod  SALT, které  jsme  zmínil v  textu  výše. START 1 snižoval počet hlavic na obou stranách na 6000, druhá z dohod pak jejich počet snížila ještě zhruba o polovinu. Další redukci o 50 procent pak přinesla zatím poslední z americko-ruských odzbrojovacích dohod, podepsaná v dubnu 2010 v Praze a známá jako Nový START.

Jestliže  je  na obzoru  třeba jen  prodloužení, či možná pokračování – kdo  ví?  je  to sakra  prima  pro svět!  Tedy pro svět  myslících lidí. Jedině  správní  mají docela  smůlu,  řekl  bych. 

Ti  správní a  nejsprávnější  mají  smůlu. Hned  dvakrát – vykreslovat  Putina  jako toho, co jen jen slintá, aby  mohl do války a  Trumpa  jako  žvanivého, ale  absolutně neschopného  narcisa a naboba bud e zase  trošku  větší problém. Ale  jsem si  jistý , že  určitě překonají zase  jednou sami sebe a  vytrvají  a přesvědčí nás, že  Putin  železnou pěstí  už  už se  nám dere  do vrátek! já bych řekl, že  přijdou ještě  další  podobné informace. Jo a moc  pěkná je  výtka  adresovaná  Trumpovi,  že  prý to bylo poprvé,  kdy  americký prezident, při jednání s Moskvou nevysstupoval  jako lídr  západního světa, ale  JEN JAKO AMERICKÝ PREZIDENT… To mne  opravdu baví. Asi  s e zapomněl zeptat  Jakuba   JAndy, Petra Koláře,  Štětiny a Juraja  Smatany  nebo Šeba se  Šimečkou, co  by měl  tomu  Putleroi  nařídit. A  když  ne jich, tak  aspoň  Merkelové, Mayové  nebo    Macrona. CHápu, proč  se neptal  šéfíků z Paříže, Londýna  Berlína. Ztráta  času. Ti stejně  vždycky  a za všech okolností přijdou s e zmuchlanou čepicí  v ruce  a budou  šoupat  nohama  a udělají iniciativně , co mu  na očích uvidí – viz  druhý raketový  útok na  Sýrii. Proč  s nimi ztrácet  čas, když  Time is Money, jak Trump dobře  ví. Ale  může  být,  že  ho někdo upozorní  na  prudký intelekt těch  Štětinů, Jandů, Kolářů, Smatanů, Šimečků a Šebů a že to to příště  udělá podle jejich not… 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.