Kdy půjde Krčál?


Původně  jsem tento příspěvek, psaný v  úterý  brzo  ráno, plánoval vydat  až  o půlnoci na středu. Ale  netušil jsem, že  věci se  ohledně   diplomky  nyní už  možná  exministra  Krčála  tak  rychle pohnou. A  zítra  už  by neměl  žádný  smysl. Takže  ho pouštím  už  nyní, ač  je  už tak překonaný.

Babiš  vládospolek  je  a bude pod  drobnohledem. To  je jasné. A  jakýkoli  přešlap, třeba  z minulosti, mu nebude trpěn, nýbrž  nekompromisně  spočítán. Kvůli  šéfovi toho spolku. Který má  na hlavě  tuny  másla, pardon -Čapího hnízda. A dělá  České republice dokonalou  image  peleše  lotrovské.

Vzhledem k  tomu, že  Babiš  i jeho voliči  jsou  splachovací a evidentně  s nimi  nehne  vůbec nic, protože  on tím premierem  bejt musí za  každou cenu i kdyby  čert Putin na koze jezdil!  a  má  podporu  toho člověka  s podivným mravním měřidlem, silně proměnlivé  délky,  na Hradě,  budou  o to pod  tvrdší  palbou  ti Babišových  vládních lokajů,  které někdo chytí  na  švěstkách.

„Právnička“ a  „ekonomka“  ctihodného titulu   CTRL + C -CTRL +V Malá  už musela pakovat.   Zaslouženě.  Vedle  toho, že  své  standardně  znějící  tituly  získala  tou  podivnou cestou, kvalita  a  zaměření  těch zřejmě  částečně/oprásknutých  diplomek hovořila  sama  o sobě,  o  jakou odbornici  na právo a jeho  ministerské řízení  doopravdy  je. Osobně  si nejsem vůbec  jistý  tím, že  rouměla  aspoň trochu  tomu mikroklimatu  chovu  králíků.  A tchána  , jako  velkého a nadšeného chovatele se  už  zeptat  nemohu. Ovšem  mikroklima  králíků  jako  kvalifikac e naministryni a  spravedlnosti???

Její jedinou  skutečnou kvalitou  byla  servilita  k  šéfovi . ANO šéfě!  v  jejím podání bylo opravdu dokonalé. Ale  je pryč,  nemá žádný  smysl  ji znovu připomínat.

Jenže  okomentovat, zdá se, další  ministerské plagiátorství, tentokrát  v podobě  socdemáka  Krčála, bez  vzpomínky  na  tuhle kometu  českých  vládních sestav   – prostě nelze.

Kosu  řídím, jak známo,  podle  dvou  zákonů. Zejména podle  toho prvního

-měřit  těm svým i těm cizím  stejným metrem, těm svým i těm  cizím.

Tahle  vláda  není  má, ani  ve  zlomku procenta. Nicméně  je  faktem, že pořád mám,  až  na  jednu  výjimku na zemědělství,  asi o dost  blíž k oranžovým nominantům než  k těm co umí  zejména  hlavně :  ANO -šéfe!

Přesto si myslím , že  by  ministr  Krčál  měl okamžitě  zabalit,  na  nic nečekat, nic  nehrát a prostě  podat demisi a  jít.   Jiné  východisko není.  Je  sice jeden z opravdu mála  odborníků téhle bohuželvlády, kteří vedou rezort, jemuž  skutečně  rozumí a nejspíš  jeho odchod  bude  asi pro vládu mínus,  ale  zdaleka  ne  takové záporné znaménko, jako kdyby  se pokusil , navíc  s  nějakými trapnými výmluvami, ve  funkci  zůstat.  Poškodil by  sebe, sociální demokracii, která  je  už takhle  v předsmrtné  křeči a tažení a zejména  by  svým jakýmkoli pokusem o  přežívání  verifikoval Babiše  s jeho  megahnizdem  na  hlavě.

Krčál zkrátka  musí  pryč. V  řádu  hodin, nanejvýš  několika málo dní.  Bez ohledu na  to, jestli  za něj  Lidový  dům má   /adekvátní/ náhradu nebo nikoli.  Ano,  dochází mi,  že  se  na post ministra může  vrátit  i takový  Škromach.  Což  by byly děs a hrůza sami o sobě. Jenom ta představa  u mne vyvolává  dávení, ale nedá se nic  dělat. Pravidla  jsou pravidla.

Takže  znovu  – jak dlouho vydrží  Krčál?  Kdy  zabalí a půjde? To není tzv. otázka  za milion, jen za  pár  zlámaných grešlí, ale musí  být  uspokojivě  zodpovězena. A především rychle!   I když  dalším důsledkem bude Zdenda  od  bazénku nebo třeba  konečně  Zimola  ve  vládní  funkci. Který  si zatím  dával sakra pozor, aby  se ministrem  nestal a nemusel tak s  Babišem  do  nevyhnutelného střetu. Zatím mu  jeho taktika být u toho, ale  jen tím  v pozadí,  který se přímo s Babišem účastí ve  vládě neumaže,jen tahá za  drátky   a zachová se tak  „čistý“ pro budoucno,  vycházela.

Prý pracuje  pro stranu a  její  znovuobnovení a obnovení  důvěry občanů v  sociální demokracii.  Nějak  nevidím  za půl roku jeho činnosti,v  téhle pozici  ani náznak, že  by  se mu to nějak dařilo. Preference  oranžových pokud  zrovna  ještě  neklesají  hlouběji,  tak  maximálně  stagnují.  Takže  je  čas, aby  šel s kůží na trh. Už  kvůli tomu, aby  exMiss  Blond, kterou  má doma  po upgrade původní manželky, viděla, co za  frajera  má  doma. Protože  to může  být  na  hodně  dlouho naposled nebo  dost  možná i  napořád,  co se za  sociální demokracii může  dostat  do  vlády.

I tohle  všechno  je potřeba  zvážit v  čase, který  Krčál  bude potřebovat  na vyklizení  ministerského pracovního stolu.  Není  ho moc  a odpočítávání  začalo  už v  pondělí.

Takže, kdy skončí  Krčál? Kosa měří všem  stejně!

P.S. Poslanec  za  ANO  Vyzula  dal  Českému rozhlasu k lepšímu,  že  Babiš  je oprávněn, jestliže  se prokáže  Krčálovi plagiátorství  ho odvolat  z  vlády.  Zajímavá  informace  – Malá přece odešla sama  z  vlády. Tvrdil Babiš.  Vedle  toho je v  koaliční  ehm,  smlouvě  odstavec, který  říká,  že  za odvolávání ministrů  jiné než  vlastní strany  je zodpovědný koaliční partner.

Inu i pro Babišovu  koalici, respektive  především pro ni , platí staré dobré, že  všichni její  účastníci si jsou  rovni, jen někteří si jsou rovnější.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.