Informace pro Milana Chovance, Jiřího Zimolu, Michala Haška a Zdeňka Škromacha


Kosa má svoje  limity. A  skoro bych řekl, že  čím  dál větší.  V jedné osobě  se  nedá stíhat  ani co do rychlosti reakcí na  aktuální dění, ani co  do hloubkového průzkumu  některých velkých  problémů. Prostě  omezení zejména  časem a přístupem ke  zdrojovým  informacím. Fyzickými možnostmi.  Nestěžuji si, takhle  jsem to chtěl a  takhle  to mám.

Řádky, které  jste  právě  četli, byly  jako úvod  dnešního textu použity  úmyslně. Abych  vysvětlil, proč  se  vracím  po více  než  týdnu  k dění v  soc dem poslaneckém klubu při hlasování o důvěře  pro  Babiše.  Záměrně  nepoužívám termín důvěra  pro Babišovu  vládu. Protože ten  akt  vyslovení důvěry  byl  opravdu jen a jen o Babišovi samotném.

To  za prvé. Za  druhé, zcela  výjimečně  Kosa disponovala  informací, že  Milan Chovanec  nepodpoří vládu, na základě  usnesení Krajského výboru   ČSSD  v Plzni,  už  v pondělí  v podvečer.  Tedy v  době, kdy  ji  neměly  tiskové  agentury  ani  žádné jiné sdělovací prostředky.Ty s e toho domákly až  o  celých 24 hodin později.  Mohl  jsem s ní být  úplně  první,  jenže neuměl  jsem  si  rozumně  odpovědět  na  otázku  -PROČ?  Proč  bych s  tím  měl  vyrukovat za každou cenu první?  Co bych  tím získal?  Zejména když , na  rozdíl  od  všech jiných  sdělovadel v  téhle  zemi, a  nejspíš  i  oranžových politikářů z Liďáku, vím  i proč  se KV ČSSD Plzeňského kraje i Milan  Chovanec  rozhodli právě  takhle  a  já  to, co tím sledují osobně  schvaluji a podporuji?  Ale  na  sklo to  zatím nepustím. Není  důvod.  Ta informace získá  význam teprve  v  čase. Respektive  v pravém čase.

Pokud  byla  vzbuzena  vaše  zvědavost, nedá se nic  dělat, ale budete  si muset počkat. Na druhou stranu  – nejde o nic  světoborného, jen konečně  si dal  někdo z  našich plzeňských oranžových práci a  začal přemýšlet  selským rozumem a  dokázal k témuž  přesvědčit  pár  dalších!

Napsal  jsem právě, že  nejde o nic  světoborného?  Nemám to opravit?  Protože  právě  selský  rozum v  české politice, na  všech  úrovních, kromě  té nejnižší  – obecní a to ještě  jen  v  malých obcích,  většinově absentuje.  V hlavní roli, bývá  ego,  gesta,  prázdné  figuriny  pro publikum a  zejména  media, a  tak  dál.  Ty  jsou publikem a  těmi, co zprostředkovávají  dojem pro publikum, ceněny  vždycky  daleko více než  tvrdá černá práce.  Tu  volič  zpravidla nejen neocení, ale  se nenamáhá ji vidět. Jen na  vesnicích,  kde  prostě  nová  kanalizace, vodovod  nebo školka  jsou nesamozřejmé  a všem srozumitelné hodnoty, tomu bývá jinak.

Ale  my  v Plzni nejsme, jak známo  – vesnice, nýbrž statutární  městys což  je  zatracený  rozdíl. Třeba  v rozpočtu. Ten náš, pokud  vím, šel nad  4 miliardy korun.

Na  vesnici prostě  vědí, že figury a  dobově  modní tance a tanečky  jsou o ničem a k ničemu. Že platí jen, co  kdo  před sousedy odmakal.   Těší mne , že  to   pochopil i  krajský  orgán  místních  oranžád. A  rozhodně  bych jim neposloužil, kdybych  nyní vyslepičil proč.

Mohu podat  jen negativní informaci.

Nepřítomnost  Milana  Chovance   při  hlasování  o důvěře  Babišovi rozhodně  neměla

1- signalizovat  jakoukoli  ambici  jmenovaného převzít  vedení strany, jak tvrdí  některá  media  a zejména  jeho vnitrostraničtí oponenti

2-neměla  za  cíl  rozložit poslanecký  klub ČSSD

3-nebyla  podrazem na  dvouhlavý  stranický  přípřah  Hamáček -Zimola

4-nebyla osobním   trucem Milana  Chovance

za  sebe  dodávám, že bohužel  nebyla  ani  žádným  opravdovým  tvrdým distancem  od  toho podvodu  na  voličích a  vlastně i celé  straně  a  jejích usneseních, přijatých na  dvousjezdu  letos  na jaře, zvaný účast v koaliční  vládě. Ale  na druhé  straně  – umím  poznat  meze  možného a  na těch se Milan Chovanec  pohyboval. Po podpisu každého  soc dem poslance pro  vznik  vlády  s Babišem byla  absence  technicky  jediným  tahem, který  byl  v  rámci  toho podpisu ještě přípustný.

Nicméně  i Milanu  Chovancovi muselo být  jasné,  že  Babiš  při první příležitosti, až  bude chtít  svého koaličního partnera  znovu/ podrazit, tak jako to udělal s Pochem,  vytáhne  Chovancovu nepodporu  vládě  při  hlasování o důvěře. Nepochybuji, že  se toho dočkáme  a že  to nebude trvat  dlouho. Ale  to pro  tenhle  sloupek není  důležité.

Podle  dostupných informací nebyl  Milan  Chovanec  jediný,  komu  byla  důvěra  pro Babiše proti srsti! Nejméně brněnský Onderka a Jihočech  Veselý  s  tím měli  mít  úplně  stejný problém. A  některé  zdroje  říkají, že  až  1/3  poslaneckého klubu ČSSD, což  by  znamenalo  celkem  5 poslanců. Jednání na  klubu  prý  byl pěkný  fičák. Partaj  hrála  o  svou  alespoň, jakous  takous,  jednotu. Kdyby  se byl  v  tomto okamžiku  Milan  Chovanec  pokusil  zformovat  odbojnou frakci,  asi by byl  býval uspěl.  Jenže, jak stojí  výše,  nešlo mu  ani  o to, aby  se vrátil do čela  strany  a  už  vůbec ne, aby  ji rozštěpil. Takže  zůstal v roli  solitéru, který nehledá  ani podporu ani střet  s jinak  myslícími.

Vytvoření samovolně  vznikající   platformy „odbojářů“  prý ukončil  až  Hamáček pohrůžkou,  že  rezignuje  na  pozici předsedy strany. Osobně  si  myslím, že  rezignovat   měl už  před  dvěma  – třemi měsíci a  nechat  to      Zimolovi. To je ten pravý  na  kšefty  s  Babišem. Má je  opakovaně  zmáknuté!  Pokud  byste  nyní  byli  náhodou  mínění,  že  to je  z mé strany  nepodložená pomluva,  dovolím si  své tvrzení  doložit.

Pamatujete  si  ještě  nahrávky  Babiše  s  jeho  poskokem Přibilem?  Tak  na jedné  z nich  stojí  následující:

 „Řekněte Nachtigallovi, že jsem včera seděl se (dřívějším jihočeským hejtmanem Jiřím) Zimolou. A já jsem si myslel, že Zeman vyprovodí toho Chovance a že Zimola bude hvězda proti Sobotkovi, ale bohužel to vypadá, že…

…..  Ale bohužel to vypadá, že oni jsou spolu…..

Říkáte, že  exsoudruh Babiš  tvrdí, že  je  to účelovka, a podvod?  No tak o  tomhle  článku to neprohlásil:

Babiš zavelel jihočeskému ANO a zachránil Zimolu

i  z něj si dovolím ocitovat:

Krajská koalice na jihu Čech je po obratu v noci na pátek zřejmě hotova. Poté, co to vypadalo, že vítěze voleb Jiřího Zimolu obejde ANO a spolčí se například s ODS, podle informací Práva zasáhl šéf ANO Andrej Babiš – sešel se s hejtmanem Zimolou a šéfkou jihočeského ANO Radkou Maxovou, kterou přesvědčil, aby ČSSD nevyšachovala….

…. Jenže Babiš může mít i další důvody. Zimola, který patří k vnitrostranickým oponentům premiéra a šéfa soc. dem.,  by coby úspěšný hejtman byl uvnitř ČSSD mnohem silnější hráč. Sám se netají tím, že by chtěl mít poradní hlas v grémiu strany.

Tehdy  se psal  14. říjen  2016…

Úplně  nejstarší  kosíři znají  jméno Zdeněk  Fierlinger. A  vědí, že  to  byl kdysi  čelný  sociální demokrat. Dokonce i předseda  poválečné  tzv. Košické  vlády. A  že  v  Únoru  48 se vyprofiloval  jako  Gottwaldův  agent.  Nejsme  v roce 48, nicméně  snadno  domyslíte  sami, co  mne  za paralelu  nyní napadá.

Ale  abych  se  vrátil  k  dění  v  sociální demokracii  –  Hamáček neměl  hrozit  demisí na poslaneckém  klubu,  nýbrž  ji  měl prostě  podat.    A nechat  to  Zimolovi.

Protože  to, co  údajně  vyjednali s Babišem  je….  ale prr  vlku –  víš, to  už  tady bylo komentováno několikrát!  Nebudu  vás  tím znovu obtěžovat. Nic  nového bych nepřidal.

Milan  Chovanec  sklidil za  svůj  krok  drtivou  kritiku. Od  některých  spolustraníků zejména. Neprohádám, když  budu předpokládat, že  s  tím počítal  předem.  A  stejně  tak určitě  věděl,  kdo   si  ho podá  nejdůrazněji – trio  Zimola, Hašek, Škromach.

Ano, ti  tři neúspěšní  spiklenci  z Lán, kteří se, díky  Milanu Chovancovi,  před celým světem  ukázali být  veřejnými lháři.  Ti na adresu  jeho   absence  v parlamentu  vyjevili  následující:

Zimola

Hašek

„Děkuji všem poslankyním a poslancům sociální demokracie, kteří za několik desítek minut podpoří v souladu s výsledky celostranického referenda třeba i přes odlišný osobní názor důvěru koaliční vládě, ve které je ČSSD zastoupena. Prokazují tím svoji odpovědnost – vůči sociální demokracii, vůči našim voličům a vůči naší zemi. Sám vím z minulosti, jak hodně obtížné to je, přesto to dokázali i přes snahy náš klub ostrakizovat a rozkládat. A jak řekl Roman Onderka – důvěra platí do první zrady,“

Škromach
Podle něj se tedy Chovane dostal na úroveň Miloše Melčáka, který v lednu 2007 spolu s poslancem Michalem Pohankou, ač oba patřili k opoziční ČSSD, umožnili, aby druhá vláda Mirka Topolánka získala důvěru. „Oba nehlasovali pro ČSSD, za jejíž program byli zvoleni. Není v tom rozdílu. Navíc v cizím žoldu a za cizí zájmy,“

Zdroj: https://domaci.eurozpravy.cz/politika/229582-zimola-skromach-a-spol-kopou-do-chovance-ze-ma-svedomi-chceme-ho-videt-je-jako-melcak/

Od  malička  mi doma  říkali, že  politika  je  špína. Vzal  jsem to, naštěstí, na  vědomí a  řídil se  tím. Nicméně  stále  znova  a znova  mne  překvapuje  jak hnusná  ta  špína  je.

Všichni tři, jak už  uvedeno, patří  mezi  tzv. lánské  pučisty.  Kteří okamžitě  po   volbách  2013  jeli do Lán za  Zemanem, aby  tam dohodli  puč  proti řádně  zvolenému předsedovi  své  vlastní  strany!!!  A  Zimola  bude cosi  mlít  o něčím  svědomí?!  Jaké měl tenkrát  on?  jak respektoval rozhodnutí  své  vlastní strany? Tak, že  byl, podle  nahrávek,   vlastně  Babišovým člověkem  uvnitř  soc  dem a vděčil mu, podle  novin,   za  křeslo  hejtmana?   Pokud  jsou tedy  prameny, které  jsem uvedl  o.k.?

Podle  Haška  zase  ti ,co  hlasovali pro důvěru  Babišovi prokázalí tím svoji odpovědnost – vůči sociální demokracii, vůči našim voličům a vůči naší zemi?

Vůči  naší  zemi  tím, že  máme  něco, co se v  civilizovaném státě   nikdy  stát  nemůže? Tedy  trestně  stíhaného premiera  kvůli  podezření z podvodu   velkého rozsahu?!  To je  odpovědnost  vůči naší  zemi, vůči  soc dem voličům  a  vůči sociální demokracii?   Podpora  člověku,  který  soc dem  celé předchozí  4 roky  urážel a dehonestoval? Ujišťuji  Haška, že já si  termín odpovědnost  vykládám úplně jinak. Nečekám, že  to pochopí a  už  vůbec ne osvojí.

Korunu tomu nasazuje  Škromach, který  srovnává  Milana  Chovance s  Melčákem a  Pohankou!  Prý  hlasuje  v cizím  žoldu  a  za  cizí  zájmy.

Chovanec  nemlže  být  ani  omylem  jedním z těch  dvou  nebo dokonce oběma. A  nikdo  by  to neměl vědět  lépe  než  právě  Zdeněk  Škromach!  Takto osobní přítel  Miloše  Zemana. Měl by  si totiž pamatovat, kdo  stál za  jejich zběhnutím ze  soc  dem  a podporou  pro Topolánkovu famiglii.  Kdyby  náhodou  ne,  nebo  trpěl   už  totální sklerozu,  rád  mu to připomenu následujícím  citátem z  jeho rozhovoru  pro Mladou frontu  Dnes.

 

Mluvíte o tom jako o nejtěžším období v životě.
Určitě. Tady bych chtěl zejména ocenit podporu, která se nám dostala od bývalého předsedy ČSSD a expremiéra Miloše Zemana. Protože bez něj bychom tady toto nezvládli, on v těch nejtěžších momentech byl takovou naší podporou, kterou jsme velmi kvitovali. To byla ta základní podpora.

Nezvládli byste to bez Zemana? Takže bez něj by neexistovala ani Topolánkova vláda? Zeman vás přemlouval, abyste ji podpořili?
My jsme se rozhodli a to rozhodnutí jsme s ním konzultovali. S informacemi o neveselé situaci v ČSSD jsme se mu svěřili, on nás vyslechl a samozřejmě toto rozhodnutí vzniklo na základě nás tří. Brali jsme to jako určité řešení povolební situace.

Zdá se, že epicentrem české politiky není pražská Malá Strana, nýbrž Zemanova chalupa na Vysočině. My tam s kolegou Milošem Melčákem jezdíme opakovaně, snažíme se vidět s Milošem Zemanem pravidelně. Konzultujeme s ním aktuální věci. Dá se říct, že jsme v pravidelném kontaktu.

Jak často dojíždíte na konzultace?
Zhruba jednou za čtrnáct dní, jednou za měsíc. Vždy probereme aktuální politickou situaci. On nám velmi výrazně pomáhá zorientovat se v některých věcech, společně formulujeme stanovisko. Třeba před volbou prezidenta jsme s ním tuto situaci velmi důkladně rozebírali.

To vám Zeman řekl: Volte prezidentem Václava Klause?
Domluvili jsme se jednoznačně na tom, že z těch dvou kandidátů je lepší Václav Klaus. Vždyť i předseda ČSSD Paroubek řekl v projevu na Hradě, že v polistopadové době máme tři nejvýraznější osobnosti: Havla, Zemana a Klause. No, a když to nemohl být z našeho pohledu ideální kandidát Miloš Zeman, tak jsme se rozhodli pro Václava Klause.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/poslanec-pohanka-zeman-mi-radi-jak-mam-hlasovat-flf-/domaci.aspx?c=A080315_125111_domaci_klu

Jen dodám, že  ten rozhovor  byl otištěn  15. března  2008!  Je  tedy nezpochybnitelně  autentický. Takže  máme  přesný přehled  o tom,  čí  zájmy  tenkrát  reprezentovali  ti dva a proč  nehlasovali  pro program  ČSSD  a zradili stranu a kdo je  kdezerci  přiměl.

Mám pro  Zimolu,  Haška a  Škormacha  triviální informaci:

Nic  takového  Milan  Chovanec neudělal.  Nezradil, na rozdíl od  těch  14, kteří  zvedli ruku pro Babiše, ani  stranu, ani závěry  jejích  sjezdů a gremií a  už  vůbec a především  ne  voliče. Mohu  to posoudit, protože  jsem  /byl/ tzv. kmenový  volič  sociální demokracie:

-ČSSD  se ve  volebním programu  před  volbami jasně  vymezila  vůči  Andreji Babišovi a jeho praktikám. Proto jsem ji volil

-ČSSD  po  volbách  nekompromisně  deklarovala, že s  Babišem do vlády  nepůjde a že  zůstane  v pozici. Proto  jsem jí zůstával nakloněn

-ČSSD později  změnila  stanovisko a její sjezd  řekl, že  s  ANO  by  vládní spolupráce byla možná, ale  bez  Andreje  Babiše  ve  vládě. S ním nikdy.Což  jsem  chápal se skřípěním zubů.

-ČSSD  opět  změnila  stanovisko a  řekla, že  s  ANO i Babišem za  určitých  podmínek  – například, že  když  Babiš  bude nepravomocně  odsouzen, tak vláda končí,  že  dostane  ty  a  ty rezorty a budou  ty  a ty programové  priority a že  budou  pojišťovací mechanismy proti  přehlasování  neoficiální koalicí Babiš +KSČM +Okamura, třeba  tím, že  Okamura a  spol. zmizí  ze  všech  parlamentních  funkcí. Což  už  jsem bral  jako zradu   ČSSD na  voliči  vlkovi

-následně,  proti  přijatým usnesením  mimořádného sjezdu,  byla  vzdána  i tato pozice a  soc  dem  souhlasila  s vládní  účastí  za pět  ministerských křesel a  slib nepřehlasování, pod  Babišovou taktovkou a  nechala  si  tuhle  zradu na  voličích odhlasovat ve  stranickém referendu, včetně jmenovitých ministerských  nominací na jednotlivé posty. A na  zahraničí s europoslancem Pochem, což byla  zrada na druhou,  aby  v konečném  výsledku

-popřela  nakonec  soc  dem  sama  sebe, vzdala  všechny  svoje priority    a principy  a  nechala  si  i toho Pocheho škrtnout

Je tedy  zcela  zřejmé,  kdo zradil program strany, usnesení  sjezdu a dalších gremií  strany, kdo nakonec  podvedl  členskou základnu! A  kdo  hájí  cizí  zájmy!

Nemohu  odpustit  Milanu  Chovancovi  jeho trapnou  roli  při Zemanově oslavě  po prezidentských  volbách, nicméně  konstatuji,  alespoň  v miniatuře, protože  ty  dvě  situace  jsou  mírou  možného osobního ohrožení nesouměřitelné, šel ve  stopách  Františka  Kriegela a stejně  jako on v Moskvě  – nepodepsal  kapitulaci! Respektive – nezvedl pro ni ruku. Těm, kterým se toto přirovnání  nelíbí, či doslov a ekluje, chci  vzkázat,  aby  vzali na vědomí, že  František Kriegel, jehož  si pro jeho  postoj  ze  srpna  68  hluboce vážím,  velel  v  Únoru  48 Lidovým milicím a  přímo násilně  demontoval československou demokracii. Velký  atentát  na  Československo o  20 let později  napravoval  velkou osobní statečností. Milan  Chovanec  na  té prezidentské merendě  udělal poklesek proti  slušnosti a solidnost,i nicméně  jako  Kriegel  jej  napravil ve  sněmovně osobním postojem.

Tolik moje informace pro  osoby  jménem  Zimola, Hašek, Škromach.  Pro  mne  jsou  stejní  jako ti     co podepsali v Moskvě.  Ba  horší, protože  ti byli pod  tlakem a cítili odpovědnost  za  stát  a národ. Oni hájí jen  svoje  koryta  /Zimola/  nebo se chtějí opožděně  Milanu  Chovancovi pomstít  za  Lány  a odstranění  z politiky  / všichni  tři/. Jako volič /bývalý/  sociální demokracie  mohu jen  konstatovat, že  se mi  hnusí.

Tolik moje informace  těm třem.

A  nyní nakonec  jedna  speciální pro Milana  Chovance. Zimola,  Hašek,  Škromach a jistě  i  další  tlačí a budou tlačit  na to, aby se  Chovanec  vzdal mandátu.  Budou opakovat  kecy  o jednotě  strany  o  nutnosti respektovat  rozhodnutí strany  a podobně.  Sám  Milan  Chovanec  prohlásil, že  pokud  by  ho  poslanecký  klub  ČSSD  vyloučil, okamžitě  se  vzdá  mandátu.
Sděluji mu následující – do parlamentu byl  znovu  zvolen  nikoli  díky někoho ze  sociální  demokracie, ale  jen  a pouze  hlasy  zbytku  voličů  oranžových  v  Plzeňském  kraji, mezi  které  patřili  před  3/4 rokem svými  6-ti  hlasy  vlk a jeho rodina.  Nevidím sebemenší  důvod, proč  by  měl  vázat  výkon poslanecké  funkce na  cokoli jiného než  na mínění  těch voličů, kteří mu dali svou  důvěru. Za  sebe  i  svou rodinu konstatuji,  že  se  v té  trapárně  ohledně  důvěry  pro Babiše  ve sněmovně, jako jediný  zachoval  alespoň  jakž takž  slušně  a  odpovědně a neřekl ANO!  Neřekl  sice také NE,  což  by bylo  bývalo potřeba, ale  neuzavřel  oficiální pakt  s  Belzebubem.   Jediný  z  15-ti. Takže  nechápu  Milane  Chovanče, proč  byste  měl končit!  Zejména  , když  vím, proč  KV ČSSD  odhlasoval , jak   a proč  máte  ohledně Babiše  ve  sněmovně  postupovat.  Pokud  to vzdáte, jak  věrohodný  bude ten  motiv krajského výboru?  A  opravdu chcete  partaj přenechat  Zimolům, Haškům a  Škromachům? Jediné, co  vás  musí  zajímat, je  názor  vašich  voličů!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.