Afghanistan a co s ním II.?


dokončení ze  včerejška

Předpokládám, že  tohle  bylo cílem jak původní  americko britské operace, tak především  následné  ingerence  NATO.

Nicméně je  zřejmé, že  dávno a  dávno  už jde jen  o chiméru a zbožné  přání!

Že  tomu tak  skutečně  je, vyplývá  z jednoduchého faktu,  už i  taková  MfD tiskne  články typu

Američané mluví s Talibanem. Hledají, jak vybruslit z nekonečné války

Ovšem  založené nikoli na  vlastním  názoru  Babišových, či jiných  nájemných psáčů  nebo vyjádření  českých politikářů, nýbrž  na informacích  z  amerického tisku!!! Teprve, když  to oficiálně  vyjde Na  NY  Times , BBC  nebo Reuters,  pak máme právo se dozvědět,například  že:

Washington nyní zvolil novou strategii: soustředil se na obranu velkých měst a s islamistickým hnutím začal vyjednávat….

…Zatím to je jen takové vzájemné oťukávání, ale účastnící jednání v katarském Dauhá mluví o „velmi pozitivních signálech“ a „přátelské atmosféře“…

„Je to série setkání, jejichž účelem je iniciovat formální, smysluplné rozhovory. Dohodli jsme se, že se brzy opět setkáme a skrze dialog vyřešíme afghánský konflikt,“ dodal člen čtyřčlenné delegace Talibanu….

Američané vpadli do Afghánistánu po teroristických útocích v roce 2001, výsledky angažmá jsou však dost tristní. BBC na počátku letošního roku uvedla, že Taliban je na dvou třetinách území a plně kontroluje čtyři procenta země. To je daleko více než v roce 2014, kdy NATO ukončilo bojové operace a začalo se soustředit jen na výcvik vládních jednotek….

List The New York Times nyní přišel s informací, že záměrem nové strategie nebylo obnovit kontrolu nad celou zemí. Afghánské jednotky by se měly stáhnout z neobydlených venkovských oblastí a napřít síly jen na obranu velkých měst jako je Kábul, Mazáre Šaríf, Kundúz či Dželálábád.

Podle respektovaného listu je to vlastně přiznání, že Američany podporovaná vláda v Kábulu nedokáže dobýt a udržet venkovské obasti, kde žijí tři čtvrtiny populace. Taliban v uplynulých čtyřech letech dobyl mnoho základen afghánské armády na venkově a zmocnil se přitom její výzbroje a výstroje.

Afghánské bezpečnostní složky jen během minulého roku přišly o 18 000 lidí. „Nastal čas si přiznat, že potřebujeme politické řešení,“ uvedl pro The New York Times penzionovaný generál Paul Eaton, který pomáhal cvičit irácké jednotky. Stažení z venkova považuje za racionální přístup, který zabezpečí města a dá afghánské vládě šanci jednat s Talibanem.

Takže  se  ptám  znovu – co  vlastně  děláme  v  Afghanistanu? Opravdu  bojujeme  a potlačujeme ten  mezinárodní terorismus?  Nebo  tam  Česká  armád a uvízla  ve  faktické  pasti a  aktuálním smyslem celé operace  už je jen zabránit  evidentní  porážce a  hledá  se nějaká další  vietnamizace další  války?

Tu první pamatuji osobně – s  tou přišel Nixon,  když  chtěl vyvázat americké jednotky  z  nekonečného konfliktu ve Vietnamu. Když se  tak stalo, Jižní Vietnam  se zhroutil….

Zeman  by si měl uvědomit,  že  nějaký trochu účinný  boj proti terorismu vypadá  úplně jinak. Věřím, že  snad  je  toho ještě  schopen a čekám, kdy  uplatní své  oblíbené  heslo, že  jen blbec  nemění své názory. Po  šestnácti letech konfliktu,  do kterého nás on osobně   zapojil, už by to chápal měl. Ale  u něj alespoň věřím, že  je  schopen nějak  reflektovat realitu, na  rozdíl  od  mnoha jiných. Ovšem bez  záruky – protože  by musel  veřejně  přiznat,  že  se  naprosto  trapně  zmýlil.

To ovšem nelze  ani v  nejmenším  čekat od  Fialů, Bendů, Černochových, Kalousků, Pospíšilů,  Gabalů. Jandů, Petrů Kolářů, Klvaňů a  dalších. Ti mají  jasno – zcela  v intencích článku , který nedávno sesmolil pro  Lidové noviny jakýsi  Tomáš  Vlach, takto editor ČRo – Radiožurnál a  jež je opatřen  hrdým názvem

V Afghánistánu na věčné časy

když  jsem  ho četl,  braly  mne  žaludeční křeče.  Dal bych z něj moc  rád  ty  největší  perly  nebo alespoň link,  abyste  se  také mohli potěšit smělými úvahami  čackého  rozhlasového editora,  jenže   na internetu je  to klasicky  v placené verzi Lidovek a já už papírové  vydání  nemám , neb  mi ho žena  vyhodila. Ale v  zásadě  všechno říká  ten  prudce  úderný  nadpis, minimálně  to podstatné. Ostatní je  jen podpůrná  omáčka!!!

Ale poskytnu  vám  něco  ekvivalentního, co  na internetu  dostupné  je – blábol Jakuba  Jandy, to  si  také smlsnete! Míra naprosté idiocie  stejná jako v předchozím případě.

Je nejvýše  na  čase, začít  poctivou diskusi  o  smyslu  afghánské mise  Armády  České  republiky!  Jestli tedy nechceme  zažít  svůj  vlastní  Vietnam. Ke  kterému,  viz  výrok  generál Paul Eaton pro  NY Times, citovaný  MfD, který snad  o téhle  nekonečné  válce  něco  ví.

Jenže když  to někdo zkusí,  jako o víkendu Klaus ml. , je okamžitě  trhán  plniči spojeneckých závazků na  kusy /zde,  zde a zde/. Jejich nenávist  vůči demagogií a slouhovstvím  nezatíženému názoru,  je přímo inkvizitorská!

Čeští politikáři  měli zatím  obrovské  štěstí.  Že  nasazené  české síly  vlastně  utrpěly  větší spektakulární  ztráty  na  životech jen  dvakrát  – před  pár  dny  3  mrtví a  před  4 roky  pět.  Jinak ticho.  Žádná publicita.  A  co není v  televizi, lidi nezajímá.  Takže  politikáři mohli, naposled s  neuvěřitelně  drzou   flignou  Filipových komoušů, odhlasovat  návrh Babiše  a  Šlechtové na podstatní  zvýšení  účasti  českého  kontingentu v  Afghu. Jenže  to  štěstí se jednou unaví! Kolik  bude  muset  mrtvých/zajatých,  aby  veřejnost  zpozorněla  a začala  se ptát  politikářů  stejně  jako já  dnes? Protože jen  mrtví pohnou  stojatou  vodou a  rozproudí  diskusi.

Druhou variantou pak, v  současné strategické pozici jednotek NATO v Afghanistanu,  je – vyčkat  až do hořkého konce!  Protože  pokud  se na  strategickém a bojovém konceptu  Západu nic  nezmění a  nenajde se přeci jen nějaký  klíč  k vítězství, je  jisté,že  jednou  z  té  nehostinné země  bude muset  stejně  odejít a  přenechat  to místním.  Představa,  že  tam NATO bude nikoli  16, nýbrž  dalších  116 let je  nepochybně trapně směšná! Ten odchod  bud e nepochybně  kamuflován  spoustou  řečí o splněné  misi, dosažení  cílů, leč  všichni budou vědět, že  jde  o porážku. Tak jako to  bylo  jasné,  každému v roce 1973, kdy  proběhla  vietnamizace. Určitě  to pochopí  všichni militantní islamisté na  zeměkouli a podle toho se začnou chovat.  A  bude lhostejné  co a kolik si nalžeme v  daném okamžiku   my  sami.

Může  být, že  nyní  jsem jak příslušnými orgány, tak  Jandy, Votápky,Petry Koláři  Gabaly, ale  Zemany, Babišy, Černochovými, Kalousky a  kdo  ví  kým ještě označen  za defétistu a zrádce našich hodnot. Opět konstatuji  – je mi to úplně  jedno.

V  situaci,  kdy  někde působí nejsilnější  vojenská aliance  světa,  s výsledkem, že rezignovala na  celoplošnou kontrolu obsazené  země a  už  brání jen  velká  města /a  i ta  jen s  vypětím všech sil  viz  právě  probíhající  útok Talibanu na  provinční centrum -město Ghazní/,  je  zřejmé, že  nemá  podporu  obyvatelstva, což  je  klíčová  věc! Což přiznává veřejně  jak česká generalita:

jak nyní připomenul generál Štefan Muránský, místní obyvatelstvo podporuje Tálibán….

Stejně mluvil i velitel jednotky kapitán Petr Liška s redaktorem Práva v roce 2014. „Naše přítomnost v prostoru je každodenní, s nepřátelským přístupem místních obyvatel se setkáváme také denně,“

Zdroj:

Pro úplnost dodávám, že  Taliban v  roce  2010 kontroloval  asi 10%  území státu a  nyní, podle BBC je to procent  70!!!

„Asi 15 miliónů Afghánců, polovina obyvatelstva, žije v oblastech, které jsou buď řízeny Tálibánem, nebo v nich Tálibán operuje a pravidelně provádí útoky,“ uvedla BBC s odkazem na data studie.

Populace je  sice   mimořádně  negramotná  ve  své  většině,  ale  vůbec ne dementní.

A  ze  zkušeností  všech,  kdo kdy vedli  válku  víme, že  rozhodující  pro konečný  rezult podobných  konfliktů  je, nastavení  té  části veřejnosti,  která  NEBOJUJE  nebo přesněji – se  nehlásí  ani k  jedné  straně. A  tady  Západ  prohrává  ještě  markantněji  než na  bojišti.

Troufnu si tvrdit,  že  většina  Afghanců  nevidí ve  vojácích  NATO  své osvoboditele a přátele, nýbrž přesně  to samé, co jsme  viděli my  sami ve  vojácích  Varšavské  smlouvy před  50-i roky -totiž  okupanty.    Naprosto pro ně není zajímavé, co si my  myslíme  o nich. Pro nadkritickou  část tamních  jsme prostě  a jednoduše  okupanti. Podle toho jednají!

Taliban a další by neměli už  dávno sebemenší  šanci pokračovat ve  válce, kdyby se  nemohli  spolehnout na podporu obyvatelstva!  To  jim poskytuje úkryt, dodává potraviny, zásobuje  informacemi, zajišťuje  dopravu  všeho potřebného  materiálu, stará se o zraněné, zajišťuje  sice pomalou, ale  v konečném důsledku  velmi efektivní komunikaci, založenou  na  ústním nebo písemném  předávání zpráv, které  NATO  prostředky  radioelektronického boje  nemůže  zachytit.

Položili  si naši stratégové- politikáři a zduřelé mozky  typu Kolář, Gabal nebo Janda  někdy  otázku  -PROČ Afghanci pomáhají  Talibům? Tak vytrvale a  tak  dlouho, místo toho, aby  se přiklonili na  naši stranu?

Jejich odpověď  si troufnu predikovat  – jde o  nevzdělané  zaostalce, co si snadno nechají  vymýt  hlavu  islamistickými kazateli a  snadno  podlehnou jejich primitivní propagandě!

Může  být!  Nemám s  tímhle  závěrem problém. Pak se ovšem  ptám,  jaký  význam pro tyhle  lidi mohou a si  mít  ty  naše proklamované západní  hodnoty, včetně  demokracie,  řada  jejíž  prvků těžce koliduje  s  jejich chápáním islámu? A protože se ptám rád, tak  hned  připojím  další  dotaz – jak se  v takové zemi má  uchytit  demokracie a  nejen  uchytit, ale  i přežít?

Neptám se vás, nýbrž  těch  věčných  českých  válečníků,  vyznavačů spojeneckých  závazků a bojovníků proti mezinárodnímu terorismu?  Ovšem nepočítám s  tím, že by mi  někdo chtěl odpovědět. Jenže  když  neodpoví, pak nejspíš protože, že   funkční demokracie  a Afghanistan  se jaksi  přirozeně  vylučují.

Nemyslím si ovšem, že  by  onen  primitivismus a islámský  fanatismus byl  jediný prvek, který  určuje  vztah  obyvatel k jednotkám  NATO a  Talibanu.

Jako všude jinde, nepochybně  i  v Afghu existuje  silná skupina  těch, co mění  své  sympatie podle toho, kdo má zrovna navrch  na  bojišti a  těch, co se nechávají na nějaký  čas koupit. V  téhle  zemi je  to jednodušší o  to, že  funguje  na kmenové  nebo klanové  bázi. A  místní  náčelníci v  takové politice umějí  chodit. Už  tisíce  let! Alexander  Veliký by mohl vyprávět!  A všichni  nájezdníci a dobyvatelé po něm!

Jednoduše  řečeno – ti  Afghanci, co se nechají koupit nebo mají  zvýšenou  afinitu být na straně  vítěze  vědí, že  dobyvatelé přicházejí a odcházejí, ale  oni  zůstávají.  Takže  se  budou muset  opět  zaranžovat  s budoucím režimem.  Což  – NĚKDY- budou Tálibové!  Za  5, za  10, za  50, za  100 let?  Nikdo neví, ale  ví, že  to přijde, je  to jejich země! A  příští vítězové  budou  se  svými „zrádci“  účtovat. Tak  jako vždycky před  tím. Každý ví, že  MUSÍ  být  na  vítězné straně!

Dnes už  o tom nepochybují  ani  Američané!  Což je  dokazují  ty  rozhovory, které nastartovali v Kataru s  Talibanem. S nímž  zatím jednat  naprosto odmítali a poukazovali,  že  jediným partnerem pro fanatiky  je  kábulská  vláda.  Dnes  ovšem už  jednají sami, na přímo a ani je  nenapadne k tomu zvát někoho z  Kabulu!Už jen tahle  skutečnost  mluví jasně  a je za všechny  další komentáře!

A propos- kde že  se  to jednání vede?  V  Kataru  přece!  Což  je  minimálně  druhý  nejbližší  arabský  spojenec  USA  v  arabském světě!!!   A nepřijde vám zvláštní, že  to je země, kde má Taliban  svoje  oficiální  zahraniční zastoupení?! Regulerní zastoupení teroristů u  velkého spojence  USA? Divné, podivné, ale  svět  je  plný  absurdit, takže  si tím nebudeme  lámat  hlavu! Důležité  je, že Američané vedou, bez sebemenšího ohledu  na  kábulský  režim, separátní  jednání s teroristickou organizací, proti které, slovy  pornoherce  Jandy   …“ bojujeme po boku našich spojenců proti barbarství“…, abych  toho veleducha  citoval   a  nedával jen  Zemana  s Babišem.

Když  už  jsme  u Kataru,přidám  Saudskou  Arábii.  Našeho velkého, opravuji – největšího,  spojence v  této  části světa.

Ptám se,  kde Taliban  bere  ty  obrovské s umy  peněz, které nezbytně  potřebuje  k  vedení  té  17 let trvající  tvrdé  války?  Dostávám  odpověď, že  přece  se financuje  z obchodu z  drogami, protože  pěstuje  mák na  opium a to dodává  do  světa. A  že  produkce od roku  2001 se  snad  dokonce zvýšila  8x… Ta  data  mohou  být pravdivá. Nemám, jal je překontrolovat. Ale  s  těmi drogami to není  jen tak. Někdo  mák vypěstuje,  někdo jej  koupí, dopraví někam do laboratoří a  tak z něj  udělá  opium a  haš. A pak jej musí dostat  do světa, zajistit  distribuci, převody  a praní peněz!!!  Jak to, že  zejména to koncové není schopen Západ  podchytit  a podvázat?  To oni jsou Talibové  o tolik  schopnější organizátoři než  západní  vlády?

Tristní  otázka.  Nicméně  já  NEVĚŘÍM  tomu, že  jen finance  z drog  stačí na  vedení  téhle  dlouhé a  mimořádně  nákladné  války. A dovolím si  ničím nepodložený  odhad,  že  do toho tečou peníze  stejných  sponzorů, jako  v boji proti  Sovětům v  Afghanistanu. A  ve stejných  zemích  bych hledal  i  ty  „makové“  finanční kanály!  Ty  z podzemí Tora Bora  nevybudujete a  neuřídíte!

Je  opravdu nejvyšší  čas, aby  si  všechny  tyhle  věci  uvědomila     hodně  rychle česká veřejnost a   následně  k  tomu dotlačila  politikáře.

Namítá  někdo, nejspíše  zase nějaký Janda,  že  jsem defetista  a panikář, kterého by  bylo záhodno za  ranního  úsvitu zastřelit?! Omyl, nic  takového – já  o  tom, co se děje  v  té daleké a divoké zem,i přemýšlím  už  dost  dlouho  a  důkladně. Takže  mne napadlo,  že  i za  dnešního stavu  by  se  možná  ta  válka ještě  dala  vyhrát.

Jak?  Jedině  tak, že  by  NATO,  rozuměj  USA  provedli mobilizaci a poslali do  země,  dejme  tomu  tak 500 000 vojáků,  zejména pozemních  jednotek. A  pustili se  do  plnokrevné  pozemní  války. Se  spoustou  ztrát,  ale  s možností odbojné  kmeny, klany  a  fanatiky  fyzicky  vyhladit.

Jenže  tohle  ve  věku  válek  v přímém televizním  přenosu,  není  západní  společnost  ochotna  akceptovat, jestliže  nejde  v  konečném výsledku o rychlé vítězné tažení. Což  určitě  není  afghanský případ. Ale  velké,  tvrdé a  trvalé  pozemní  kampani  by  ani Taliban  nebyl schopen dlouhodobě čelit.

Ti, co se dají koupit  i ti, co  chtějí  být na straně  vítězů  by v takovém případě od něj  rychle odpadli.  Zůstali by  jen skuteční fanatici a  těch  by  se  svět, ve  svém vlastním zájmu, měl urychleně  zbavit tak jako tak.  Jenže  jak řečeno-  takovéhle  typy  válek  náš  Západ  NENÍ ochoten  vést.  Kvůli politickým dopadům. Jsou  krvavé, plné ztrát  a tedy  maximálně nepopulární.  Takže  je  odsouzen  k  potupnému  konci svého působení  pod  Hindukůšem. Jen se  neví kdy a  jak  bolestným způsobem.

O to více  bychom  měli  v  Česku přemýšlet, co tam děláme, chceme  dělat a  jakým způsobem to ukončit, když  nemůžeme zvítězit.

Jen tak mimochodem – dal  jsem si práci  a  vyhledal, kolik členských zemí  NATO se  účastnilo  afghanské  války a  kolik jich tam  aktuálně  je.

Takže  podle  materiálů  NATO se původní mise ISAF účastnilo  28 z  29  členských  států, s  tím, že  prvotní kontingent 6500 vojáků  vzrostl až  na  130 000 a  stejně nakonec  nedosáhl očekávaných  cílů, takže  ISAF  byla  v roce  2015 nahrazena  misí Resolute Support a  té se ovšem účastní už jen 14, slovy  ČTRNACT členských států NATO….Myslím, že  to nepotřebuji  dále komentovat. Polovina  původně  v  Afghu  aktivních  členů  aliance má  už  delší čas  za  to,  své  spojenecké závazky  splnili  více  než  dostatečně. Jen   pražští politikáři  jsou zase jednou nejpapežštější na  zeměkouli a přihlém vesmíru.

Tenhle text  je  daleko delší, než  byl původně zamýšlen. A  stejně  si nejsem vůbec jistý  tím, že  je  v něm všechno, co bych tam mít  chtěl. Nicméně  jednu  věc  ještě musím  zmínit – pyšné prohlášení náčelníka  generálního  štábu AČR  Aleše Opaty ve  smyslu-  nikdo nebude beztrestně  zabíjet  české  vojáky,  my  odhalíme, najdeme  a zničíme  všechny, kteří s  tím  posledním atentátem a třemi  mrtvými  měli nějak co do činění!Rozjedeme  zpravodajskou  ofenzivu  a zjistíme co a  jak! My jim ukážeme!

Neměl  jsem na pana  generála  dosud  žádný  názor.  Šla  na něj  skoro  samá  chvála, že  to je  voják  každým coulem. Nebyl  důvod  o tom pochybovat. Do  okamžiku toho vyjádření!  Mainstream sedl na  zadek,  český  volič  také!  To je  ale  chlapák!

Nehodlám se pana  generála  dotknout,  ale  přesně  tímhle prohlášením  se, z mého hlediska,  zařadil buď  mezi  politikáře nebo mezi  zelené  mozky. Eventuálně  mezi  jejich  křížence.

Chce  snad náčelník  generálního  štábu namluvit  vlkovi a podobným, že  český kontingent, stejně jako  spojenci v  Afghu,  nyní budou zpravodajsky  dělat  něco jiného než  dosud,  že  nasadí  nové informační kanály, nové  agenty, začnou  lépe  a účiněji  vyhodnocovat  získané  informace, zásadně  efektivněji, než  tomu bylo doposud?!

Jestliže  by něco takového mělo být  skutečnou realitou, pak jde o  neuvěřitelný  šlendrián  a  zanedbání  elementárních  povinností velení  AČR  a/nebo NATO,  či jejich  primitivní selhání.  O  důvod  víc  ze země  vypadnout!

Druhou  možností je, že  tohle  silácké prohlášení  bylo  vydáno  kvůli veřejnosti.  Což mám za  výrazně  pravděpodobnější a  ve  svém důsledku řekl, bych ještě  horší, než  ta první varianta!

V   první  variantě  byly  a  jsou ohroženy  životy  „pouze“  členů  naší  jednotky  v  Afghu.  V tom  druhém  nejspíš  pan  generál  dosáhl toho,  že   zvýšil pravděpodobnost teroristického  útoku na  českou veřejnost přímo tady u nás!

Vysvětlím proč.  Tohle  svalnaté  vyhlášení  totiž  nemůže  zapadnout  jen tak. Dřív  nebo později  se  někdo z novinářů  musí  zeptat – a  jak to pane generále  dopadlo,  už  ty , co stáli  za  tím atentátem máte, už  jste  je dopadli a potrestali?

Může  být  ale, že  generální štáb se sám  za  pár  týdnů/měsíců  pochlubí. Aby veřejnost   viděla!  Takže  prohlášení do kamer , mikrofonů a vůbec  bombastika! My  jsme s  těmi  odpornými  zmetky zatočili!  Válí se v krvi.

Tenhle  scénář  mi přijde  pravděpodobnější, protože  ho nikdo  nemůže  na  faktický obsah  překontrolovat.

Vsadím boty  na to, že  v  obou případech se o tom dozví  Talibanci. A  když  ano, tak naplánují pomstu. Nepochybuji, že  mají  svoje  uši a  oči  i ve zdejší afghanské komunitě. Která sice není příliš početná, ale  existuje a to  v  řádu několika  stovek lidí.

Generál Opata  učinil něco, co zatím  armáda,  naprosto  správně  neudělala  – prolomil mlčení  o  nějakých konkrétních úkolech a  záměrech, ať  už  realizovaných nebo  budoucích v  Afghanistanu. Vojáci  zásadně  mlčeli a nikdy nic nekomentovali, nepopisovali a  nezveřejňovali. Věděli  proč- netřeba  provokovata  riskovat případnou  odvetu u nás  doma.

Náčelník  generálního štábu tuto praxi prolomil a zachoval se jako velkohubej   vesnickej  vejtaha. Ovšem nikoli s  rizikem, že dostane  nakládačku on osobně, nýbrž  že  se  dočkáme  teroristické  odvety  Talibanu v Čechách!!! Podle hesla  – oko za oko, zub  za  zub!

Gratuluji,  přesně tohle  jsme  potřebovali a  takhle  se má  chovat  první  voják státu, který má  bránit!

I  o tomhle  je  ona mise  české armády, trvající  už  16 let  a  mající  čím dál  více punc  jasné  bezvýchodnosti.  Znovu opakuji  – je nejvyšší  čas pochopit  realitu, vyvodit  z ní důsledky a  přestat  si lhát. Ta  mise už  delší  čas není o boji  proti terorismu. Už  dávno ne,  když  se  s teroristy  vedou  oficiální jednání a oni  zabíjeli a  zabíjejí. Ta  mise není  ani   o plnění spojeneckých závazků,  leda  že  by  to  byl  závazek  podílet  se  nedělitelně a  až do  hořkého konce na  spojenecké  bezradnosti. Nevšiml jsem si ovšem, že  by  nás  o něčem takovém informovali čeští politikáři a  jejich  vymývači mozků.

Všechno, co  jsem  napsal, nijak  nesnižuje  a nezlehčuje  ztrátu  těch  tří  životů ztracených  před pár  dny  v  Afghu.  Ani  těch ztracených  dříve.  Těch  14 mrtvých dělalo svoji práci jak umělo nejlépe. Dostali rozkaz a podle něj jednali. Jejich  smrt  mají na  svědomí ti, co je tam poslali.Tedy  všechny  vlády  od  roku  2002, bez výjimky. Počínajíc  tou  Miloše  Zemana a konče  Babišovou.

Pokud  někdo nesouhlasí   s mými vývody a  má  je za  naprosto amatérské,  necht  si to myslí.   V tom případ ě mu doporučuji seznámit se  s  tím, co si o stejné věci myslí  naprostý a  znalý profík  – generál Andor  Šáándor.  ZDE.

P.S.

To Šándora  necht  si  podrobně – míním úplný konec  článku, přečtou i  obdivovatelé Miloše  Zemana.  A  toho, jak nás  chránil  před  migranty. Šándor  tam komentuje  jeho nápad  vyvést proti migrantům  armádu na  hranice!  AAA  dochází  k ještě  tristnějšímu  zjištění  než  kdysi já v článku Kosy

Uprchlíci XXX. -Víme, co vlastně chceme?

který  tehdy  nešel pod  fousy spoustě  Mlhových  fandů…..

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.