Můj názor, se kterým nemusíte souhlasit


napsal JO

Vlkův  úvod:

Maily  mi chodí  různé. Většina  je jich  povzbuzujících  nebo těch, co obsahují tipy  na  článek, vtip atd.

Pak jsou maily  nespokojených  čtenářů. Těch taky není  právě  málo. Snažím se každému odpovědět.  Jenže  většina  těch, co  nesouhlasí s tím, co na Kose četli si   zkrátka  snaží  vůči mně prosadit svůj názor. Za každou cenu a jakýmkoli způsobem. Snažím se vždy  odpovídat, ale  když narazím na  naprosté nepochopení, neochotu  reflektovat  fakta nebo jednoduše  snahu  překroutit  cokoli,  jednám podle  toho.  NA  hrubý pytel  hrubá  záplata.

A  pak  jsou  maily zvláštní. Které sdělují cosi, co jsem pominul  nebo  nedostatečně pojednal nebo prostě  mají zajímavý  názor, který  by  měl mít  širší publikum  než jen  nějakého vlka. Takže  je  dám na sklo jako samostatný  článek. Což je  dnešní  případ  mailu od nicku JO. Který přišel  jako reakce na články  Kosy  o Afghanistanu.

Můj názor, se kterým nemusíte souhlasit

Můj názor je, že ve zpravodajství není smrt jako smrt a proto jsem se jednu dobu nezajímal vůbec o zprávy, protože je v tom manipulace a média určují kdy mám truchlit a kdy ne. Na světě denně bohužel dochází k tragédiím a kdyby mi média podávala informace o všech tak budu truchlit každý den. Média dělí lidi a jejich tragédie na tři kategorie.
Třetí kategorie jsou kategorie lidí o jejichž tragickém úmrtí  se vůbec nepíše,
Druhá kategorie jsou lidi o jejichž tragickém úmrtí se napíše krátká suchá zpráva, že třeba v Africe bylo zabito 100 žen a dětí a více se o tom nemluví a nepíše
První kategorií lidí je buď oběť v Evropě, v severní Americe a nebo v situaci, která se mediálně hodí a mluví se o tom týden a je to podáváno jako velká tragédie.
Já v tom vidím pokrytectví, protože jaký je rozdíl mezi násilně zabitým člověkem o kterém se nedozvím, nebo zabitým člověkem o kterém se dozvím v množném čísle obětí a nebo zabitým člověkem o kterém se mluví týden jako o velké tragédii. Ve všech kategoriích se jedná o živou bytost u které násilná smrt je pro mně tragédií ať už je na světě kdekoliv, pokud nechci být pokrytecký a falešný.
Co se týče našich  vojáků, tak mám kamaráda, který byl v české armádě a říkal mi že dostat se na misi není jednoduché, protože je o to velký zájem. Důvody jsou různé -třeba finanční, dobrodružný a pocit zachraňovat svět.
Jsem zastáncem svobody ať se každý  rozhodne svobodně co chce a každému to přeji a přeji mu úspěch, ale na druhou stranu následky svého svobodného rozhodnutí si musí nést každý sám a potom mi ho není líto, protože si to sám vybral.
Co se týká válek mezi které patří i válka v Afgánistánu, tak jsem přesvědčený, že všechny jsou špatné.
Výrobci zbraní potřebují odbyt a tím potřebují války.  Všechny mocnější země nebo říše v historii vždy prosazovaly své zájmy na světě a beru to jako realitu a kdyby to tak bylo otevřeně podáváno, tak by mi to nevadilo.
Vadí mi pokrytectví jak je nám podávána politika USA jako bojovníci za lidské práva a za demokracii a přitom to dle mého názoru je jen zástěrka za tvrdý byznys se zbraněmi, které prodávají na obě strany a vůbec jim nevadí že tam umírají lidi. Ti jsou jim totiž ukradení. Krásný příklad byl, když prodávali zbraně Kataru, který je dodal islámskému státu a na druhou stranu bombardovali Islámský stát drahými raketami a při obou transakcích stoupli ceny akcií zbrojního průmyslu.
Lidská práva krásně popsal Schwarzenberg v rozhovoru na DVTV, že když jsou lidská práva porušovány u spojenců tak to nevadí i když je opozice zabíjena ale když nejsou spojenci tak to vadí. Další pokrytectví a faleš.
Přeji všem krásné dny bez zpráv.
Líbí se mi názor který jsem slyšel v rádiu, kdy jeden domorodec v Madagaskaru řekl: Vy Evropani máte hodinky a my máme čas.
Přeji Vám hodně času bez hodinek.
2.
Spravedlivé války?
Po tomto rozhovoru s lékařem bez hranic je logicky jasné, že hodinu trvající bombardování nemocnice nebyl žádný omyl, ale úmysl.
V tomto komentáři bylo vyjmenováno několik omylů kdy armáda USA zabila nevinné lidi a tím vyrábí další lidi kteří mají potřebu se pomstít naší západní civilizaci, která jim tam vyváží demokracii.Ať už na vojácích a nebo civilistech formou teroristických útoků.
Výsměch spravedlnosti a další důvod k radikalizaci dalších mstitelů.
Bohužel naši vojáci se stali obětí jednoho z takových fanatiků mstitelů, kteří se také cítí v právu z důvodu vlastní křivdy. I kdyby se našli komplici atentáníka a byli potrestání smrtí, tak se tím nic nevyřeší akorát bude pokračovat spirála smrti vzájemné nenávisti a možná tím vyrobí jen dalšího fanatického mstitele.
Je to slepá cesta a dobře o tom pojednává film Centurion kdy římský voják jde bojovat proti barbarům aby se pomstil za smrt svých kolegů a později zjistí, že TI BARBAŘI se též mstí za smrt svých blízkých způsobenou římskými vojáky a tak se všichni cítí že bojují za svou spravedlnost a tato cesta je nekonečná a slepá.
Existují přísloví, že tmu nevyženeš ještě větší tmou, ale rozptýlíš světlem, nebo násilí nezničíš ještě větším násilím. To akorát vytváří tu vražednou spirálu smrti.
Kdo ví jestli neměl dopadnout jako ten hlavní hrdina ve filmu Centurion, když zjistil o čem ta válka je.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.