Řvoucí stádo


Když jsem  vydal 22. srpna,  proti předpokladu a zařeknutí se,  že nedám v rubrice  Vtip/Nevtip během výročního srpnového týdne  nic –  přeci jenom  Nevtip,  kde jsem  rychle reagoval na  projevy, které před  Rozhlasem v Praze  pronesli předseda senátu Milan Štěch, ale  zejména Babiš a  slovenský Kiska a  naopak mlčel k tomuto  výročí Zeman, končil jsem ten  text  takto:

Musím se zmínit  o   Zemanovi.  Ten,  ačkoli  jindy nevynechá sebemenší příležitost  k veřejné produkci,  tentokrát  dělal  mrtvého brouka a neřekl ani  slovo. Zvláštní!

Hradní pomluvčí  to komentoval  s arogancí  sobě  vlastní – Miloš  Zeman  mluvil tehdy, když  odvaha nebyla  levná  nebo  jak  to   mluvčáček nažvanil.

Netuším,  co  zejména  statečného  dělal Zeman  před  50-ti  roky. Když  to  sovětské kladivo na nás  dopadlo.  Pochybuji, že  cokoli jiného, než ostatní. A troufám si  říci, že by poctivé  bylo  národu  sdělit pravdu  – například :

Zdravotní stav a  panující  tropická  vedra   prezidentovi  nedovoluje  veřejně  vystoupit… Myslím,  že takhle  to nějak skutečně bude.  A  když  ano, Zeman by  si tím nezadal.

Nicméně  takhle  ano.  Mít  50-té  výročí  okupace  a neříci k tomu  ani slovo?

No když nad  tím tak přemýšlím  –  pořád je to lepší  než  to, co předvedli Babiš s  Kiskou.  A možná, že  je  dokonce dobře, že nás  Zeman tentokráte  svých  mouder a bonmotů ušetřil.

Ani ve zlém snu mne  tehdy  nenapadlo,  jak  přesně  trefné  ty  poslední dvě  věty z toho článku budou – zopakuji je:

No když nad  tím tak přemýšlím  –  pořád je to lepší  než  to, co předvedli Babiš s  Kiskou.  A možná, že  je  dokonce dobře, že nás  Zeman tentokráte  svých  mouder a bonmotů ušetřil.

Protože se za pár  dní ukázalo,  že  Miloš  Zeman sice neměl čas  a náladu  na  vzpomínku na  okupaci a její  oběti, že to nebylo o vedru,  ale na  to, aby  v  doprovodu kdysi kovaného komouše  Tomana, dnes  shodou  tragických okolností  ministra  zemědělství,  navštívil v  těch  šílených vedrech  jarmark zvaný  Země  živitelka a  tam  blábolil  o  o fantasmagorii jménem kanál  Labe -Odra -Dunaj a  to zrovna  ve dnech, kdy tahle  země  prožívá historické  sucho a  lodní doprava  je  už pomalu půl roku  zastavena  a na  Labi  nejsme  schopni pro jeho , alespon nějaké  splavnění  postavit  ani  dávno  vyprojektovaný  jez, si čas  udělal!!!

Nicméně   holt každý  jsme jinak  ujetý. Zeman by  rád,  aby  až se  /konečně/  nad  ním zavře  voda,  zbyl  po něm  monumentální  zápis  ve  formě  Zemanova  vodního  tunelu, pardon,  průplavu. Za   mých/vašich nejméně 610 až  760 miliard korun. Tedy papírově  a dnes. Stačí si vzpomenout  na tunel jménem  D47. Pokud  by  měl někdo pochybnosti nebo  si myslel, že  zase  Zemanovi vlk nasazuje  psí  hlavu, pak doporučuji,  aby  si připomenul, jak  kdysi  geniální  národohospodář, prognostik a šachista Zeman naplánoval a slavnostně  otevíral  stavbu téhle  dálnice!!! To byla  rána  jako do piána. Pro toho, kdo  už  zapomněl mám dokumenty,  kde  se  dozví, jak to tenkrát bylo.  Věřte, že  to byl  těžký humus! Ještě  chcete , aby jsme  si to zopakovali s  další Zemanovou  megastavbou?

Ale   tomhle  dneska  psát nehodlám.  Jde mi  o Zemanův  výrok, který  šel do éteru,  když  přeci  jen  vypustil  cosi, co nějak  se  týkalo výročí  srpna!

Lidi, kteří před budovou Českého rozhlasu v den výročí okupace protestovali proti premiérovi a předsedovi ANO Andreji Babišovi, označil za „řvoucí stádo“.

Dokonce ubohé  řvoucí  stádo….

Před  pražským rozhlasem  jsem na  té  akci  nebyl. Kdybych  byl  sebeméně  tušil, co Zeman pronese,  rozhodně  bych  se  fyzicky  zúčastnil. Abych se stal  členem  toho „ubohého řvoucího stáda“.  Pokládal bych si to za  čest.

Zemanovi  mediální  podržtaškové, poskoci a všelijací mediální  fámulusové, přirozeně  pod  vedením  hradního pomluvčího, exhibují na  tom,  že  ti, co pískali proti Babišovi a Vondráčkovi narušili  pietu….  Neuvěřitelná  sprosťárna a vrchol pokrytectví z jejich strany!!!

V každém ohledu.  Ta  pieta  měla  uctít ty, co  tenkrát před  50-ti roky položili své  životy…

A kdože je  nyní přišel oslavovat?

Ano, normalizační komouš Štěch…  Trapnost  obrovská.. Měl mlčet a zůstat doma!  Nicméně  kdo že měl hlavní  projev?

Normalizační  komouš  Babiš a  navíc  registrovaný  agent  StB!!!!

Jestliže  jsem  v případě Milana  Štěcha  použil formulaci  trapnost  obrovská, nejsem pro  Babišovo vystoupení  schopen  najít  vhodná  slova… Jen připomenu, co jsem kdysi napsal,  když bylo finále  prezidentské  volby Zeman -Schwarzenberg, proč  nemohu  volit  toho  druhého z nich.  V tehdejším  článku

Zdivočelá země,prezident jako symbol a hypotetická vnučka Klementa Gottwalda či Bedřicha Reicina

stojí , mimo jiné,  na  adresu podporovatelů Karla  Schwarzenberga toto:

Je zajímavé, že vám ovšem v této roli nevadí dcera šéfa jednotek rakouských SA a později SS a dokonce účastníka puče z roku 1934, který ve Vídni skončil zastřelením tehdejšího rakouského kancléře Dollfusse! A podle některých pramenů měl být otec Theresie Schwarzenbergové, hrabě Hardegg dokonce mezi osmičkou. Těch co osobně zúčtovali s Dollfussem, jakkoli střelcem byl jistý Planetta. Ověřit to nemohu. V každém případě na puči se aktivně podílel! A tady platnost oné klauzule o tom, že děti nelze vinit z činů svých rodičů končí. Bavíme se o manželce prezidenta! O symbolu, o reprezentantce státu! Vašeho a mého státu. Já měl zatraceně problém s Klausem! Nijak jsem se tím netajil. A se Zemanem to bude nemlich stejné. Ale paníTheresii Schwarzenberg nikdy nezkousnu!

Bylo mi jasné, že  nemohu  dát  hlas Zemanovi a  jeho „prezidentování“  to více než potvrdilo.Ale  dopustit, aby například  někdy  na tryzně  v Lidicích, Ležácích  nebo  Ploštině  byla  přítomna dcera jednoho  z  nejfanatičtějších rakouských  nacistů? To  nešlo!

Co by tomu   řekli  ti mrtví? Tohle  neumím! A  umět nikdy nebudu.

A  zeptám se  znovu  – s  ohledem na  události  z minulého týdne  kolem Rozhlasu – co by  asi  řekli  ti zastřelení  sovětskými  okupanty tomu, že  jim nad  hroby  mluví  normalizační komouš,  který  musel  podepsat, že  nedošlo k  žádné  okupaci,  nýbrž  k bratrské pomoci?  Jak by  se jim líbilo,  že je adoruje člověk , vedený  jako agent  StB????

Těch mrtvých  se zeptat  nemůžeme. Ale  šlo se  zeptat  jejich příbuzných!!! Jestli souhlasí s tím, aby  si je  přivlastnil  nějaký takový  Babiš!!!!

Na  rozdíl od  těch,  co už  dávno ztratili paměť nebo  se stali, aby měli  život  snadnější a lehčí a nemuseli  sami nic  rozhodovat a  když  to nepůjde tak, jak  oni si představují -součástí  mlčící  většiny, aby následně  vykládali, že  byli /zase/ podvedeni  a obelháni,  jak  ve včerejším  článku  chirurgicky přesně  rozebral  Janko Zvolen, jsem nezapomněl o  čem byla  první polovina  roku 1968!!!  O  svobodě o zbavení se diktatury, o  skončení  udávání a špiclování a praktik  StB, o zlomení moci jejich  konfidentů!!!

Za  tohle  a  podobné ideály  zemřeli ti,  nad  kterými  řečnil  Babiš!

Theresie  Schwarzebergová  v Lidicích  na tryzně  nebyla.První dámou se nestala. Naštěstí!!! Babiš  premierem a  halvním řečníkem na pietě  ano.   K naší  smůle, protože  je  to neklamný a  absolutní důkaz,  jak  hluboko  se  u nás   propadl  ten neuchopitelný pojem, který nelze  vyjádřit  penězi ani zlatem, tituly, podíly  na moci  či  čímkoli hmotným a jenž  se jmenuje  morálka a svědomí!!!!

Ti , kteří si dovolili na  tohle  upozornit  svým  pískotem a  skandováním,  když  mluvil normalizační komouš, schvalující  bratrskou  pomoc a hlavně  a  především  -registrovaný  agent  StB,  jsou podle  současného prezidenta  ubohým  řvoucím davem…  Netuším, co  se  ještě  má   téhle  zemi stát  trapnějšího!

Bylo by  skutečně  bývalo  skvělé, kdyby nás  Zeman tentokráte  svých  mouder a bonmotů ušetřil. Jenže  neušetřil. Jemu,  jeho  pomluvčímu  a  klace vadilo, že  onen  ubohý  řvoucí  dav  to nespočítal taky  Štěchovi!  Ten ubohý  dav  totiž  umí rozlišovat  mezi  zlomeninou ruky  a zlomeninou  páteře. Štěch je ta  ruka,  registrovaný  agent  StB  zlomenou páteří!

Je mojí  chybou, že  jsem nebyl na  té Vinohradské. Dobrovolně  se hlásím mezi to  ubohé  řvoucí stádo! Nechci  být  mezi těmi,  kteří  poslouchají na  rohu  ulice  kde

…..Na rohu ulice
vrah o morálce káže
Před vraty věznice
se procházejí stráže
Z vojenských pancířů
vstříc černý nápis hlásá
že prvním z rytířů
je veličenstvo Kat
že prvním z rytířů
je veličenstvo Kat….

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.