Uprchlíci XXXV. -dozvuky Chemnitz


Rozhodně jsem  neplánoval nějaký  následný  článek, když  jsem v pondělí  vydal 34.díl  uprchlíků a  věnoval ho dění vyvolanému vraždou v  Chemnitz. Po jeho dopsání  jsem byl  rád, že mám  tuhle  mazlavou a nepěknou věc za sebou. Jenže  znáte  to,  v těch případech, kdy  si myslíte, že  jste  cosi eklhaft už  odbyli, třeba  když nepozorností  šlápnete  do čehosi na  chodníku, za  chvíli  zjistíte,  že  tu  vyšláplou podrážku  budete  muset  očistit  znova a  s vynaložením daleko většího  úsilí, než  se vám zdálo  původně, jinak, že  se toho  nepříjemného odéru sotva zbavíte. A  tak je  to i v  tomto případě, respektive  se  mnou a tím, co se děje v Německu v  souvislosti s  vraždou  v Saské  Kamenici. Mám  stále  neodbytnější pocit , že  se  nám  Germáni  jaksi  korporativně  zbláznili. A  o tom dnešní pojednání bude.

Ale k věci.

Už  v pondělním  článku  byla  informace, že na pondělní  večer  se  chystá  velký  koncert  všech, co chtějí protestovat proti  násilí a rasismu. Záštitu nad ním, přes  Facebook,  převzal sám  spolkový prezident  Frank  Walter  Steinmeier

Ano, ten koncert  všech demokratických  sil proběhl. Za účasti snad  až  50.000 lidí. Kteří  drželi minutu  ticha  za  zavražděného a  hodlali  účastí  vyjádřit svou solidaritu  se  všemi, kteří  jsou  postižení  násilím,  nesnášenlivostí, nenávistí, zlobou – prostě  xenofobií a   rasismem. Vše  pod  heslem  Nás  je  víc….

A  navíc  akonto  této  manifestace, lidské soudržnosti, touhy po demokracii a beznásilí, vyzvali  čelní politici  SPD -jmenovitě  předsedkyně  strany  Andrea Nahlesová /ano ta  dáma, co mi silně  svým duševním  obzorem  silně připomíná  paní, co u  nás  kdysi  obsluhovala  komunální mandl/ plus  vedoucí figury  strany  Zelených,  aby  byla  AfD  jako celek  sledována  Spolkovým úřadem pro ochranu ústavy /českou  obdobou je  BIS, na  Slovensku SIS/. Prý proto, že  se  někteří z vedoucích  činitelů AfD  účastnili  protestních demonstrací v  Chemnitz,  kde   byli, jak známo, také  fašizující  živlové!  Tím pádem  je  tedy AfD nějspíš  už  nacistická a tajná policie  jí musí  sledovat!  Tak  zněl společný tvrdý požadavek rudozelených.

A ty  demonstrace  prostě  byly  také  jasně  pravicově   extremistické pustila  do  světa  kancléřka, která  doposud  k událostem v  Saské Kamenici zarputile  mlčela. Jak by  ne, když ta  vražda jde, stejně jako všechny ostatní podobné,  také  na její konto.  Ale  budu ji citovat:

to je poselství nenávisti vůči cizincům, politikům, policii, svobodnému tisku a nakonec i vůči našemu demokratickému Německu,“ je přesvědčena MerkelováZdroj:

Ale  vraťme  se zpět  na  koncert,  vlastně  na jeho podium. Všimli  jste  si, že  jsem na  screenshotu ze  Steinmeierova  Facebooku  jednu  hudební skupinu  vyžlutil? Ne bezdůvodně!   Rostocká  punková  skupina  Feine Sahne Fischfilet, která vyrazila  do Saska  bránit  demokracii proti náckům, představuje  dokonalý  úder  „válečným štváčům“!  Tu  drahný  čas, co by  bezpečnostní riziko,   sledoval právě  už  řečený Spolkový  úřad pro ochranu ústavy, protože  se její  texty  hemžily  výzvami k násilnostem  vůči  policii a jinými  podobnými, přísně  demokratickými a pokojnými výzvami…. Ostatně je  nedílnou součástí tvrdé tzv. autonomní scény. Mezi  částí  německých politiků  je  z toho docela  poprask a  prezident to pěkně  slízl.

Mně  napadá celkem logická  úvaha – jestliže  vedení SPD  a Zelených  vyzývá k nasazení  tajné policie  ke  sledování AfD,  protože  její  představitelé  jdou v  mnohatisícovém průvodu,  kde je několik  desítek skutečných „hnědých“ a zbytek do  8000 účastníků  jsou obyčejní lidé jako vy nebo já,    tím spíše  by  tajné policie  měla  být nasazena  na  pořadatele  a účastníky  toho koncertu, protože  ti první na něj pozvali  skupinu, která už v hledáčku ochránců ústavy  byla a nikoli bezdůvodně. Podle  stejného myšlenkového pochodu a  tehdy, když budeme  všem měřit  stejným metrem.

Problém je ten  stejný  metr. S tím  má lidstvo problém už  od nepaměti. Viz  starořímské Quod licet Iovi, non licet bovi Co je dovoleno Jovovi , není dovoleno volovi. Což  krásně  doložil jeden  mých  velkých  oblíbenců na  německé politické scéně -Anton Hofreiter /šéf poslaneckého klubu  Zelených v Bundestagu/, když  okamžitě punkery z Rostocku stihl relativizovat prohlášením, že  je  vůbec  otázka, jestli se jedná  o extremistickou levici a  jestli  Úřad na  ochranu  ústavy  jedná  moudře, když  tuhle  partičku demokratů  sledoval, protože  napsali několik ne zrovna  pěkných textíků….

Takže na  ty, co se nějak  octnou na místě  s nějakými čerty, pošleme  tajné,ovšem nad těmi co  veřejně  vyzývají k násilí na orgánech  demokratického státu, tak  nad  těmi je  potřeba  zavřít  oči….

Tak takhle nějak si to představují  někteří  z těch, co  v Německu třímají politickou odpovědnost!!!

Odbočím k věci nepodstatné – ukazuje  se, že  vraždící  násilníci  nebyli dva, jak se původně myslelo, ale hned  tři. Německá  policie  vyhlásila celostátní pátrání  po  dalším podezřelém  22-tiletém  Farhadu Ramazanu Ahmadovi,  který  samozřejmě  také  utíkal před  válkou a násilím. Z Iráku.

Když  už  jsem  odbočil  od  své hlavní dnešní materie, tak v té odbočce  ještě  chvilku setrvám. Je  naprosto  symbolické, že  v okamžiku kdy  v bývalém Karl Marx  Stadtu  duněly  decibely pro mír /vzpomínáte občané Sokolova???/, na druhém konci Německa v Lindau  tamní  soud  soud poslal na  8,5 roku do vězení  jakéhosi údajného Abdula D., údajně pocházejícího  z  Afghanistanu a  kterému je  dnes  údajně  18 let. Za  to  že  v prosinci minulého roku ubodal ze  žárlivosti  k smrti svou tehdejší  15-ti letou  německou  expřítelkyni Miu….Což je nesporné.

Proč  jsem použil  3x  slovo údajně?  Protože  soud  nemá  jasno, jestli se ten dotyčný tak opravdu jmenuje, zda  jde o  Afghánce a  kolik mu je  vlastně  let. V posledním případě  se odborné  posudky spíše přiklánějí k verzi, že   nejméně  dvacet.  Ale  neprůstřelně  jisté to  není, takže  dostal sazbu za  vraždu těsně  nad  maximem pro mladistvé.

Nepsal bych  o tom,  kdyby  soud  nerozhodl  přesně  ve  stejném okamžiku,  kdy  začal  ten chemnitzký  koncert  za  demokracii ,  za spolusoužití, nenásilí….  A kdybych v  té  souvislosti  nebyl narazil na zajímavou  fotografii , která  má  jasně   dokládat  tendenci podpory  nacismu  mezi stoupenci AfD, zejména  těmi  mladými:

Tím důkazem příklonu k  nacismu má být nápis  na  té modré nákupní  tašce  – Vezmi si svou zemi zpět! Což  je prý zřejmý příklad náckovství.Minimálně inklinace k němu. Alespoň  ctihodné  Süddeutsche Zeitung jsou toho názoru…. A nepochybně  jsou  v redakci  hrdi, jak dobře  dělají  svou práci!  Za  sebe  konstatuji, že  ji  kromobyčejně odflákli! Mne udeřilo do očí  cosi úplně  jiného! To, co jsem zažlutil. Dvě  slova  – Kandeldicht!

Kandel je  město, kde došlo k  té  vraždě na  té  15-ti leté holčině…. a  ta  fotka  vznikla  na nějaké  velmi nedávné demonstraci  ve  spojitosti s  tím procesem s  tím  vrahem o němž  soud  vlastně nic neví určitě. Kromě  toho, že  vraždil. A druhý žlutý  výraz – dicht!  Přeloženo do češtiny  znamená  utěsni nebo  zavři!

Vsadil bych na druhou  verzi!  Vidím li  na  tom plakátu ještě  dvě  další  čitelná  slovíčka  Macht die……. dicht!  Dovolím si hádat, že  celá  ta  věta  byla  ve  smyslu Macht die  Türen nach  Deutshland  dicht!  -zavřete  dvéře  do Německa! Nebo něco podobného!  Ve  světle faktu, že  ubodal  sousedovic  holčinku v pubertě a že se to klidně  mohlo  nebo  může  stát  vaší dceři nebo vnučce,  jde o projev  nesnášenlivosti  a rasismu? Nebo jen  čistého a  oprávněného strachu?  Ve  světle  téhle  statistiky  BKA, kterou jsem  dal  už předevčírem?

Trestné  činy  ohrožující  život  mezi  roky  2013-2017

tmavěmodrá = celkový počet zločinů

světlemodrá = počet  smrtelných zločinů ,na kterých  se podílel alespoň jeden migrant

V  celém Německu se loni stalo 2971  trestných  činů  ohrožujících  život -vražd,  zabití, pokusů o vraždu. A 15%  z nich -tedy  447 spáchali nebo spoluspáchali  migranti. Přímí migranti – nikoli  ti z  druhé nebo třetí generace!!! Ti jsou vedeni už  jako Němci!  Jakkoli by mne tedy  velmi zajímal i jejich procentní podíl  a dovolím si  fabulovat, že  by  jsme se  my /ale  zejména  Germáni/ nestačili divit!

A  budu v  té odbočce  pokračovat.  Tentokrát  opustím Německo a  podívám se do  Čech,  konkrétně  do Mladé Boleslavi. S nelíčeným údivem mi bylo  číst  číst na Novinkách  článek

Mladoboleslavsko hlídá policie tří států

v  kterém se dozvíte že  v našem  automěstě  hlídkují a zajišťují pořádek, spolu s  Policií  České republiky  také  příslušní polské a slovenské policie!!! Takže  náš  stát  se  vzdal části své  výsostné suverenity / co tomu říkáte  vy, co nemůžete  Brusel ani cítit???/ a  přizval si  pořádkové síly  dvou jiných  států,  aby lépe zajistil bezpečnost jednoho města????!!!!

Důvod  je jednoduchý –  v Boleslavi je  silná koncentrace cizích pracovníků, zejména  ze  Slovenska  a Polska, kteří  mají na svědomí  nemalý podíl na tamní  obecné  kriminalitě. Konkrétně  z loňských  16%  se dostali  na více než  čtvrtinu deliktů!

Aby mi  bylo správně  rozuměno,  nebubnuji proti cizincům. Ani nápad!  Nejsem ani Okamura  ani Soukup ani další podobný  krysařík.  Jen upozorňuji na  známý  doprovodný jev  každé větší migrace  –  nárůst kriminality  spojené  s  příchozími. Podotýkám, že jde  o osoby  z  našeho kulturního okruhu, se  stejnými  hodnotami a životními prioritami  jako máme  my.  A  přesto ten razantní vzestup,  kterému   stát  čelí  tím,  že  nechá svou  vlastní naprosto rozhodující  a suverénní doménu, tedy  vymáhání práva  dodržování zákonů  násilnou cestu spolupřenechat  silovým složkám dvou jiných s tátů. Aby  uklidnil své  vlastní občany  tou kriminalitou  zatížené! Neodvažuji se spekulovat, co by se asi tak v Boleslavi  dálo při  stejném počtu nikoli Poláků, Slovákůa  Ukrajinců, nýbrž  běženců z  Blízkého východu a  Afriky.

Když  všechny zmíněné odbočky  sečtu  dohromady, musím se znovu zeptat -opravdu se  v Německu většina  zbláznila?   Fakt  si myslí, že že  občané demonstrující  v Chemnitz  nebo  ti údajní  náckovští  demonstranti s modrými plátěnými taškami z Kandelu  jsou  vyznavači hnědého kultu a  apriori nebezpečí pro ústavní pořádek  ve Spolkové  republice?  Ve  světle  toho,  že nám po  Boleslavi pochodují  polští a slovenští policajti? Aniž  by  se tu  migračně  vraždilo?

Nebo je to jinak, či přesněji  – z  části jinak?  Vůbec  nepochybuji,  že  německý prezident  Steinmeier  a  řad a dalších politiků jsou demokraté.  A že podstatná  část účastníků  pondělního  koncertu  v  Chemnitz  jsou  slušní lidé,  kteří účastí  skutečně  vyjádřili obavy z radikalizace  Německa. Já je mám  a věřte, že  hodně, také! Steinmeier  sotva  sleduje  alternativní  hudební  scénu,  aby  věděl  co jsou  zač  jacísi  těžcí  chaoti , co si  říkají  Feine Sahne Fischfilet.
Ale  troufnu si tvrdit , že u Merkelové,  Nahlesové nebo Hofreitera je  tomu jinak.  Nepůjdu tak  daleko abych ty  dvě  jmenované političky  nepokládal za  demokratky. S  Hofreiterem  /a  dalšími Zelenými /si  ale nejsem  už  jistý ani tím.   Nijak se netajím tím, že  část jejich členské základny  a  podstatnou  část vedení, vlastně  skoro všechny, s jasnou výjimkou bádensko würtemberského premiera Winfrieda Kretschmanna, pokládám za  antidemokratické  chaoty.   Asi  si  říkáte – proč  tedy  dávám  dohromady dohromady  s demokratkami?  Co  mají společného? 

Tohle!

Kdyby se nyní ve Spolkové republice konaly volby, stala by se druhou nejsilnější stranou v zemi protestní Alternativa pro Německo (AfD). Podle průzkumu pro deník Bild by si přišla na 17 procent hlasů, a o jeden procentní bod by tak překonala vládní sociální demokraty (SPD), jejichž popularita u voličů dále klesá.

Volební model v Německu

Zdroj

Z grafu je  zřejmé,  že  by  dnes  současnou koalici nešlo složit  ani omylem!!!! Oproti posledním volbám  ztratila dohromady  9% , což je  skoro 20% jejich elektorátu!!!!

Pro Merkelovou a Nahlesovou  hrůzostrašná  zpráva! A  AfD celoněmecky  posílila a posiluje. Ačkoli se  migrační lavina po/zastavila.

Navíc  nálady  veřejnosti  jaksi  se  celkově  zhoršují a  vykazují  stále  vyšší  stupeň znepokojení. A  to  v situaci, kdy je   v Německu  zase jednou  velká  a dlouhá konjunktura! Co se asi bude  dít,  až  přijde krize????

Bild  ve  své čerstvém průzkumu  zjistil, že  66%  občanů považuje  současnou situaci v Německu za horší  než  v  roce 2015. Pouhých 17%  si myslí,  že  Německo se vyvíjelo ve stejném čase pozitivně. A celých 82%  je názoru , že  společenské klima  v zemi  je stále  surovější. A 50% tvrdí, že  ve  Spolkové republice je příliš  mnoho migrantů,  pro  35% je  jich tak akorát  a pouhá  4% míní, že  by jich mohlo klidně přijít  více.

Ta procenta mluví  sama  za sebe, řekl bych. Dokonce  více, než se zdá.  Pěkná  jsou  ta  4%,  která  by  klidně  přijímala  další  migranty.  Víte kolik  je  v Německu  voličů s  migračním pozadím? –  inu  skoro  4%… Ale tohle  je  jen  drobný  špílec.  Přeskočme  to tedy. a věnujme  se těm ostatním číslům, zejména  v korelaci s  tím předvolebním průzkumem.

Je  jasné,  že  téměř  partaje  z něj musí  omdlívat!  Zejména  ty,  od nichž  utíkají  voliči  k  AfD!  Což  jsou především sociální  demokraté,  pohrobci po  východoněmeckých komunistech  z  Die Linke  a  dřívější  voliči  CDU/CSU. A také zelení.

Ti  všichni  ztrácejí  své  bývalé  hlasy  a  odevzdávají je  Akternativě  pro Německo.  Žádný  div,  kdy i přes  zastavení  toho  neřízeného a  dravého migračního proudu  se  stále  častěji, jak dokládá zpráva  BKA,  stávají excesy  typu Chemnitz nebo Kandel. Plus  si k  tomu  připočtěte  velmi  otravnou  další pouliční kriminalitu a nadproporční podíl migrantů na ní.  Přidejte  zjevnou  nesnášenlivost, vyvolanou  neustálým prosazováním jediného správného  názoru a  skandalizací těch, co  nastolují   nepříjemné otázky.  Dobře  to bylo  bylo vidět na  chování  saského premiera, které jsem popsal v pondělním článku. Nejdříve  měl porozumění pro znepokojené  občany a  dokonce nimi  diskutoval o jejich obavách. Aby o tři dny  později zapadl do houfu a  hovořil  o hrozícím  pravicovém radikalismu od  těch samých.A  totéž  kancléřka – ta nejdříve  vytrvale /či spíše trapně/ mlčela, aby potom  oznámila, že  demokracii si rozvracet nedáme.

Ostatně  i tady mám  zajímavá  čísla  z toho šetření pro Bild.

27%  shledává  správným, když  se demonstruje proti migrantům. 66%  je  proti.

Ovšem  když se nedemonstruje proti migrantům jako takovým, nýbrž proti jejich  kriminalitě  je poměr  zcela obrácený. 71%  to  vidí jako správné, pouhých  21%  nikoli!!!!!

Tohle  jsou  holá  fakta. A  v Chemnitz  se  jednalo jednoznačně  o demonstrace PROTI  těžké kriminalitě  migrantů!!!!

Přesto celá ta standardní politikářská  scéna  se  mimořádně  vděčně chytila  onoho zázračně  se objevivšího záchranného stébla  v podobě  pár  hajlujících  pitomečků z  mnohatisícového průvodu a na jeho základě  se okamžitě  snažila  a  snaží odvést  pozornost  od   příčiny  demonstrací  k  nálepce, že  jde o akci krajní pravice, že  jde o akci proti migrantům, která podkopává  základy německé demokracie.  Vážený, většinově  v  situaci v zemi znepokojený  občane, za to, že  se  cítíš  výrazně méně bezpečněji  než před  třemi roky, mohou, jen a pouze  stále  více si troufající  extrémisté  zprava. Problémem nejsou  vrahové z  Chemnitz  nebo  Kandelu, ani to, že  jednoho z  těch ze  Saska, který  se už  „osvědčil“ jako  kriminálník se nepodařilo dva  roky  odsunout a v případě  vraha  z Kandelu dokonce ani zjistit  jeho identitu, stáří a státní příslušnost a  že  stát  a jeho složky tak prokazatelně  triviálně  selhávají ve své  základní   funkci, ale demonstrace v  ulicích, žádající, aby  došlo k nápravě!  To byl jeden  cíl.

Tím  druhým bylo  zjevně  skandalizovat a  zatížit tu stranu, ke  které  přebíhají bývalí voliči  všech  ostatních!  Především tohle  je  za  snahou aby  Úřad pro ochranu  ústavy  začal sledovat a šetřit    AfD. Když ten růst  nezastavíme politickými prostředky,  tak to zvládneme  aparátem!  To si  myslí ti blázni a hlupáci. No já , jako malý kluk  taky nechtěl  zubaři a  přemlouval mámu, aby  mi díru v  zubu  vyspravila  tím  že  do kazu  dá trochu sádry a bude….. Jenže  hloupý  malý  kluk a jeho  zub  je  úplně  něco jiného  než  hloupé politikaření  v zemi váhy  Německa!

Píši o našich sousedech  docela  často. Mám k tomu  důvod.  Ti  mašíblové, co si je volbami soustavně posíláme  do Strakovky a  na Hrad  mohou jistě  opravdu mnohé zkazit a zničit, ale  to není nic  proti tomu, co se nám stane, až jednou  němečtí  Donutové /Koblihové/ začnou  volit  podobně jako my…. To mi věřte!  Musí nás  bytostně  zajímat, co se  děje u našich sousedů, v podstatě  více, než to, co  se odehrává tady.

V  celé  německé politice vidím mimořádně  málo opravdových osobností, takže  není problém  je vyjmenovat – ministr  vnitra a bavorský  expremier  Seehofer,  šéf  FDP  Lindner,  výše zmíněný  šéf  zemské  vlády  v Bádensku  Kretschmann a  Sára  Wagenknechtová  z  Die Linke.

Tihle mi přijdou, že  disponují  nemalou porcí zdravého rozumu. Seehofer  ho  osvědčil  naposled  v úterý večer, když  razantně  smetl pokusy  nasadit tajné na  AfD, kdy  těm, co to hodlali proválcovat  suše  sdělil, že  ústava  nic takového nedovoluje,  že  AfD jako celek  nevykazuje  žádný  příznak  protiústavního konání… K  Velké nespokojenosti  Zelených a  Nahlesové. No té se nedivím, jestli  soc dem pod jejím komandem bude pokračovat jako dosud,  tak  za  chvíli je  předběhnou i zelení!

A bude  ještě  hůř. Protože  včera  se na německé politické  scéně  odehrálo cosi, co ji může  velmi a velmi  v budoucnu  změnit.

Šéfka  poslaneckého klubu Die Linke,  Sára  Wagenknechtová,  oficiálně  oznámila  uvedení  svého  dlouho připravovaného projektu –  hnutí  Aufstehen  -Povstaňme/Zvedněme  se!  do  života.

Klade  si za cíl  sjednotit  levicově  orientované  voliče, zejména  ty, co se cítí být opomíjeni  /například podle  jejich  údajů  má  řádově 40%  domácností  menší  reálné příjmy  než měly  před  20-to  roky/. Hnutí by mělo sjednotit  voliče  SPD, Zelených a Die Linke, tak aby nepřebíhali k  AfD a  aby  levice zase začala  být  reálnou vládní  alternativou  k dosud  dominující  pravici.  Nahlesová, Hofreiter, vedení její  vlastní strany z toho musí být  na prášky. Zejména  když  slyší, že  s migrací je nutno  něco zásadního udělat, velmi jí potlačit a zpřísnit  azylovou politiku, protože migranti zásadně ohrožují životní standard těch  nejchudších  Němců.  Žijících  z nekvalifikované  nebo málo kvalifikované  práce, kde jim ti migranti práci berou, že nápor  migrantů může  za naprostý  nedostatek komunálních bytů a  drastické zdražení komerčních nájmů, za  nedostatek míst  v předškolních zařízeních, atd. atd.  /Hm, tak tohle  jsem psal v  seriálu  o Uprchlících  už před  3mi roky…/.

Sára  Wagenknechtová, jako jediná na  levici, pochopila  o co jde!  A jak efektivně  čelit  růstu  AfD.  Došlo jí,  že  s politkorektností a  hledáním podpory  u  částí společnosti  s migračním původem, na  což  masově  sází SPD  a Zelení, je  cesta  do pekel a začala konat,  ačkoli oficiální levicová scéna  proti ní okamžitě  vyjela! Velmi jí i sobě, vlastně nám, přeji úspěch! Nemusím totiž pracovat s obavou, že  kdyby se náhodou dostala k moci, nastolila  by  vůči nám například otázku odsunu a  Benešových dekretů, což  u  AfD  je  tématem, i když momentálně  a jistě ještě  dlouho – okrajovým.  K tomuhle projektu se ještě  v  dohledné době  vrátím speciálním článkem. JSem zvědav, kd y někdo navrhne, aby  i ji sledovali tajní.

Je toho hodně, co jsem  dnes pojal do tohohle  článku. Ale nemyslím, že  byl upečen  dort  pejska a kočičky. Sice  hodně ingrediencí, ale  vybírány byly  podle vzájemně působící  logiky   a synergie.  Německo mi  skutečně  dělá starost.

A nezmírnila  ji  ani čerstvá  informace, že  Merkelová se rozhodla  zajet  do  Saské Kamenice!Hodlá  demonstrovat, že  vláda  stojí  za  Chemnitz a  že nehodlá připustit  situaci, kdy  krajní  pravice nebo levice  bude  z  tamních událostí  těžit. Abych citoval okamžitou reakci saského ministra  vnitra na ohlášenou návštěvu.

A propos – saský ministr  vnitra a  Sasko vůbec. Od mnoha  a mnoha  německým politiků čtu, že  bývalá  NDR a  Sasko speciálně je podhoubím  neonacistů a pravicových  radikálů. Dokonce  v jedná televizní debatě  padl i názor,  že  sjednocení  bylo špatně, že  Zeď  neměla  být  stržena, protože  Západ  by  byl  separován o dederonských  xenofobů / no není to úžasné – lidi  z  Afriky,  Blízkého východu  pustíme a  Ossies by bylo nejlépe  vyhnat?  – dal bych zdroj, ale bohužel  jsem si nepoznamenal  čas a  stanici/.

Z toho průzkumu   Bildu  vám jeden  výsledek  zůstal doposud  utajen. Schovával jsem si jej  až  sem.

72%  východních Němců se  v SRN  cítí nyní stejně  bezpečně jako v  roce  2015, naproti  tomu u západních je  to  pouhých  59%. Ptám se – jak je to možné, když  rasisté a  násilníci  jsou  ti na východě???

Dnešní pojednání  je  opravdu dlouhé. Měl bych  ty , kteří to dočetli až  sem nějak odměnit. Co takhle  humorně  dobrou zprávou.

Ještě  si  vzpomínáte, že  Německo neumělo vyhostit  berlínského atentátníka  Amrího a  jednoho z chemnitzkých  vrahů a neumí to u desetitisíců  dalších.  Nicméně nyní dojde k razantní  změně  alespoň  u  malé  skupiny  syrských  mládenců, kteří  ložírují v  Chotěbuzi.A  proč  že?  No  zřejmě  z  dlouhé  chvíle  se  kdesi ve městě  srotili, zvedli pravice a  skandovali Sieg Heil! Jakkoli je  to komické,  že  zrovna  tihle, tak něco takového  němečtí demokrati  netrpí.  Hrozí  jim  3 roky  a vyhoštění.

Tak tohle  všechno  jsou  dozvuky dění v  Chemnitz.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/482388-skupina-syranu-v-chotebuzi-skandovala-sieg-heil.html

Dodatek:

V mezičase se v Německu  mnohé  událo.  Jednotnou frontu čelných politiků a  mainstreamu, které jedním dechem  odvádějí pozornost od vraždy a  dalších kriminality  migrantů, která  začíná  být stále  větším problémem  pro  všechny, k několika  hajlujícím pitomcům  a videím mající dokumentovat  následný  hon  na cizokrajně  vypadající  passanty v Chemnitz v době  manifestace občanů,  dostala mocnou trhlinu.

Jednak na  jedné  fotografii kdosi  doložil, že ten nejvíce  hajlující  nácek  má na  ruce  vytetován  typický  znak  radikálního  křídla  Atify a především postupně  saský premier Kretschmer, bavorský  expremier a dnešní ministr  vnitra Seehofer a nakonec i sám  šéf německé kontrarozvědky  Maassen přímo zpochybnili ta  videa  dokumentující  hon na  jinak vypadající.A  to velmi nekompromisně! Takže  pokřik „prolhaná  media“  kterým nespokojení demonstranti častují  při svých akcích televizní  štáby, dostal jiný  rozměr,

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.