Spolčeni v Nenávisti!


Borísek mne  předevčírem zaskočil  velmi  nepříjemným sdělením:

No, tak uz setersky projekt nasho DennikaN mieri aj ku vam do CR. Mas sa na co tesit :-)Boris

K už  tak mizerné  náladě, z  které  jsem se snažil vypsat  články na pondělí  a  středu, přibyla  další  deka. Tak  niktoši  z Denníka N /N jako Nenávist/, že  by  chtěli k  nám  do Čecha  na Moravu? Vážně?  Tak to   zřejmě  trpí  mesiášským  komplexem a  myslí si  nejspíš , že  jsou  reinkarnovaní  Cyrila  Metoděj, snad?

Takže  moje  replika byla  nezvykle  strohá- můžeš  doložit,  že  se jedná opravdu o projekt  Niktošů?

Odpověď  dolétla bleskově:

Ano ide o projekt DennikaN- pozri:

Boris

Možná  jste  ty  Borískovy  linky  rozklikli, možná  ne. Pokud  ano,  jste, z větší  části, ale nikoli úplně, připraveni o pointu  tohoto článku. Pokud ještě ne, chviličku strpení – dostanete  ji celou.

Začnu  asi  zbytečnou obecností – myslím, že  všichni máte  o Denníku  N  nějakou povědomost. O  tom jak  na Slovensku vidí svoje poslání a  svět.  Kdyby náhodou ne, dovolím si konstatovat, že  v  českém velkém  mainstreamu  podobný  titul  prostě neexistuje. Respektive  – dosud  neexxistoval. Klíčové  slovo  není  mainstream, nýbrž  velký. Nemyslím tedy  webíky  jako  Šafrovo  Forum24.cz nebo  Břeštanova  Hlídacího  psa. org  apod. Troufnu si tvrdit, že tak neochvějně  věčně  správní a  pravověrní, nejsou  ani na Aktuálně.cz, ani v  Respektu, Hospodářkách, MfD, Lidovkách a tak podobně. Snad  jedině  Luboš  Rosí v  ČT  se  svým Newsroomem, drží  jakž takž  stopu. Nikoli krok.

Proto  majitelé  a  financieři Dennníku N /N jako nenávist/ usoudili, že  je  čas  vydat se moderní misii k nevěřícím   kacířům  v ČR…

A jak si  tu misii představují? Takto -cituji:

„Prehĺbujúca sa kríza médií, politiky a verejného života sa pre nás stala hlavnou motiváciou pre založenie úplne nového média, ktoré by ponúklo poctivú a profesionálne žurnalistiku špičkových novinárov nezávislú na politických a obchodných záujmoch svojich majiteľov,“ vysvetľujú zakladatelia dôvody vzniku nového denníka na podstránke Denníka N cesko.dennikn.sk.

Přišlo mi to poněkud stručné, takže  jsem  najel na tu podstránku a tam  se  dozvěděl  víc:

….Půjde o ideologicky nepředpojatou platformu přinášející ověřené informace a souvislosti nezbytné pro otevřenou diskusi, kritické myšlení a odpovědné občanské rozhodování. V novém deníku najdete to, co potřebujete vědět; žádný balast, bulvár nebo šokující titulky, které znamenají více klikání na reklamy, ale od toho skutečně důležitého jen odvádějí pozornost….

…Nebudeme motivováni inzertními zájmy ani zájmy velkého byznysu a politiky, které ničí samotnou podstatu novin….

…Náš Nový deník odstartujeme 28. října v digitální verzi. Na den přesně 100 let po vzniku Československé republiky začne fungovat nový česko-slovenský projekt. Ve jménu demokratických hodnot, svobody slova a hledání společenského konsensu, který v poslední době tolik schází….

Takže  si to zrekapitulujme:

-Česká odnož bude postavena  na zkušenostech  slovenské  matky.

-bude ideologicky nepředpojatý a bude  šířit objektivní informace, podporovat  kritické myšlení

-nebudu  závislí na  reklamě, aby mohli být nezávislí. Protože  mají  donátory filantropy. Heč! Ty jsem  zapomněl vyjmenovat. Je třeba  to napravit – takže  společnost Eset, Jaroslav a Silke Horákovi (Albatros Media), Martin Vohánka (W.A.G. payment solutions) a Libor Winkler (RSJ)

-první  číslo vyjde  28. října  ke  stému výročí  republiky!

Takže to přezkoumám, bod po bodu.Netradičně  začnu odzadu.

Skromnost asi nebude zrovna  silnou  stránkou toho spolku.  Začít právě  v  den  založení republiky je pro mne, s  tím  jak tvrdě  razí  na  Slovensku multikultipojetí politiky?  To mi tedy  přijde osobně jako superdrzost! Pni přece  razí  eropeizaci, potírají  každý  náznak  nacionalismu!  A  co bylo vytvoření  Republiky  Československé   a rozbití  multietnického a dnes  v podstatě  moderně pojatého federativního multistátu, řečeného Rakousko-Uhersko? Ale  nechme  dávnou  historii, třeba  v ní  nejsou  příliš  kovaní i když jejich drzost je  skutečně nebetyčná.

Lidé stojící finančně  za  českým projektem  mi , až na  Winklera z RSJ,  nejsou známí. Winkler  je pravá  ruka Karla Janečka. A mám  s ním jistou byznysovou zkušenost,  kterou  bohužel nemohu publikovat, neb jsem stále  vázán  bývalému zaměstnavateli. NA  filantropa  ho nevidím  ani při úplném zatmění slunce  nebo  o nejtmavější půlnoci. Jaroslav a Silke Horákovi (Albatros Media), Martin Vohánka (W.A.G. payment solutions), jsou  také chakaterizováni slovy -podnikatelé a  filantropové….  Nepodařilo se mi zjistit, v čem se doposud   ti  tři  filantropicky  angažovali, ale  třeba je  to tím, že neumím s Googlem,resp. ne  dost. Ale  zato mám jasno, co představuje  firma  W.A.G. payment solutions.

Patří  do celoevropského  koncernu s  obratem  přes 25 miliard a pan   Martin Vohánka je  šéfem a spolumajitelem  její  české afilace. Detaily  zde. 33% podíl ve firmě americká firma TA Associates, jedna z největších soukromých investičních společností na světě.

Mým cílem není  vám cokoli podsouvat, či snad  někoho dehonestovat nebo na něj  vrhat podezření.  Nicméně, pokud  za projektem  stojí  Winkler od  Janečka a česko evropská  firma s  významným podílem  jedné z největších  investičních korporací  na světě,  pak  se  nikdo nemůže divit mé jednoduché spekulaci, že  nejde  o nic jiného než  že  k  mediím  vlastněným  oligarchickými skupinami  J and  T, Penta,  Bakala, Babiš, Savov, Soukup prostě  přibude  další podobná  parta  z těch,  kteří zaváhali,  když  se  daly  koupit  místní vydavatelské  domy  od  zahraničních  majitelů a nyní to chtějí nějak   dohnat. Za stejným  účelem jako ti  původní – tedy ovlivnit  českou politiku podle  svých osobních zájmů a zejména  potřeb.

První  dva postuláty – že česká odnož bude postavena  na zkušenostech  slovenské  matky a že  bude ideologicky nepředpojatá a bude  šířit objektivní informace, podporovat  kritické myšlení, vezmu z  jedné vody na čisto. Na základě  reálných skutečností a zkušeností,  které už s  Denníkem N jsou k dispozici.

Je  fajn mít  tak rozsáhlý  archiv, jakým Kosa  už  disponuje.  Nebyl  tedy  žádný problém  sáhnout  po rok a půl starém článku

Měli byste se bát svého souseda cizince? Deník N, říká, že nikoli. Tak jako to vlastně je?

kde  se  lze  přesvědčit, jak  slovenská  matka  pracuje s  fakty  a jak provádí  tu  příkladnou  nestrannou, objektivníí a  kritickou  žurnalistiku, která  ji  pudí  k misionářskému poslání  přes  hranice.  Bude  velmi nepříjemně  zaskočeni – ona  jimi  manipuluje, aby  nakonec  říkaly  to, co  redakce  chce za každou cenu  natlouci do hlavy  svým  čtenářům. I kdyby  součástí  měla  být naprostá fabulace, například  skrze  vá  krácení časových  řad.

V kostce pro ty, kteří  tehdy na Kosu ještě  nechodili nebo  článek  nečetli, jde o to, že  Denník  N  popíral, že  by s migranty  byl spojen  nárůst  kriminality  a vydával  to  za tlachy ideologických  prokremelských trollů  a lhářů a dokládal to rakouskými  úředními statistikami.

Celé kouzlo bylo v tom,  že  ty  statistiky  končily  rokem  2014 a  migrační tsunami , jak  si jistě  pamatujete, propukla  až v  roce  2015!!!!

Lze  namítnout, stalo se, drobná  chybička  se  vloudila, šlo o nepozornost a omyl, jistě  si  dnes  dávají  už  pozor… Pokud  jde vaše uvažování tím směrem, mám pro vás  dvě  zprávy – klasicky  dobrou a špatnou.

To dobrou je, že nepřijdete  ani kousek pointy  tohoto textu /protože  jste  ještě neotevřeli  ty  úvodní linky/,  tou špatnou, že  budete neprodleně  těžce vyvedeni z omylu. Ten úplně první odkaz  v dnešním  textu vede ke zkušebnímu, pilotnímu  článku českého klonu  Denníku N a  ukazuje, jak bude vypadat ta  ideologická nepředpojatost,  šíření objektivních  informací, podporovat  kritické myšlení a  stavění  na zkušenostech slovenské  matky!!!  Dovolím si převzít  pár  citátů z  toho výživného dílka:

Zacharčenko byl jen loutkou Moskvy, jeho smrt může vyeskalovat konflikt na Ukrajině

…. Zatímco ruské úřady mají o tom, kdo za zabitím lídra doněckých separatistů stojí, jasno, v médiích a na ukrajinské straně se ozývají hlasy, které upozorňují na snahu jednotlivých zájmových skupin ovládnout toky peněz z Doněcku i na to, že se Zacharčenko přestával hodit do karet Kremlu….

…Obavy o situaci na východě Ukrajiny vyvolaly i zprávy, které se objevily několik minut po informaci o Zacharčenkově smrti. Představitelé separatistů oznámili, že dopadli „ukrajinské diverzanty“. To by mohlo ukazovat na připravovanou ofenzivu proti ukrajinským vládním vojskům, kdy smrt vůdce separatistů může posloužit k eskalaci konfliktu na východě Ukrajiny….

Takže nikoli Occamova  břitva, s níž důsledně  pracuji,  která jasně  říká,že pokud  je  k dispozici  několik možných variant  výkladu určité  události, pak v naprosté většině  je nejblíže pravdě  ta nejpravděpodobnější. Což  je  další s teroristických atentátů  Kyjeva na  vedoucí osoby  opolčenců.

Ne, tohle  vážení  ne! Zacharčenka  zavraždili na příkaz  Kremlu, kterému se přestal líbit nebo  za  tím stáli jeho kumpáni, s nimiž se nepohodl o peníze.A  hrozí nebezpečí, že Doněck a Lugansk přepadne  zbytek Ukrajiny!!! No neberte to!  Zejména  kdy dál čtete, že

…Pro fungování samotné samozvané republiky Zacharčenkova smrt nicméně nepřinese žádnou zásadní změnu. Od počátku byl pouze loutkou, která plnila pozici místodržícího. Rusko díky svým poradcům drží situaci pevně v rukou a zamrzlý konflikt na východě Ukrajiny mu plně vyhovuje. …

aby  jinde  stálo

zabití vůdce doněckých separatistů velmi nepříjemně překvapilo ruského prezidenta Vladimira Putina, který své zástupce ze samozvané republiky údajně urychleně povolal do Moskvy…..

Takže Zacharčenko byl loutkou Moskvy,  která to tam má pevně  v rukou, ale  nejvyšší  ruský  šéf  Putin  byl  nepříjemně zaskočen zabitím Zacharčenka????

A  to nemluvím  o takové  trivialitě, že  píší  o  vraždě  člověka jako  o věci prosto  běžné a přirozené  věci a z podtonu jasně  čiší to , co jsem zažil  jako malý  kluk  – heslo psům psí smrt.

Máme  jasno, co nás  od  těch šmoků  čeká!  Jak vypadá  jejich  objektivita, nezávislost, schopnost analyzovat, kriticky  myslet. Naskakuje  mi  z toho husí kůže!

Takže  upouštím od svého původního záměru tyhle  bláboly  o Zacharčenkově  smrti postavit  do kontrapunktu  k tomu, co bych  asi tak velmi snadno našel v  archivních  článcích  blábolení  Denníku N ohledně  atentátu na  Skrupalovi nebo   tzv.  plynových  útoků   v  Sýrii.  Kde  se žádné alternativní  scénáře absolutně nepřipouštěly i když  byly   daleko logičtější  než  verze, které slepě  věříme svým spojencům…. Myslím  ale,  že  pro účely  tohoto  článku  ty  dvě  „ochutnávky“  z  Denníku N  i jeho českého  klonu bohatě  stačí, abychom si udělali   obrázek, čím nás  tihle  věrozvěsti  budou soustavně oblažovat! Předpokládám, že už  chápete proč  název  Denník  N  čtu jako Denník Nenávist.

Jako bychom jí v  Česku  už takhle neměli víc  než  vrchovatě. A  svých nenávistných  šmoků  přehršel. S mírou čiré nenávisti,  kterou  jim  mohou závidět i  muslimští sebevražední atentátníci. Pochybujete?  Nebo  snad  dokonce vlkovi nevěříte?  I když  víte,  že  všechna  svá tvrzení pečlivě  dokládám?  Nevadí. Jsem  připraven.

Jde o staré známé Jakuba  Jandu a Jaromíra  Štětinu. Dva  ryzí demokraty, hájící  liberální demokracii a zejména evropské hodnoty. Takže  si ukažme,  jak vypadají  ty jejich  evropské hodnoty,  kterými mlátí í napravonalevo a především  po našich hlavách.

Jakub Janda:

Jaromír Štětina

Kdybyste náhodou  už  zapomněli, co se odehrálo v  Beslanu, je  to přeci jen  14let, pak konstatuji,  že  čečenští  teroristé  zajali žáky, učitele  a  rodiče  školy  v Beslanu, celkem  1128 lidí a  oznámili,  že je  propustí jen tehdy, když  Rusko oficiálně  na půdě  OSN  oznámí  nezávislost  Čečenska.   Vyjednávání  s  těmi darebáky  a vrahy trvalo celkem skoro  3 dny,  než  ruské úřady  zvolily  krajní možnost, tedy  násilné osvobození  rukojmí. A  to přes  skutečnost  že  bylo do té doby  zastřeleno asi 35 lidí – rukojmí,  tlumočníků i zdravotníků.

Vlastním  bezprostředním podnětem,  k  zoufalé  akci  bezpečnostních  složek,  byla další exploze uvnitř  školy, která  měla  za následek skutečnost, že  okolo 13:05 se hořící krovy a konstrukce tělocvičny zhroutily, čímž pod sebou pohřbily asi 160 lidí, téměř polovinu obětí masakru!

Teprve  potom  byl  vydán  rozkaz  k akci! Teroristé přinutili v následném chaosu mnoho rukojmích, aby se postavili do oken školy, kde se stali terčem palby. Odhady hovoří, že až 100 z nich přišlo o život právě kvůli tomu, že z nich ozbrojenci udělali lidské štíty.  Další podrobnosti zde.

A  Štětina, vedený  ve  svazcích  StB  jako agent s  krycím jménem Plavec, si dovolí  napsat tu hnusárnu!!!!

Klon  Denníku N /jako Nenávisti/  nám věru nebyl zapotřebí. Nenávisti těch jedině  správných zde  máme  sami  nepříčetně  mnoho. Další  žluč, ani  když je  to  jedině  správná, kterou  představuje  tohle  spolčení nenávistných, není absolutně zapotřebí.

Vůbec  nepochybuji,  že český mutant  Denníku N  se bude velmi zamlouvat  Jakubu Jandovi a  Jaromíru Štětinovi a  naopak. Tahle nová  nesvatá  trojice  zcelapředvedla  názorně  jakou  hodnotu pro ně má  lidský  život,  když  nejde o ten jedině   správný.

V praxi, po přesně  446 letech /výročí bylo 24.srpna/, realizují  nezávisle  ne  sobě, realizují doporučení   toho, kdo to dávné  krveprolití uvedl do chodu  – vévody de Guise, když se  ho ptali  jak mají v  části Paříže  vyvraždit jen hugenoty a šanovat  katolíky a  on odvětil  – berte  je  všechny, pán Bůh už si je  roztřídí!

Jakub  Janda má za  to,  že dnes  je  funkcí  vrchního třídiče  pověřen John McCain,  zatímco Plavec  -Štětina  i  Nový Deník  jsou názoru, že  mají třídit oni. Fakt demokraté každým coulem, spolčení Nenávistí. Je mi  z nich totál šoufl.

Dosud  jsem pral zejména  do Lidovek. Hádám, že  si  s Novým Deníkem  užiji spoustu legrace. A  oni se mnou.    Já na  rozdíl od  nich, se  snažím  měřít  všem stejně. Zemanovi, Burešovi-Babišovi, Jandovi,  Plavci  -Štětinovi, Mc  Cainovi, Putinovi,  Novému Dnníku a komukoli  jinému.

A drobná osobní poznámka nakonec- je pro mne  doslova  šokující, kolik  lajků doprovází  ty twíty a Jandy a  Štětiny, v podstatě  oslavující násilí a vraždění….

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.