Vtip na tento den


Bojuji s  časem a tuto  rubriku v poslední  době  soustavně  zanedbávám a  oživím ji jen tehdy,  když  narazím na  něco extra. Jako se stalo včera. Zase  platí, že  nejlepší vtipy  píše  sám reálný  život!

Mezi byznysinformacemi na  serveru  Kurzy.cz se objevila  následující  zpráva:

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se rozhodl ukázat husitské církvi záda a přestoupil k církvi katolické. K tomu, proč se rozhodl stát katolíkem, se vyjádřil stroze: „Je to moje věc.“

K přestupu došlo oficiálně v neděli 2. září, kdy Ovčáček přijal biřmování při bohoslužbě v kostele sv. Jakuba v Hostivicích. Informoval o tom magazín Christnet.

Obřad vedl Milan Badal, který je osobním tajemníkem arcibiskupa Dominika Duky. Duka má dlouhodobě nadstandardní vztahy s prezidentem Milošem Zemanem.

K tomu, proč se pro tento krok rozhodl, Ovčáček magazínu Christnet řekl: „Jde bytostně o moji osobní věc.“ Totéž napsal i TV Nova.

Nicméně plzeňský biskup Církve československé husitské Filip Štojdl tuto informaci nepřímo potvrdil na Twitteru, kde Ovčáčkovo rozhodnutí označil za velký den pro husitskou církev. Katolíkům popřál hodně sil…..

Nevím, co pohnulo hradního pomluvčího změnit  konfesi. Kdybych si měl osobně  tipnout, pak  nejspíše proto,  že mu někdo ocitoval, jak to  měl Mistr Jan, na  kterého se jeho bývalá  víra odvolává jako na  svého patriarchu s  vztahem k pravdě. Například  takto:

Protož, věrný křesťane, hledaj pravdy, slyš pravdu, uč sě pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti: nebť pravda tě vysvobodí od hřiecha, od ďábla, od smrti dušě a konečně od smrti věčné, jenž jest odlúčenie věčné od milosti Božie… (Výklad viery 1412)

Pokud  Ovčáček došel k názoru, že  nic podobného po něm, nemá  li se s tát  bezdomovcem,  nikdo nemůže  reálně  chtít, budiž  mu to připočteno ke  cti. Tedy k tomu, o mu z ní  zbylo.Rozumím  českým husitským protestantům.

Docela  by mne potěšila nějaká  fotka z hostivického kostela, kde  by  byl  mluvčáček zachycen  třeba  při mši  vedle  dalšího  místního sloupu pravdomluvnosti jménem David  Rath, je  li tento  také  katolík..

Čemu ovšem  nerozumím,  je  vstřícnost  českého primase, kardinála  Duky, který  novou ovečku ve  stádu jménem Ovčáček  nechal do houfu uvést  svým osobním tajemníkem. Zejmén potom, co  se  osobní nadřízený  nové  ovečka-starého známého  Ovčáčka, přidal veřejně  na stranu těch, co hodlají  zdanit  církevní restituce. Což je  spor  mezi  státní kasou a  katolickou církví – novou  Ovčáčkovou univerzální  matkou. Přemýšlím i kolik bodů desatera bude nyní  Ovčáček soustavně  porušovat, až  bude  v té věci his  master  Voice….

Život  fakt tropí  hlouposti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.