Jak prohrát neprohratelné


napsal Ing. Zdeněk Maštalíř

 

Komunální volby ukázaly, jak růžová či šedivá budoucnost čeká současné parlamentní strany. Jako bývalý místopředseda i bývalý člen plzeňské organizace SPD si dovolím vyjádřit se k mizernému výsledku SPD v komunálních volbách a k důvodům tohoto masakru.

V parlametních volbách 2017 získala SPD stejný počet poslanců jako Piráti. SPD zaostala za Piráty o pár desetin procenta. V komunálních volbách 2018 Piráti značně posílili a SPD sesbírala pár drobků ze stolu. Pouhý jeden rok a jedni ze stejné výchozí pozice jedou na vítězné vlně a druzí se mohou začít obávat, z jaké strany se po příštích volbách budou dívat na pětiprocentní hranici.

Důvody tohoto výsledku je nutné začít hledat již ve volební kampani pro parlamentní volby 2017. Zlomový okamžik nastal v situaci, kdy SPD v odhadech preferencí spolehlivě přelezla pětiprocentní hranici. Na tomto úspěchu měl Okamura jednoznačně největší zásluhu, protože, ať k němu má člověk jakékoliv výhrady, nedá se mu upřít ohromná pracovitost a tah na bránu a troufám si tvrdit, že v ČR není jiný politik, který by proti vůli médií a s velmi omezeným rozpočtem dostal novou stranu přes 5% ve volebních odhadech.

Nově vzniklé situaci se vedení SPD nedokázalo přizpůsobit a svou další kampaní šlo médiím vstříc při vytváření obrazu “SPD je strana pitomců pro pitomce a neumí mlít i ničem jiném, než o migrantech”

Abychom občany přesvědčili, že média mají pravdu, rozdávali jsme lidem předvolební noviny, které byly tak  trapné, že když jsem je našel ve schránce, ihned jsem je schoval, aby manželka neviděla, čím se prezentuje strana, ve kterém je její muž funkcionářem. Ty noviny byly tak zoufalé, že mi je jeden  kolega přinesl do práce s tím, že naše konkurence vydává parodii na noviny SPD ve snaze nám uškodit….. A myslel to vážně! Ty noviny byly tak pitomé, že s nimi synovi spolužáci běhali po škole a bavili se tím, v jaké partaji dělá tatík jejich spolužáka krajského místopředsedu. Ty noviny byly tak idiotské, že i moje pětasedmdesátiletá matka ihned poznala, že je to ostuda jako hrom.

Bohužel vedení strany jakékoliv výtky odmítalo a trvalo na své genialitě a dál přesvědčovalo již dávno přesvědčené voliče SPD a ty nerozhodnuté utvrzovalo v tom, že SPD je opravdu špatná volba. Troufám si tvrdit, že v roce 2017 ležely hlasy doslova na ulici. Lidé si ještě pamatovali výsledky vlády “pravice”, Sobotku nesnášeli a Babiše neměli rádi, ať už díky médiím nebo proto, že opravdu poznali, jaký neofeudální systém nám Babiš pro budoucnost chystá. Nakonec protestní hlasy posbírali Piráti, protože prostě nedělali ze sebe ani z voličů hlupáky.

Po volbách 2017 jsem odstoupil z místopředsednické funkce. Bylo jasné, že s tímto obrazem nemá SPD možnost oslovit dostatek kvalitních kandidátů pro komunální volby a představa, že zase někde rozdávám noviny s fotkou polonahého Okamury a s textem “vidí činku, tak jí zvedne”, mě docela děsila. Na rozloučenou jsem ještě protlačil usnesení krajské konference, ve kterém jsme požadovali, aby byly krajské organizace více zapojeny do rozhodování o chodu strany. Zkrátka, aby nás příště vedení strany nemohlo nutit rozdávat lidem ostudné pitomosti. Přijato téměř jednohlasně.

A výsledek se brzy dostavil. Obdržel jsem rozhodnutí o vyloučení z hnutí pro dlouhodobé a opakované poškozování dobrého jména SPD.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/posilal-nesouhlasne-e-maily-musel-pryc-okamurovo-hnuti-se-na/r~2ed56bb8dc5311e7ad1e0cc47ab5f122/

Abych podtrhl amatérismus vedení SPD, v pondělí dne 4.12.17 jsem obdržel sdělení z budoucnosti, že jsem byl na pravidelné úterní schůzi vedení SPD konané dne 5.12.17 vyloučen. Podepsán tajemník Staník, ten který svými opileckými řečmi ve sněmovně tak moc přispěl k budování dobrého jména SPD. Aby toho amatérismu nebylo málo, správcovství FB kraje mě zbavili až po té, co jsem upozornil na to, že není dobré někoho vyhodit a zároveň mu nechat na krajském FB volnou ruku.

Tento text nepíšu proto, abych SPD uškodil. Mohl jsem to udělat v době, kdy mé vyloučení bylo čerstvé a novináři o to stáli. Ale nechtěl jsem bývalým spolustraníkům na kraji házet klacky pod nohy. Nicméně za pár měsíců jsou volby do EP. Zatímco v ostatních zemích výrazně posílí “euroskeptici”, v ČR můžeme očekávat, že eurohujeři vyhrají na celé čáře. Voliči ANO nejsou schopni rozeznat rozdíl mezi tím, co Babiš říká a pro co jeho europoslanci hlasují a Piráti se nemohou dočkat, až budou moci za peníze daňových poplatníků zachraňovat svět nejlépe na lodi s pirátskou vlajkou u pobřeží Libye.

Takže jedna nevyžádaná rada pro volby do EP: Okamurův domeček již stačit nebude, protože jste SPD učinili naprosto salonunfähig. I když vlastně pochybuji, že se to dá za těch pár měsíců změnit. Okamurovy hysterické výlevy ale nenatáčí ČT v programu pro vytváření virtuální reality, redaktorům stačí jen zapnout kameru a sestříhat best of. Než rajtovat ve straně mrtvého koně, to raději upozornit na chyby a doufat ve změnu k lepšímu. Hůř než vyloučením to skončit nemůže.

A závěrem. Vlk i další zhodnotí mé členství v SPD závěrem, že jsem hlupák a nic jiného jsem čekat nemohl. Na to mohu říci jen jedno. Kdo nic nedělá nic nezkazí. Dlouho to vypadalo dobře. Nechali nás kraj budovat po našem. Platilo to, na čem se usnesli členové kraje. Pořadí kandidátek podle zásluh, tedy například podle počtu preferenčních hlasů v předchozích volbách nikoliv podle širokých ramen. A to je mnohem víc, než nabízely jiné partaje. Miluji všechny ty radily, kteří přesně vědí jak se to má dělat, ale do politiky se nezapojí, protože oni jsou přece ti čistí a politiku přece mohou dělat jen lumpové. Asi ano, když to tak chceme.

Vlkův  malý koment:

Ne pane  inženýre  Maštalíři, vlk neřekne , že  jste  hlupák. Kdybyste  hlupákem byl, vedl byste  u nás  kandidátku padrina  Okamury  do městského zastupitelstva  místo paní Levové. Každý má právo to zkusit. Tak jako vy.  Jen jste nedocenil. že ve  straně  jednoho  muže a  tedy  vůdcovského typu, platí jen  a pouze  jeho názor. Okamura  prý chce přímou demorkacii, aniž  by   u sebe  nějakou demokracii  trpěl.  Což  je pro občana s  vlastním mozkem, zřejmé a nedělatelné.  To  může  akceptovat jen někdo jako poslanecké  hvězdy typu Koten, Rozner a právě  paní  Levová. Zůstanu  u ní, protože  je ze stejného města  jako my  dva. Vedle  toho že  je  členkou sněmovny, je krajskou a  městskou zastupitelkou. NA webu TV Nova  se o ní lze  dočíst toto:

Jana Levová (SPD) – 40 let

Zastupitelka Plzeňského kraje Jana Levová si vysloužila nelichotivou přezdívku „lhářka„. Loni v květnu tvrdila, že se stala svědkyní nehody autobusu, po které se rozprchlo 30 uprchlíků do lesa a novináře obviňovala ze zatajování těchto důležitých informací. Vyvolala hysterii, policie ale později její slova vyvrátila a usvědčila ji tak ze lži.

Kdokoli může  říci – pomlouvačný  bulvár. .. Jenže  ona je to pravda.

Když  nahlédnu na  její profil na  stránkách  sněmovny , tak se z  něj dozvím, že  v parlamentu je  činná v následujících  funkcích.

Výbor

Podvýbor

Uniká mi  jak osoba s její  kvalifikací a vzděláním může  čímkoli přispět  v  ústavně právním výboru parlamentu, tedy  garančním pro oblast  práva, formování zákonů a a ústavy. Či podvýboru  pro justici a  soudní  samosprávu,  nemluvě  už  o letectví a kosmonautice. Zcela jistě  nemá o sobě  ani stín pochybností, že  je  ženou na svém místě.  Pro mne osobně  je katastrofou, že  na  řízení státu se podílejí lidé  jako ona. Ostatní poslanci ,výjimkou Fialy  jsou na tom dle mého názoru podobně.  A občané svěřili  správu státu houfu 22 podobných expertů. A to jen kvůli  migrantské rétorice…. Žádný  jiný  důvod  nebyl. Za  sebe  bych si  dovolil prohlásit, že si můžete  gratulovat, že  už s  tímhle  spolkem expertů na  úplně  všechno nemáte  nic  společného. Přísloví – jaký pán, takový krám, respektive  noviny, jistě  znáte.

P.S:

pokud  by někdo z p.t. čtenářstva  chtěl namítnout, že  paní Levová  je  podnikatelka a  že ji vyškolil  život a přináší s  sebou do parlamentu cenné  zkušenosti  z byznysu, pak bude nejlepší  se podívat  na stránky  té firmy, kde působila nebo působí.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.