Bulíš a megapodvod


Bývalý trenér  fotbalové  reprezentace  Jarolím od svých  slávistických časů nesl nelichotrivou přezdívku Jábulím, kterou  mu přišili fandové rudých, protože  neustále v mediích  v té době  fungoval  jako  profesionální plačka na pohřbech jak tu  jeho sešívanou  skvadru všichni  na potkání řežou a  jaké kolosální spiknutí kolem ní je.

Když  jsem viděl  fňukat   Andreje  Babiše  do televizních kamer, po  oznámení, že  v Brně  se bude pakovat z  radnice  jeho primátor  Vokřál, protože  ANOšéfe zkrátka  nesehnalo  koaliční partnery, vzpomněl jsem si okamžitě  na Jábulíma a  naskočil mi  Bulíš!  Andrej  Bulíš! Tím pádem světu oznamuji, že  mám na tenhle  termín copyright.

Mimo to se mi ten název  líbí. Psát  o Babišovi, ANOšéfovi, Andym  nebo Burešovi je  už  vážně  nuda. Ale  Bulíš  je  aktuální,  vystihující a hlavně  originální. I   malý  bloger  touží po originalitě, heč!  🙂  🙂  🙂

Ale je nejvyšší čas nechat  vtípků a přejít  k hlavnímu tématu dnešního článku – tedy  k tomu, co Bulíš  nazývá  megapodvodem –  vyšachování z brněnské radnice.

Kdyby  chodil on a jeho poskoci na Kosu, mohli  si okamžitě a za  tepla, jakmile  komise sečetly  nějaké větší vzorky  hlasů, ještě  před  vyhlášením konečných  výsledků, těsně po půlnoci z neděle  na pondělí, přečíst na  Kose  v  článku

Obecní a senátní volby 2018- DOPLNĚNO!

toto:

Pražskou porážku, dle mého soudu nevyváží vítězství v ostatních krajských městech /bez Liberce/. Nehledě k tomu, že s výjimkou Ostravy nejsou nijak drtivá. A tipnu si, že leckde vítězství nebude vůbec znamenat být součástí vládní koalice v konkrétním místě, o pozici primátora nemluvě. A nemyslím, že Babišákům partneři budou nadbíhat tam, kde bude možné se bez nich v koalici obejít.

Mimochodem v  reakci na zmíněný  článek a zejména  na další následnou  analýzu

Jaký dopad budou mít komunální a senátní volby na celostátní politiku?

mi přišla  řada  protestních, lépe  řečeno   silně expresivních    /většinově  eufemismus  pro slovo sprostý/ mailů. Co prý si to vůči Zemanovi a Babišovi dovoluji…Inu dovoluji a budu dovolovat  dál. Protože  jak se  ukazuje a  o tom je  to dnes, moje  prognózy  se vyplňují.

Takže z Babiše  se po Brnu  stal Bulíš. Zůstane mu to.  A on už to hustí  do Koblihů – vidíte je  grázly, podvedli nás.. no jsou to kmotři, loutky  kmotrů a proto se proti nám spikli, atd. atd.atd.

Nebudu  se pojímat na takových maličkostech  jako že kdyby  byla  ODS  v Brně  ten původní Babišův  plán na  vytvoření tamní koalice  dodržela, pak by  o  brněnských kmotrech nebylo z  jeho strany  padlo ani slovo a vše jako o.k.  Ani to,  že  leckde jinde  se Bulíšovi místní  místodržící dopustili přesně  téhož, co mu vadí v Šalingradu  – například  na Kladně, kdy  sdružení  současného primátora   Wolfa celkem těsně  propáslo absolutní většinu a  přesto  jej  ostatní, včetně  ANOšéfe, z radnice nyní  vyšachovalo. A  myslím, že stejně  to skončilo třeba  i ve Vyškově. Námitku,  že  Kladno a  už vůbec ne  Vyškov  nejsou  Brno, neberu. Kapesní krádež je také  krádež. Stejně jako když  někdo ukradne  třeba  50 milionů.

Navíc, jak jste  si mohli přečíst  už  v neděli ráno, musel tehdy ještě  Babiš, než se stal Bulíšem, s přesně tímhle vývojem počítat. A  dovolím si tvrdit, že  i počítal. Velmi mne  například  překvapilo,  jak široce  začalo ANOšéfe  vést  svá jednání  právě  v Brně a  zejména  v Ostravě. Kde  vyhrálo z velkých  měst  vůbec  nejvíce. A  tamní Babišův gubernátor  Macura, jakkoliv  velmi populární už tak, se  rozhodl vytvořit  místo  prosté aritmetické počítání většiny  v zastupitelstvu , mimořádně  širokou  koalici. S  tímtéž  modelem přišel i  brněnský  Vokřál. Přiznávám, že  zprvu  chvilinku trvalo, než mi doklapla  uspokojivá odpověď na  otázku  -proč  to  nabízejí, ač  nemusí? Když  mocenské počty  vycházejí v  daleko jednodušších koaličních  formátech.

Nicméně  buď   Vokřál s Macurou  věděli co dělají a  chtěli právě  tou širokou nabídkou  předejít  právě  brněnskému scénáři a/nebo dostali pokyn  z centra – potřebujeme  se dostat  z izolace  naprosto nedostatečného koaličního potenciálu na  celostátní úrovni /viz  trapné sestavování  vlády  Babišem/, takže  zkuste  zejména nějak nadstandardně  obsloužit  na  velkých místních radnicích zejména  ODS, Piráty a  snad  i Lidovce, aby  si prostě na  spolupráci s námi  zvykli a  stala  se pro ně  normálem. Budeme  to moc  potřebovat  do příštích parlamentních voleb.

V Ostravě to takhle  zafungovalo. A  zřejmě i leckde jinde také.Ale  v  Brně prostě  ne! Do té  doby než ta překvapivá zpráva,  že  ANO vyklidí radnici, přišla, jsem jen nevěřícně  kroutil hlavou nad  tím, že  se  pár  ostatních partají nedokáže  domluvit a  Vokřála/Babiše nevyšachují. Protože  vítěz  je  sice vítěz, nicméně  ten primát nebyl nijak impozantní.   A v konci  rozhoduje jen prostý součet mandátů.Také  mi  nešlo do hlavy, jak  Fiala, jež je  právě  z Brna, se  chce neustále  vymezovat proti ANOšéfovi, hlásat, že  ODS  je  jeho úhlavním konkurentem a soupeřem a  v Brně,  s ním uzavře  městskou koalici, ačkoli čísla  říkají, že  by to šlo bez něj…

Andrej Bulíš  hraje  divadýlko. Pro Koblihy. Přesně tak, jak dlouhodobě  zvyklý. Ačkoli bylo zjevné, že  pokud  české politické  partaje  nejsou  úplně duševně / není přesnější – finančně?/  nesvéprávné, musí být jejich cílem ANO, všude, kde to jen trochu půjde a bude  dávat smysl, Babiše a  spol. na  radnice nepustit a/nebo je  z nich odstranit.

Bulíš to prezentuje, jak již  řečeno, jako spiknutí kmotrů. V lepším případě  jako  touhu  ostatních stran se  dostat  ke korytům. To  v Čechách zabírá  vždycky Je  to ale  takhle  jednoduché?

No když se podívám například  na  to, co bude vládnout nejspíš  ve  Zlíně – tedy Babišovo ANO+Gazdíkovi starostové + spolek, který zbastlil nejvyšší boss českého hazardu Valenta, tak  slovo koalice kmotrů teprve  dostává náležitý  rozměr!

A  ne úplně  to sedí  s  těmi koryty. Netvrdím, že nejsou ve  hře. Nicméně  zkusme  si představit  sami sebe  v  roli toho, kdo za  ODS  vyjednává s  Vokřálem budoucí koalici. Máte na stole  nabídku na místo primátorova  náměstka  a několik dalších  míst v  radě  města. Zní  to dobře, že? A  náhle  vás  z čista  jasna  budou  kontaktovat  další politické strany a  sdělí  vám – když se spojíte s námi,  bude v  zastupitelstvu dost hlasů, abychom společně,  bez  Babišova poskoka  Vokřála,  řídili město a  ODS  měla  místo náměstka rovnou primátora a  ti radní  vám zůstanou návdavkem.. Co byste  udělali? Jestli takhle  vypadá podraz,či snad  dokonce  megapodraz, tak Babiš  skutečně  přišel ke  svému  majetku jen usilovnou prací a spořením každého halíře.  A holky z E55 jsou  všechny puncované panny.

Politická  hra je  zpravidla  daleko komplexnější  než jen o získání několika málo  žlabů. Tedy pokud nejste  v posledním tažení a těsně před politickou smrtí, což je  případ  ČSSD  a  KSČM.

Politika  je o symbolech, o tom jak vzbudit emoce  veřejnosti a  také  o nějaké  budoucnosti.

Když je  řeč o budoucnosti,  mělo  by jít v prvé  řadě o budoucnost, státu, kraje, obce. Všichni víme, že  dávno a dávno je  tomu jinak.  V lepším případě se  bavíme  o budoucnosti politického a společenského systému. V horším  o zítřcích konkrétní politické  formace a v tom nejobyčejnějším o futuru  konkrétních  politikářů.

A přesně  o té budoucnosti to, ohledně  koalic  ve velkých městech, je  a bude. Vzpomínáte si  ještě na  volební  bilboardy  ANOšéfe? Na  nich je  váš  místní  kvazišéfík místní pobočky  politické divoze  ANOfertu jak se šťatsně  usmívá, dále  také Babiš a u toho nápis  Prahu, Brno, Kotěhůlky řešíme přímo  hned a pod  tím  Pavel, Honza, Martin, atd. má na mne  číslo!

Související obrázek

Babiš a  jeho politická divize  zkrátka  nemá  dost originálních osobností a každá  kampaň  je  tedy postavena  výhradně na jeho osobě. Pepa  a Máňa Koblihovi přece volí  Babiše. Protože  ten jejich místní babišák je jen a jen  správcem, který hlásí poruchy šéfovi na mobil a ten to přímo a  hned  vyřeší……

Bulíšovi  markeťáci si prostě  mysleli,  že nechat v  místních  volbách vyniknout  lokální matadory, by bylo  kontraproduktivní. Že by prostě netáhli. Protože  je většinově  nikdo zas  až tak moc  nezná. Že jediné co táhne je   ANOšéf OSOBNĚ……

Souhlasím s  nimi. U nás ve  statutárním městysu, tedy  4. největším městě  v zemi,  Andy  vylovil z klobouku jakéhosi  člověka, o kterém jsem v  životě  neslyšel a nic  nevím a to se o politiku zajímám velmi… Když  Babiš  odstřihl jiného, kterého  jsem osobně  znal velmi dobře a  nejen  já, za kterým byla spousta  práce a  jenž mu  vyhrál krajské  volby, ale  dopustil se té chyby, že  také vyjednával s Chovancem a nepostřehl včas, že to se nesmí. Takže  se okamžitě stal personou non grata. Osobně  jsem se Mílovi divil, že  se s Babišem zapletl, ale  to jiná  a  dávno mrtvá  historie. A  pro  účely  tohoto sloupku nezajímavá. Zkrátka u nás  v Plzni a nepochybně  i jinde  a  korunovaně  v Praze, to fungovalo takhle. Koblihovým muselo být  vsugerovánno, že  každodenní záležitosti v jejich větší či menší Horní  Dolní  řídí  od  rána  do  večera  Andy  osobně.

Tak jo.  Řekl bych, že  voliči to tak vzali. Jak ti na  které  bylo  cíleno,aby  to kvůli  Babišovi  pro ANO hodili, tak  i ti  druzí,  kteří za  žádnou cenu  Babiše  ve svém městě  rozhodně  nechtěli!

A  Brně  to  dopadlo  prostě  tak, že  77%  voličů si NEPŘÁLO, aby  Babiš ,skrze  vá  nějakého místního správce jménem Vokřál, řídil jejich město po mobilu! Znova opakuji -77% , tedy  více jak 3/4 těch, co došli do volebních místností. A  politické strany, jenž  jejich hlas  získaly, tomu  nakonec vyhověly!!! Nic  více, nic  méně.Megapodvod? Nebo  spíš  megalež?

A nejen, že  získaly  ta  koryta o kterých je obligátně  řeč, ale učinily  cosi velmi rozumného pro svou  politickou budoucnost. Protože  Babiš  nemá to, co je v politice nezbytné a co já si  sám pro sebe nazývám – těžké  figury.  Abych to nějak polopaticky  podal – stačí, když si  vzpomenete  současného ministra  zdravotnictví  „Kena“  Vojtěcha / budu v  brzku věnovat  speciální  článeček o  jeho  „skvělém“ vedení  rezortu/ nebo a  to bude ještě  názornější – orlici práva přes  králíky  a akademičku  CTRL +C, CTRL +V –  Taťánu  Malou. Přidejte  k tomu, kolik z těch, co vykazovali nesporné známky  nějaké kompetence – namátkou Pelikán, Pilný, Zlatuška a  dokonce i  Stropnický, to  zabalili a s  Babišem se  zcela  či  v podstatě  rozloučili.

Kdybyste se ptali proč, tak  třeba  Stropnický o Babišovi a jeho sociální  empatii říká tohle:

„Andrej Babiš není člověk, který by uzavíral vřelá přátelství. On si netyká s nikým, pokud vím. Nevím, jestli je to potřeba. Co je míra přátelství? Já myslím, že tím můžete nazvat i to, že si lidé důvěřují,

Zkrátka  schází mu  známí a kompetentní lidé.  A  velká  města  a jejich primátorské úřady  jsou  přesně  jedním z mála  míst a pozic, která je mohou vygenerovat. Ve  dvou případech se to také podařilo – Macura v  Ostravě  a právě  Vokřál v  Brně. A nyní  Babiš  o jednu  z těhle  „težkých figur“  – přišel. A je  z toho říčný, protože  ví, že  bezezbytku platí  – sejde z očí , sejde z  mysli! A  to se  celkem kvapem  blíží další důležité regionální volby  – do krajských zastupitelstev!

Už jsem napsal, že  bylo nad  moje  chápání, jak se ODS  může  vymezovat jako hlavní soupeř  Babiše a přitom s  ním v Brně  upatlat koalu, aniž by se pokusilo  ANO a  Vokřála  politicky vyřadit  ze  hry. Protože  přesně tohle  je o té  politické budoucnosti, o níž  už  také tady byla  řeč. Pokud by Vokřál zůstal primátorem,  bylo jasné, že  příští jihomoravský  hejtman  bude zase z  Agrofertu. Takhle  mají na jižní Moravě nejméně  rok a něco, aby na něj padal prach. A  je to také  důležité z hlediska  celostátní politiky. Zkrátka Vokřál out, znamená  oslabení  ANO celostátně.

To je jeden z  důvodů, proč  došlo k transformaci  Babiš  – Bulíš! Tohle bolí, fakt  bolí,co Andy?

Ale není  to důvod  jediný. V Praze  a  to jsem dokládal v pondělním pokračování povolební analýzy, Babiš  okamžitě  svrhnul  veškerou vinu za  prohru  jednak  na Krnáčovou  s  spol. kteří za  ANOšéfe  fungovali na  velké  i všech malých pražských radnicích, prý pracovali  špatně. A  dalším viníkem je  prý  pražská  krajská  pobočka  Agrofertu, s kterou byl  prý dlouhodobě  nespokojen. Za to jeho  nesmyslný tah se Stuchlíkem místo Nachera  byl  prý naprosto ready…. Řečeno jinak  – v Praze  za porážku mohli  ti  troubové,  s kterými je mu trapno a trudno marnit  čas, to v  takovém Brně nebo Ostravě… To jsou  pašáci!  No a  nyní se ukázalo, že  nejsou!  V Brně  se jde také od  válu a to  už  na  místní ANO budižkničemu a  netáhla shodit  nelze. Babiš  samozřejmě  ani náznakem nepřizná,  že  jeho kampaň ve stylu – volíte  mně, protože  ten  váš  místní kluk z plakátu má  můj mobil a já všechno vyřeším, jednak zdegradovala  ty  místní kluky  a holky na dálkově  řízené pitomečky  a  jednak  motivovala  voliče ANO nevolit a  politické strany  to uzavřít  speciálně  bez nich. A to přesto, že  ANO  odhadlo, že  jestliže  chce  velké radnice  získat a  udržet, musí  jít  do širokých koalic a nabízet  korýtka  i těm, které v podstatě  ani nepotřebuje.  Jen  proto, aby  je nenapadlo konstruovat  sice kostrbaté, ale  přeci jen možné  většiny  v zastupitelstvech bez  ANO.

Já  doufám, že  Brno není poslední, kde  si Bulíš popláče. Čím více, tím lépe. Ve městech naštěstí platí  jiné počty  než  ve  sněmovně. Tam je možné  mít  na  29% procent hlasů  40% mandátů. Na   radnicích  nikoli. Mandáty  odpovídají  získaným procentům. Naštěstí! Politika už je  zkrátka  taková.

A  Bulíš  si může  utvořit  koalici se Zemanem. Vlastně -rád by, ale nemůže. Zato  s  jiným oligarchou  – třeba Valentou ano. A  také to udělal. Nechápu  Zlínské. A nechápu Gazdíka.  Za  to chápu   ředitele zlínského divadla Petra Michálka, který byl u starostů trojkou, že  do koalice oligarchů odmítl vstoupit. Zlín je takovou  malou  laboratoří toho, jak bude česká politická scéna  vypadat  do  nějakých deseti let. Kdy  už nejspíš  nebudeme/nebudete  volit  politické strany,  ale  jen  firmu -Agrofert, J and  T, Pentu, KKCG, PPF, které předáme/předáte  státní pokladnu. Tohle  rozhodně  nechci. Proto varuji před  Babišem! Nejsem jím posedlý, jen si uvědomuji, co nám hrozí.

V Brně, pokud  ta koala  bez Bulíše vznikne, udělali správnou a nutnou věc.

Jo mimochodem, Pepo  a Máňo Koblihovi – dojímá  vás i  přes právě přečtené, nespravedlnost  vůči  úžasnému  Petru Vokřálovi?  Mně  už  dlouho  ne. Mně  tenhle  člověk  vadí osobně  úplně stejně  jako  milý krajan  Daniel Herman. Který  leží v žaludku  i vám.  A  to z identického důvodu. Protože  patří v nejvýznamnějším  veřejným osobnostem, kteří provozují totální sebemerskačství  vůči  těm, co před  80-ti roky  rozbíjeli tehdejší Republiku Československou.

Nejen, že  se jim omlouvá,  omlouvá a zase omlouvá- cituji:

„Město Brno upřímně lituje událostí z třicátého května 1945 a dní následujících. Po cestě z Brna mnozí umírali vyčerpáním, někteří byli ozbrojeným doprovodem ubiti či zastřeleni,“ píše se v deklaraci.

Dokument schválilo čtyřiatřicet zastupitelů z celkových pětapadesáti. Kromě koalice hnutí ANO, Žít Brno, Strany zelených a lidovců pro hlasovala také TOP 09.

Což  ovšem nebylo všechno. Na internetu se můžete  dočíst, že  jen pár dnů poté, co si brněnští zastupitelé v rozporu s přáním valné části Brňanů nasypali popel na hlavu za údajná zvěrstva během tzv. divokého odsunu tamních Němců v roce 1945, dorazila do Brna oficiální delegace Sudetoněmeckého landsmančaftu vedená samotným  Posseltem. O čem spolu mluvili, se ale nedozvíte, primátor Brna Petr Vokřál si totiž naordinoval bobříka mlčení. Detaily v článku

Primátor Brna si pozval Bernda Posselta na radnici. A toto se pak strhlo

Kdybyste náhodou namítli, že  šlo jistě  o nějaký  jednorázový projekt, máte  smůlu. Vlastně – máme smůlu!  Stala  se z  toho tradice. I letos  v květnu se konala už  pravidelná akce, samozřejmě s  Vokřálem, která byla  anonocována  takto:

Pouti smíření se letos poprvé účastní sudetští Němci. Na zakončení promluví jejich mluvčí 

Ještě  že Vokřál nekandidoval v Lidicích. Třeba bychom se  dočkali pochodu místních občanů do památné zatáčky  v Kobylisích, kde  by  promluvili potomci  zastupujícího říšského protektora  a lidičtí poprosili za  odpuštění….Ostatně  tady máme  opravdu hezký příklad  ze  zahraničí, že  něco takové  by bylo nanejvýš  in!

Trojice dívek hajlovala před branami Osvětimi a fotku zavěsily na Instagram. Hrozí jim pokuta až vězení

 

Tohle  všechno je pro mne   Andrej Bulíš a jeho  megapodvod  v Brně.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.