Jakýsi Tecl a milý krajan Herman a jak to bylo u nás v senátních volbách


napsala  paní SD, pro Kosu  objevil Kuba K..

Vlkův  úvod:

Dneska  to bude zvláštní  blog.  Je s tvořen ze  dvou  na  sobě  obsahově  nezávislých miniatur. Které  přišly od  čtenářů Kosy.

První je  od paní D. Ta  se  do mne  opřela hned  po zveřejnění  prvního komentáře  k  volbám v neděli 7.10., kde jsem konstatoval, že  milému  krajanovi  Hermanovi  bude na  Chrudimsku finálovým soupeřem  JAKÝSI Tecl, s tím, že to je dobrý starosta  Havlíčkova  Brodu. TO  JAKÝSI se jí  hrubě  nelíbilo. Já to starostenství  v mezičase  zjistil už  sám a  formulaci stihl opravit. Protože  opravdu nebyla  šťastná. Nechtěl jsem nijak  zhanit  brodského starostu, ten  výraz  JAKÝSI měl  úplně  jiný  význam.

Přiznám se,  že mne a  dodávám PŘÍJEMNĚ překvapilo, že  „milý  krajan“  Herman získal v  prvém kole  tak málo.  Že  ho nakonec porazil,  i když těsně, jeden  z místních. Zkrátka  velkému zvířeti z velké politiky  z Prahy to předběžně  natřel JAKÝSI chlápek z  malého  města /Havlbroďáci  prominou/. Jsem tomu rád.  A doufám, že  to tak dopadne i za týden.  A potěšilo mne to o to více, když mi, po  mailové konverzaci s  paní D. od ní přišel článeček o tom, jak to vypadalo na  Chrudimsku v  kontaktní  kampani milého krajana. Myslím, že to dobře  dokresluje scénu a říká,  že  pan Tecl musí  být  sakra  dobrý  starosta, když Hermana  v prvém kole porazil. Protože  soupeř  hrál zjevnou přesilovku.  Ale  dejme  slovo  paní D.

Jakýsi Tecl a milý krajan Herman a jak to bylo u nás v senátních volbách v Železných horách

Co se týká pana Tecla, nejsem jeho fanynkou,ani nejsem z obvodu, kde on je starostou, ale osobně ho znám. Přesto, kdyby kandidoval proti někomu jinému než panu Hermanovi,asi bych ho nevolila. Ale je to tak, jak píšete, milého krajana fakt nejde volit, i když tento jeho postoj, jak jsem zjistila, je pro většinu lidí neznámý /alespoň v mém okolí/ . Kampaň DH byla neagresivní, nicméně podle mě taková velice prefíkaná. Projevilo se to tak, že ostatní kandidáti se zmohli na barevný leták se sloganem , který v různých obměnách zní asi takto “ volte mě, protože já jsem ten pravý , který vás zachrání“. DH vydával po dobu kampaně pravidelně noviny s vtipným názvem Danoviny. Tady je opravdu vidět ten pražský tah na bránu a jejich zcela jiné možnosti . Celá zadní strana je pokryta 38 fotkami známých lidí, kteří mu vyslovují podporu. Šla jsem se podívat v Chrudimi na Setkání s Danem / tak zněl oficiální název/ v místním kině. Zajímalo mě, jestli je ve skutečnosti tak nesympatický, jako v televizi. Musím uznat, že není,ale že by z něho sršelo charisma na všechny strany, tak to taky ne.

Přivezl si s sebou režiséra Jiřího Stracha, to byla dobrá volba, protože on je zkrátka zábavný a to chybějící charisma dodá. Taktika byla taky taková nenápadná. Režisér ho zkraje vytrvale oslovoval pane ministře,a to až do doby, kdy ho někdo z publika upozornil, že už ministrem není. Pak tedy následovalo toto – není, ale byl nejlepším ministrem všech dob, udělal toto zasloužil se o toto…..

Při té chvále DH klopí cudně zrak. Pochvala od někoho známého je zkrátka lepší,než když se vychvaluji sám. Následovaly dotazy z publika, ale takřka na všechny odpovídal pan Strach.Tím pádem já vím o názorech režiséra hodně, o názorech DH nic. Jediné, co DH neustále opakoval, bylo to, že je smířlivý člověk, neustále připravený k jednání. Tato akce se konala v době, kdy vrcholily protesty v Chemnitzu, takže někdo dal dotaz přímo DH, jak se k tomu staví. Odpověděl takto. Je to velice nešťastná událost, ale bohužel ji mají na triku místní neonacisté, kterých je v Sasku hodně. A udělal rozbor, proč jich je zde hodně…prostě saská nátura,ruský vliv, NDR atd ,atd. a v západní části Německa by se to nestalo, protože inteligentnější Němci atd,atd..

Publikum bylo kapku zaskočeno, a tak opět pomohl režisér : „Dane ,z tohoto historického kontextu jsem o tom neuvažoval, musím si to nechat projít hlavou a vy o tom taky popřemýšlejte“, A tak nám na venkov DH postupně přivezl pražská esa, Jana Svěráka, Ondřeje Vetchého a další, a to zcela zadarmo.
Musím mu přiznat vytrvalost, protože dva dny před prvním kolem navštívil vesnice v Železných horách/ malé vesnice,kde žije třeba jen kolem 100 obyvatel/, a to snad nikdo nikdy předtím neudělal. Přešlapoval u místních čekáren a diskutoval s babkami.
Z tohoto důvodu jsem očekávala, že zvítězí v prvním kole, protože jeho možnosti z místních kandidátů nikdo nemá a těsné vítězství v prvním kole je tudíž cenné. Tak uvidíme, jak dopadne druhé kolo, protože pokud bude zvolen, tak pražští umělci zase mají spřízněnou duši v senátu, podílelo se jich na tom nebývale hodně. Vlastně si tu jejich podporu nedovedu vysvětlit.

Vlkova  mezipoznámka:

Já ano paní D.- měli by v  senátu dalšího senátora nikoli za  Chrudim, ale za  Prahu!

V Chrudimi jsem se chtěla zeptat na milé krajany a přítele Posselta, jsem srabík, nenašla jsem odvahu. V hledišti byli samé spřízněné duše, které ho začaly vyzývat ať kandiduje na prezidenta.
Tak to je nejdelší článeček, co jsem kdy napsala, normálně to nedělám, neumím to,ale měla jsem potřebu se nějak vyjádřit.

Po druhém kole  senátních voleb mi od paní DS přišel další,ještě  daleko kratší shrnující mail:

Překvapilo mě, jak vysoko DH prohrál. Občané se asi zamysleli a  vzali to jedním vrzem i s Bělobrádkem.

A na Idnes jsem četla toto

Danovi taky nepomohlo, že byl kritikem Benešových dekretů. Spojili se proti němu i voliči nacionálnějších stran nebo komunistů,“ vypočítával jeden z účastníků volebního štábu lidovců

Zdroj: https://volby.idnes.cz/volby-senat-kdu-csl-2018-belobradek-d42-/volby.aspx?c=A181013_171202_volby_lein

Takže z toho mně plyne, že kdo nekritizuje Benešovi dekrety, je komunista nebo nacionalista. A to si pravděpodobně nemyslí jenom Herman, ale i vedení KDU, když dokáže dojít k takovému závěru . Mluvila jsem s několika lidmi, kteří v prvním kole Tecla nevolili, pro druhé kolo byl pro ně DH nepřijatelný  – všichni  podle mě lidé se zdravým selským rozumem, o nacionalismu a komunismu nemůže být vůbec řeč. Já bych  to viděla tak, že při takhle malé účasti jdou volit lidé, které politika zajímá a nedají se lehce ovlivnit. To je pro politiky špatné a dneska se všichni mocní vyjadřují k tomu, jak je nutné změnit volební systém.

Jenže co je to platné, když se DH pravděpodobně dostane do parlamentu jako náhradník po Čižinském.

Vlkův  dodatek:

Dnes už  víme  jak to dopadlo! Jakýsi  Tecl rozdrtil pražskou  elitářskou hvězdu. Nezbývá, než  voličům z  Chrudimska  poblahopřát  ke  správné  volbě. Činímtak s upřímnou radostí a  nepochybně  je  ráda i paní S.D. Na  tu musím  prásknout, že  když  zvěděla, že  její  mail vydám, vyjádřila opakovaně  svou nespokojenost. Že  prý  psát neumí, že  to bylo jen pro mne  a vůbec, že s ní mám utrum. Budte  tak laskaví a nejen kvli tomu nadělte  dnešnímu článku spoustu  hvězd. On si to zaslouží. A  chci,a by  paní S.D. měla  oprávněný pocit, že  Kosa  je také  její.

Totéž  platí o druhém příspěvku. Ten bych normálně  vydal  jako Netip, ale ještě  nejsem připraven obnovit  rubriku Vtip/Nevtip.  Tak to spojím s  dnes  s tou pěknou miniaturkou o JAKEMSI Teclovi.

 

Druhá zásilka  dorazila  Kuby K.  a  z mého hlediska  nemá  chybu. Ukazuje, jak komerce přebíjí  úplně  všechno. Všechny  hodnoty. A  jak  lidská  ignorance a  nezájem nechávají  komerci  vítězit nad  vším ostatním. Kuba K. mi poslal tohle:

Hezký den Vlku.

Řešili jsme smutné výročí Mnichova 1938 a toho, co následovalo. Procházel jsem si nedávno nějaké články o panu Genpor. Klemešovi, protože jeho výsadek působil u nás na Vrchovině a dostal jsem se i na server ARMYWEB, kam přispívá řada našich současných vojáků. Když jsem otevřel článek z roku 2017 o úmrtí pana generála, musel jsem udělat print screen obrazovky, protože to jinak nešlo. Upři pozornost na reklamu na konci-

Uznejte,  že  pořádný  hvězdopád, větší než  letní Perseidy, je dneska na  Kose plně na  místě. Paní S.D. i Kuba  K. si to bezesporu  zaslouží!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.