Co váží víc, Bakala nebo lithium?


Nedílnou součástí oslav ke  stému výročí  založení Republiky Československé je tradiční předávání státních  vyznamenání na  Hradě.

Naivní člověk se  mohl domnívat, že  pokud máme  co činění s takto výjimečným jubileem, bude  naprosto jedinečná a unikátní   i sestava  vyznamenaných.

V normálním světě  by  to tak bezpochyby  bylo. Jenže  my nežijeme  v normálním světě. Normální není  ani náš  svět  vnější, který se posunul  tak blízko poslední válce v  dějinách lidstva  jako ještě  nikdy  od  Hirošimy a  už vůbec  ten náš  vnitřní. Natož  ten vnitřní, nyní fungující jako Zemanův  zadní dvorek nebo  Babišland.  Ostatně, co z těch  dvou pojmenování více odpovídá realitě  uvidíme  hned  při onom předávání  metálů. Protože  sestava laureátů  100 leté jubileum sem, 100 leté jubileum tam, v době  současného bohužel prezidenta odpovídá  téměř  dokonale  jeho osobnímu ne/vkusu. Nikoli  zásluhám.

Nehodlám nijak zpochybnit nominace prý nejzručnějšího prvorepublikového politika – Antonína  Švehly. Konec konců ,byl jedním z tzv. mužů 28. října, kteří  vyhlásili v  Praze  Republiku  Československou, natož generála  Josefa  Bílého, jež svoje epolety  získal v legiích a obhájil za  války  jako velitel odbojové sítě  Obrana  národa, kdy přinesl oběť nejvyšší. Ani řád pro učitelku mateřské školky Darinu Nešporovou, která zachránila čtveřici předškoláků před sražením autem, za  cenu málem vlastní smrti. Tohle  je  dle mého soudu  bez  debat.

Ne tak zcela  si jsem jistý  těmi třemi kluky, co je odpálil v létě  afghánský  atentátník, jakkoli si jich vážím. Nehodlám rozpisovat proč, to by bylo na jiný  článek a jen bych opakoval většinu toho, co už  jste na Kose mohli   číst dříve, když  se tady  řešila tato problematika. Nicméně – ok. Ta pocta není  ani tak pro ně, jako pro jejich rodiny a to mi přijde rozhodně  správně.

Nehodlám  zabřednout  do  diskusí zda placku zaslouží  Štěpánek, Ledecká, Lorencová, Vitásková. Kdyby  se mne někdo  zeptal na názor, tak odvětím že minimálně  letos, při tomto aktu k superkulatému výročí, nikoli. Možná, za  rok, za  dva. U některých jmenovaných nikdy.Ale poptáván nebudu. Takže  to neřeším.

Už vůbec  se nehodlám pustit  do hloupých, demagogických  bitev zda  ocenění  patří Michalu Davidovi.  To  je prostě pod moji rozlišovací schopnost.  Chci věřit  tomu, že  Zeman  prostě jen zase nevyznamená  dalšího z houfu  svých  kamarádů, ale  že v  době  normalizace nadšeně  trdloval a  trsal při rytmu  tehdejších Davidových vrcholných  vypalovaček typu Já chci žít nonstop nebo Colu, pijeme  colu /to jistě!/. Přímo se tou  představou  opájím, popustíte li  uzdu  vlastní fantazii a představíte li si křepčícího Mlhu,   je to nářez!!! Proto se  do  téhle  pseudodebaty  o tomhle  jméně  vůbec nehodlám zapojit!

Jde mi o jméno úplně jiné!  O slovenského miliardáře  Pavola  Krúpu! Nejsem originální a  vím to. Tohle  jméno si už přede mnou vzali pod drobnohled  jiní.  A popravdě a  to bude hlavní sentence tohoto článku, se  řadě z nich nelíbí – především Andreji  Babišovi. A v tom  už originální budu, protože  si myslím, že  vám nabídnu unikátní pohled na to, proč Zeman ANO a  Babiš  Ne.

Pavol Krúpa je  mimořádně  barvitá  figurka  a  to ze  všech stran, svrchu i ze spoda.

Hledal  jsem co neúplnější informaci, co je    Krůpa  zač.  Nejhutnější  shrnutí je  k dispozici na stránkách ČRo

Zeman svou nominaci odůvodnil veřejně  konstatováním, že  prý  metál pro tohohle  chlápka  je proto, že  bojuje  proti  ekonomickým zmrdům a konkrétně proti Bakalovi.  K tomuhle  super odůvodnění se  ještě  vrátím. Protože musím dát  nyní přednost  evidentním Krúpovým  ekonomickým“zásluhám“. Takže  si pojďme udělat malý přehled těch nejvýznamnějších:

– v roce 2016 šestačtyřicetiletý Krúpa před krajskými volbami finančně podpořil, přes svou firmu Arca Capital Bohemia Stranu práv občanů, jíž je Zeman zakladatelem a čestným předsedou a ve které působí i prezidentovi dva nejbližší spolupracovníci, kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý.

-v roce 2007 jeho Arca Capital Bohemia koupila od bývalého premiéra Stanislava Grosse (ČSSD) akcie firmy Moravia Energo. Díky transakci s třetinovým podílem v obchodní společnosti zabývající se energetikou (která později zkrachovala) tehdy Gross podle médií vydělal 80 milionů korun. Zlé jazyky  by mohly říci, že Krúpa  vypral Grossovi  špinavé peníze a  udělal z něj těžkého milionáře. Kdyby  se  ptal  někdo mně, asi bych měl tendenci uvažovat o tom, že  za  těmihle 80-ti, nyní zlegalizovanými  melouny,  respektive v  jejich stínu, bylo zrealizováno  mnoho a mnoho dalších, dosud  ležících někde  v „krabicích od bot“.   Ale  to je jiný  příběh. A nikoli na  dnešek.

-na  dotaz, jaká je jeho vazba na firmu Crowds on Demand, konkrétně jestli Krúpa financoval lidi, kteří na demonstracích okolo OKD vystupovali jako horníci, kterým Zdeněk Bakala vzal byty, odpověděl:„Na to nebudu jednoznačně odpovídat, protože nemusím,“ uvedl. Pak doplnil: „Nepřímo. Tuto akci jsem jako takovou nefinancoval“…… V jednoduché češtině  mně osobně  vychází, že  zkrátka  ty „demonstranty“ nějak platil. Ale jde  jen o mou osobní spekulaci.

Skutečně zajímavý pán! Doslova a do písmene!

Zcela pomíjím informaci, že  Zeman si hodlá  zakoupit pozemek na stavbu  svého rodinného domu, až bude muset vypadnout  z Hradu, v Mnichovicích. Tahle  parcela  patří, či patřila, podle serveru SeznamZprávy  jakémusi podnikateli Oleksandru Bulyginovi a leží, tak nějak, nepochybně  jen velkou náhodou – hned vedle domu Pavla Krúpy…. Přece nebudu rajtovat na  miniaturních  drobnostech a  například  vytvářet dojem, že  po kamarádech už  jsou  vyznamenáváni i budoucí sousedé nebo snad zprostředkovatelé parcel! Tohle  nechám  bulváru, tudy  Kosa  ani vlk nekráčí.

Nemají to totiž  zapotřebí. Mají cosi  daleko výmluvnějšího

–  vrcholem Krúpovi solidnosti  a  průkazným aktem o jakého bojovníka proti ekonomickým zmrdům vlastně  jde, je  rozhodnutí České národní banky z 27.12.2017 ve  věci žádosti Pavla Krúpy  k výkonu funkce řídící osoby samostatného investičního fondu, fondu  ARCA  kapitál CEE.

ČNB vedená Zemanovým přítelem a nominantem Jiřím Rusnokem tuto žádost

ZAMÍTLA

a v  odůvodnění píše, že  Krúpa  je pro ni nedůvěryhodnou osobou!!!!!!

Šmytec, punktum!

Znovu opakuji,  to rozhodnutí ČNB není někdy  z pravěku, nýbrž staré 10 měsíců. Takže pro Zemana  bojovník proti ekonomickým zmrdům a pro ČNB, jestli si to správně vykládám,  minimálně potenciálně jeden z nich?

Osoba  Pavola Krúpy, jako nositele  vyznamenání této  republiky. prostě  vadí.  Mnohým. Drtivé většině proto, že  jde o příležitost napadnout a oprávněně, Zemana.

Já těch důvodů mám víc. Soudím, že  podobný exemplář  by nikdy  žádnou státní poctu  dostat neměl. Principiálně. Zejména ne  tehdy, když má  republika takovéhle  jubileum. Jak jde  generál Bílý dohromady s Krúpou. Za sebe  říkám,  být  z generálovy rodiny, na Hrad nejdu. Ta nominace  Krúpy by mne  hluboce a  smrtelně  urazila.

Na druhé straně  – vyznamenání pro tohohle  člověka  ukazuje, co jsme  vlastně  zač!  Kam jsme  se posunuli a  co jsou  naše opravdové hodnoty, když je  něco takového možné!  Uniká mi  jak Zemanovi příznivci chtějí  měnit svět k lepšímu, když  jejich za  živa vatý  vyznamenává Krúpy! A jim to nevadí.

Na jedné straně  se za  živa  v ohni pekelném smaží  za  živa  Msgr. Pitha, jen proto, že  si dovolí  kritizovat  ve svém kázání civilizační ohrožení, na straně druhé nám  nevadí stejné  civilizační ohrožení, pokud  jsou oceněnými vzory  státu Krúpové. Šílená doba!

Už bylo řečeno, že proti téhle nominaci se postavil Andrej Babiš. Bez jeho kontrasignace Zeman  tu placku Krúpovi přišpendlit  nemůže. Měli spolu  tuhle  kauzičku řešit  v Lánech, ale  o  výsledku jednání, zatím,  nejsou dostupné žádné informace.

Babiš  se nechal slyšet, že  v  českém/slovenském byznysu jsou  daleko  lepší kandidáti na státní ocenění.  Babiš  říká pravdu! Ano stejně  tak bych to viděl i já. Jenže a  jako vždycky,  Babiš  neříká celou pravdu! Přesně jako Zeman.

Začnu Zemanem.Jakkoli si umím představit, že  klidně  vyznamená  někoho, kdo sponzoroval jeho osobní partaj nebo dokonce, že  se  státní vyznamenání  udělují  už  i sousedům a podobné bizarnosti, protože  na Zemanově  zadním dvorku mi nic  z toho nepřijde, po letitých zkušenostech s tímhle pánem, nemožné. Ale troufnu si říci, že  tentokráte  to  NENÍ  ten případ. Že Krúpa  to má dostat proto, že  je  v krajně nepřátelském stavu  s  Bakalou.  Nic  více, nic méně. Na získání  státního metálu  zjevně  stačí mít stejného  nepřítele  jako Zeman…

Zeman je  skvělý  demagog a manipulátor. Bakalu si vybral jako exemplárního nepřítele a darebáka. Jako univerzální terč.  Jehož  zjevné darebáctví oslovuje a mobilizuje  masy, které jdou  potom  Zemanovi na  ruku. Takže  ten, kdo mu ve vytváření tohoto  obrazu, jenž  jediný je pro něj důležitý, si  tu placku přece zaslouží. Nikoli za  zásluhy  o stát, jak je  udílení  vyznamenání  myšleno, nýbrž za zásluhy o ulehčení  Zemanovy  mediální pozice a  sdílení společného padoucha!!!

Nezastávám se nijak Bakaly.Ale podobných najdeme mezi naší současnou elitou  mnoho a  mnoho, aniž by to někomu a především Zemanovi, vadilo. Říkáte, že nikdo z nich nezašantročil  byty?  Omyl vážení, těžký omyl. Mohl bych uvést  celou řadu případů.Nicméně uvedu jeden, jediný. Jednak proto, že  je nejnovější a pak proto, že  se týká i Krúpy.   A  také  a  především -Babiše!

Mám na  mysli nedávný prodej necelé tisícovky  bytů, které držel ČEZ, tedy  státem ovládaná  firma, v pražské Písnici. Kdo už si tu story nepamatuje, nalezne  její popis  zde.

V kostce

-ČEZ, ovládaný státem,  jehož  akcionářská práva vykonává ministerstvo financí, tehdy ještě  přímo řízené Anndrejem Babišem, loni začátkem léta prodal 739 bytů na sídlišti v pražské čtvrti Písnice.  Za téměř 1,3 miliardy je koupila skupina CIB.

Ale také to, že  původně  tendr na nákup těchto bytů vyhrál právě  Krúpa, který ovšem nakonec  vycouval. Z jednoduchého důvodu – došlo mu, že  nelze  se brát  za  nájemníky  bytů OKD, kterým byty nenabídl ke koupi, jak měl podle smlouvy  se státem, ten lump Bakala a  sám v Praze koupit  podnikové kvartýry, které  marně chtěli odkoupit  jejich současní nájemníci. A  stát, rozuměj -Babiš, jim je odmítl, prodat. Ačkoli při průměrné nakonec  realizované  ceně  za  jednotku-cca 1,7 milionu  Kč, by to naprostá  většina  nájemníků odkoupit  dokázala. A možná i za  víc. Protože  byt na  pražském slušném sídlišti za  2 mega  je  jen marným vlhkým snem mnoha tisíc  pražských zájemců o vlastní bydlení.

Mohl bych  se  nyní ptát, jaký je rozdíl mezi Bakalou a Babišem, ale nebudu. Protože  bych musel napsat, že  Bakala mi z toho , bohužel, vychází lépe, jakkoli to na první pohled vypadá jako protimluv a současně mne  to štve, protože  nemám pro Bakalu  slušné slovo. Z jednoduchého důvodu. On uvedl  akcie  OKD  na londýnskou burzu. Udělal z nich mezinárodní investorskou  věc. A kdyby  byl byty  podle původní smlouvy prodal  za  40 000Kč/kus nejspíš  by před  anglickými soudy čelil  velmi  tvrdé a nadějné žalobě  pro poškozování  akcionářů  , kteří si papíry  OKD/NRW koupili!!! Anglické soudy  s  podobnými hříšníky nemazlí a  bylo by  to o dlouhém kriminálu a  drastické pokutě. Zatímco  u Babiše  lze oprávněně  spekulovat o tom, že  při rozprodeji nájemníkům, místo  hromadného prodeje  jednou ranou, by byl nejspíš  výnos  o cosi větší, než 1,3 miliardy. Pro stát, respektive – státní firmu!

Ale to jsem se trochu zaběhl. Je nutno se vrátit  k dnešnímu příběhu a  tím, je  vyznamenání pro Krúpu. Už  jsem vyjevil, proč  si myslím, že  ho  od Zemana  má dostat. Ale  ještě  jsem vás  neseznámil s tím, co na Krúpovi především vadí Babišovi.

Rozhodně nikoli Krúpa  sám a jeho obchodní praktiky. Jinak  by  Krúpa nemohl původně vyhrát ten tendr  na  byty  ČEZ. V nějaké morálce a podobných nepodstatných patlaninách problém pro Andreje  rozhodně není. Tohle  by kontrasignaci nezastavilo. Jistě, jinak by  vypadala  situace, kdyby  mu Krúpa  zhatil nějaký byznys, ale o tom není nic  známo.  Takže  sakra,co?

Inu, jestliže  jste prolétli ten úvodní odkaz  na ČRo, co je Krúpa  zač, už byste  měli  správnou odpověď  vydedukovat dávno sami! Nevadí,  já  tu klíčovou informaci sem dám:

Kromě jiného za desítky milionů korun Arca /Krúpou vlastněná společnost/ koupila podíl ve společnosti EMH, která plánuje těžbu lithia v Česku!

Tohle  je, dle mého poctivého soudu, přesně ten důvod, proč se Babiš zdráhá dát souhlas s  vyznamenáním Krúpy!

Tak jako  si Zeman udělal vývěsní štít z boje  proti tzv.ekonomickým zmrdům a přibil na  něj jako  arcilotra Bakalu, stejně  si počíná  i  Babiš. Ten zneužil k témuž účelu  lithium a licenci na průzkum a následnou těžbu australskou společnost EMH  a vyhrál na ní volby a  zničil sociální demokracii.  Jak by nyní vypadalo, kdyby  byl vyznamená člověk,  který je spolumajitelem  australské „zlodějské  firmy“, která  chce vyrabovat národní poklad? Dokonce 9.  největší  akcionář? Který navíc  začal významně  tlačit  na to,aby  EMH výrazně  zaktivizoval  svou snahu těžit!!!!

Velmi mne zajímá, kdo nakonec ve sporu o placku pro Krúpu  vyhraje. Zdali dajli tu medaili nebo nedajli tu medaili…

Jestli bude vážit  víc  Bakala nebo lithium.

Nezávidím fanklubu  Zemana  a Babiše, který je  z podstatné  části jednou a tou samou  množinou. Rozhodovat se, který z jejich  idolů  má tentokrát pravdu je  nesmírně obtížné. Nicméně  oni  to snadno vyřeší. Tím, že  se  o tuhle věc nebudou  vůbec  zajímat.  Pokud náhodou někteří  začali číst tenhle  článek, nepochybně  už  dávno přestali. Mají to snadné – co se  jim nehodí do krámu  – ignorují. Pštros to dělá taky  tak. Pštros je genius.

Já si tipnu – ohne se Babiš! Budu mít  o čem psát.

No a  taškařice už začala! V plné parádě. Už byly  na to metálování  odeslané z Hradu pozvánky. Nebo také nebyly. Podle zajímavých kritérií.Nebyl obeslán například  Karel Schwarzenberg. Nebo Jiří Pospíšil a  také Gazdík. Mohu si o nich a jejich politice myslet, co chci, ale přeci jen je to trapas. Schwarzenberg si dovolit  soupeřit se Zemanem o Hrad….Pospíšil s Gazdíkem jsou úřadující  šéfové parlamentních politických stran… Dovolili si Zemana  kritizovat.  To se  zřejmě  v téhle  zemi nesmí. Na oficiální úrovni. Já  zatím ještě mohu.  Mně, na Hrad, tedy  na  I. a III. nádvoří  vpustí…. Tedy zatím.

Podobně  pozvánka nedorazila  hned  k třem hejtmanům -libereckému Půtovi, Netolickému z Pardubic a  dokonce i Čunkovi ze  Zlína. Ti první dva kvůli tomu, že  v prezidentské volbě podpořili profesora  Drahoše, Čunek kvůli tomu, že  při předvolebním  toulání Zemana  po republice odmítl proplatit  jeho náklady  ve Zlínském kraji….

No a  aby  ta groteska  byla  úplná  tak  hradní protokol obeslal  například jen ty  senátory,  kteří měli  mandát   v době odeslání pozvánek. Na Hrad by tak neměli zamířit senátoři zvolení v říjnových volbách…. Touhle obezličkou se  Zeman  vyhnul pozvání  pánů Drahoše, Hilšera a Fischera….

Ale  abych nebyl obviněn, že na  Zemana  nasazuji a nenechám na něm niť  suchou- má široké srdce.  Mezi oficiálně pozvanými veličinami je i Karlos Terminátor  Vémola! Heč!

Kdybyste náhodou nevěděli, co že to je za  velikána  tak tady je jedna z jeho oficiálních fotografií

Výsledek obrázku pro KArlos Terminátor Vémola

Detaily  jeho velikosti  pak  zjistíte  zde.

Bude se ve Vladislavském sále  skvěle  vyjímat! Líp než nějakej  hloupej rektor!

Bakala, lithium, Vémola… Paráda!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.