Flash – mordapetit Saudů nemá konce!


Svět stále  ještě  je rozhořčen, či lépe, ten  náš  předstírá rozhořčení, nad  vraždou novináře  Chášakdžího.

Nicméně, zdá se,  že  apetit  oficiálního Rijádu zatočit  s nepohodlnými  občany  v cizině  jaksi pokračuje.

Před  chvilkou  ke  mně  dorazily  screeny  dvou následujících  tweetů. Jsou li pravdivé,  pak  potěš koště…. V tom případě  už  se  krvavě  účtuje  i mladými ženami!

Popátral jsem trochu na internetu se  svými nedostatečnými jazykovými schopnostmi a  ejhle – zdá se, že  jde opravdu o  kauzu, která  zatím v  ČR  neletí.

Už o tom píše  i New York Times.

A má problém.  V  řece  Hudson v NY byla  nalezena  těla  dvou mladých sester- občanek Saudské Arábie, které  nedávno požádaly v  USA o politický  azyl.

Policie  případ  začala vyšetřovat  jako sebevraždu. Jenže  kdo ji jede  spáchat  250 kilometrů od  svého bydliště? Kdo si přitom se  sestrou sváže nohy?  A kdo se  ještě před  tím, než  hupsne z mostu do velké  řeky  mučí tak, že  na těle  má po tom mučení stopy?

Pochybnosti má už  i New  York Times

Ovšem takové ARAB NEWS  to vidí trochu jinak… Podle nich

ABC News a další zpravodajské služby uvádějí, že pracovní teorie vyšetřovatelů spočívá v tom, že sestry si chtěly vzít své vlastní životy a tak se svázaly a skočily do vody….

Divné, že?

 

A  bude to ještě  divnější!!!

Když si prohlédnete  druhý nascreenovaný  tweet, najdete  tam jméno Shanta Abulafaray.  V onom  článku  ARAB NEWS  jméno Abulafaraj  naleznete  také… Ale nikoli Shanta, nýbrž  Yasser!   O tom se dočtete, že  byl začátkem měsíce zavražděn v Miami na  Floridě. Údajně  jakýmsi bezdomovcem…

Kurňa  to jsou náhody!

Bezdomovec  zavraždí  muže  jménem Abulafaray. No  a někdo  stejného příjmení rozmázne  do světa, že  zemřely  dvě  mladé Saudky, žádající v  US  o  azyl a  rovnou to přišije  opět  vládním kruhům v Saudské Arábii. A policie na  Floridě  z vraždy  obviní  bezďáka  v  ty mrtvé  azylantky šetří  jako sebevraždu. Ačkoli  takhle  se zasebevraždit je proti zdravému rozumu…

Normálně  bývám na  uveřejnění  takovýhle  senzací velmi opatrný a radši si je nechávám proklouznout mezi prsty. Ale  když  pochybuje  i New  York Times?

Jen  mne překvapuje, že  jsem, s mojí žádnou  angličtinou schopen, na rozdíl od  jejich obrovské  redakce a možností, o jazyku nemluvě, složit  více kamínků než oni.  Takže  risku případný  náraz na  tvrdou zem s  bolestivou následnou omluvou.

Protože  jestli  i  v tomhle  jede  Rijád a  dokonce by vraždil už  i ve  Spojených  státech, znamenalo by  to totální  zesměšnění  celého západního světa, ale především USA a  osobně prezidenta  Trumpa.  Jsem moc  zvědav, co se bude dít.

Díky  delkime  za  prvotní  tweety!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.