Babiš, Krym, krim a zákon namazaného krajíce


K čertu s tím! Když se objeví něco opravdu horkého, na  co je  třeba reagovat okamžitě, tak jako z  udělání jsem někde na  cestě  a  ta věc mi, více méně, proklouzne  mezi prsty  a já  prostě nejsem schopen, z technických důvodů, napsat  článek. A  dostanu se k tomu, když  už  to semlela  i poslední  bába  Blažková někde  v obci Onen svět  na Šumavě.Zkrátka  zákon namazaného  krajíce, co vždycky  padne  na zem namazanou  stranou. Nepochybně  jste se dovtípili, že  jde o kauzu Babišova  syna.  A o  video, které  natočila  dvojice  Slonková – Kubík 

Pro ty , kteří  dávají přednost čtení a nechtějí se otravovat  videem, prošpikovaném reklamou je  přepis  rozhovoru  zde. Bohužel jsem se k možnosti nějak reagovat  dostal až  včera  večer. Proto  tenhle  článek  bude jakýmsi shrnutím, do něhož přidám  další  souvislosti  a  méně  známá  informace.

Předpokládám, že  hlavní  fakta  z videa  znáte. Babiš  ml. je ve  Švýcarsku. Má  švýcarský pas.  Na videu konstatuje, že  od  své lékařky, jisté  Dr. Protopopovové, která  vystavila  zprávu pro policii, že je  duševně nemocen a  tudíž nemůže  být  vyslýchán, respektive  od  jejího muže ruského původu, který sehrál pro mne nepochopitelnou  úlohu OPATROVATELE Babiše ml. / on byl junior  zbaven svéprávnosti  a  byl mu soudně  ustanoven opatrovník???? a to konkrétně  točvolant Protopopov? ,  protože jinak podobný institut  právně  neexistuje  nebo mu ho fotr  přidělil z moci fotrovské?/, zavlečen do ciziny, konkrétně na Krym, s tím, že  mu tahle  povedená manželata  dala  prý vybrat – bud  tě zavřem do blázince nebo pojedeš na prázdniny protože  fotr nechce, abys  vypovídal. Následně  Babiš  jr. prohlásil, že se Protopopova bojí a má  z něj strach.

Aby byl obrázek úplný, tak pobyt svého syna  na Krymu potvrdila  i první  manželka  Andreje  Babiše.

Slonková s Kubíkem dále  zjistili, že  on MUDr. Protopovová  působila   jako osobní poradkyně pro oblast zdravotnictví u Babiše v době, kdy byl ministrem financí. Prý na něj udělal ahluboký  dojem  jako ošetřující  synova lékařka!  To  se tak  prostě  stává,  že? Soudného člověka  ani nemůže  napadnout nic  jiného!

Nyní  je  speciální poradkyní pro program  Alzheimer  na už  příslušném  rezortu, vedené  poslušným  Babišovým odezíračem ze  rtů Kenem Vojtěchem. Vedle toho  má  mít i nějaký mikroúvazek v Národním centru duševního zdraví. V každém případě  NEMA kulaté razítko  soudního znalce pro oblast psychiatrie, takže mohla  sice pro policii  vypracovat  onu zprávu o nezpůsobilosti Babiše  ml. vypovídat, nicméně ta  měla jen odkladný  účinek a konečné slovo  by  přinesly  až  posudky  soudních znalců v  tomto oboru. Jež chtěla policie.  Ke  kterým nedošlo, protože  zkrátka Andrej jun.  „zmizel z radarů“. Například  na  Krym. Což už  potvdil i Babiš osobně. Prostě  byl na  Krymu. No a co? Sorry jako!

Takže  je  zde přímé a  osobní napojení mezi  Babišem st. a Protopovovou. Ale to není všechno – její  manžel, ten podivný OPATROVNIK, který  dle  dalšího prohlášení juniora,hrubě zneužil důvěru , kterou měl, pracuje  jako   řidič. Pro Agrofert.

Andrej Babiš  vykřikoval v  parlamentu, když  musel konečně  kápnout  božskou  o pravých majitelích  Čapího hnízd a v době  dotace, že  nemluvil před  tím pravdu, protože  rodina je mu nade vše  a že  chránil svoje  děti, že  rodina je nejcennější , co má..  Pamatujete  ještě  ten  srdcervoucí  výstup na  řečništi?

No do celé kauzy  kolem Čapáku je zatáhl jen a on a nikdo jiný!  A svého syna, v  době  jeho údajné duševní  nemoci  svěří  řidičovi?  Aby  si s ním dělal a jezdil kde chtěl? Dokonce v cizině? Takhle  si  může  někdo představovat  chránění svých  dětí, za které by  dýchal?  To je  odborný  dohled  a nejlepší možná péče, kterou miliardář a  druhý nejbohatší  člověk země, může  svému nemocnému  nejdražšímu dítěti zajistit?  Dělal to ten Protopopov  s jeho vědomím nebo bez  něj?

V podstatě  nedůležitá  otázka, protože  tak či tak jsou obě  varianty  naprosto šílené. V té první  fotr, aby  co nejvíce ztížil vyšetřování SVÉ  kriminální  kauzy  vědomě, údajně  nemocné  dítě šíbuje  někam do tramtárie / navíc  na území státu, který  on také deklaruje  jako nepřátelský  –Nesmíme dovolit Rusku, aby nás rozdělilo a kterému on vypovídá ze  země  diplomaty !!!/, takže se on  i republika  stávají vydiratelnými cizí mocností to realizuje prostřednictvím  své gorily.

V  té druhé  pak svěří  dítě  někomu, kdo si s ním, bez jeho vědomí dělá, co ho napadne, aniž by  to fotra nějak zajímalo nebo dokonce pobuřovalo, protože  Protopopov  a jeho milostivá pro Babiše  makají  dál. A  milostivá  dokonce vedla  kandidátku ANOšéfe  na Praze  8/. Dále  už  dnes  víme, že  novináři se na  stopu Babiše  ml. dostali tak, že  získali informaci o mailu, kterou Babiš  ml. poslal z  Krymu policii s tím, že je  unesen. A  žádal o pomoc.Babiš  nyní přirozeně  tvrdí, že  to žádný únos  nebyl. A  že  novináři hrubě  zneužili nemoci jeho syna. Zvláštní – nechápu  co zneužili, když

a- se  potvrdilo, že  skutečně na  tom Krymu byl

b- že  opravdu poslal policii mail, že byl unesen a žádal o pomoc

c-  Babiš  naznačuje, že  jako  to asi bylo součástí, to uklizení na  Krym,  v sumáři spešl  péče o  syna v jeho stavu!

Takhle  přesně  si to přece každý představuje, že by to mělo vypadat! Vzít  duševně nemocného člověka a lifrovat  ho do Ruska, od tamtud  do Sevastopolu a  na Jaltu!!!  A  ten, kdo mu  poskytuje všestrannou péči,  včetně  odborné je  člověk s kvalifikací  na  volant!  Zřejmě   do něj  vstoupil duch jeho manželky a  pro Babiše je taky  nervový superspecialista! K tomu  ještě kombinovaná táta-máma, se  vším všudy!  Mimořádně zajímavé  by  bylo  zjištění, jak se Andrej ml. do toho Ruska  a na  Krym dostal – tedy jak a kde  získal viza a kdo mu je zajistil.  A  jeho fotr  nejspíš  bude muset  spojencům, kterým věří tak, až vypovídá  bez zaváhání  ruské diplomaty, aniž  by  viděl nějaké důkazy, když to tedy nebyl únos a on o tom věděl,   jak je možné , že tedy poslal vlastního syna na ten Krym a porušil  vyhlášené  embargo Krymu!

Mimochodem, ta  policejní  pomoc  byla  velmi podivná – policie případ začala  šetřit, aby jej následně  odložila. Aniž by  se obtěžovala s  Babišem ml. osobně  hovořit!!!

Jak policie ten údajný únos  „vyšetřovala“  se dočtete  zde. Prostě  a krásně – nejdřív  opravdu šetřila  zjistila, že  mail se žádostí o pomoc  byl odeslán  skutečně  z  mobilu Babiše ml. To  ještě  šetřili cajti z Prahy  1. Pak se do toho vložily  vyšší složky /viz  video  Babiš ml. a  vyjádření  Slonkové/  a ti to vzali zkratkou – vyrazili za  Babišovými  právníky, ti jím ukázali jakousi fotečku z Blavy, kde byl junior se  svou  matkou a  drželi v  ruce jakési noviny a  bylo vymalováno. Případ  byl odložen.Případ  se nestal! Vyšetřování skončilo, zapomeňte!

Pro mne osobně  je ovšem nejzajímavější  údaj, kdy ono vyšetřování začalo – konec  minulého roku!!!  Pamatujete, co se  tenkrát  dálo?  Připomenu to.

Babiš  po volbách  bleskově  sestavil  vládu, která nemohla  získat  důvěru. V  žádném případě.  S mocnou Zemanovou podporou. K velkému překvapení  všech ovšem neobsadil vnitro žádným svým člověkem, nýbrž  Metnarem. O kterém se  říkalo /což  Kosa  reflektovala/, že  jde o Zemanovu  nominaci, zřejmě k.o. podmínku  pro Zemanovo pověření pro Babiše  jako premiera. Dnes, ve  světle  těch zjištění s  Babišem ml.   to vypadá zcela  jednoznačně  tak, že  Zeman si chtěl podržet prst na  spoušti jménem Metnar, kdyby  Andy st. si začal nějak moc  vyskakovat. NA druhé straně Metnar určitě neměl  fungovat jako nějaký  šťoura!

Jenže  to není  jediná  zajímavá  událost z přelomu roku ve vztahu  Babiš – vnitro!  Hned  začátkem roku  2018 dostal  ANOšéf  pod  tlak ředitele inspekce GIBS  plk. Murina. Nejdříve  to zkoušel , řekněme  – „po dobrém“ –„Když se dohodneme, bude to bez skandálu.“

Nechtěl takhle náhodou Murin nechat prověřit to policejní „pseudovyšetřování “  únosu? A  nedal si  říct?  Takže  byl vykopnut  z úřadu vysokým obloukem, protože  GIBS  podléhá premierovi přímo…..

Dohoda  nebyla, takže  nastoupili kontroloři  z financí – jak jinak. A  Murín byl vláčen bahnem. Až to nakonec  vzdal. Stavím svoje  úsudky  na  faktografických základech a tohle je  spekulace. Ale  dnes si  nemohu pomoci, protože  na náhody  nevěřím. A  jen náhodou se může  stát, že koncem roku policie  začne  šetřit  údajný  únos  Babišova  syna a po prvním podstatném průlomu to dostane jiná  složka a  ta udělá jen to, že  poklábosí s  Babišovými právníky a další  čirou náhodou je  v  té době  řešen Babišem šéf  GIBS!  To je  asi  stejně pravděpodobné  jako šňůra dvaceti červených v  ruletě. Ano  určitě  se  to už  někdy někdy  u  nějakého hracího stolu stalo…..

Vlastně  už o spekulaci ani moc nejde!  Ani trochu. Právě  jsem vyhrabal jeden  materiál, který se  váže  k dnešnímu  Čapáku, tak Murínovi/GIBS, skrze  Čapí hnízdo vyšetřujícího komisaře  Nevtípila. K  Nevtípilovi se hned  vrátím podrobněji.

Nicméně  toto  šetření /únos  Babiše ml. o kterém tehdy v  reálném  čase Slonková referovala/ poskytlo  oběma  reportérům výchozí  základnu ze  které  následně byla cesta  do Švýcar na  předem vytipovanou  adresu. Netuším, jak se  k ní dostali. Ale  kdybych měl hádat, fungovalo to asi nějak takhle – buď  policie  ji znala / což Slonková lehce naznačuje/ a  pak  ji získali přes  svoje,  už  stokrát prokázané superkontakty do policejních složek nebo získali ono tlf. číslo a přes známé  u  příslušného telefonního operátora zjistili  vše potřebné.

Ať tak či tak – určitá  součást policie  zkrátka  měla minimálně k dispozici údaje, vedoucí  k odhalení místa  pobytu  Babiše  ml. kterého se  dlouhodobě  marně  snaží získat k výslechu nebo alespoň ke znaleckému přezkumu  zdravotního stavu,   Čapák vyšetřující  komisař  Nevtípil.

Mám psát o tom, že  se  ho Babiš  vytrvale  snažil skandalizovat stejně  jako dnes činí  u Slonkové a Kubíka? Snad si to ještě pamatujete.  Důležité je, že  Nevtípil, na  rozdíl od oné policejní jednotky, která měla “ na  starost“  únos  Babiše ml.  informace, vázající se  k  jeho místu  pobytu NEMĚL! A nikdo se nepokoušel mu je  je předat….  Proč mi to nepřijde divné? U policistů, kteří  řeší  obvinění z únosu tak,  že  se  jdou  zeptat  advokátů toho,  kdo je  možný podezřelý. Protože  zmizelý by mohl  být důležitým svědkem vypovídajícím proti němu. Dovolím si přímo citovat Slonkovou, aby  bylo úplně jasno:

Já se poté ptám, jak je možné, že jedna složka policie po Andrejovi Babišovi mladším usilovně pátrá a druhá složka komunikuje s právníky, má e-mail a zároveň není schopná komunikovat s člověkem, který se ho snaží najít…

Inu na  tohle  je  snadná odpověď – jestliže musel rezignovat Murín, jestliže  rezignoval  plk. Trojánek, který se postavil za  Nevtípila, když jej  Babiš  skandálně osočil, pak je  snadné si domyslet, proč  ta informace  nepronikla k Nevtípilovi.

Samozřejmě, že  Babiš  a jemu  nakloněná  media a političtí  šantalové /Barrandovský servil, Zeman, Parlamentní listy, Samková a pod./  hrají na  city. Jaký prý je  to hnus a  odporná  špína, že  novináři  obtěžují  psychicky nemocného člověka. což, pokud  si  pustíte  záznam Slonkové, zjistíte, není pravda. Oba  se představili, včetně profese. Jednali slušně. Nic nevynucovali. Babiš  ml. s nimi  a dodávám dobrovolně, pokračoval v  následně  v kontaktu mailem!  Nijak ho neskandalizovali.  Dělali svou práci a dělali ji dobře. Skrytá  kamera  je zřejmě povolena  jen tam, kde  by se to hodilo Babišovi, Soukupovi a Zemanovi. Jenže  tady jde o  dlouhé vyšetřování podvodu  z kterého je podezřelý předseda  vlády této země! Mělo by  být  v zájmu úplně  všech občanů, aby  bylo zjištěno, co a  jak. Respektive – ono to zjištěno je. Kontrolní orgán EU  -OLAF svou  zprávu  napsal. Mimo jiné v ní stojí toto:

„Vyšetřování dále zjistilo, že představitelé příjemce dotace v době, kdy předložili žádost o podpoření svého projektu a podepsali dohodu o poskytnutí financování v roce 2008, řídícímu orgánu operačního projektu poskytli nepravdivé informace a důležité informace zatajili. Zatajená informace dokazuje, že společnost, která získala dotaci, netrpěla handicapy typickými pro malé a střední podniky. Na základě příslušné legislativy je tedy Evropská komise oprávněná odmítnout finanční pomoc takovémuto žadateli o dotaci.

….

„Za těchto okolností je OLAF názoru, že příprava a implementace tohoto projektu byla postižena četnými porušeními národních a evropských zákonů. (…)

Tato porušení můžou představovat podklad pro soudní řízení na základě příslušných ustanovení českého Trestního zákoníku o dotačním podvodu a poškození finančních zájmů EU.“

Další podrobnosti v článku Kosy Tak už víme, co napsal OLAF

Přesně  to, co říká OLAF a  chce  aby  národní orgány  došetřily, se  snaží  učinit  policie. Respektive  – komisař  Nevtípil. Což znamená  vyslechnout  obě  Babišovy  děti z prvního manželství.

Jenže  ty se  ukryly  za hradbu  duševní poruchy…..  A  Babišisté všeho druhu /placení i koblihové a  političtí šejdíři/ roní  hektolitry  slzí nad  bezcitností  novinářů!  Ačkoli kdyby  šlo o skandál takového  Kalouska a jeho rodiny, měli  by okamžitě  jasno, že  jde jen o účelový  fígl,  jak se vyhnout  kriminálu. Mimochodem -velmi by mne zajímalo, kdy  Babiš  ml. onemocněl. Pokud  vím,  ještě  v roce 2015 pracoval  jako pilot  Boeingu 737 Šimáněho Travel servisu. Což není  informace bez  významu!  Protože  pilotní licence  vyžaduje  každoroční tvrdé přezkoušení zdravotního stavu pilota. A podle informací  ČT tu poslední psychickou zdravotní kontrolu prodělal Babiš ml. koncem jara 2015! Jestli mám něco  vytknout  Slonkové a Kubíkovi, pak to, ež  mladšímu Andrejovi nepoložili jednu  triviální  otázku – totiž  zda  má ve  Švýcarsku platný  řidičský průkaz a  zda aktivně  řídí auto! Ne , neptám se vůbec  divně. Jestliže  by  ve Švýcarsku, vzhledem k tomu, že  ho tam někdo léčí ten řidičák  měl a sám  jezdil, pak je  jasné,  že   poukazovat na nějakou jeho duševní poruchu  je trapná fligna. Ve vrcholně  spořádáném  státě  švýcarského typu  prostě  psychicky narušenou osobu  řídit nenechají. Protože  auto je zbraň…

V následné a podotýkám – dobrovolné mailové korespondenci  Babiš ml. ohledně  Čapího hnízda  pro Slonkovou konstatoval, že  s tím nějak spojen je, ale neví jak, že  jen podepsal nějaké papíry, ale  nevěděl, co  v nich je.

Neméně  zajímavý  je případ jeho sestry. I když ne tak  barvitý.  Také zde figurující.Je známo, že měla být  spolumajitelkou Babišhnízda,  ale  daleko méně  už,  že  fungovala  také  v orgánech Imoby, která sice s  Čapím hnízdem „neměla nic  společného“, ale jen poskytla pro projekt pozemky, jen  ručila  úvěry a jen posléze  dostavěný  Čapák, hned jakmile  uplynula  karenční doba,  spojená  s poskytnutím peněz  z fondů EU, převzala.  Takže  dříve  slečna  Babišová, dnes paní Bobeková /psn manžel vede  jednu z divizí Agrofertu/nejen, že  byla  spolumajitelkou a.s. Čapí hnízdo a  tedy žadatelkou o dotaci, ale  také  členkou statutárních  orgánů IMOBY. Viz  screenshot  ze firemního rejstříku:

Netuším,  zda  se  členství v představenstvu Imoby  překrývalo s jejím spolumajitelstvím v  a.s. Čapí hnízdo /kdyby  ano,jak zaznělo v  ČT, že prý už v  roce  2007 vlastnila akcie, pak už tohle by mělo stačit  na  flastr před  soudem/. Ale jedno vím zcela  určitě:

-že ze  skupiny  Agrofert  se vydělil ZZN Agro Pelhřimov /později přejmenovaný  na  Čapí hnízdo/ a to ke dni  30.listopadu 2007

-dále  29. února  a.s. Čapí hnízdo  oficiálně  žádá o evropskou dotaci.

Čerpáno z Babišových LN ze 14.11.2018 str. 3

V obou termínech je  Babišova  dcera  ve statutárním orgánu IMOBY. Bohužel nelze  zjistit z veřejných zdrojů  od  kdy  byla  spolumajitelkou Čapáku. Protože  kdyby  tam byl  souběh….  ale to už jsem psal, šlo by jasně o dotační podvod. Asi by stačilo  prokázat  už jen tohle.
Proto ji a  jejího bratra  chce  policie  nutně  vyslechnout. A proto  mohou být nedostupní.

Jednoduše  řečeno – Babiš  ml. byl odklizen na  Krym, aby  z toho nebyl krim. Pro  taťuldu.

Jenže  i tak to nebude mít  vůbec lehké. Český rozhlas se dostal k některým dokumentům policie  z této kauzy a  vypadá to hodně  tvrdě!

Tohle vypadá jako hodně  silná munice!

Nemohu jinak než  si ohřát  svou vlastní polívčičku.V jednom  z  článků,  kde  už jsem  Čapí  hnízdo  v minulosti komentoval,  jsem konstatoval,  že  být policií, jdu  rozhodně  po úvěrové  dokumentaci financování  Čapího hnízda. Že tam by mělo být zřejmé,  jestli Babiš a  Agrofert  byli  formálně  přímo  zaangažováni a  tím došlo de  facto k dotačnímu podvodu. Pokud ta ještě  vůbec existuje. Pak  přišel tajemný  spolek Julius  Šuman se svým zveřejněním  právě  těchto dokumentů od britské HSBC,  na  něž  Kosa reagovala textem

Když jde Babišovi z tlustých do tenkých

Babiš  přirozeně i tehdy, stejně jako dnes, reagoval naprosto hystericky. 

Dnes  je zřejmé, že policie  se přesně  touhle  cestou vydala a  šumanovské papíry  od  HBSC jsou tedy pravé!  Včetně  zjištění banky o vlastnictví Čapáku v nich formulované takto:

Farma „nebude závislá na cestovním ruchu a kongresové turistice“, píše se v žádosti, v jejímž textu je opakovaně zmíněna přidělená padesátimilionová dotace. „Farma Čapí hnízdo je společnost vlastněná přímo panem Andrejem Babišem,“ uvádí žádost jako podkladovou informaci….Pro přidělení  mnohaset milionového úvěru!

Tohle  je  jádro  našeho pudla – stal se dotační podvod  nebo ne?! To je  meritum  věci. Přirozeně  že  důležité je, kdo v tom všem  JEL a  jakou měl roli….

Tohle se  šetří a mělo by  se vyšetřit. V zájmu náš  všech. A chápu  Babišovy  nervy na  pochodu. Krim, nikoli Krym hrozí  jemu osobně. A  také všem bílým koníkům kolem něj. Jeho ženě,  jeho dvěma  dětem z prvního manželství a  jeho švagrovy. Děti se z  toho snaží vysekat přes  hlavu a tím pomoci i  sobě. Aby  náhodou nedošlo k tomu, co  se  stalo v  reportáží Slonkové a Kubíka. Že  by někdo  z albínů v  zápřahu začal „řehtat“. Inu Babiš, ařkoli měl v  té době majetek za desítky miliard, cítil potřebu se  sehnout  pro nějakých mizerných 50 melounků. Jak že  jsem to psal nedávno v  článku  Cumm-ex  o podvodech  s dividendami z cenných papírů? Aha , už  vím – nikdy nemají dost!

Všechno,co  vypověděl  mladý  Babiš  se zatím ukázalo být pravdivé. Stejně tak jako to, co  zveřejnil Šuman.

Jenže  ono nemusí  u Babiše  zůstat jen u průšvihu s  Čapím hnízdem. Zcela náhodou, při zdrojování  tohoto  článku jsem narazil  na   článek na  Hlídacím psu .org

Velmi rychle, za předpokladu, že  to příslušné orgány  bude  zajímat / což není vůbec jisté/  zde můžeme  mít  další  velký policejní příběh s  Babišem – tentokráte  pojmenovaný třeba  Herodes a pozemky. Oč  jde? Zkrátka  o to,  že  Babišův  švagr, který  figuroval v  Čapím hnízdě  jako jeho  spolumajitel a jehož spolumajitelství  fakticky  rozhodlo o průchodnosti  evropské dotace, protože  jako jediný  nebyl přímo s Babišem spojen /na  rozdíl od  své sestry – Babišovy partnerky a jeho dětí/. Však také měl do Čapáku vstoupit  výrazně později než  zbylí  tři „spoluvlastníci“, až  když  se ukázalo, že  dotace jinak neprojde,  má dnes zajímavého koníčka. Nakupuje  pozemky. Ve   velkém. Zejména  ty , které  sousedí už  s  latifundiemi ve  vlastnictví Agrofertu.  A pak je  přeprodává  – hádejte komu. Trefíte  to určitě  hned  na poprvé!

Nejde o nějaký  ubohý  hektárek , 10 nebo 20… Jde o  mnoho a mnoho pozemků.  Koupí a  prodá. Agrofertu. Co, že je na  tom špatného?  Nic. Až na jednu  drobnost – že ty  pozemky  kupuje  od  Státního pozemkového fondu. Státního je klíčové slovo.  Agrofert  by totiž na koupi pozemků od státu nedosáhl kvůli zákonnému omezení nárok, kdežto Herodes coby fyzická osoba tuto možnost měl.   Prokázat  zde  eventuální další  agrofertní   podvod  jde jediným způsobem – prošetřit  důkladně, kde Herodes  vzal peníze na tak rozsáhlé nákupy! Zda nejsou náhodou od  Babiše  nebo Agrofertu. Nebo mu ten  neručí za úvěr. Ujme  se toho někdo? Zatím to tak nevypadá. Jo ještě  zdroj z kterého jsem  čerpal.

Čím skončit?  Nějakým dalším plamenným vyzýváním, aby  se Koblihové  vzpamatovali a začali  myslet?  Aby  snad přezkoumali  fakta  a že  by jim mohly  spadnout  šupiny  z  očí? Ani náhodou, tohle  už  jsem dávno  vzdal. Že  Babiš podle  všech veřejně dostupných indicií  ohledně  Čapáku má máslo na  hlavě? Tohle je  zřejmé už  dávno a  dávno. Přesto vyhrál volby a je  stále nejoblíbenějším politikem. Čapák Nečapák.  S  tím neudělá  ani „odklonění“ nemocného syna  na Krym. Ne, koblihové jsou ve  své víře  neotřesitelní.

Viz  reprezentativní  výzkum STEM o tom, co si myslí  lidé o výstupech  z rpeortáže  Slonkové a  Kubíka… Je to tristní:

Koho zajímá ještě  detailnější členění pak  zde.

Jedna  část si myslí- jedno co si mohou přečíst, poslechnout nebo vidět v televizi, že  je to všechno mafiánský komplot a  basta.  Druhá  část  akceptuje, že  jde o tunel, ale  všechno odráží  hláškou – 50 mega? To jiní  kradli  daleko víc!  A  tím to pro ně končí. Ale běda, kdyby  jim někdo ukradl v  tramvaji peněženku. To by byl jekot o zlodějích. A rozhodně  by neakceptovali  ani tvrzení,  že  se jim to jen  zdá a je to komplot  mafie proti jejich osobě  nebo, že mají přestat  ječet a  uvědomit  si, že  jiní  byli okradeni  o daleko větší peníze! S těmihle  to  naprosto nehne.

Docela mne  fascinují  sázkové  kanceláře. Ty  vypsali sázky  na  to, jestli Babiš  bude muset odstoupit  nebo ne. A vidí to pro něj bledě. Podle kurzů. Detail zde.

Nevěřím, že se tak stane. Přesto, že  se  ve  sněmovně  připravuje  hlasování o nedůvěře  vládě. A prý 92poslanců – tedy  všichni  kromě  ANOšéfe, ČSSD  a  Filipobchodníků  jsou proti. Komunisté a socani se prý  rozhodnou, až vyslechnou  Babiše a jeho argumenty…..

Nemyslím, že  vláda padne! Při preferencích, co oba  vzorní  Babišmopslíci  v průzkumech  momentálně  mají?  Nemyslitelné. Přijde jen další  bububu, možná nějaké to další  korýtko a  šlus.

Kdyby  náhodou jeden zdezertoval  a našel odvahu  k normálnímu jednání?  Nic  se neděje – je tady  hrdinný  kšeftař Okamura! Ten sice  se svou tlupičkou  je  ZATÍM , mezi  těmi 92,  ale  kdyby  se prý Babiš  rozhodl rekonstruovat  vládu, vyhodit  oranžády  a ustavil svůj menšinový  kabinet a  osvojil si věci  z  Pitomiova „programu“, tak  Okamura boys and  girls  to podpoří.

Tudíž socane, když budeš  zlobit….  Dobře  si to rozmysli.

A  co nové  volby? Tak tys  nebudou určitě!  Jednak si je  partaje většinově nemohou dovolit,  ale především – v nějaké  laufu  na nabírání  nových  voličů jsou pouze  Piráti a ODS. Babiš  si  svých  nějakých  skoro 30%  udrží, zejména po zvýšení důchodů. Lidovci, oranžoví, Kluzkej Vojta, Gazdíci a Kalousci se musí  velmi bát , jestli by  se  vůbec  do  dalšího parlamentu  dostali.  V takovémhle  rozpoložení se 120 hlasů pro  rozpuštění sněmovny  najít nemůže!

Takže tady  bude ještě nějaký  čas  rušno, ale  tohle, jako vždycky, Babiš  ustojí!  Ustál by nejspíš  i  vraždu v přímém přenosu. S jedinou výjimkou – že by ji vysílal  servil z Barrandova!    To  by  s Koblihou opravdu otřáslo.

Tahle země  prostě  nemá  šanci.  Teprve  až to tady bude jako na Ukrajině…. Skvělé vyhlídky!

Pro ty , co papouškují po trestně stíháném Babišovi , že  šlo o hyenismus, zde mám  právní rozbor, zda  ano či ne. Co kdyby je napadlo si to přečíst?

A ještě  jedna  grafika  nakonec  – ověřitelná fakta  versus  Babiš  okolo  videa  Slonkové s Kubíkem:

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.