Dnes Hodina vlka na Slobodném vysielači


Tenhle  týden jedu  klasického doubledeckera. Tak nazývám týden, kdy se najednou sejde  Hodina  vlka i Dualog.

Takže  večer  máme opět  rande  s Borískem. V klasickém čase  -20,30hod. ale  netradičním  formátu. Budeme  ve  třech. Naším  hostem bude  Dr. Ján Čarnogurský. Myslím, že představovat  tuto  osobnost  česko/slovenské politiky netřeba.  Takže  ušetřím písmena.

Možná  si  říkáte  – proč  Ján  Čarnogurský?  Protože  dnes  je 16. listopadu a  zítra  tudíž  bude 17.  Dnešní  relace  nemohla  být o ničem jiném  než   o tomhle  výročí. Jakkoli není kulaté, soudíme s Borískem, že  je  o čem povídat. Borísek  tehdy  tak akorát začínal prohánět  holky na základce a  měl tedy  úplně jiné starosti. Já  na tom byl  stejně  jako většina  z vás, co to aktivně pamatujete – patřil jsem k té  bezejmenné  mase  na ulicích a náměstích, která   vyháněla, no přesněji „vyháněla“  komunisty od  zabetonovaných koryt, co si myslela, že  když  vypadnou, bude demokracie a  zejména svobodné  volby, může  být  už jedině  lépe.

Jak  opravdu  bylo a kam jsme  to za těch  29 let  dotáhli, si může  zhodnotit  každý  sám. Nehodlám nikomu  nic  vnucovat.

O tom  všem bude  dnes  večer  řeč.  O  nejspíš o mnohém dalším. Jsem si vědom, že  já, jakožto člověk z  ulice,  budu proti přímému účastníkovi  v  centru dění při převratu i po  něm v nejlepším případě za  těžké  béčko, ale   je  to ok.  Vy si Vysielač  platíte  a máte  právo  na  co nejkvalitnější protihodnotu. Kterou  Dr. Čarnogurský bezesporu nabízí.

A propos  platíte  si….

Není mi to příjemné, ale  musím  se na vás opět obrátit  s prosbou o  příspěvek pro Slobodný  vysielač. A  to hned  ze  dvou vážných důvodů. Jednak  a  klasicky  mne silně  znepokojuje  stav Borískova  finančního tachometru.

Ten ukazuje, že  máme  za sebou půlku měsíce, ovšem není vybrána  polovina nutné  částky.

Normálně  bych  asi  zůstal, tak jako minulé dva  měsíce zticha a doufal, že  to nějak  klapne  nebo skoro klapne i  bez mé  speciální žádosti na  vás.  Nechci otravovat nadmíru. Jen tehdy, když  Borískovi skutečně teče  do bot. Jenže  jsem zvědavý. Zejména když  jde o peníze. Profesionální deformace. Takže  mi bylo rozkliknout  dvě poslední  účetní závěrky, které Borísek na webu  SVSK  zveřejnil. Aby posluchači  transparentně  viděli, jak JEJICH  rádio hospodaří. K nalezení zde.

Já rozbalil ty  za  říjen  a  září. A mohly  mi vypadnout  moje  staré  oči z  důlků. Protože  v  září se vybralo přesně  8000 eur a  v  říjnu  o  dvě stovky méně. Zkrátka  – nečekal jsem žádné drama. Ale o no bylo!  V  září  vznikla  sekyra  ve  výši  1562 eur, v  říjnu 424.  Dohromady  celkem  2 000 eur….

Ne z nějaké  rozmařilosti, ale jednoduše proto, že  třeba  náklady na nutné licence a podobné věci zdražily o 25%, proto, že  vznikly  jednorázové náklady  na tvorbu  relací, proto  že  technika má omezenou životnost a  ta  jednoduše  právě  skončila  a bylo potřeba koupit nečekaně  novou….

Ta  čísla mne  vyděsila. Netuším jestli  Borísek měl nějakou  železnou rezervu nebo zda  Vysielač  drží  už  z vlastního. V  každém případě je  situace vážná. Daleko  vážnější, než  jsem v nejdivočejších snech čekal. Proto se na  vás  obracím s naléhavou  prosbou  – prosím opět pomozte. Nikdo jiný  než  vy  to neudělá.  Pokud  ještě  dál máte  slyšet  jiné informace než  ty  oficiální.

Ani tohle, že něco takového  bude vůbec  potřeba, tehdy, před  29 roky, nikdo z nás nepředpokládal. Ale  už dlouho víme,  že jestli chceme přežít, nelze jinak. Všem moc  předem děkuji.

 

Číslo účtu pro Českou republiku

Číslo účtu: 2500269240 / 2010
Variabilný sybmol: 2004000001
Transparentní účet OS ČMS

Účet pre Slovenskú republiku

Názov účtu: Združenie ľudí za lepšiu budúcnosť
Banka: Všeobecná úverová banka, a. s.
Číslo účtu.: 3573707656 / 0200
IBAN: SK08 0200 0000 0035 7370 7656 / SUBASKBX (BIC/SWIFT)

Příspěvek byl publikován v rubrice upoutávka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.