UŽ JE TO PRYČ!


napsal Xaver

 

Zase se chýlí ke konci jeden z nejpamátnějších dnů naší novodobé historie – „Den boje za svobodu a demokracii“. To, co Pražané předvádějí před celou zemí, zmítající se v problémech v důsledku sucha, nedostatku vody, kolabující dopravy, rostoucí drahoty, kolabujícího zdravotnictví atd., nabízí předělání onoho názvu na: Den vyvolávání chaosu a rozvratu.

Pod uvedeným titulkem jsem napsal článek už 21. listopadu 2014, kdy si s velkou pravděpodobností tytéž davy co dnes „zademonstrovaly“ proti demokraticky zvolenému prezidentovi. Titulek měl vyjadřovat, že veškerý étos toho velkého svátku je ztracen. Můj odsudek v tom článku zněl následovně:

Nebyl jsem tam, protože mnou cloumal vzdor a zlost. Zlost na ty, kteří tak nechutně znesvětili jeden z nejpamátnějších dnů v naší historii. Kteří údajně protestovali proti hříchům našeho prezidenta. Ale hlavně a především proti tomu, že není ctěna jejich jediná, svatá, ta pravá pravda. Kdyby měli dost „pohotovostních pluků“, už by věděli, jak ji prosadit. Jak prosadit jen jejich vzornou, čistou demokracii. Že ji tak vedou k záhubě a zemi ke společenskému rozvratu a anarchii, jim jaksi nedochází.

Dnes opět mají cíl, proti němuž „třeba“ pochodovat napříč Prahou a vyřvávat „demisi, demisi, demisi“…A to rovněž proti demokraticky zvolenému představiteli státu, k čemuž přispěli svým amorálním činem, resp. úkonem na hranici trestného činu, perfidně načasovaným, dva žurnalističtí práskači. (Že je to z hlediska jeho úspěchu v dalších volbách naprosto kontraproduktivní, může nepochopit jen naprostý hlupák.)

Doslova tak kromě jiného vyhnali nad ránem pár idiotů z tábora toho, který si plete maštal se Sněmovnou a zfetovaných nenávistí v té před celou zemí směšné „pražské kavárně“ na pietní místo k neslýchanému činu: totiž k jeho neospravedlnitelnému zneuctění tím, že vyházeli pietní věnce a květiny některých státních představitelů. V čem se lišíte, vy bojovníci za chaos od bolševiků, kteří dělali podobné věci a režim kterých většina z vás zná jen z pár hodin občanské výchovy?!

VY JSTE NEURAZILI JEN TY, KTEŘÍ ZA SVOBODU A DEMOKRACII SKUTEČNĚ BOJOVALI, ALE CELÝ ČESKÝ NÁROD! A navíc jste nás opět zviditelnili, znemožnili a zesměšnili před světem, vy ignoranti! Demokracie je také odpovědnost vůči sobě samému a tolerance k opačnému názoru, i když s ním máte problém. Proto se k vám nikdy nepřipojím, jak už jsem tehdy napsal, protože ten dnešní svátek je úplně o něčem jiném. Protože vy a podobní jste jeho smysl flagrantně narušili, ba překroutili. Dnes ještě víc než tehdy platí ten můj závěr:

A vůbec, a to hlavně: jak to, že jste tak ubohou formou zneužili NÁŠ svátek, náš Listopad? Choďte si protestovat, kdy se vám zamane – i proti prezidentovi (dnes útočíte na jiný cíl). Ale ne tímto způsobem a ne v tento den, který sice zůstane v kalendáři, ale u mě, a jistě nejsem sám, jste ho zneuctili, umazali, odepsali. S takovými jako vy ho slavit nechci, nebudu a nemohu. Stejně jako jsem tehdy nemohl manifestovat s těmi včerejšími, kteří si přivěsili půlmetrovou trikolóru, aby deklarovali co nejsilněji svůj obrat.

Kolega-autor tu psal o morálním dnu…Mám strach: pokud se podobné akce a činy nezastaví, bude se to dno nacházet stále hlouběji a hlouběji a budeme do něj nahlížet už nejen v tento památný den, ale asi mnohem častěji. A zoufalý „vlk“ nebude vědět, které popisovat dřív…

Příspěvek byl publikován v rubrice Xaverův nový dům se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.