Jediný kolotoč, který nezastavuje – kolotoč lží! DOPLNĚNO!


Jako malý  jsem měl rád  kolotoče.  To proto, že  nejezdily příliš  často. Jen někdy. Obyčejně  jen na poutě. Jedna byla  u babi, jedna  ve  vesnici,  poblíž níž  jsme měli chatu  a  pak asi tak dvakrát nebo třikrát  v životě se malý vlkouš  dostal na  Matějskou do Prahy. To bylo něco! Vlastně  – bývalo by  něco, kdyby  nebyl značně  omezený  příděl penízků.  Táta  tehdy vydělával  500  měsíčně, pokud  si to dobře  pamatuji a dobré  boty  stály  stovku. Tím je více méně  řečeno vše. Ale  bylo to  fakt  něco.

Nechápu  proto tak úplně  svého vnuka Rampepurdu, s nímž  jsme  onehdá  byli  u nás  ve  statutárním  městysu  na  výročních trzích a  tam byl kolotoč  jak  fík!  Takový  ten  malovaný. S koníky. S malými pro prcky  a velkými, co stoupali  a klesali  nahoru a dolů. Prostě  krásná stará  věc. Nádhera!  Zakoupená a provozovaná  k radosti  velkých i malých  dokonce  magistrátem.

Nedokázal jsem pochopit,  že  na  otázku, zda se nechce  projet  mi, s převahou svých  devíti let,  odpověděl – ani ne.  A koukal na mne  tak že  mi došlo, že  nějakej  plechovej  nebo dřevěnej  kůn dneska? No dědo??? Jo to takhle  kdyby  tam byl překližkovej model  Bugatti Veyron… Nic. Řekl jsem si  – už není na ten  krásný  kolotoč  a  ty  koníky  dost  malý. Berme to, jak to je. Stejně  jízda trvala  asi jen 5 minut.  minut  šalebné iluze, že  malý  člověk  shlíží na svět  z koňského hřbetu a prohání se krajinou.  A pak šmytec. A  sestup na  pevnou zem  obyčejné a tvrdé reality. Tyhle kolotoče  vytvářejí iluzi  zajímavějšího světa, ale jen dokud  máte  love. A za chvilku  vám tu iluzi seberou, protože  zastaví. A  když  znova nezaplatíte.. ale  to už  bylo řečeno,co pak.

Nicméně  existuje  kolotoč ,  který  nestaví. Jede pořád a pořád  dokola. Kolotoč  politické  lži!  Lístek si kupovat  nemusíte. Jeho provozovatelé  vás  přímo nutí na  něj  vstoupit a  dělají všechno možné, abyste z něj neseskočili a seskočit  nemohli.  Ne  proto, že  vás  chtějí  svést,  nýbrž PODVÉST. což  je  zásadní rozdíl.

A  dokonale, naprosto  špičkově   to předvádí  Babiš!  V kauze  Čapí hnízdo a  tudíž  i v subkauze  vlastního syna.

Toho, že  se připlížil na  Národní,  když  budu  parafrázovat známou písničkou o Jesse Jamesovi od  Greenhornů, že

…Andrej Babiš  jako  vrah  připlížil se na  Národní v  nočních  tmách…

si všimlo půl světa a  patřičně  to rozmázlo. Dovolím si citaci z Lidovek:

 Německý, britský i ruský tisk si v sobotu všímá aktuálních politických okolností českých připomínek 17. listopadu 1989. Německý deník Süddeutsche Zeitung, rakouská televize ORF i ruská tisková agentura TASS zdůrazňují, že letošní oslavy se konají ve stínu skandálu kolem premiéra Andreje Babiše a jeho syna. Britská BBC nebo agentura AP zaznamenaly mnohatisícové demonstrace v Praze.

„Český ministerský předseda tajně položil věnec,“ zní titulek sobotní zprávy k 17. listopadu serveru deníku Süddeutsche Zeitung. Podle deníku Babiš položil věnec u pietního místa uprostřed noci „zjevně ze strachu před protesty kvůli korupční aféře“.

No, jo, Babišáci, vím, že  jsem Babišem posedlej a  že  mu křivdím, on  přece  pospíchal a pospíchal za  nemocným synem  do Švýcar , aby  ho  vlastním tělem chránil před hyenistickými novináři… Když si před  tím na něj x  měsíců  nevzpomenul!

Dovolil jsem si predikovat,  co bude výsledkem  té průjmovitě  náhlé  starosti o  dítě, která se v něm  tak  prudce a nečekaně  objevila:

-že  jeho první  manželka okamžitě  změní  postoj z neutrálního módu na  prudce  proti slonkovsko kubíkovský,

-že  Babiš  ml. odvolá, co řekl a  učiní doznání  a veřejnou sebekritiku. Doznání,  že  jeho fotr  není  fotr co by ho chtěl uklidit  před policií do Ruska, nýbrž nejmilejší  taťulda, co mu,  k jeho plné radosti a spokojenosti, zprostředkoval  výlet za hranice všedních dnů,  plný  neobyčejných zážitků a  že jen on to špatně  vyhodnotil. Pod  tlakem  zlých a brutálních  novinářských hyen,  s kterými  už nechce, absolutně nechce  mít nic, absolutně nic  společného!

Obyčejně se ve  svých odhadech nepletu. Tentokrát přiznávám,  že  jsem se  trefil jen  z poloviny. Nebo, chcete li netrefil z  celé poloviny.  Vyjde  to nastejno.

Paní exBabišová vydala, podle očekávání,  prohlášení – respektive  dokonce videoprohlášení, jež odvysílala  Nova.  K  nalezení  třeba  zde.Ocituji klíčovou sentenci:

„Vážení, zdravím vás ze Švýcarska. Jako matka Andreje Babiše mladšího cítím zásadní povinnost vyjádřit se ke skandálnímu útoku proti soukromí mého syna a mě. I přestože jsem reportéry Slonkovou a Kubíka výslovně upozornila na to, že můj syn je nemocný, a proto rozhovor s ním nepřipadá v úvahu, udělali to, že skrytou kamerou rozhovor se mnou a mým synem natočili a zveřejnili.

Tento rozhovor sugestivními otázkami vedli tak, aby vyzněl v neprospěch Andreje Babiše staršího a skandalizaci naší rodiny. Jako matka nemocného syna tento postup novinářů Slonkové a Kubíka striktně odsuzuji a žádám všechny slušné novináře, aby se k této nehorázné kampani nepřipojovali. A dále neubližovali mým dětem a celé naší rodině.

Nechápu, že  matce nemocného syna  přijde jako těžce  zatěžující  asi dvacetiminutový rozhovor novinářů se synem, u kterého osobně ve  dveřích jejich bytu, kde   byla přítomna a nikoli, kdo ví jak dlouhá cesta  nebo spíše  zavlečení, jak to momentálně  šetří policie,  téhož  nemocného syna  do ciziny! Aniž  by měla  sebemnší povědomíé o  konkrétním místě  pobytu a jeho okolnostech, nemluvě  o tom, že  by  snad  u toho mohla být osobně!   Kdy se postupně  dostal do  prima destinací  typu  Krivoj Rog, Kaliningrad, Sevastopol, Jalta, kde mu milujícím tátoumámou /kupte balení 2 v  1 !!!/  byl  jakýsi  řidič  z koncernu  jejího exmanžela. Její mateřské srdce muselo přece  radostí zaplesat, když se to dozvěděla. Zejména, když  vyděšený syn unikl tomu tátovimámovi v  Bratislavě  a autobusem dojel za ní  do Švýcarska! No nic,  mateřská láska má  tisíce a tisíce  různých podob. Ostatně toto  není motivem toho článku, nýbrž  jde  výlučně o soukromou věc  a svědomí paní exBabišové.

Mým dnešním  jádrem je neustále  se otáčející kolotoč  lží, který nikdy nestaví a  snaží se nikoho nenechat  vystoupit  nebo vyskočit. Jen na  vlastní nebezpečí.

Jak už  řečeno,  Babiš  st.  uspěl  v tom Švýcarsku jen  z poloviny.  U  ex  manželky. Ta  zpívá,  jak si to představoval. Ale  syn? No podívejme se, co řekl do kamer  TV Nova:

„Když jsem se s ním setkal (v sobotu, pozn. red.), tak jsem mu vysvětloval, o co tady jde. Jde jim o to vyvolat spor mezi otcem a synem. Ale on je přesvědčený, že na ten výlet do Ruska šel nedobrovolně, přitom si tam našel přítelkyni,“ řekl doslova Andrej Babiš.  No já si matně  vzpomínám například  na  historii s magistrem Kellym, když byl vězněn na Křivoklátě. Proti své  vůli. Ten se taky zamiloval. Do  žalářníkovy dcery. A posléze  také utekl, protože  v tom vězení nějak přes tu lásku nebyl šťastný…Ale  nechme  beletristických historek…

No, zdá se,  že  Babiš  ml. trvá  na svém. Ale  to víte – on je  schizofrenik, posedlý stihomamem!!!  Ale jinak  tam byl naprosto, ale  naprosto spokojený, protože  si našel přítelkyni!!!! Tudíž  to  žádný  únos být nemohl a  už  vůbec  ne  skrývání před policií, ačkoli…

V televizi zároveň potvrdil /Babiš st. pozn. vlk/, že odchod syna ze země se shoduje s dobou, kdy policie fakticky rozjela hlavní fázi vyšetřování Čapího hnízda a začala rozdávat obvinění.

Nicméně premiér ale trvá na tom, že syna neschovával před policií, ale před novináři….

„Když vypukly ty pseudokauzy o mně a novináři stáli za barákem, tak se jeho stav zhoršoval a potom vlastně jeho doktorka (Dita Protopopová, pozn. red.) řekla, že by bylo lepší, kdyby šli s panem Protopopovem do Ruska,“ řekl Babiš.

Ještě  před půl rokem bych se nyní  optal – takovému blábolu může  opravdu  někdo věřit? Nyní, poučen tristní  zkušeností s  českým publikem a svou mailovou schránkou se  neptám.  Stejní lidé  ovšem kupodivu  nevěří na Ježíška. Škoda!  Vyměnit  zaslepenou víru v  Babiše za  touž  v  Jezule, co  chodí  na  Štědrý  večer  do všech domácností, má  bezedný  měšec i srdce a  rozdává  radost  v megatunách v  každé  domácnosti a po celé zeměkouli  by bylo  daleko rozumnější.

Jenže  lidé  mají slabost  pro kolotoče. Zejména  když  /jak se mylně  domnívají/ nemusí za  jízdu nic platit.  A  vůbec jim nevadí, že  jde  o kolotoč lží. Doslova  do písmene.

Takže  když se necháte  točit, dozvíte   se například  toto:

Na otázku, proč miliardář nezajistil synovi lepší péči než oblast okupovaného Krymu, se Babiš podivil a řekl: „Byl na výletě, byl tam spokojený, byl na Krymu, bylo tam teplo.“

Tak teplo je  trumfové  eso? O to šlo?  Tak  to  měl  synátor  kliku, že  Protopopov mu nechtěl udělat  ještě  větší  radost. Třeba  výletem na  Saharu….

Kupodivu  o chvilku později pro Novu dodává:

„Syn chtěl okamžitě pryč. To nebylo možné z různých důvodů, tak napsal mail, že byl unesen.“

Tak si to shrneme:

-syn byl v  tom Rusku/Ukrajině/Krymu  šťastný a  zamilovaný, bylo mu tam  teplo, prostě  nirvána, jenom chtěl okamžitě  pryč….  Což nebylo z různých důvodů /nechápu, že se Nova nezeptala z jakých?/  možné, tak se mlaďoch zfamfrněl a poslal polici  mail kde mluví o  únosu… Jo jo,  tomu snad může  uvěřit  jen  někdo, kdo baští seno nebo snad ne? Vlastně  ne. Už  vidím zase  další zásilku prima  mailů!

To  ovšem není  všechno. Babiš  do kamer TV NOVA  o víkendu perlil dál a dál. I o Čapím hnízdě  jako takovém:

Projekt Čapí hnízdo připsal dceři z prvního manželství Adrianě. Té dceři, o které sám tento týden zveřejnil, že je vážně nemocná.

„Moje starší dcera, která má ráda koně a měla přítelkyni a taky měla ráda koně, přišla s tím projektem,“ řekl Babiš.

V pořadu poté následovala otázka moderátora: Takže ten projekt, ten prvotní nápad, byl dcery? A premiérova odpověď zněla: „Ano, mojí starší dcery, která přišla s jednou paní.“

Původně premiér před lety v dokumentárním filmu Matrix AB tvrdil, že Čapí hnízdo je jeho nápad. „Myslím, že je to nejlepší projekt, který jsem kdy vymyslel. Napadlo mě to, když jsem čekal s dětmi ve frontě v ZOO. U krmení koz byla obrovská fronta a já nesnáším čekání. Tak jsem si řekl, že udělám něco podobného,“ prohlásil v dokumentu.

Pro změnu ve Sněmovně v roce 2016, kdy musel Čapí hnízdo vysvětlovat poslancům, projekt připsal své spolupracovnici. „Specialistka na evropské fondy přišla v roce 2007 se záměrem nového projektu otevřeného pro veřejnost, multifunkční kongresový areál,” oznámil.

Jestliže  byl pro Babiše ml. ten točvolant  a léčit  lidských  duší Protopopov  balení  2 v jednom, tak tady  Babiš  klanu svých neotřesitelných  fandů  předkládá  ještě  výhodnější  nákup – 3 v  1!!!

Tak co  babišáci,  které  verzi svého svatého věříte?

Té, kde  veřejně tvrdil, že  to vymyslel celé  sám a je to jeho nejlepší projekt?

Nebo té, z parlamentu, že  s tím přišla nějaká specialistka  na evropské dotace?

Nebo snad  té z neděle, že  to byl nápad  jeho dcery  a  doslova  cituji .. nějaké paní…, co taky měla  rád a koně

Můžete  si vybrat, Andrej by  vám přece nikdy nelhal! Pokud byste  si  vybrali, museli byste  začít  uvažovat  o seskočení z toho kolotoče, na němž  vás  vozí a  vozí a  nechce, abyste  seskočili. Jenže  hrozí nebezpečí  pádu a úderu  o tvrdou  zem obyčejné reality!  Nemám iluze – ono je pohodlnější  se dál nechat  vozit a  přizvukovat  blábolům o novinářských hyenách. Tak jo – užijte  si to! Ale nechtějte abych jezdil s  vámi. Nebudu!

Jo mimochodem – ještě  se musím nutně  zeptat :

Nepřijde vám divné,  že  obě  Babišovy  děti, fotrem zamotané do  Čapáku jsou  duševně nemocné?  No že  se ptám, to se tak  stává…

No ono s e stává spousta  naprosto podivných věcí. Například  i to, že  to tak jede někdo kolem, jen tak, a  tak ho Babiš  pozve na  kafe...

Babiš prozradil, že Okamurovi poslal SMS, kde napsal, že je překvapený, že se do kampaně proti němu zapojil. „Jel kolem Úřadu vlády, tak jsem ho pozval na kafe. Byl jsem překvapený, že pak hned šel za médii a nějak to komentoval,“ prozradil Babiš o schůzce s Okamurou.

Přestože po schůzce Okamura mluvil o tom, že by bylo jeho hnutí ochotné výměnou za prosazování programu Babišovu případnou menšinovou vládu podporovat, Babiš schůzku chápe jinak. „U mě to takhle neříkal,“ tvrdí premiér.

Zkrátka, až nebude v  Praze, někde kolem Strakovky  vědět co s  časem a dostanete  chuť na  opravdu  dobrýho kafáče, navíc  jak doufám zadara, tak se prostě  projděte/projeďte jen tak kolem. Jistě  vás  Babiš  pozve. To se  tak prostě  stává, když někdo jede kolem….

 

Dodatek z úterního dopoledne:

Mimořádně  podrobná  faktografie, popisující  historii Babiše  ml., Protopopova a  toho co se  s nimi dělo, kdy  a kde byli a  co všechno prodělali:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/capi-hnizdo-andrej-babis-mladsi-policie-vyslech-svycarsko-vysetrovani-zeneva_1811191610_pj

 

V každém případ ě přímo příkladná péče o nemocného syna, který  je zdravotně přetížen  dvacetiminutovým rozhovorem doma se dvěma  novináři!

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.