Co už ví i americký generál a odmítá pochopit Zeman s Babišem a také o rozdílu mezi našimi mocnými a britskou královskou rodinou


Je  to už  pár  týdnů, co v  Afghanistanu došlo k jednomu  z nejspektakulárnějších útoků Talibánu  v  historii  tamní nekonečné  války. Český tisk to sice  zaznamenal, ale nijak  nerozváděl.  Z  dobrých  důvodů.  Bylo to v  době, kdy   tam  atentátník odpálil tři  naše  vojáky. Dovolím si to připomenout:

Tálibán zabil guvernéra, šéfa policie a tajné služby. Americkému veliteli se podařilo uniknout

Afghánská provincie Kandahár přišla při jednom útoku o guvernéra, velitele policie i místního šéfa tajné služby. Na místě byl i vrchní velitel spojeneckých sil v Afghánistánu americký generál Austin Scott Miller, který vyvázl bez zranění. K útoku, při kterém zemřelo několik dalších lidí, se přihlásilo hnutí Tálibán. Pachatelem byl zřejmě člen guvernérovy ochranky.

Tálibán ve svém prohlášení uvedl, že útok mířil především na amerického generála Scotta Millera a na provinčního policejního velitele Abdula Raziqa – ten při útoku zemřel.

Dodávám, že místo generála  Millera  to schytal  brigádní generál Jeffrey Smiley /jeden ze  tří raněných Američanů/, působící jako velitel výcvikové a poradenské mise NATO v jižním Afghánistánu.

Proč  se k téhle cca  6 týdnů staré informaci vracím? Z  jednoduchého důvodu. Protože  jsem narazil na jednom sice mainstreamovém, ale okrajovém webu na  informaci  pro mne naprosto  nečekanou a  neznámou a jinde nepublikovanou. A  také proto, že  k Afghanistanu a  naší  roli v něm, se nedávno a  rigorozně  vyjádřili  postupně  premier  a prezident. Oba  s tím, že  v Afghanistanu  nejen máme  zůstat, ale naopak posílit  český kontingent a  už  pokud možno  nebýt  zásadně  angažováni  ve výcviku  afghánských vládních jednotek a  provádět  zajišťovací patrolování kolem  spojeneckých  základen, nýbrž  zapojit  naše  vojáky  přímo do bojových  misí!

Jako vždycky  předchozí  tvrzení  doložím přímými citáty, aby nikdo nemohl na vlka  ukázat prstem,  že  překrucuje  fakta:

Babiš:

„Možná bychom se měli znovu zamyslet nad tím, že kdysi jsme bojovali, naši vojáci NATO proti teroristům přímo, uvedl s tím, že politickým rozhodnutím se to změnilo, takže nyní čeští vojáci cvičí kolegy v Afghánistánu a Mali.

„Já myslím, že bychom se měli vrátit k té původní strategii, řekl Babiš. Doplnil, že by bylo dobré, aby bylo rozhodnutí učiněno v širším kontextu s mocnostmi, které jsou členy Rady bezpečnosti OSN, neboť právě tyto země mají ve světě největší odpovědnost.

„Chápu, že politicky je to citlivé,“ řekl Babiš o své úvaze o zapojení českých vojáků do bojových misí. „Je to můj názor, budu se o to zajímat, dává mi to logiku,“ poznamenal.

Zeman:

„Jako prezident a jako vrchní velitel ozbrojených sil budu podporovat i její případné navýšení, protože se domnívám, že jedině tímto způsobem, a nikoli ústupem z boje, dokážeme bojovat proti islámskému terorismu,“

„Ústup z Afghánistánu by naopak byl nejenom zbabělostí, nejenom popřením našeho národního zájmu, ale také zbytečnou, zmarněnou obětí našich vojáků,“

„Zanechme iluzí, že když odejdeme z Afghánistánu, někdo nás nahradí. Jsme odsouzeni k tomu tam zůstat v zájmu naší civilizace, chcete-li euroamerické civilizace, která není založena na náboženské nenávisti, která se nesnaží vraždit nevěřící a civilní obyvatelstvo,“

Doufám, že  si předchozí  AUTENTICKÉ  výroky  svých  za  živa svatých  pečlivě  přečetli zejména  všichni  zdejší babišáci a zemanisté. Jakpak se  jim asi líbí? Třeba mi vysvětlí, jaký je náš  národní zájem v  Afghanistanu,  jak tvrdí  Zeman!

No nic pojďme  k  vážnějším věcem.  Zatímco  Babiš  a Zeman  chtějí hnát  další  další české  kluky  v uniformách  do války,   kde  ani náhodou nemáme  podporu  většinového obyvatelstva, které má  alianční jednotky  jednotky  jen a pouze  za okupanty,  kde sedí  na  cizích bodácích  vysloveně  loutková  vláda, která by  v případě odchodu  těch  cizích  bodáků okamžitě  padla  a především  války , KTERÁ  SE  NEDÁ VYHRÁT!

Tohle  už  jsem sice několikrát  na Kose napsal, ale  dnes  jde o stejné  prohlášení, ale kvalitativně jiné úplně hodnoty! Tentokráte  nejde  o můj závěr, nýbrž  o prohlášení nikoho menšího než   vrchního velitele spojeneckých sil v Afghánistánu amerického generála Austina Scotta Millera. Dovolím si jej  doslova  citovat , protože  je to ona nečekaná informace, inzerovaná  v úvodu tohoto textu, které nás  mainstream zase jednou  ušetřil. A  nejen on – také Zeman s Babišem:

„Tato válka nejde vyhrát vojensky, zní šokující slova generála Millera, „Řešení musí být politické. Podle mne Talibán také přišel na to, že vojensky nemůže zvítězit.“ V šokujících úvahách generál pokračuje: „Pokud přijdete na to že vojensky nemůžete vyhrát, bojů už bylo dost, lidé se začnou ptát na jeho další smysl. Neměli bychom proto čekat a začít pracovat na politické části řešení.

Z naší perspektivy mimořádně zajímavé prohlášení. Vysoce postavený voják pochybuje o svém vlastním úkolu a ponouká představitele vlastní vlády k jednání. Pro naše politiky, zejména premiera a prezidenta zřejmě  něco naprosto nepochopitelného.

V rámci výše řečeného je to opět důkaz toho, že česká politika nedokáže reflektovat světové dění. Místo sledování vlastních zájmů a snahy zapojit se do realistického a udržitelného řešení pro Střední Asii a Afghánistán,  stále hrajeme staré hry, které jsou i v očích našich spojenců dávno prohrané. Je třeba začít myslet realisticky a přehodnotit náš postoj k této nekonečné válce. Je skutečně nejlepší příspěvek k řešení situace vojenský kontingent a  dokonce  jeho navyšování? Nebylo by daleko lepší nejen v rámci ČR, NATO ale i EU prosazovat diplomatické a politické řešení celého konfliktu? Jedno je jisté: generál Miller má štěstí, že není český generál nebo politik. Za svá slova by již nyní totiž nepochybně pykal. Dostal by  cejch vlastizrádce a  nepochybně  by  byl demonstrativně  veřejně  degradován.

Nemluvě  o tom, že  Zemanův  vzor  a kámoš  Putin  už  dávno pochopil, že vývoj v  Afghu mu otevřel historickou příležitost – pokusit se  sehrát  roli historického mírotvorce a  vyřešit  neřešitelný  konflikt. Proto na začátek listopadu  zorganizoval mírové rozhovory v Moskvě za účasti 12 sousedních zemí, včetně supervelmocí jako je Indie a Čína a státu, který je klíčem k řešení afghánského problému, a ze kterého je zásobován Talibán, Pákistán. Nedošlo k nějakému senzačnímu průlomu. Senzací je  už to, že  přijela ne/vládní delegace  zastupující  kábulskou vládu a jednala  přímo s Taliby!  Což se zatím nikomu nepodařilo. A  ačkoli  výsledek – budou následovat  další kontakty, se může  zdát  chabým, pravdou je pravý  opak! Každé jednání nějak začíná.

Co  oproti tomu nabízí  česká politická scéna? Místo reálného  zvažování  všech pro a proti jsme  z úrovně nikoli už jen  těch  věčně  správných,  zavalováni, ohledně  Afghanistánu  totálními  bláboly!  Z premierských a  prezidentských  mluvidel!  Oběma náhloválečníkům  evidentně není líto  ani české krve ani českých životů! Proč  také?  Nejde o jejich  krev, natož  životy!  To se to potom umírá  za  „vznešené “  cíle!!!

Nemám  už delší  čas  rád  britskou politiku. Mám ji  za  neupřímnou, těžce vypočítavou, přísně  sobeckou a nanejvýše  nesolidární. A  domnívám se, že jestliže  by  Česká  republika  měla  ve  vztahu k Británii něco zejména  dělat, pak je to držet se od  Britů a jejich konání  co nejdále. Brexit  je toho dokonalým důkazem. Nicméně  jedno na  Britech obdivuji  – totiž  striktní dodržování  pravidel a  zásad. Tohle  bych  chtěl  zažít,  respektive  ZAŽÍVAT  neustále  tady  u nás. V praktickém, zejména politickém  životě. Uvedu  příklad. Britové  jsou  také v  Afghu. Myslím, že  po USA  tam mají  druhý největší kontingent.  Netuším jakou podporu  v ostrovním veřejném mínění tahle  válka  má. Nicméně je  tu jeden zásadní  rozdíl oproti naší  situaci  – britská  královská  rodina do té  války a to dokonce dvakrát  vyslala  SVOJE PŘÍSLUŠNÍKY!  Konkrétně  prince Harryho a  to  v létech 2007 a 2012. A  vždycky jako aktivního člena  bojových misí, nikoli jako panáka  na  ozdobu  někde v  superzabezpečené zelené  zóně!   Nejde o žádný  kašírovaný jednorázový  akt. Nýbrž o tradici -války o Falklandy  se jako pilot  bojového vrtulníku účastnil i prostřední syn  královny  Alžběty  – princ  Andrew!

Dost  rozdílná  situace mezi Buckinghamským palácem a  českou  Strakovkou a Hradem! Naši  válečníci  jsou dokonalou  ilustrací  hesla, že  z  cizího krev neteče! Do slova  do písmena. Vkrádá se  jaksi  oprávněný dojem  – jestli ten rozdíl v  chování  britských Windsorů a  nějakých  Babišů či Zemanů  není v  tom, že  rodina  Windsorů se nepotřebuje nikomu  vtírat  do přízně.  Nepotřebuje, aby  atlantistické  hlavy pomazané  na  ně  vlídně  hleděly, aby  následně  hladce  běžely  kšefty po Evropě  s močovinou  nebo zemědělskými hnojivy či  řepkou ani  aby  konečně přišlo to tolik a  tolik žádoucí  pozvání do Bílého baráku u  řeky  Potomac od  Donalda, který  ho nechce a nechce  ješitovi poslat!!!  Kvůli  něčemu takovému  není žádná  česká oběť příliš  veliká. Kvůli  řepce, močovině  a  fotce  narcise v  Bílém domě  mají  být  mařeny  české  životy ve  válce, kterou nelze  vyhrát?

Jsem  ten poslední, kdo   by nechtěl zastavit  islamistické  fanatiky. Jenže V  Afghanistanu,  bez  naprosto zásadní změny v přístupu k téhle  válce a jejím sponzorům, ze  strany  Západu  se to prostě  vyhrát nedá. To lze jedině  masivním  a rozhodným nasazením velkého počtu pozemních  sil, které  by prostě  Taliby  pozabíjely  fyzicky. A  také  okamžitého a tvrdého zúčtování s oběma  hlavními podporovatelskými zeměmi – Pakistánem a  Saudskou Arábií. Bez  jejich peněz a  logistického zajištění  by  Talibán  už  dávno ležel na  zádech. Nic  z toho Západ  neudělá. To jen  čeští  rádobyNapoleonci  chtějí nějaký ten svůj miniSlavkov. Za  cenu jakéhokoli množství českých životů.

Je zvláštní , že tak hluboko do spojenckého análu  nechce  zalézat  ad hoc  dokonce  ani  Miroslav Kalousek,  který  pro Babiše  a Zemana  je  univerzálním odpustkem, ať  udělají co udělají  u jejich  věrných. Ten na  Babišovy  silné  řeči reagoval takto:

„Máme-li se bavit o konkrétním případě, to by musel nejprve ležet na stole,“ poznamenal. Jako členská země NATO musí být ČR podle něj na takové zapojení připravena, každý případ ale musí být zvažován individuálně.

Předseda poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek byl ještě  opatrnější: . „Při zapojení do bojových operací je však vždy třeba obezřetně sledovat mandát pro jednotlivé mise a hodnotit zamýšlené cíle misí, abychom se skutečně drželi boje proti skutečnému terorismu,“ uvedl. „Zajímá mne, zda takto zásadní slova od premiéra jsou například projednaná ve vládě, bezpečnostní radě, s armádou či dalšími kompetentními lidmi,“

Předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS) uvedla, že programové prohlášení vlády přijaté před několika měsíci hovoří o mírové a výcvikové misi v Afghánistánu. „Takže si premiér Babiš vlastně stěžuje sám na sebe, že nejde o misi bojovou,“

Konstatuji, že  jde  ve všech případech o jasné prozápadní jestřáby  české politické scény.

Je  to stejně  zajímavé. Když  byl volen  jak Babiš , tak Zeman, tak ti, co  volili kohokoli z nich tvrdili, že  důvodem jejich podpory  právě těmhle  dvěma  je  zejména:

-že  nás  ochrání před  rozpínavostí Bruselu

-že  nás  ochrání před migranty

-že  budou provozovat  politiku  v  českém zájmu

A  jak vypadá realita?  Jako vždycky  s Milošem Zemanem! Nikdy nesplnil, co svým  voličům slíbil. Vždycky  na ně  udělal dlouhý  nos! A  tentokrát?  Snadná inventura!

Brusel a  vztah k EU:

O Babišovi snad nemá  cenu  vůbec psát. Je  globálním oligarchou s globálními ekonomickými zájmy. Zeman?  V prezidentské debatě s profesorem Drahošem to byl on, kdo prohlásil, že  v evropské otázce  je federalistou!!!  Tedy někým, kdo chce  vytvoření evropské federace!

Migranti

Tady  momentální  situaci  dokonale popsal Leo K. v  článku

Nesouhlasím s ratifikací Istanbulské úmluvy

Zatímco  ANO  má Istanbulskou úmluvu za  úhelný kámen  své  zahraniční politiky /viz prohlášení poslankyně  Maxové a  mlčení Babiše/, tak Zeman má IU  za   sice nepotřebnou, ale  jinak neškodnou záležitost. Ačkoli jd eo věc  krajně nebezpečnou. Jak je  ve  zmíněném článku  doloženo.

Politika  v  českém zájmu

Co je  v  českém zájmu na  afghánské  válce???  Vsadím jakýkoli obnos, že  naprostá  většina  babišáků i zemanistů je proti téhle  válce!  Zcela určitě  pak proti zvyšování počtu vojáků a  jejich zapojení  do  bojových misí! Přesto přesně  tohle  jejich  dva  za  živa svatí  chtějí!!!

Takže  babišáci a zemanisté,  co  vám splnil Zeman nebo Babiš?  Proč jim stále kolem dokola  odpouštíte  to, že  vás  tahají za  nos? Co zakládá tu   neviditelnou  ševcovská  víru  v  ty  dva? Vždyť  i tentokrát  zůstali  věrni sami sobě  a  řeší  jen svoje  bezprostřední  zájmy?

Pokud jde  o vás  a vaši neotřesitelnou víru v ty  vaše  dva  svaté, co kdybyste ji jednou dokázali jinak  než  tlacháním na internetu. Nějakým pořádným chlapským konkrétním činem, aby ti dva  věděli, že  za nimi stojíte, jak říkali naši předci až do hrdel a statků? Je to celkem snadné. Armáda  zatím marně  shání rekruty.  Jak nedávno uvedla  ČT je potřeba obsadit do plného stavu asi 3500 tabulkových míst.

Co takhle  kdybyste nechali  naverbovat  svoje  syny a vnuky, aby  armáda  byla  plně  bojeschopná. Zeman s Babišem je následně  rádi pošlou proti Talibánu.  Určitě  je  to pro vás  správná věc, když  jim tak  věříte!  A případnou  smrt svých bližních ponesete, když ne s  radostí, tak určitě  s hrdostí,  že  padli za  Zemana a Babiše!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.