Cenzura v praxi, Severní Korea a Juraj Smatana


v neděli mi přišel od  Boríska  následující  mail:

Caves Vlcko.

Toto je dost nebezpecna tendencia. Smatanovci sa uz najnovsie rozhodli blokovat nezavisle media priamo v Google prehladavaci.
Rano som Juraja Polacka upozornil na to, ze sa Smatana stazuje na Facebooku, ze su jeho clanky ohladom migracneho paktu OSN ako prve vo vyhladavaci Google.

Boris

Takže  jsem rozbalil link, který byl přiložen, přelétl obsah odkazu a  jednoduše odvětil -Borísku, přeberu to na Kosu,  aby to mělo širší publicitu. Což tímto činím. Takzvaní ,ale především samozvaní obránci „demokracie a  evropských hodnot“  mají jednoduchý metr – demokratické a tedy  přípustné a do veřejného prostoru  vhodné je jen to, co si myslí  oni sami.  Tento článek  je  kostprobou toho,  jak  si  to představují v praxi.

Článek ze  Slobodného výberu /sesterský zpravodajský portál Slobodného vysielača/

Manipulácia Google v priamom prenose

napsal Juraj Poláček

Málokedy máme príležitosť vidieť prácu moderných cenzorov tak priezračne ako sme to mohli pozorovať ešte dnes.

Aktivisti sa počas včerajšieho dňa začali náramne rozčuľovať, ako je možné, že sa pre kľúčové slovo „marakessky kompakt“ ocitol na začiatku vyhľadávača Google text nášho portálu

Konkrétne išlo o náš článok pod názvom „MARÁKEŠSKÁ DEKLARÁCIA: Ako pripraviť pôdu v Európe pre milióny Afričanov

Zdá sa, že aktivisti začali žeraviť klávesnice a v rámci ochrany demokracie a slobody slova napísali sťažnosť na „vrchnosť“ Samozrejme demokracia v ich podaní je súťaž len s jedným typom názoru a sloboda slova znamená iba sloboda zverejnenia jedného názoru…

„Vrchnosť“ zareagovala a Google okamžite vyradil Slobodný výber prakticky odvšadiaľ. Jednoducho sme prestali existovať. Pritom ešte ráno výsledok vyhľadávanie bol podľa toho, ako sa to ukazovalo aktivistom.


Edit 18:20 Podľa hlásení niektorých ľudí Google opäť umožnil vyhľadať slobodný výber. O zmenách vás budeme informovať


Napríklad si skúste dosadiť do vyhľadávania

marakessky kompakt site:slobodnyvyber.sk

Malo by to nájsť uvedený článok. Nenájde to.

Nielenže nenájde ani článok, jednoducho nič. Nenájde ani celý názov článku, rovnako ako žiadne spojenia migranti so Slobodným výberom. Nenájde ani žiadne slovo marakes pri slobodnom vybere, Agenda 2030, migranti apod. Google skrátka zcenzuroval výsledok vyhľadávania o obsah Slobodného výberu odplával do virtuálneho neba.

Ako to vieme?

Skúste si napríklad vo vnútornom vyhľadávaní na stránke Slobodného výberu napísať kľúčové slová

https://slobodnyvyber.sk/?s=agenda+2030, https://slobodnyvyber.sk/?s=migranti, https://slobodnyvyber.sk/?s=Marakes

Rovnako, ak použijete vyhľadávač Startpage, ktorý nefiltruje výsledky podľa nariadenia cenzorov, náš článok sa objaví

Poučenie

Skrátka, žijeme v dobe, ktorá sa až tak od totality nelíši. Rozdiel je len v spôsobe likvidácie. V minulosti bolo treba človeka zabiť, aby ste ho umlčali. Dnes ho stačí digitálne vymazať.

Je to poučenie aj o tom, ako si predstavujú slobodu neozväzáci. Jednoducho s Vami nemienia a nebudú diskutovať. Už samotná hrozba, že niekto prinesie opačný názor je neprípustná. Uvedený článok, ktorý našli na prvom mieste, bol totiž faktografický. Nevyvolával vášne, len prinášal informácie, o ktorých sa globalisti a aktivisti akosi neráčili zmieniť. Odhaľoval pravdu. A to je niečo, čo sa neodpúšťa.

Záverom, ak budete chcieť vedieť, čo sa na Slobodnom výbere píše, nespoliehajte sa na Google, ani na sociálne siete, kde sme cenzurovaní tiež. Kliknite si priamo na stránku a do vnútorného vyhľadávanie napíšte, čo hľadáte.

Alebo použite iný vyhľadávač, ktorý zatiaľ ešte nezačal cenzurovať, ako napríklad spomínaný Startpage

Tolik můj parťák ze  Slobodného vysielača Juraj Poláček. Parťák proto,  že už několikrát  zaskakoval za  Boríska v  Hodině  vlka. Mimoto člověk s obrovským rozhledem a imponujícími znalostmi.

Nejde  jen  o to, co Juraj v  článku popsal a já uvedl v  úvodu  dnešního sloupku.

Máme co do činění  s ještě  dalším, pro mne  naprosto  nepochopitelným fenomenem – kdo je  jakýsi Juraj Smatana, že  jeden jeho status  na  Facebooku  dokáže okamžitě  vyvolat  úpravu  cenzurní aplikace  někde na  ústředí Googlu? To  fakt mají tihle  Smatanové a Jandové, což  jsou jen jakési současné obdoby Haškova    Bretschneidera,  už takovou moc a  vliv, že  když na  někoho nebo něco ukáží,  tak Google /doufám že  zatím snad  jen Google  a nikoli  orgány  činné v trestním řízení, zaměstnavatelé, pronajimatelé  bytů , banky, poskytovatelé  zdravotní péče, atd./  prostě a jednoduše,  bez sebemenšího zaváhání a přemýšlení,  uvalí restrikci podle jejich pokynu?

Slovní  spojení bez sebemenšího zaváhání a přemýšlení není použito v předchozí větě  náhodou!  Google prokazatelně  neváhal, aby splnil Smatanovi jeho přání. A  stejně prokazatelně  nepřemýšlel.  Kdyby  ano,  pak by mu  muselo dojít,  že  pravdu má asi  spíše Juraj Poláček než Juraj  Smatana. Z jednoduchého důvodu. Kolega Poláček totiž  argumentačně  podporuje  to, co přijala velkou většinou minulý týden Slovenská národní  rada, tedy nejvyšší  zákonodárný  sbor demokratického, samostatného suverénního státu!!!! Znovu opakuji -nezávislého, demokratického a suverénního  státu. Rozhodnutím demokraticky  zvolených poslanců. Státu, jehož  občanem je  stěžovatel Smatana!  Má  snad pro Google  větší váhu nějaký jednotlivec  než demokraticky  ustanovený   zákonodárný sbor? Nebo snad  tomu máme rozumět  tak, že  Google by  rád  zařídil nějaký převrat na  Slovensku a  zrušil tam demokracii?  Že už  jsou zakázány  argumenty  na podporu stanoviska naprosté většiny  slovenských poslanců a to jak vládních, tak opozičních?

Můžete  nad  Slovenskem mávnout  rukou a říci nějaké  Slovensko, to si v  Googlu  tak  maximálně namažou na  boty. Google  je  americká  firma a té na nějaké minizemičce, někde v  Tramtárii  houby  záleží.

Fajn, když  americká  firma, tak  americké zákony a  americká demokracie. Jenže  vtip je  v tom, že  Globální pakt o migraci nepodepíše  ani vláda  Spojených států!!!! Předpokládám, že  o tom v Googlu slyšeli!  Juraj Poláček argumentoval  tedy také  na podporu  stanoviska  vlády  největší bašty  demokracie na  zeměkouli! Ano, píši  záměrně  největší    bašty  demokracie na zeměkouli, protože  si jsem jistý, že  přesně  takhle USA  vedení firmy  Google  a drtivá  většina jejích zaměstnanců a vlastníků vidí!!!!

Takže Google  už  cenzuruje jako naprosto nevhodné a nepřípustné nejen  názory, které jsou v  kontradikci s  názory vládnoucího establishmentu, ale  dokonce i ty,  které  jej podporují!!!!  Neuvěřitelné!  A ještě neuvěřitelnější  a  bizarnější je  to,  že  je to proto, že  si to  žádá  jakýsi Smatana!!!!

Předchozími  řádky  jsem v  žádném případě nechtěl  říci, že  vláda, demokraticky  zvolená, je pro mne nekritizovatelná!  Naopak! Právě  nad ní musí  vyset  možnost  stálé  kritiky, jinak zdegeneruje a  stane  se  velmi rychle diktaturou! Sám této možnosti využívám  denně!  Jde mi o něco  jiného – neměl bych se  Smatanou sebemenší problém, kdyby názoru argumentaci  přítele  Poláčka  čelil svým  a  svými protiargumenty. To  by bylo naprosto ok. Jenže  Smatana  se o nic   takového nepokusil ani náznakem. On jen prostě chce zakázat  šíření  cizího názoru, který mu  vadí nebo/a  pochází podle  něj  ze  zdroje, který  nemá v  jeho „demokraturním“  tedy nikoli demokratickém, světě  nárok na  existenci ve  veřejném prostoru!  Zkrátka – chce zakázat  všechno a  každého s kým, či s čím nesouhlasí on  sám!!!

Kdo je tenhle  exot?  Kdo mu dal takovou moc? Jak ji  získal? O co ji opírá?  Jak to, že  je  nadřazen všem ostatním občanům s jiným názorem minimálně na  Slovensku u společnosti Google a možná ještě  jinde?  Ještě  bych tak nějak /velmi těžko/chápal, kdyby    šlo  o kontroverzi, kdy  by  proskribovaný protivník / v  tomto případě  Juraj Poláček a  Slobodný výber/ razil názorovou orientaci, která  by byla  v  příkrém rozporu s  pohledem  vlády  Spojených států, ale ono je  to přesně  naopak – Smatana  se  snažil potlačit  někoho,  kdo na  předmětnou věc  – tedy Globální pakt o migraci  hledí stejně  jako americký  prezident a jeho administrativa! Nemluvě  o Slovenské  národní radě!

Je nějaký  Smatana  víc  než  sbor slovenských zákonodárců dohromady a  dokonce více než první muž  USA  a jeho vláda? Rád  bych to  věděl!

Na co se neptám, co mi Smatana  objasnit nijak nemusí,  je  to,  jak si představuje, že  by  měla  vypadat  ta „jedině  správná“ pravá  smatanovská demokracie! Nepochybně  v ní nebude připuštěno a  dovoleno nic, co  si tenhle  samozvaný  centrální mozek  nejvyššího lidského blaha jménem Juraj  Smatana  sám nemyslí a s  čím on nesouhlasí. Jasná zpráva! Pak se  ovšem musím zeptat  – jaký  je  rozdíl mezi  ideálním světem tohohle  Smatany a  Severní Koreou?   Zkoušel jsem odpověď  najít na Googlu. Zadal jsem tedy  do něj  následující:

„rozdíl mezi Smatanou a KLDR“

Taky  nevěděl!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.