Mizernejch 14 stovek? To zaplatím rád! Opravdu?


Andrej Babiš  je generátor  problémů a ostudy  pro Českou republiku. Sotva  jeden průšvih jakž takž přestane  vířit prach,  už se  objeví nový a pokud možno  ještě  daleko větší  než ten předchozí. Nicméně  na  skupinu  Koblihů to, jak ostatně naznačuje  poslední volební průzkum – nemá žádný  dopad. Ba  naopak -ANO šéfe  v průzkumech  ještě  vyrostlo, viz poslední průzkum agentury  Kantar pro ČT.

Zdá se,  že  Babišova opakovaná jednoduchá taktika ve  třech  krocích  stále  účinně  funguje.

Krok první

Babiš  má  průšvih

Krok druhý

Babiš se změní  okamžitě na  Bulíše. Od  slova  bulit. A  začne  ronit  slzy, jak mu všichni ubližují, jak jsou na něj  zlí, protože  on dělá  jen a jen dobro, kudy  chodí, tudy  myslí na blaho svých voličů a  České republiky  jako celku. Když mu  dojdou  kapesníčky a  jeho elektorát je  úplně na měkko, následuje

Krok třetí

Bulíš  provede  další metamorfozu. Nikoli zpět na  Babiše, nýbrž na Bláboliše. A ten s pomocí   mediálního imperia, za vydatné pomoci servila  z Barrandova, následně  vymyje  mozky Koblihům.

Není to  celkem  žádný problém,  když se podíváme  na  složení  voličstva  jednotlivých  hráčů na politickém hřišti – viz další graf  z téhož posledního  průzkumu Kantaru pro ČT

Zkrátka typický volič ANO je starší člověk, spíš žena, se základním vzděláním a z vesnice. Proto slyší na ‚makáme‘ a Čapí hnízdo ji nechává chladnou, konstatoval jeden z analytiků Kantaru. Naprostá pravda!

Normálně  bych měl  z tohoto  výsledku  těžkou depku. Protože  to ukazuje  dokonale,  jak malá část populace s volebním právem je  schopna  vnímat elementární  souvislosti a  cosi z nich dovodit a  jak snadno lze  nadkritické mase  lidí cokoli nakecat.  Ale  v souvislosti s poslední  aférou  vládnoucího oligarchy  mne tohle  naplňuje  optimismem.  Ne, že  bych  si snad  myslel, že  Andrej Babiš  zaujme  nějakou jinou figuru  ohledně  problému, který  má  tentokráte on a zejména  Agrofert  s evropskými dotacemi a  jejich eventuálním vracením. Předpokládám, že  jste jej zaznamenali.

Tedy  víte, že  britský Guardien a francouzský Le Monde /který už patří dalšímu českému miliardáři Křetínskému/ minulý týden  přinesly  informace, že  právníci  Evropské  unie  došli  k  závěru,  že  EU  by měla požadovat, aby  Česká republika  navrátila minimálně  část  dotací, které  unie z evropských dotačních  fondů poslala Andreji Babišovi, respektive  firmám, které dříve  vlastnil na přímo a dnes  jsou v tzv. svěřenském fondu. Protože   Babiš, má podle nich, zájem na ekonomickém úspěchu Agrofertu a jako premiér má možnost ovlivňovat rozhodování spojené s využíváním fondů přicházejících z evropského rozpočtu. Podle zprávy hrozí, že Česko bude muset uhradit přinejmenším část z 82 milionů eur (2,1 miliardy Kč), které byly Agrofertu vyplaceny letos.

Dál podle právního servisu, tedy  oficiálního právního útvaru  Evropské komise, pořád ovládá svou bývalou firmu Agrofert. Tím porušuje české i evropské právo a Česko by mělo vrátit minimálně část z evropských dotací, které Agrofert dostal.

Podle bruselských právníků je Babiš v situaci, která „odpovídá střetu zájmů“. Kvůli tomu „je ohroženo objektivní vykonávání jeho funkce premiéra ve vztahu k fondům ESI“, tedy to, jak Česko hospodaří s evropskými dotacemi na podporu venkova, zaměstnanosti nebo rozvoje chudších oblastí.

Dali tak za pravdu stížnosti nevládní organizace Transparency International, která tvrdí, že Babiš Agrofert ovládá dál, i když ho oficiálně převedl do svěřenských fondů. Jako aktivní politik má přitom vliv na rozdělování evropských fondů, které Agrofert čerpá.

Česko by navíc mohlo zaplatit ještě mnohem vyšší účet – podle právní služby komise je dost dobře možné, že Babiš byl ve střetu zájmů už od doby, kdy se na začátku roku 2014 stal ministrem financí. „Je možné, že bude zapotřebí analyzovat i období, kdy byl pan Babiš ministrem financí,“ stojí v dokumentu.

Předběžné propočty  říkají,  že v takovém případě by se mohlo jednat  až o 10 miliard korun.

Pokud by  vás  zajímal detail té uniklé zprávy, pak ji CELOU, ale pro mne bohužel v anglické verzi, naleznete  zde.

Já mohu pouze  zreprodukovat  dva  krátké, i když  velmi výživné malé  úryvky, jež  publikovala  ve Zprávách ČT

Čapí  hnízdo i  odsun  vlastního syna  na Krym byl malér, ale  jak už  napsal  analytik Kantaru – typický volič ANO je starší člověk, spíš žena, se základním vzděláním a z vesnice a tu nějaké Čapí hnízdo  nechává chladnou.  Nepochybně  ji  nerozhodí ani nějaká  Evropská  unie, o dotacích ani nemluvě. A  že jde o miliardy korun? To je pro ni asi stejné, jako kdybyste  jí  vyprávěli, že  by se mohla svézt v  atomové ponorce. Nepředstaví si jedno  ani druhé.  Ona  prostě  Andrejovi  věří!  Šmytec!  On to na něj zase  určitě  někdo nalíčil!

A  přesně  takhle  to Babiš,  okamžitě po pondělním jednání  vlády  odprezentoval. Řekl, že Česko nebude žádné peníze Bruselu vracet, protože k tomu není nejmenší důvod. Zopakoval, že kvůli evropským dotacím pro firmy koncernu Agrofert není ve střetu zájmů, Agrofert přece  vložil do svěřenského fondu….

A opřel se o analýzu, kterou k věci  předložil ministr spravedlnosti Kněžínek. Dodávám člověk nominovaný do funkce, no schválně  hádejte  kým -Andrejem Babišem.

Podle Kněžínka odpovídá Babišův postup českému právu. „Otázka toho, kdo je beneficientem, není rozhodná,“ uvedl. Zákon podle něho není v rozporu s evropským nařízením.Současně ale řekl, že právníci nezkoumali evropské právo….. Neuvěřitelná pitomost od ministra  spravedlnosti!

Podle ministerské analýzy svěřenský fond ze své podstaty nemůže být ovládanou osobou, o které mluví zákon o střetu zájmů. Uvádí, že zákon o střetu zájmů zakazuje poskytovat dotace nebo investiční pobídky společnostem, ve kterých veřejný funkcionář nebo jím ovládaná osoba vlastní alespoň čtvrtinový podíl.

Podle zákona o obchodních korporacích ale ovládanou osobou může být pouze obchodní společnost, nikoli svěřenský fond. Podle tohoto výkladu by tedy svěřenské fondy, které spravují majetek Agrofertu a rozhodují o fungování holdingu, nemohly být ovládány Babišem podle toho, jak zákon vysvětluje slovo ovládání.

Muziku  tvrdily  i další  dvě  opory  současné vlády, přímo závislé na  Babišovi -Schillerová a Dostálová. Dovolím si citovat tu druhou:

Z evropského nařízení, které vstoupilo v platnost 2. srpna, podle Dostálové vyplývá střet zájmu osob, které se podílejí na plnění rozpočtu EU. „A tam skutečně i v souladu s českými zákony nevyplývá žádná vazba na premiéra České republiky, protože premiér se nepodílí na žádném schvalování projektů, ani dotací, ani auditu, nebo finančních kontrolách,“ uvedla Dostálová. Je přesvědčena, že neexistuje nic, z čeho by hrozilo vracení dotací.

Takže  paní Koblihová  z Horní Dolní, zase jen jedna  nafouklá bublina, kterou vypustili Andrejovi  zavilí neprajníci  záškodníci , aby  ho pošpinili a nic, ale vůbec nic  nám nehrozí, co? Tentokrát jde prý  o zneužité a zlovolně nastavené  poslance  Evropského parlamentu, kteří na něj chtějí  tlačit  kvůli  budoucímu rozpočtu  EU.

V tomto punktu je na  tom trochu pravdy. Opravdu  EU a to jak Evropská komise,  tak Evropský parlament navrhují  změny pravidel pro čerpání evropských dotací v zemědělství. Kterými by  se jejich celková velikost měla  snížit  asi o 5%. Chtějí omezit  dotační love pro velkoagrárníky, aby  se  dostalo daleko více na ty  malé  střední.

Babišova vláda odmítla oficiálně  strop na dotace velkým farmám. Pomůže to i Agrofertu. Česko odmítá zavedení dotačního limitu evropských přímých zemědělských dotací po roce 2020 pro velké farmy. Nesouhlasí ani se zaváděním snižování platby podle velikosti podniku, uvádí materiál ministerstva zemědělství, který schválila vláda Andreje Babiše (ANO).

Při tom platí, že největší zemědělskou firmou a největším příjemcem zemědělských dotací v Česku je dlouhodobě holding Agrofert, který do loňského února vlastnil napřímo předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Agrofert obhospodařuje podle svého webu 103 000 hektarů polí.

Takže uděláme malou mezibilanci.

Dostálová tvrdí, že  Česku nic nehrozí, protože  Babiš nemá vliv  na dotace  ani na jejich jakékoli administrování, ale  Andrej Babiš odmítá návrh na  nový unijní  rozpočet z důvodu, že  ten by  v oblasti zemědělských dotací přímo ohrozil příliv  dotací pro Agrofert!!!! Jenže  jich dostává z celého Česka  nejvíce Neumím si představit  flagrantnější střet zájmů!Babiš  nutí  V Eropskou unii, aby  dotační pravidla neměnila  a tím nezmenšila  příliv  dotačních miliard  pro  Agrofert, ale nic prý neovlivňuje!!!  Tomu může  někdo věřit? Vážně?

Navíc z  analýzy Ondřeje Svobodného ze Strany svobodných občanů, která prosazuje zrušení evropských dotací, vyplývá, že v období 2007- 2013 byl největším čerpatelem dotací skutečně Agrofert Andreje Babiše, který již získal celkem 4,3 miliardy korun. V pořadí druhý magnát, Tomáš Chrenek, pak získal pro Třinecké železárny 2,3 miliardy!!! To bylo v období 2007-2013. Než Babiš  vrthl do politiky.  Když už  v ní byl, tak  třeba  v roce  2016 to podle další analýzy, kterou přinesl server  Echo 24  Babiš v  tomto roce  zkasíroval na všemožných dotacích 1,533 miliardy korun, přičemž na daních zaplatil 1,505 miliard korun. Výsledná bilance? 28 milionů korun v neprospěch státu, respektive daňových poplatníků!!!!

Takže  paní Koblihová, je normální, že druhý největší firemní konglomerát v  zemi na  daních zaplatí méně,  než dostane  na dotacích  z veřejných fondů?  Vám také stát  vyplatí  více na  všelijakých  sociálních transferech  než zaplatíte  na  daních, pokud  jste  ještě  výdělečně  činná? Jak to, že  u  vašich pár korun nefunguje  to, co u druhého nejbohatšího člověka  v zemi  ano?

Nicméně tohle  není pro podstatu nového sporu vůbec  důležité. Tady jde o  úplně něco jiného. A hned  v několika  rovinách.

Rovina první

Europoslanci přirozeně  mají s někým jako Babiš  problém. Nikoli proto, že  by mu chtěli apriori  škodit. Před nějakým  časem, ještě  když byl  obyčejným českým ministrem financí, o něm  většina z nich neměla  naprosto žádné povědomí.Hm, ministr z nějakého Česka…

Obecně  známým se stal až tehdy, když  začala  aféra  Čapí  hnízdo.  Kde je  stejný Babiš českou policií a trestními orgány  šetřen kvůli dotačnímu podvodu ohledně  získání prostředků z  Evropských dotačních fondů!!! Takže  si na něj nyní logicky  dávají  daleko větší pozor. V  řadě  evropských států   by někdo takový  na účast  ve  vládě  nemohl ani pomyslet. Letěl by  z politiky  jako motorový čert.  Když už  v ní,  kvůli prazvláštnímu chápání  pojmů slušnost, solidnost, důvěryhodnost, nadkritickou částí  českého voličstva,  zůstal, budou si na něj  všichni z  EU a jejich orgánů  dávat  zatraceně  majzla! Má pro ně  na  čele vypálené Kainovo znamení. Stejně jako ho kdysi měli  všichni Češi kvůli několika kradoucím darebákům v  Bavorsku  na začátku 90-tých let.    A  názor  paní Koblihové, takto věrné voličky ANO šéfe  je  vůbec nezajímá a zajímat  nebude. Jen naše republika je  mezinárodně prostě  krajně nedůvěryhodná.

Navíc na ně  na jejich rozhodování  Babiš  nemá  žádný  drát! On něco žádá, on něco chce, oni  buď  zvednou či nezvednou ruku.

Rovina  druhá

Babiš a česká vláda se ohání právní analýzou, kterou, jak už řečeno, zpracoval někdo, kdo je ministrem z Babišovy  blahovůle. Tvrdí se tam, že  Babiš  v žádném střetu  zájmu není, protože  Babiš   vložil svůj majetek do svěřenského fondu. A basta. Analýza neřeší, že  ve  vedení toho fondu  je  Babišova  manželka. A  kdo je  beneficientem, tedy příjemcem  výnosů a  také tím, kdo by inkasoval všechny ztráty, kdyby  se fondu přestalo dařit, prý není vůbec  důležité a  zajímavé a  české právo to neřeší. A  Kněžínek bezelstně  dodává, že  jeho právníci se ani nepokoušeli prozkoumat  evropské právo!!!

Jenže  tohle  je  klasická třetí  figura  Andreje  Babiše, když má  nějaký nový  malér –  varianta  Andrej Bláboliš! Jen plky na zakrytí pravého stavu  věci  pro českého voliče!

Který  si pochopitelně  sotva  uvědomí následující věci:

-že  pro šetření, zda  Babiš   a  jeho Agrofert  budou  či nebudou vracet dotace  není  důležité české, nýbrž EVROPSKÉ právo! Jen evropské a  posuzováno bud e jeho porušování. Nikoli dodržení českého!

-že  EU  oficiálně  vytýká, že  Andrej Babiš  MĚL. jako beneficient,  eminentní  zájem na  co nejlepším výsledku Agroferetu i když je ve  svěřeneckém fondu!!!!  Takže  otázka  beneficienta  sice  nemusí být  důležitá pro české  právníky,jak  vyjevil Kněžínek,  ale  bude zatraceně  vážit  v Bruselu!

– že podnět  k zahájení šetření, který šel z  Česka  do  Bruselu a který odeslala  Transparency  Innternational, upozorňuje Evropskou komisi, že  Andrej Babiš  sice vložil  své podniky  do svěřenského fondu, nicméně více  či méně  formálně a  vliv  si podržel.  TI  letos v červnu upozornila na dokument ve slovenském registru partnerů veřejného sektoru, ze kterého vyplývají jména pěti osob ovládajících společnosti Agrofert. Mezi nimi je i Andrej Babiš. Podle TI je Babiš zakladatelem svěřenských fondů AB private trust I a AB private trust II, do nichž Agrofert vložil. Zároveň je v postavení obmyšleného, tedy osoby, v jejíž prospěch má být plněno ze strany fondů.

Onen Registr partnerů veřejného sektoru je  právní  veličina   stejné důležitosti jako je  třeba  Katastr  nemovitostí! Babiš, jako vždycky , to označil  za  lež  a účelovku. Jenže Littera scripta manet. Co je psáno, to je dáno! Obecně  zavedené právní pravidlo. Nebo snad  nevěříte  ani Katastru nemovitostí, kde máte  zapsané  vlastnictví  své chalupy, zahrady  či bytu?

V mezičase  vyšlo  stanovisko TI k tomu, co  vypotil Kněžínek a spol. Dovolím si ocitovat rozhodující pasáž:

…Předložená analýza Ministerstva spravedlnosti se nevěnuje konkrétně situaci kolem premiéra Andreje Babiše. Jedná se de facto o obecný právní rozbor toho, zda je možné zákon o střetu zájmů, tedy zejména jeho § 4c, aplikovat na struktury, ve kterých nalezneme majetek vložený do svěřenských fondů.

Analýza nijak nevyvrací námi dříve vznesená podezření.  Prohlášení premiéra Andreje Babiše, ministryně financí Aleny Schillerové či ministra spravedlnosti Jana Kněžínka na tiskové konferenci po jednání vlády dne 3. prosince 2018 neodpovídají tomu, co je v analýze popsáno.

V samotném závěru analýza výslovně připouští, že prostřednictvím svěřenského fondu může veřejný funkcionář uplatňovat rozhodující vliv v jiném subjektu v rozporu se zákonem o střetu zájmů:  „Svěřenský fond nicméně může hrát roli non-subjektu, prostřednictvím nějž je uplatňován rozhodující vliv na obchodní korporaci (ovládanou osobu), která vlastní v obchodní společnosti – potenciálním příjemci dotace nebo investiční pobídky podle zvláštních právních předpisů – podíl představující alespoň 25 % účasti společníka v obchodní společnosti; pokud tomu tak bude, je na místě přistoupit i k aplikaci § 4c zákona o střetu zájmů.

Z obecných závěrů lze tedy ve vztahu ke střetu zájmů Andreje Babiše dovodit následující:

  1. Zákazy podle zákona o střetu zájmů[1] se neuplatní přímo explicitně na svěřenský fond.
  2. Zákazy podle zákona o střetu zájmů se neuplatní ani na právnickou osobu, pokud jsou majetkové podíly z více než 25 % vloženy do svěřenských fondů (tj. na AGROFERT, a.s.).
  3. Z citace výše ale vyplývá, že příjemcem dotace nebo investiční pobídky nesmí být jakákoliv dceřiná společnost společnosti AGROFERT, a.s, pokud v ní má AGROFERT, a.s., více než 25% účast.

To vše za předpokladu, že Andrej Babiš uplatňuje rozhodující vliv ve svěřenském fondu. Tomuto zásadnímu bodu se však analýza, ani v obecné rovině nevěnuje….

Taková je  situace!!!

Andrej Babiš  si  může tvrdit a namítat, co chce. O tom, jestli  bude či nebude Česká  republika  vyzvána  Bruselem, aby  vrátila  jakoukoli část  z dotací  nebude rozhodovat on, natož  nějaký Kněžínek, či Schillerová, ale jen a  jen Brusel. Ti všichni mohou tak  nanejvýš  podávat vysvětlení a  námitky. Nic  víc. A  jestli bruselští seznají, že  vracet budeme, tak nám nic  jiného nezbude, než  sáhnout  do státní pokladny  za  Andreje  Babiše  zacálovat. Nepomůže   ani svěcená.

Velmi by mne zajímalo, jak v  takovém případě  bude reagovat Babiš a  paní Koblihová,  věrná  volička  ANOšéfe  a speciálně  ANOšéfa.

Pro Babiše  by skončila jakákoli legrace. Eventuálních 2,1 miliardy  nebo  dokonce 10, už není nějakých  směšných 50 melounků! Tohle  už je  pořádný ranec! Který, vysolený  v čistém na dřevo, by dost slušně zamával s finanční bilancí  Agrofertu. Díval jsem se na  čísla. Kdyby  stát  po něm začal vymáhat  tu sumu, co by  vracel do Bruselu. Neumím si představit, že by  to neudělal…

Za to  si živě  představuji, co by  dělal  Babiš v takovém pádu. Nepochybně  by  rozpoutal těžkou  antibruselskou  kampaň,  jako už to provedl  ohledně  Čapáku,  kdy obvinil z temných rejdů některé  bruselské poslance a úředníky, konkrétně  europslankyni za německou  CDU  paní Ingeborg Grassel, Tahle  čarodejnice  prý si na něj  zasedla. Asi tak nějak  jako  jeho ministerstvo financí, když on mu šéfoval na  firmou  Fau v Přerově… V případě  konečného debaklu  by  to bylo z jeho strany  stejné. Už  nyní si nepochybně  dost z jeho fandů  myslí, že ten  hroznej Brusel… Jsme v  této souvislosti mimořádně  rád  za  vystoupení  Jaroslava  Faltánka  vpondělí večer  v Komentářích, událostech  na  ČT 24 po 22,00 hod.  Byl tak  kvůli téhle  kauze s  Pirátem  Bartošem. A  všechny  námitky  odrážel jednoduchým  způsobem – já  jsem byl  také označen z Bruselu, že  jsem  měl vylákat pro Agrofert  22 milionů korun. Nakonec  se  nic  neprokázalo. A  tohle  je  stejný případ! Opakoval do omrzení tenhle  Babišův podržtaška  č.1. Udělal  mi velkou radost.  Pro případ, že  by  to u Babiše  přeci jen nakonec dopadlo jinak než  u něj, je právě  jeho případ důkazem, že  je  šetřeno poctivě a nikoli účelově!!! V Bruselu.

Co by případnému vracení dotací  asi tak  řekli  voliči ANO?  Že by  republika  přišla kvůli  jejich svatému na  orloji   o tak obrovské prachy, místo toho, aby  za ně postavila silnice, školy, nemocnice, sociální  byty  nebo opravila mosty v  havarijním stavu…

To by  bylo kino!  Naivně  si myslím, že  něco podobného by  už  neokecali  ani  Babiš se Zemanem a barrandovským servilem dohromady. Jedna  věc  jsou pocity, druhá pak přijít  o prachy a  dokonce velké.

Tím se dostáváme  k tomu  optimismu, signalizovaným na  samém začátku článku. Ano celá tahle story, jakkoli neradostná   a  zem  těžce poškozující, bez ohledu na závěrečný výsledek, mne naplňuje nebývalým optimismem.

Nedávno  jsem vyzval Babišovy  a Zemanovy  věrné,  aby  dokázali do hrdel  statků svoje  souznění s  názory  těch  svých ikon tím, že  se buď  sami  nebo skrze  vá své syny  a vnuky se  stanou příslušníky  Armády  České republiky, aby  mohli  vyrazit  bojovat za Prahu proti teroristům do  Afghanistanu.  Kde  ti  dva chtějí za každou cenu navýšit kontingent  českých  vojclů a  navíc jej zapojit  přímo do bojových  akcí proti Talibanu. Ačkoli Američané i  kábulská loutková  vláda  s ním chtějí  a  budou vyjednávat!   Jeden proto, aby  zaimponoval  evropským  hlavounům, druhý aby  konečně  dostal pozvánku  do Bílého domu, o kterou tak moc a  tak dlouho stojí…

Jak jsem byl s  tím apelem  úspěšný netuším. Vlastně  ano, podle několika nepublikovatelných mailů. Asi ne  právě  moc. Chápu.  Ono jít  až do těch  hrdel, místo vykřikování v hospodě  nebo v krámu, či  bušení do klávesnice  na internetu, eventuálně  v nejvyšší  fázi věrnosti-  jim to jít  hodit  do volební urny, je přeci  něco  úplně jiného než   sám za  ty  dva  krvácet nebo dokonce přijít o kejhák. Či   za  tím účelem poslat  syna  či  vnuka….Život má prostě  každý jen jeden. A posmrtný metál od  Zemana?

Takže  dneska  to zkusím jinak- požádám  o  ty  statky. Když  už  vy  Babišovi  věrní nejvěrnější za něj  nechcete  ani krvácet, natož  umírat, co kdyby  jste  to vzali  na  sebe, v případě, že  by  Agrofert a  tedy  Babiš  museli  vracet, dejme  tomu,  těch 2,1 miliardy.

Uniká mi proč  by  platit republika. Tedy  všichni občané. A tudíž také  například  já. Babiše  jsem nevolil, na jeho neustálý střet  zájmů, o nějž  konkrétně jde, mnohokrát upozorňoval a před ním varoval. Marně.

V posledních  volbách  ho do  jeho současné  funkce  zvolilo  celkem  1 500 113 ze  všech zapsaných  8 378 501 voličů   a 5 094 633, kteří  volit  šli.  Babiš  a jeho mediální poskoci se neustále ohánějí  tím,  že  důvěru  dostal i přesto,  že  ten 1,5 milionů lidí  ho volilo přes to, že věděli všechno jeho skandálech, o tom, že  byl estébákem, že  je  vyšetřován  kvůli Čapáku a dotačnímu podvodu.  Takže  disponuje  plným  právem vládnout a na nic  a nikoho se neohlížet! Mám to sice za  atentát na  zdravý rozum, krajně  tragické vysvědčení pro český národ jako celek. Od Babiše i od  jeho věrných Koblihů,  ale  budiž!

V situaci, kdy by  stát  musel vracet  Babišovy  dotace, bych pokládal  za  naprosto logické,  že  každý jeden  z těch   1 500 113 lidiček, co dostali svým volebním lístkem ANOšéfa  do Strakovky by  v takovém případě  prohlásil –  já si  za  Andrejem stojím! Když ne do hrdel, tak určitě  do statků. Já těch  14  stovek, co na mne z té 2,1 miliardy  připadá, za Babiše  rád  zatáhnu  ze  svého, za to mi stojí!!! 

Jistě takových bude  mnoho a mnoho!  Oni sami  ho procpali volbami, nechť  tedy nesou  také následky. Jen oni!  A  úplně  spokojen budu, kdyby  ještě  dodali,  že  klidně  zatáhnou i  7 litrů, kdyby  bylo nejhůře a  stát musel do Bruselu poslat těch teoretických  10 miliard….

Opravdu, jsem optimista, že  se tahle moje  vize  bleskově  rozšíří po internetu rychleji než požáry  v Kalifornii  a  Koblihové obého pohlaví se  začnou masově  hlásit a  sepisovat pro finanční správu  seznamy  dobrovolného  placení  za  Andreje  Babiše. Vždyť  oni jsou přesvědčeni, že  on  nejen nic  špatného  neudělal, ale  dokonce za  ně každou vteřinu  svého života  dejchá.Takže  cítí povinnost  se  revanšovat!   Už to vidím….

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.