Otevřený dopis paní europoslankyni Šojdrové


napsal Stanislav Kadeřábek

Vlkvův úvod:

Včera mi přišel následující mail:

Poslal jsem dnes otevřený dopis paní europoslankyni Šojdrové s kopií na deníky a TV a nějaká dáma v diskuzi mi psala, že by Vás to mohlo zajímat pro Váš blog.


Standa Kadeřábek

Usoudil jsem, že  ten otevřený  dopis  je potřeba  podpořit. I když Kosa je malý portálek bez  významu.  Když nikdo nic neudělá, nic  se nezmění.  Tady je  text dopisu pro  paní Šojdrovou:

 

Vážená paní europoslankyně Šojdrová,
chtěl bych Vám jako občan ČR položit jednu otázku, které stále nerozumím, a nenašel jsem nikoho, kdo by mi na ni byl schopen odpovědět, proto se obracím na Vás, jestli nebudu mít štěstí.
Učím synka, aby se již ve svých 13 letech dokázal vypořádat s fenoménem „fake news“, nebo jak já říkám s manipulativní zprávou, protože je to podle mého přesnější. Je z tohoto pojmu lépe vidět, že nic jako vyvrácení „fake news“ udělat nelze, správná manipulace je postavena především na pravdě. Lze si jen udělat na událost vlastní názor.
Jako příklad jsme si vzali pakt OSN o migraci, o kterém slyšel i ve škole. A jako každé dítě v jeho letech by rád pomáhal druhým, a přijde mu tedy divné, že já se k migraci stavím odmítavě, přestože ho učím, že se ke každému má chovat slušně, nehledě na barvu pleti nebo hendikep.
Jelikož ho od malička učím, že čísla nelžou, začali jsme je hledat, abychom si mohli představit, o jak velký problém jde. Ve zprávě OSN jsme dohledali, že podle dnešních odhadů je lidí bez domova (uprchlíků, ne ekonomických migrantů) k dnešnímu dni 250 miliónů.
Zkusili jsme si tedy dohledat, jak bude situace vypadat dále. Našli jsme další statistiku OSN, která říká, že jen v subsaharské Africe bude podle odhadů v roce 2030 (tedy za pouhých 12 let) dalších 450 miliónů nově narozených dětí. Z grafu, do kterého jsme si vynesli skutečné přírůstky z minulosti i odhady OSN stran budoucnosti, je také vidět, jak jsou další odhady podhodnocené, ale i tak ukazují, že za dalších dvacet let už jsou tyto počty v miliardách.
Poté následovala synkova logická otázka – A kam se vejdou? Vždyť celá Evropa má 740 milionů obyvatel, a tady se jen v příštích 30 letech bavíme o miliardách? Jaké řešení tedy zastánci migrace navrhují?
Dostal mne, nevím, sám tomu nerozumím. Jediná odpověď, která mne napadá, je, že jsou sice možná hodní lidé, ale neumějí počítat. Dokážete mému synkovi vysvětlit, že nemám pravdu a počítat umíte? Mně argumenty na vaši obhajobu došly.
A jelikož jsem si ověřil, že otázka nezajímá jen mne a mého syna, ale ráda by na ni dostala odpověď mnohem větší množina občanů v ČR, jejichž jste v europarlamentu zástupcem, obracím se na Vás ne formou osobního, ale otevřeného dopisu a kopii posílám i všem celostátním a internetovým deníkům a televizím, které tímto prosím, o jeho zveřejnění.
Blíží se Vánoce a proto Vám přeji vše nejlepší v osobním i profesním životě a moc se těším na Vaši případnou odpověď.
S úctou
Stanislav Kadeřábek
Vlkův dodatek: dnes bude v Marrakeši  ten migrační pakt podepsán… Aniž  by  se  někdo namáhal odpovědět na  triviální otázku pana  Stanislava  Kadeřábka. Chystal jsem k tématu  vlastní  velký  text. Nyní necítím potřebu tak učinit. Pan Kadeřábek řekl všechno za mne a  nepochybně i za  vás.
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.