Cenzoři v akci! DOPLNĚNO A PODSTATNĚ!!! A znovu DOPLNĚNO!!!


Zdá se, že  elfové s panem Kartousem se rozhodli Kose ukázat, zač je v  Pardubicích perník!

Moje  dva  články ze včerejška  předvčerejška, které reagovaly  na  výstup mluvčího  tzv. elfů – Bohuslava  Kartouse, měly  poměrně  velké echo. A já plánoval na  dnešek udělat  článek z  reakce Dr. Michala  Škopa, kterou napsal v předmětné souvislosti na  FB Kosy. Měl zajímavé námitky a těšil jsem se, jak to pojmu. Nikoli s  cílem konfrontace, Dr. Škopa si  vážím třeba kvůli jeho práci v projektu Kohovolit.cz, nýbrž  protiargumentace. Jeho námitky  nebyly  na mávnutí rukou, ale věřil jsem, že se  s nimi  dokáži kvalitně a faktograficky vypořádat.

Systém práce měl být celkem jednoduchý – po  vzoru exministryně  spravedlnosti Malé klasickou fintou CTRL +C – CTRL +V a pak začít  s oponenturou a bude!

Nebylo. Hned po obědě  se mi  do toho nechtělo a v podvečer, kdy nachystán,  otvírám Kosí Facebook, jen  nevěřícně  zírám. Hlavní stránka  vypadá  takto:

 

Zkrátka a  dobře – poslední viditelný příspěvek je  ten od  pana Lea K. z  2. ledna 2019.

Dva poslední texty,

Lovci trollů a copy v mateřské školce  z 3.1.2019

a

Listina základních práv a svobod a Kartous ze včerejška

 

které se týkaly  Kartouse a  českých tzv. elfů  už nejsou  na  tomhle  FB k mání.  Ještě v poledne  byly. Nyní po nich není ani památky! Ačkoli byly mimořádně navštěvovány  a  sdíleny.

Takže  už tu reakci na Dr. Škopa  nemám šanci napsat.

Pro ty, co by mi  eventuálně  nehodlali věřit, že na  tom FB opravdu  byly, mohu posloužit  vnitřní statistikou  stránky:

Mno!

Nyní si  dovolím odbočit.  Když  jsem ty  dva texty  psal a vydával, v duchu jsem doufal, že  někdo Kartouse  nebo  nějakého jiného tzv. elfa  na ně upozorní. Upozorní, protože  nevěřím, že Kosa je jejich preferovanou četbou.Od nynějška nepochybně   bude. Nikoli oblíbenou, ale  služebně povinnou. Pokud  tomu nebylo již  dříve.

Evidentně  se moje přání splnilo. Oba  články  dorazily  k premiovému adresátovi. A  ten reagoval. Čímž  vlastně podepsal doručenku. Díky.

Mám zcela jasno v tom, kdo u Facebooku zařídil zablokování obou  zmíněných konkrétních sloupků!  Pokud ne  Kartous osobně, pak některý další tzv. elf.

Bytostní demokraté, kteří   naprosto nehodlají   zavádět cenzuru. On  nebo někdo z jeho okolí, ryze  demokraticky uplatnili – CENZURU! Abych pochopil, jak vypadá  ta pravá a nefalšovaná demokracie! Přesněji  demokracie liberální. Nechápu, proč používají ten eufemismus. Přesné označení by mělo znít – demokracie  cenzurní.

Sděluji tři   věci:

1- pochopil jsem

2- mám s jejich viděním demokracie  bohaté osobní zkušenosti. Na rozdíl od  většiny  z nich. Neb  jsem  čtyři desítky let prožil v jiné, která je  té jejich  tzv. liberální, docela   podobná. Respektive byla. Sama sebe nazývala  lidovou demokracií.  S lidem měla přesně stejně  společného jako ta Kartousova  s liberálností.  Cenzura  zůstane  vždycky jen cenzurou, ať se sama popisuje jak chce.

3- pokud bych se mýlil a  prokázalo  se, že  s  tím Kartous  a/nebo  elfové nemají co společného, dávám  veřejný  závazek, že  se jim za tento článek na Kose omluvím. Nemusí pochybovat o tom, zda bych to učinil či nikoliv. Ale jsem přesvědčen, že nic takového nehrozí.

Soukromě dodávám, že  bych možná snad   nějakým tím malým  procentem chápal, ovšem nikoli akceptoval, kdyby  byl  zablokován  včerejší článek, ale nikoli ten úvodní.  Ten včerejší je  psán skutečně  ostře a nekompromisně.  Jak jsem v podobných případech, kdy jde o základní principy  fungování státu, zvyklý. Což  fanklub takového Babiše  nebo Zemana jistě i když velmi nerad, potvrdí. Nijak se nemaluji ani  s jejich svatými na mostě. Prostě  jsou pro mne  ohrožením existence  demokratického státu. Nicméně  ještě  se ZATÍM nestalo, že  by mne tihle dva nebo jejich poskoci  někde blokovali….

I tohle jsem předpokládal. Proto jsem ten první ze zabanovaných textů ukončoval takto:

Zemana nechci a když se naskytne příležitost, aby musel od válu, udělám, co lze, abych tomu napomohl. Ale současně mám na paměti, že Zeman, ZATÍM, nevolá po cenzuře, po nějakém postihu těch, co si myslí něco jiného než on. Na rozdíl od Kartouse. Takže pokud bych byl nějakým neblahým řízením osudu postaven před volbu Losna nebo Mažňák, pardon, Kartous nebo Zeman, s tím, že se nemohu takové volbě nijak vyhnout, pak bych si v těžké depresi volil pomstychtivého narcisistního starce z Hradu.

Inkvisitory typu Kartous skutečně akceptovat nelze!

Do  necelých  24 hodin se můj odhad, Bohumile  Kartousi, bohužel, potvrdil! Ale  přesnost toho závěru mne  věru netěší ani trochu, rád bych se byl mýlil. Já nechci přežívat  ve státě  formovaném Zemanem a Babišem! Ale  nechci  žít  ani v tom, který by  fungoval podle  vašich pravidel! Opravdu  nechcete nikoho cenzurovat a  jste ryzí  demokrat! Předvedl jste  to. A  to dokonce  na Listině  lidských práv a svobod! To chce opravdovou kuráž frajeři!

Ale  abych nekončil takhle  tvrdě – mám pro Kartouse  nabídku. Jednoduchou a transparentní – věřím, že by nebyl problém vyjednat s Borískem, že  v některé příští páteční Hodině  vlka  na  Slobodném vysielači by umožnil  přímý duel mezi  Kartousem a  mnou  a sám by ho  naprosto neutrálně moderoval. Žádná přesilovka na  oponenta. Face to face na férovku. Se stejnými časovými možnostmi, přímý přenos, tedy žádné střihy. Co  by bylo řečeno, by  šlo do éteru. Vy kteří posloucháte na  SVSK Hodinu vlka víte, že  deklarovaná délka relace  je 2 hodiny . Od  20,,30 do 22,30. Ale  že  se do tohoto času zpravidla nikdy nevejdeme. A  že  už  jsme  vysílali  také až do půl třetí do rána. Než  byla  konkrétní materie  rozebrána  ze  všech stran, zodpovězeny  veškeré telefony posluchačů a  také jejich maily.  Nechlubím se tím. Je  to šílená kláda, nýbrž chci Bohumilu Kartousovi  transparentně sdělit,  že  časové omezení  v diskusi neexistuje. Žádné popohánění moderátora a nucení ke zkratkám. Ne. Měl by  k dispozici pro svou argumentaci tolik času, kolik by potřeboval!

Nemusel by se nikam vlamovat, nic a nikoho  potajmu sledovat. Mohl by  klidně  zkusit  mne skandalizovat, či zesměšnit, jestliže  by to bylo jeho gusto. Jemu samotnému by to věru nehrozilo. Za to tvrdá a nekompromisní argumentace  ano.

Věřím, že  i tenhle  článek mu  někdo doručí. Je na něm, jestli tu výzvu přijme. Má obrovskou výhodu ve svém věku a  duševní pružnosti. Je v podstatě  o polovic  mladší a  v tom věku bych sám se sebou, v  dnešní formě,  byl udělal krátký proces.  Uvidíme.

Opět si dovolím předjímat  vývoj situace – nepřijme. Protože  k  ruským trollům  chodit nebude, přece je nebude podporovat. To tak! Zaujme klasickou  figuru podobných.

Na druhou stranu  ale přece proti  těm proruským trollům on a další elfové hodlají bojovat. A  kasají se, že  jim rozbíjejí  diskusní fóra a  zesměšňovat je. Tady má ideální příležitost.  Leda, že  by  si uvědomil realitu. Že  vlastně  nemá. Protože  Slobodný vysielač  žádná trollovská  natož ruská filiálka  nebyla  a není.  Jen projekt, na  kterém, v souladu s platnou Listinou práv a  svobod volně  znějí  různé názory. A mně osobně jde o to, aby  mohly  takhle  fungovat  i dál.

DODATEK z času 0:18 hod 05.01.2019

Hned  těsně po půlnoci kdy  vyšel tenhle  článek, jsem ještě na chvilku zapnul počítadlo. Protože mne cosi napadlo a nechtěl jsem o ten nápad  přijít. Pro jistotu jsem zároveň  mrknul na FB Kosy  jestli tenhle  třetí text v pořadí, zabývající se Kartousem a spol. , tam je  nebo jestli  ochránci českého vesmíru před  zásahy  trollů už opět zapracovali….

A  jen tupě  zírám na  sklo. Protože, světe  a vlku div  se, oba zmizelé  články  se vrátily a to včetně komentářů!!!!  Nevěřím vlastním očím a především nechápu, co proč a jak!!! Tiše si gratuluji k tomu,  že původní text  byl před konečnou redakcí doplněn  oběma  screenshoty, kde hlavně  ten první  jasně dokumentuje, že  jsem si celou story  nevymyslel a  že to, co  v  textu stojí, je pravda! Nebýt toho, vypadla bych nyní buď  jako pitomec  nebo lhář!  Nemám tušení, kdy byly texty  navráceny ani proč  a kým. Pokud se pak stalo na základě  textu, který právě  čtete, pak  se  elfí komand chytilo za  nos  opravdu bleskově. Ale  klidně  to mohlo  i  dříve. Ještě někdy  včera pozdě  večer. Pár lidí  totiž  vědělo detailně, co chystám a jak dnešní článek  bude v konečné formě  vypadat. Může  být,  že  byl tímto kanálem  do elfího  velínu doručen v předstihu a znovuobjevení  zavržených textů bylo provedeno v předstihu. Na  věci to nic nemění. Ohledně  celého elfího podniku  a používaných metod mám jasno!  

Doplněk z  času 09:19 z 05.01.2019

Otevřel jsem poštu  našel tam následující mail od  Boríska  ze  Slobodného vysielača. Je určen ani ne tak mně  osobně  jako spíš elfovi Kartousovi. Už proto, že  je  MLUVČIM  té elfí party. Mluvčí je od toho, aby mluvil. Jenže  Borísek si myslí, že  zřejmě mluvit  nebude.

Pisem ti reakciu k tomuto mailu v podstate az dnes, kedze vlastne tak ci tak sledujem co sa u teba na stranke deje. Zaregistroval som ze si pozval toho „Elfa„ ku nam do relacie, Ja s tym samozrejme nemam najmensi problem, prave naopak, bolo by mimoriadne zaujimave dat si takyto duel. Tak ako sam pises, skutocne by som bol  tomto smere neutralny a robil by som moju oblubenu polohu Diablovho advokata. Takzte v tomto smere nemusi mat pan Kertouz najmensi problem. Ale on aj tak nikdy nepride… Toto je ten ich zasadny problem, ze oni su akoze vzdy velmi velki demokrati, oni vzdy akoze velmi radi diskutuju a pripustaju aj iny nazor….no ale vo vysledku do SV nikdy nepridu.
No lebo my sme tu vsetko Putinovi trollovia a oni elfovia, ktori inak bezne s trollmi v rozpravkach urputne bojuju, tak tito novobobi elfovia si uz bojisko vyberaju. Oni budu prioritne bojovat len na domacej pode. Mozno mu krivdim, ale ja mam s nimi doteraz len takuto skusenost. 
Boris 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.