Něco k článku pana Lea z 2.1.


napsal IP

Vlkův úvod:

Právě jsem v poště  objevil následující mail, který jistě  bude zajímat docela  dost čtenářů Kosy.

Něco k článku pana Lea z 2.1.
Na serveru „literarky.cz“ vyšel článek:

http://literarky.cz/politika/svet/27571-jejich-sila-neni-v-potu-ale-v-naem-podvoleni

Jenomže myslím, že to není jenom v podvolení. Vzpomínám si na citát ze Saint de Exupéryho Citadely – nedokončená jeho méně známá práce: „Rozhoď mezi lidi pytle s obilím, porvou se o ně do krve, nech je společně postavit věž a stanou se bratry.“

A tak si vzpomínám také na významnou (ale nyní totálně zapomenutou) část naší historie, kdy jsme ještě byli „malý průmyslový obr“ a mohli jsme vyrábět a budovat celé investiční celky. Také značný politický vliv SSSR a dalších států umožňoval budovat továrny, potravinářské podniky a další infrastrukturu v zemích Afriky, Asie, Blízkého východu a jinde. Personál těchto zařízení bylo třeba vyškolit a tak se školil. Na místě při výstavbě a oživování, u nás ve školách a podnicích. Vzpomínám si na jeden článek z roku 1963, kdy u nás studovali černoši na školách a na jihu USA ještě jezdily autobusy s nápisy „Only for white“. Tito studenti a odborníci se školili a učili v češtině, čili čeština se stávala v těchto zemích „malým světovým jazykem“. A současně poznávali naše lidi, naši kulturu, naši povahu a chápali rozdíl mezi našimi lidmi a lidmi z tehdejšího Západu (viz Hanzelka a Zikmund „Světadíl pod Himalájem“ o jejich cestě po Indii). A stávali se našimi přáteli (nebo bratry podle Saint Exupéryho).

A když si vzpomenu, jak jsme se de facto stali komplici ničení Iráku, Jugoslávie (Srbska), Sýrie, Lybie a dalších, zemí, které byly dříve našimi přáteli a kde řada lidí znala naši řeč a ledacos z naší kultury, jímá mne hnus a hněv. Vzpomněl jsem si na to, když jsem v novinách viděl fotografii, jak ministr obrany vyznamenává vojáky působící v zahraničních misích (když jsem viděl jejich samolibé ksichty, abych se uklidnil, nazval jsem je v duchu asi zcela nespravedlivě „nájemnými hrdlořezy“).
Ne puška, ale francouzák byl naší zbraní pří šíření kultury v době „kdy to stálo za houby“. V mnoha zemích si na nás stále pamatují (nyní v Indii uvedli do výroby a na trh novou řadu motorek pod názvem JAWA a PERAK, JAWA dokonce vizáží připomíná naše Jawy ze šedesátých let – červená se zlatým lemováním, i když má nyní čtyřtaktní motor s vodním chladičem. Zjišťoval jsem, co dělá naše Jawa a dozvěděl se, že uvádí také motorky na trh s motorem z Číny (!!!))
I když jsme měli armádu mnohokrát silnější než nyní, tato armáda s výjimkou cvičení nikdy nepřekročila naše hranice.

Souhlasím s panem Leem, že byla období (i v době „zločinného komunismu“), kdy jsme měli důvod být hrdí na to, že jsme Čechoslováci. Jako kolonialisté jsme se nikdy nechovali, takže žádný důvod k nyní tak oblíbenému sebemrskčství nemáme.
Vlkův  dodatek:
Nedá mi to, abych nepřidal pár  vět. Nikoli  k tomu, napsal pan IP osobně. Tam žádný problém nemám. Ale to neplatí pro onen  článek z Literárek, na který je  dán  link.
Já prostě na  teorie  spiknutí nevěřím. A nevěřím ani na  všeobjímací teorii, že  za  současné multi kulti může  nějaký  Kalergi, protože  za ním stál Rotschild, Adenauer, CIA a  kdo ví kdo ještě a  že to běží podle jeho plánu! Pro mne  je to nicotná  myšlenka.
Kalergi neměl žádnou možnost svou  vizi prosadit. Ani s pomocí  Rotschildových peněz. A  CIA  v prvé řadě  chtěla  zničit  sovětský blok a upevnit  americkou dominanci. Nikoli  zničit   mícháním ras  své klíčové spojence v  Evropě!  A  multirasové státy v  sovětské sféře vlivu ve studené  válce? Zjevný nesmysl. Nikdo nemohl počítat s rozpadem sovětského imperia!
Ne, ten současný multi kulti mišung je  dán několika  faktory, které dobrovolně  vytvořily  západní vlády, za akceptace  svého voličstva.
1- velké koloniální říše  a migrace obyvatel z nich do  koloniálních metropolí
2-rozpad koloniální  říše a  daleko větší přesun koloniálního obyvatelstva  do bývalých metropolí
3-nedostatek pracovní síly v  Evropě  po  II. ww a masový  dovoz  gastarbeitrů do klíčových zemí  -NSR, F, VB,  Skandinávie.Nejprve  z evropského jihu , pak Balkánu, později Turecka a  nakonec  z  Afriky. Se všemi důsledky, které to mělo.
4- žádný tlak na  kulturní a  sociální integraci  migrantů od hostitelských zemí. Ty  viděly, že první dvě  vlny  gastarbeitrů – jihoevropané a  Balkánci tak činí  více méně  automaticky, tudíž soudily, že  stejný proces  proběhne  i u Turků, Afričanů, Arabů, Pakistánců atd. Neproběhl.
5- evropská levice  začala svoje  volební výsledky  stavět  na  hlasech  migrantů, zejména  posledních vln. Šla  jim proto  na ruku, v honbě  za procenty ve volbách.. Hledala nová témata, protože  po dosažení sociálního státu přišla o ta původní. Důsledky vidíme!  Vše bylo zakrýváno hesly o multikulti obohacování!
To, co uvádím je  zkratka. Vím to. Chtělo by to obsažnější článek. Ale  chci říci jen to, že  vytahovánní  Kalergiho je  blouznění, odtržené od  reality!  Kdyby se neuskutečnil jeden z těch   výše vyjmenovaných dějinných procesů,  a k tomu zafungovala  změna klimatu, nejspíš  dnes  migraci neřešíme. A  Kalergiho už vůbec  ne.
Je to jen jedna  z tisíců utopistických teorií o tom, jak uspořádat svět. Co tisíců, možná milionů. Která se  následně, shodou mnoha  různých faktorů a úplně jinými vlivy, než řízeným spiknutím velkých loutkářů/loutkáře, tak nějak začala  naplnovat. Spiklenecké teorie opravdu nejsou a nebudou moje hobby.
Nicméně jedna pasáž v tom textu  z Literárek mi naprosto konvenuje. Ta, kde se píše  o oligarchizaci společnosti a  tím pádem o konci demokracie!
Jakmile se nadnárodní elita zmocní nástrojů společenské moci, to jest armády, policie, bank a sdělovacích prostředků, demokracie sama zmizí v propadlišti dějin, neboť je „pouhou zástěrkou diktátu oligarchie.“
To sedí naprosto!
V ČR to prožíváme  v přímém přenosu. V tomto směru je dokonalé,  že  největšími podpůrci  spiknutí v duchu Kalergiho  jsou ti, co jim imponuje oligarcha   Babiš  v čele  státu. A  Zeman, který oligarchu drží u moci! Protože  výsledkem Andrejova  bačování nemůže  být nic  jiného, než se oligarchická vrstvička  společnosti zmocní nástrojů společenské moci, to jest armády, policie, bank a sdělovacích prostředků, demokracie sama zmizí v propadlišti dějin, neboť je „pouhou zástěrkou diktátu oligarchie.“ Tohle je  přesný popis!
Pro každého, kdo je ochoten přemýšlet. Nicméně ono je  snazší  slepě  věřit. Na blud že  existuje  hodný oligarcha, co nejí nespí a jen myslí na blaho spodních deseti milionů!  A stejně slepě  věřit, že  Zemanovi nejsou  důsledky Babišova fungování v politice  zřejmé. Ne, nějaký Kalergi, ten mne opravdu  nestraší. Zeman s Babišem  ovšem ano. Bezprostředně.  Napadne jejich příznivce, že  u nás  není třeba míchat  rasy , vytvářet tu podivnou mixrasu, které se má  snadno vládnout? Že mi si to odhlasovali dobrovolně, i bez těch  černochů?
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.