Postavme je před soud!


Jedna z odezev  na můj  páteční  článek o kecalovi Soukupovi z Barendova, byl komentář  jedné z čtenářek Kosy na jejím Faceboku.

Zněl takto:

„Pojďme prosadit trestní odpovědnost politiků za to, že nám zdražují život. Za nedostatek bytů, za drahé energie, za předražené účty za mobilní internet a telefon, za to, že stát vyplácí miliardy solárním baronům nebo oligarchům za věci, které by měl dělat sám. Za to všechno mohou vždy konkrétní lidé a politici. V tomto neexistuje žádné „oni“. Pojďme tyto lidi, již se pakují na náš účet, postavit před soud. Stejně jako ty, kteří tento hyenismus umožňují,“ sdělil Soukup.“ 

A k němu byl  připojen  link na notoricky  známý citát  z bible  o vyjmutí břevna z oka svého. Snadno jsem se i já se  svými omezenými duševními schopnostmi domyslel,  že  jako ten citát je  určen mně, o mém oku  a břevnu, že  je  řeč a  že  nevidím, nechápu, zlovolně  nechci vidět a chápat  genialitu svatého Soukupa…

Jsem té   rozzlobené čtenářce  vděčen za  připomenutí právě  této  části oné  LISTovní  Soukupovy show.  Protože  tu  jsem v pátek zapomněl pojednat. Což  je trestuhodné!  Absolutně  trestuhodné!  Vždyť  ono to, bylo, zpětně  viděno, klaunovo  vrcholné  číslo!  A  já se o něm nezmínil!

Do nejhlubšího pekla  s vlkem!

Mně  se  ten blábol líbil do té míry, že  ačkoli je uveden o pouhé  dva odstavce  výše,  musím jej zopakovat! Geniálních myšlenek není  nikdy  dost!

„Pojďme prosadit trestní odpovědnost politiků za to, že nám zdražují život. Za nedostatek bytů, za drahé energie, za předražené účty za mobilní internet a telefon, za to, že stát vyplácí miliardy solárním baronům nebo oligarchům za věci, které by měl dělat sám. Za to všechno mohou vždy konkrétní lidé a politici. V tomto neexistuje žádné „oni“. Pojďme tyto lidi, již se pakují na náš účet, postavit před soud. Stejně jako ty, kteří tento hyenismus umožňují,“ sdělil Soukup.“

Ale  vlk nedělá  nic jen tak z plezíru. Zopakoval jsem to proto, že  jsem vám zatajil větu, kterou, ona,  se mnou krajně nespokojená  čtenářka, k citátu z  živoucího genia,  připojila. Zní  takto:

Sám to nedokáže a zcela jistě jeho úmysly nejsou ještě tím posledním hřebíkem do rakve hroutícího se kapitalismu, ale předvídat budoucnost není naše věc, máme ji však umožnit.

To abych postupoval korektně  a měli  jste informaci celou a  řádném kontextu.

Práskni  Mařko do bubnu, fanfáry, konfety a  ohňostroj prosím si ale odpustit nemohu, jakkoli není mým  cílem lacino  exhibovat na  onom  autorčině přesvědčení,  že  musíme  Soukupa  v jeho nikoli bláznovství, ale  mimořádně  dobře  vypočítaném kallkulu  na  uchvácení moci  ve státě, podporovat, protože, podle ní- když tak učiníme, zpřístupníme  si lepší a světlejší budoucnost, kdy  se konečně  zbavíme HROUTÍCÍHO SE KAPITALISMU!!! Konečně se zhroutí!

Takovéhle  až nedůstojně  snadné nahrávky  na nejlacinější  smeč  neberu,  jen se slušně  optám, jestli  si příslušná  čtenářka opravdu  myslí,  že Soukupovým cílem je rozvrátit  kapitalismus? Pokud  ano, nehodlám se jí ani posmívat, ani jí  dávat  jakákoli doporučení.  Jen ji požádám, aby  si představila, jak rozvraceč kapitalismu a bojovník proti němu přijde večer, kdy náhodou nebude mít některou ze  svých oduševnělých  barendovských 11-ti relaci, posadí se  do fotelu a  své, teď nevím  jestli manželce  nebo jen pořád ještě  snoubence – Kateřině  Brožové  sdělí  něco ve  smyslu:

Zlato nejzlatější, koupil  jsem pro nás  dvougarsonku v paneláku na Jižáku, prodal naše  auta  a koupil nám permanentky  na  socku, zítra si přijdou pro náš  nábytek, ten na tom Jižáku nebudeme potřebovat, stačí pár prkýnek z Ikei, pro naše oblečení si  zítra dorazí z Armády  spásy a naše konta  jsem vyprázdnil a finďáry  přeposlal  dětskému fondu  OSN – UNICEF. Já už se  na tu nespravedlnost kolem sebe nemůžu  dívat, nespravedlnost, co je všude kolem nás  a můžou za ní kapitalisti. Rozhodl jsem se  je zničit. Proto chci být  obyčejným člověkem,   žít  jeho život na okraji chudoby. Jak tě  znám, vím, že  mne  v tom nenecháš  samotného a nadšeně podpoříš, protože  ty  jsi dokonalá proletářská  žena a  vlastenka!

Vzhledem k té  připojené  větě  po konci  Soukupova blábolu, nepochybuji, že  dotyčná  čtenářka  Kosy  má dostatek fantasie, aby  si takovouhle  scénku představila. Takže  si snadno vybaví  i následnou reakci  „proletářky“ Brožové. Kdy boxer  Soukup  schytá od  té křehké  bytosti tolik facek, jako nedostal v  ringu  za  celou svou  boxerskou karieru  a následně  jsou mu  do omláceného  cifrplátu  mrštěny  rozvodové papíry….Už  to vidím! V kolorech a  širokoplacatě.

A  příští  týden  to všechno ve speciálu moderuje na Barendově  Honza  Musil nebo jak se jmenuje ten Soukupův  šmok, co se  s takovým  gustem na  téhle  stanici  hrabe  v  lidské špíně…

Ale  to jsem odbočil. Netěší mně  když  někomu  musím zcela  zničit  jeho kruhy, ale  představa, že  Soukup  chce položit  kapitalismus  nebo tomu, v nejlepším případě, třeba   nevědomky  napomoci,  je… přiznávám, že  mi  schází  pasující  slovo. Takže si tam doplňte  takové, jenž  vám přijde  vhodné.

Ani trochu nepochybuji, že moje  sousedka a  bývalá spolužačka o níž jsem psal minule,  je  z toho Soukupova  vyzvání k revoluční  spravedlnosti úplně  hin!

Starej, to je  ale  chlap!!!

Špatně  slyšící  soused  Venca,  který na  rozdíl ode mne  pamatuje i poslední  dny  II. světové, sice  nemá tušení, co po něm jeho  drahá polovice  vyžaduje se  zanícením prvních křesťanů, ale  je  dost  zkušený a otřískaný  životem,   aby  projevil náležitý souhlas a po zbytečných detailech se nepídil.Má už  desetiletími vyvinuté mimikry a podmíněné reflexy pro určité situace.

Takže  i on  schválí  nový, naštěstí zatím potenciální, výbuch  revoluční spravedlnosti!!!

Ty  hajzly, co nám prodražují  život  zavřít!  Von je  Soukup Véno zavře. Možná i zastřelí! To bude!

Hajzly  co nám prodražují  život! Co můžou za to, že nejsou byty! Za drahé energie! Za  drahej mobil a internet! Co cpou milijardy  těm solárním barónům,  Za  to že  přihrávají  kšefty  pro stát  svým kámošům, ačkoli stát  by měl ty  věci  sám!

No jo  no. Drahé  energie, solární baroni,  kšefty pro kamarádíčky…

Opět zlatá slova!

Takže  si dovolím připomenout, proč  máme  drahé  energie. I když ty  v posledních létech  dramaticky  zlevnily a to jak elektřina, tak plyn. Snad si toho povšimla ona  rozhořčená  čtenářka, jakož  i Boženka. Ale pravda, mohly  být  ještě  levnější, kdyby….

Například kdyby  Topolánek KalousekBursíkov a famiglia, která si eufemisticky  říkala  vláda, neprosadila šílené dotace na  tzv. obnovitelné energetické zdroje! Jak prosadil i zelení a  především Bursík!   Tedy  vláda, jejíž byl právě  Soukup členem. V pozici náměstka ministra!  A kterou on stvořil tím, že  nabulíkoval svou mediální kampaní za  zelené  nadkritickému množství  voličů,  že  mají do  parlamentu poslat Burše  a jeho partičku politických  vyžírků.  Proto platíme  v účtech příplatek na obnovitelné zdroje, proto vznikli solární baroni a proto doposud  vysávají a  ještě  dlouho budou vysávat  stát. Bez něj  a jeho přispění by nás  tohleš „zelené štěstí“ nepotkalo.

A  co třeba  ty  služby, které si  stát mohl dělat  sám? Dám exemplární případ – snad si  pamatujete jméno Řebíček. Jo,  byl to ministr  dopravy. Kdysi ho někdo obšťastnil  přesmyčkou –  ministr  do kapsy. Mám psát do  čí kapsy?

Jeho  následovník,  taky prima  vykuk  – Vítek Bárta,  ten co nezištně  sponzoroval své poslance, co měli  zrovna, na  rozdíl od Řebíčka, hluboko do kapsy a nebylo to uplácení,  nechal po nástupu na  dopravu  udělat  audit, jak se tam hospodařilo za toho ministra do kapsy. A  vzešla z toho  fantastická zjištění. Dovolím si citovat:

Za co ministerstvo taky utrácelo:

• Stovky medvídků za 150 Kč + 80 Kč šála s nápisem Ministerstvo dopravy

• Za svačiny 4 miliony korun/rok

• Zalévání kytek: 66 tisíc za měsíc (úřad má 120 kytek, tedy 460 Kč za jednu kytku)

• 3 domovníci – podle ministerstva nedělali nic, 55 tisíc měsíčně za jednoho

• Vymalování chodby za 197 tisíc Kč

• Mytí aut – za půlrok 2010 303 tisíc + 54 tisíc autokosmetika, jedno auto umyli 38krát

• Uskladnění 20 pneumatik v Auto Jarov (ministerstvo má prostorné garáže) – letos 24 tisíc

• Nevyužitá dvě auta značky BMW – náklady 750 tisíc ročně (stála jen v garáži)

• Alkohol – objednával se na ministerstvo pod názvem »dárkové koše«

• Tic tac – 50 korun jedno luxusní balení

• Těžítko s hodinami ve tvaru řadicí páky – 500 Kč

Zavřít! Zavřít!  A možná nejlíp zastřelit!

Tááákovýhle  fousy!!!!

Leda, že by  se  Soukup  chystal ztrestně zodpovědnil sám sebe! !  Byl členem  toho spolku!

Ano, ten biblický  citát o vyjmutí  břevna  z oka  svého je nanejvýš na místě. Ovšem nikoli  v mém případě! Já nikdy politikem nebyl. Na  rozdíl od  kecala  z Barendova.

Nicméně ani tohle  není  na tom Soukupově  blábolu, který  dovede nejednoho voliče a především  voličku až k, no radši  napíši – k extázi!  On je to totiž dokonalý podvod! Trapně hloupý a laciný.

A  je  fascinující, že  bude imponovat zejména  těm, co  stojí za Babišem ohledně, jak konstatoval OLAF ,-podvodu  s dotacemi na  Čapí  hnízdo a  Zemanem při každé z jeho eskapád, když vykrádá  ústavu nebo ohýbá zákon, který se zavázal chránit. Tehdy  tihle, co se Soukupem budou od  teď nadšeně prosazovat trestní odpovědnost politiků,  jak u Zemana, tak u Babiše zkoumají  každou sebemenší maličkost a  aplikují každou  sebemensmyslnější  interpretaci znění zákona  či ústavy, který by prokázal nevinnu a čisté úmysly  jejich za  živa  svatého u jejich  průšvihů a konfliktů se zákonem!  A najednou volají po trestní odpovědnosti politiků!! Dokonalý  bizár!

Kdo o ní  bude rozhodovat?  Já  doufám, že  soudy!!  Že nikoli Soukup moje  sousedka  Boženka  nebo ta  čtenářka, co se do mne pustila.  Pokud  ano,  pak jim sděluji, že u soudu prokázat někomu  úmyslné poškození státu, za účelem osobního obohacení, sabotáž  a vůbec zlého úmyslu, je nadmíru těžké. PROKÁZAT je klíčové slovo. Stačí se podívat na Rathův  případ. Tenhle  všemi mastmi mazaný a  neskonale  drzý panák byl chycen před  cca  7 roky se sedmi miliony  cash a dodnes nepadl rozsudek! S  tím, že  ho nemálo budoucích podporovatelů  Soukupa  brání na  krev. Ten  určitě  nekrad!  Oni to na něj ušili! On jim vadil!

Reálně jde tedy  o  naprostý  blábol. Nedáme li Soukupovi a  podobným také  právo aby oni sami rozhodovali o tom, kdo je vinen a kdo ne.  Pak by to sice  byl pořád  blábol.  ale  životu, respektive  životům  nebezpečný. Všem životům v téhle  zemi!

Kdyby náhoda  ta  šílenost  s trestní odpovědností politiků  někdy, v pomatení smyslů  naprosté většiny  národa-  prošla,  pak si  ti, na které  by měla dopadnout, snadno pomohou.  Zákony, na  nižších  úrovních pak rozhodnutí, se zkrátka  budou přijímat výhradně  v  režimu  tajného hlasování. Pak stačí, aby se jeden jediný poslanec  zdržel nebo hlasoval proti a logicky  NEJDE nikoho postavit  před  soud! Protože  obhajoba  je primitivně  snadná – stačí tvrdit – dokažte mi, že  jsem to byl já  kdo hlasoval pro. Já  jsem ten, kdo se zdržel či hlasoval proti. A je po ptákách.

Je  to natolik triviální, že  by na to měla  přijít  i sousedka  Boženka.

Ale  vsadím svoje  tradiční  boty, že  ona  bude slyšet  zejména  na zkrácený  Soukupův slogan – zavřít  ty, co nám prodražují  život!  Takže  ty, co  jí zdraží nákup v  sámošce, ty  co zdraží vodné stočné. Ty  co  zdraží  pivko nebo  cokoli jiného! Zavřít, zavřít a  zase  zavřít!

Těším se, až  jim Soukup ještě  slíbí,  že  zavře i ty, kteří mohou za to, že  je  sucho nebo jsou velké mrazy,  je blbej program v  televízi, způsobí  déšť  když  ona jde  s čerstvě udělanou hlavou vod  kadeřnice nebo ty  šmejdy, co mohou za  to, že třeba  nerostou houby  nebo se  přemnožili slimáci a sežrali jí rebarboru. Tady má svatej Soukup zatím stále  ještě  obrovské mezery.    Ale  jistě  a rád  a  včas to napraví. Času má dost. Nemusí s tím spěchat. Staří, když  to rozjede,   až  opravdu bude potřebovat využívat  stránku

soukupnahrad.cz

kterou si nechal zaregistrovat už před  rokem.  Pak  teprve  popustí uzdu fantasii  jistě  slíbí  každému modré z nebe a hodinky s  vodotryskem. Nebo nějaké   nové šaty. Nejlépe rovnou  pro císaře! A nepochybně  uspěje. A po mně bude požadováno, abych  vyjmul břevno z oka svého, protože je,  shodně  jako ten  Andersenův malý kluk, nějak nemohu obdivovat, protože je neuvidím…

Moje nedostatečnost, moje  chyba! V očích těch, co  vědí už  dneska, že  kecal umí  jistě  i to, co nedokázali ani komunisti – poručit  větru a dešti, zcela nepochybně! Kam se na  Soukupa  hrabe  chudák nebožák packal  Hary Jelínek!

Snad jedině  Tonda  Zápotocký a jeho  – naše měna je  pevná, či  Akce  Čisté ruce nebo  stále  aktuální ANO bude líp! nebo   mu mohou   jakž takž   konkurovat!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.