Ne Kalousku, ne, za Babiše opravdu nemůžeme všichni!


Občas je mi,  těmi, co mají  problém s mými názory  na Babiše  nebo Zemana, vyčítáno,  že  se nevěnuji  například  Kalouskovi a  jiným, když to řeknu eufemisticky – podivným figurám opozice. Naposled mi to napálil jeden ze čtenářů  Kosy minulý týden na  jejím FB pod  článkem o Důchodech. Odvětil jsem tehdy, kromě  jiného,  že Kalousek pro mne momentálně není cílem, protože  nedrží  žádnou moc, respektive, je BEZMOCNÝ a to doslova  a do  písmene a také,  že  je potřeba  se zajímat především vždycky  o držitele klíčů a jejich konání a nikoli  o ty, co  jsou   v podstatě  jen  ubohým  komparsem, respektive  křovím politické scény a  že   bušení  do těhle  rád ponechám  velké mase  hrdinů, kteří  na nich osvědčují  svou současnou  neochvějnou statečnost. Že Kosa nakládala  Kalouskovi a spřažencům co mohla v  době, kdy  z božího dopuštění a  hlouposti nadkritického množství voličů, řídili tenhle  stát. Takže nemá tuhle potřebu.

Ta  statečnost  není  zas až tak neochvějná. Neochvějnost  je  vázána  na  snahu adorovat  své  momentální mocenské idoly. Ať  už  z  fanatického obdivu nebo nějakého jiného, hmatatelně  přízemnějšího důvodu. Ale  tímhle  fenomenem, bez ohledu, zda  jde o jedince ze  skupiny Kobliha,pijavice či souputník, se  nehodlám dnes  zajímat. Dneska to bude  o Miroslavu Kalouskovi.

Mám ho sice za politickou mrtvolu, která ačkoli měla být  dávno na politickém hřbitově, zaclání v  české politice  stále. Kdyby jenom zacláněla, ona  vlastně  umrtvuje  a podvazuje možnosti a  šance antizemanovských a  antibabišovských sil!

Vítězství Miloše nad  Jiřím Drahošem, velmi těsné, se možná  nemuselo přihodit,  kdyby  Miroslav Kalousek už  do politiky od posledních voleb nijak nezasahoval a  zmizel ze  scény. A  kdyby  to byl udělal před  volbami  2017, možná, že  Babiš  neměl dost mandátů na sestavování vlády. Protože je zkrátka  politická  mrtvola. A  ty, jak známo, nejsou li včas  pohřbeny,  jen  smrdí a šíří kolem sebe  zápach a  nákazu. Což  je nejméně od  roku  2013 jeho  případ. Čeho se  dotkne nebo za  co se on osobně  postaví, je předem odsouzeno k nezdaru.

Víc  než  půlka národa  to s  ním má prostě  tak, že  když  tenhle, řekněme – politický  zombík,  v pondělí 14. ledna  řekne , že  je  leden, pondělí a  14. a  zima, najde se  dost těch, co z principu a na truc prohlásí, že  je   červen,  čtvrtek, protože  máme  27 a tudíž horké léto! Existuje  totiž cosi, čemu se říká goodwill a pokud  jej politik ztratí, končí. Když firma,  čeká ji bankrot.

Kalousek onen goodwill, neboli dobrou pověst, či chcete  li důvěryhodnost, elementárně  potratil. Bez naděje  jej někdy získat  znovu zpět. Zkouší to stejně opakovaně  jako  marně.  Různými způsoby. Ten poslední, který mne donutil se  Kalouskem zabývat byl rozhovor pro Aktualne.cz

Za příchod Babiše můžeme všichni. Sám bych spoustu věcí udělal jinak, říká Kalousek

Máte li čas, přečtete si jej. Přiznávám, že  jsem nevycházel z úžasu! Asi jsem  žil do teď  v nějakém jiném státě  než  Kalousek. Nebo jsem 30 let spal  a měl  jaksi jen velmi živé sny, které se ovšem podivuhodně, co do peripetií,  kryjí s  realitou, ale  v  klíčových bodech jsou s ní v dokonalém rozporu…

Abych ilustroval, co mám  na mysli,  uvedu pár  fragmentů:

Proč ho ale tady máme? Kdo může za Andreje Babiše, Miloše Zemana, silné komunisty i poslance Tomia Okamury?
Těch důvodů je určitě celá řada. Probabišovská propaganda především velmi ráda zdůrazňuje slova Andreje Babiše, že jej porodily tradiční politické strany, protože byly špatné. 

A nebylo tomu zčásti tak?
Nechci tyto strany hájit, zejména ne z doby, kdy ODS a ČSSD uzavřely opoziční smlouvu. Dnes je ale důležitější otázka: proč je dnešní politika ještě horší než politika, na kterou jsme byli zvyklí před příchodem Andreje Babiše? Nezapomeňte navíc na to, že tradiční strany měly své samočisticí schopnosti, a když někdo udělal něco přes čáru, tak se členové strany ozvali. To teď neexistuje, v ANO se proti Andreji Babišovi nikdo nikdy neozve.

Ale pořád je tady otázka, proč naši zemi zasáhl fenomén Babiš.
Řeknu vám svůj subjektivní názor. Máme ho tady, protože značná část lidí, řekněme elektorát hnutí ANO, tedy zhruba 30 procent lidí, touží po spasiteli, který ponese odpovědnost za jejich život a všechno jim zařídí. 

Jiný důvod nevidíte?
Neméně silný fenomén je pocit rehabilitace těch, kteří kolaborovali s komunistickým režimem. V roce 1989 bylo mnoho mladých lidí, třicátníků, kteří se rozhodli svou kariéru spojit s komunistickým režimem. Listopad jim to přerušil, mnohým je rozmetal. A teď, když jeden z nich, aktivní spolupracovník komunistického režimu, se stal premiérem, tak oni to cítí jako svou rehabilitaci.

A co vaše odpovědnost? Co byste odpověděl lidem, kteří by vám řekli, že Babiše jste „zrodil“ i vy?
Odpovědnost za minulost máme přece všichni.

Takže  si tuhle klíčovou pasáž  shrneme!

Výrok, že   Babiše a  Zemana porodily tzv. standardní a tzv. demokratické politické strany, jejich chování a totální  hrabošství a  kazisvětství  jejich politických představitelů,  je okamžitě  negován  výrokem – já nic,  já  Kalousek, jen člen  orchestru! Nikoli jeho dlouhodobý  sólista!!!  Chyby  dělají přece  všichni. Jinak od Listopadu  všechno bylo úžasné, Helenka  Vondráčková by  řekla  -vše je nádherné, růžové a béžové….

Jestli někdo  může  za  zvolení Babiše z politiků, pak ti, co uzavřeli oposmlouvu….Ale jinak? Jinak za  to můžeme  všichni!  Všichni  vážení! A nejvíce  pak 30%  blbců, kteří  touží po nějakém spasiteli a  když ne po něm, tak své osobní rehabilitaci, bývalých komoušů nebo komunistických kolaborantů!  Nikdo jiný  to prostě  být  nemůže  a také  žádné jiné důvody!

Sděluji Miroslavu  Kalouskovi, že  necítím sebemenší vinu ani na volebním úspěchu Andreje  Babiše, ani Miloše  Zemana. Dělal jsem všechno možné, na  co jsem dosáhl, aby  se tak nestalo. Jenže  se  to nemohlo podařit. Kvůli takovým jako je  on, ba  speciálně kvůli němu!  Ještě  to v  dalším blíže  rozvedu. Ale  nejdříve mu je třeba  doručit  ještě  pár  dalších sdělení. Například to o povaze  voliče –  chová se  podle naturelu, kterým je vyzbrojena  celá příroda – hledá toho nejsilnějšího  a jde za ním!

Zvláštní je, že  tenhle, naprosto přirozený  jev mu vadí v  Babišově případě. Když, se stejným volebním efektem fungoval  v Kalouskův  prospěch nebo politických formací které následně  tvořily  vládní koalice podle  jeho šmaku,  nebyl to slepý stádní  pud těch hlupáků, co nemají vlastní vůli, názor a žádné schopnosti  a proto touží po nějakém fýrerovi, nýbrž  hlas  uvědomělého voliče, co ocenil vůdcovské  schopnosti, silnou názorovou orientaci a odbornou  erudici Klause, Topolánka, Nečase Schwarzenberga/Kalouska!!!! A  podobné je to s těmi ztroskotanci, co chtějí rehabilitovat  svou  polo/komunistickou minulost!

Špatní  jsou  až  od  voleb  2013  a zejména  2017!!! A ti  z vás, kterým ještě  dobře  funguje  paměť, nepochybně  dodají – a  co ze  své  předlistopadové  minulosti  jsi  chtěl zaretušovat  ty,  Kalousku, když  jsi v  roce 2006, po volebním patu, vyrazil tehdy  za  Vojtou  Falmerem Filipem a  následně  za  Paroubkem, že máte  společně  dost  hlasů na  vytvoření  vládní většiny?

Jaký má  smysl poukazovat na  Babišovo, pro mne nesporné,  estébáctví a  pohoršovat se nad  ním, když  estébák a pořád komunista Kluzkej Vojta nevadil a  vláda  s ním by byla bývala ok?  Za  což  jsi byl  následně  vykopnut  z funkcí  v Lidové straně, díky  vzbouření členstva? Za mne po právu…

Ti, co v posledních  dvou parlamentních hlasováních votovali pro Babiše, před  tím dlouhých 25 hlasovali zejména  pro  tzv. standardní a  tzv. demokratické partaje! Jak to, že    o nich  najednou  posledních 5 let nechtějí slyšet?

Podle mne  to je naprostým selháním těchto politických formací a jejich  vůdců! Tím, jak Klaus inicioval a nechal provádět   bezostyšné rozkradení  státního majetku lumpen privatizací, tím,  jak Zeman oklamal  své voliče  akcí Čisté  ruce a  zparodoval to na  Čistý generální pardon a dorabování  státu přes  struktury  typu  Mrázek, Šlouf a  také  Babiš, tím jak následně to, co ještě  zbylo, se  rozkulačilo, respektive  zkulačilo za  Topolánka  a  Nečase, přes  různé Řebíčky, Severy, Dalíky, Drábky, Šišky a podobné.  Abych jmenoval  jen ty  nejznámější a  nejkřiklavější protagonisty a jejich počínání.

Ti lidé, co dnes  stojí  za  Babišem nebo Okamurou a  klidně  do jedné  linky  můžeme  postavit i Piráty,  ti zkrátka měli a mají plné zuby demokratů z  ODS, soc dem, KDU  ČSL, Gazdíka a především tebe a  tvé osobní  partaje Kalousku. Motivem jejich  volby  byl protest!

Prostě od  vás  všech přeběhli  k Andymu a Pitomiovi, Bartošovi,  protože  vám UŽ  NEVĚŘÍ! A zdá se, že  ani věřit  znovu nezačnou. Stejný  efekt  jsi  konec  konců využil i ty, ke  své politické reinkarnaci, po námluvách s  Falmerem, kdy jsi byl na odpis a  vyřešil to  založením TOP 09 s  tím, že  jsi se schoval za  Schwarzenberkovy  trenky a  číro.  Ty nemůžeš  věřit  tomu,  že lidé 30 let po Listopadu volí estébáka  v  permanentním konfliktu zájmů, já  v roce 2010  nedokázal pochopit,  že voliči Topky  nevidí  za  Kchárlovou fajfkou tebe. Že  nechápou, že  dávají hlas nikoli, řekněme noblesnímu  šlechtici, ale  naprosto zdiskreditované  figuře jménem Miroslav Kalousek. Na  Kose je k dohledání takových článků řada… Bylo i nad  můj rozum, že  přebíhali od  ODS  kvůli kmotrům, právě  k tobě…

Zvláštní je, že  ti  vadí  hledači  „nových čistých neposkvrněných“  dnes, ale  nevadili ti v případě  hlasů pro  Buršovy  Zelené nebo pro  Johnovy  tzv. „lovce  dinosaurů“!  Hlasy  pro tyhle  dva  spolky umožnili aby  jsi se od roku 2006  celých 7 let  udržel v politice a  to dokonce jako  ministr  financí… Se  všemi důsledky, které to mělo. Jaký rozdíl  byl mezi  těmi , co hlasovali pro Johna  těmi pro Babiše? Žádný, stejná  sorta.

Mám  připomínat v podstatě parlamentní podvod  zvaný církevní restituce? Proti  vůli naprosté většiny  voličů?

Tohle všechno a mnoho dalšího , vygenerovalo Babiše. U všeho byl Kalousek. Já s  tím neměl  společného nic. Ani co by se za nehet  vešlo.  S výjimkou toho, že  jsem v  roce 1998 poslal do Strakovky  Zemana.

Opravdu půvabná je  ovšem tahle  Kalouskova  větička  z toho rozhovoru:

Faktem je, že jsme strašně usnadnili situaci vládě Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše, kteří po nás zdědili zkonsolidované veřejné finance, takže si mohli dovolit uvolnit celou řadu výdajů a díky obrovské propagandě vyvolat pocit, že za nich už je lépe.  

To je trapné i jako apríl.  Podívejme se  na průkazné grafy o vývoji  HDP, co jste „dokázali“ a v  jakém stavu jste přidávali zemi!

Zcela  záměrně  jsem vybral graf  vývoje českého HDP a  vždy  v komparaci s některou sousední zemí! Je  zcela zřejmé,  že  z  krize 2008/2009 se ČR  vzpamatovávala ze  všech sousedních zemí, s  výjimkou Maďarska /tehdy  s naprosto ochromenou ekonomikou/ absolutně nejdéle. „Osvícená“  vláda Topola  a  následně  Nagyho/Nečase, s tehdy nejlepším ministrem financí celého vesmíru  – Kalouskem, se  nad předkrizovou úroveň HDP  vrátit  zpět nedokázala! Ačkoli  krize  se nás, podle tehdejšího Kalouskova  vyjádření, vůbec  neměla  dotknout! Slováci byli zpět už v  roce 2010,  Rakušané a Němci  také, Poláci to dokázali už v  roce  2009!

Už slyším Kalouska jak opáčí,  že  Babiš  zadlužuje  zemi a  že  ani v  době  vrcholné konjunktury  není schopen udržet  vyrovnaný rozpočet, jak zadlužuje rozpočtovými schodky budoucí generace a  vůbec, jaká je  to neodpovědnost.

Ano, plánovat rozpočtový deficit při trvající konjunktuře  je  rozhodně  špatně. O tom žádná.  Nicméně je  tu spousta jenže, které  by měly  zaznít. Například  to, že  vláda musí sanovat to, co TopololánekKalouskova a posléze  NagyKalouskova famiglia těžce zanedbala, co zcela záměrně  zdevastovala, co  doslova  finančně  vydusila. Bylo by  toho hodně – platy  státních zaměstnanců – tedy policistů, hasičů, vojáků, úředníků, učitelů, lidí ze  sociálních služeb a mnoha  dalších. Ty jsi  tehdy  ZKRÁTIL o  15%, pamatuješ?!  Musel bych mluvit  o důchodech a urážlivém  „zvyšování“ typu 49 Kč v průměru, o naprosto zamrzlých sociálních, omlouvám se- antisociálních dávkách. Vzpomínáte  na doslova  zázračného léčitele  slepých, chromých a  vůbec  všech tělesně postižených jménem Drábek? Co dokázal pomocí  úředního razítka rozchodit vozíčkáře a  a vrátil zrak slepcům? Nikoli zázračnými léčebnými schopnostmi, ale pouze  silou úředního razítka! A  bylo by toho mnoho a  mnoho dalšího. Ale už takhle  budu opět  hrozitánsky  dlouhý. Zpět  k té námitce o zadlužování!

Místo řečí  mám pro vás  další zajímavý  graf:

zdroj

Graf, který by  obsahoval  výsledek za  2018 ještě nemám,  ale ministerstvo financí  to předběžně  vidělo takto:

„Ministerstvo financí v současnosti předpokládá, že ke konci letošního roku bude výše státního dluhu činit 1623,7 miliardy korun. Bude pokračovat trend poklesu státního dluhu v poměru k HDP, ke konci roku by měl činit 31,3 procenta HDP, což znamená meziroční pokles o 0,8 procentního bodu,

Nepřijde vám to zcela  nelogické?  Sobotka a Babiš neuměli a neumí sestavit  alespoň vyrovnaný  rozpočet, neustále, s jednou výjimkou  byly  deficitní nebo max. vyrovnaně, ale  celkový veřejný dluh klesá od roku 2013, tedy od okamžiku kdy finance  přestal řídit  geniální   Kalousek a to jak  v absolutní velikosti tedy v  Kč, tak především k té  relativní, kdy je  vyjádřen jako procento HDP!!! Při tom by  logicky měl jen a jen dále  růst!  Černá magie? Nadpřirozené schopnosti?  Manipulace  s čísly a  záměrné zkreslování  výsledků hospodaření státu?  Tu  manipulaci  a zkreslování a především nějakou  tu  účetní ekvilibristiku především  v  závěru roku  rozhodně  nevylučuji. Možné to je. Ale moc na to nevěřím ani  já. Zejména  ne  na nějaké brutální  excesy. To už by  se  asi provalilo. Takže – kouzla, čáry ,černá finanční  magie nebo Babišovy  nadpřirozené schopnosti?

Ani náhodou!!!  Jen  zdravý rozum. A  stejné hospodaření jako  jako v  každé normální domácnosti, která provozuje  tzv. obálkovou  metodu.

Už  jsem to tady  nejméně  jednou popisoval.  Říká se tomu cash pooling. Babiš  to přirozeně  zná. Vy také. Pokud  vám zcela nečekaně  vysadí pračka  nebo  lednička nebo je potřeba  opravit  auto a  v příslušné obálce  nejsou money, ale  je dostatek v  té s nápisem dovolená, tak zkrátka  tu novou ledničku zatáhnete  z téhle  obálky. Jen hlupák si jde pro půjčku, když  to může  vykrýt z hotovosti, jíž  doma disponuje.

Koncerny  a  finanční   skupiny  to dělají úplně  stejně. Ty  mají dohody  se svými bankami, u kterých  drží konta firmy  z koncernu, že prostě  každý  večer přes  závěrkou bilance  firem v provozním debetu, pokud možno vykryjí do příštího rána přebytky  financí z účtů  firem s  nadbytkem likvidity. Ráno se to vrátí  na původní stavy  před poolingem. Jinak  by mínusové  jednotky musely  čerpat  na  vyrovnání své pozice bankovní kontokorentní úvěr a  za ten by  pochopitelně platily  úrok.

Soudím, že to  Babiš, mezi  jednotlivými ministerstvy a  státními úřady  bude dělat  stejně.  Že  denně  přelévají peníze  mezi účty  těch, co nemají  akutní vydání, ale naakumulované zdroje a  těmi, co  je  čekají akutní výdaje a na jejich  vykrytí by musely použít například emisi státních pokladničních poukázek nebo dluhopisů!

Kalousek a ostatní  tzv.  experti, zejména  od  ODS a  Lidovců, by měli  povinně  mlčet! Triviální  záležitost. Kterou prokazatelně pomíjeli, když řídili finance, takže  stát  bral půjčky  na  trzích, aniž  by  vlastně  nezbytně  musel! A  daňový poplatník cáloval úroky  věřitelům. Ačkoli to nebylo nezbytné.

Neadoruji  ani náhodou  Babiše. Můj názor na něj  je stále  stejný.  Jeho účast  v politice  je  osudovou hrozbou  pro demokracii jako takovou obecně a pro tu  v naší zemičce  speciálně. Je v  totálním střetu zájmů, tvrdil, že  bojuje  proti rozkrádání a  proti korupci, nicméně  má na  triku korunové  dluhopisy a  Čapí hnízdo a zdá se , že  problém s  dotacemi a leccos  jiného, včetně  toho, jak přišel k majetku, resp. jeho částem. A  zcela pokřivil jakoukoli  demokratickou  soutěž!

Jako s Velorexem  nikdy  nepředhoníte  Ferarri, tak normální politická strana  nemůže  dlouhodobě  konkurovat s  Babišem, vzhledem k jeho neomezené finanční síle  a  mediálnímu imperiu. Nehledě na takovou  drobnost, že  v  ANOšéfe  platí a vždycky  bude, jen  šéfův  názor. Ostatní mají jen právo nadšeného, ba nejnadšenějšího  souhlasu.  A beru za  naprosto jisté, že  Babiš prostě  demokracii bude stále více  vytlačovat a posouvat k oligarchickému ukrajinskému modelu. Chybí li záporná  svět  vazba  systém  se nutně  sune k destrukci. u ANO šéfe  s e žádná záporná  vazba  netrpí. Šéf má vždycky pravdu. Bez výjimky.

Na tomhle se s Kalouskem bez problému shodnu. A  nijak mi nevadí,  že  právě  s ním. Nepatřím  k lidem, kteří  budou tvrdit, že  je  horký červen, jen proto aby s ním nemuseli sdílet objektivní pravdu, že  je  leden. A studený.

Ale  rozhodně  si nenechám od něj kálet na hlavu, že  za Babiše/Zemana mohu  také. A  on vlastně  skoro ne!

Prý za  svůj největší politický omyl pokládá souhlas  s přímou volbou prezidenta…

To, co  Topolánek a  spol. tedy  také on, předvedli při druhé Klausově  volbě, kdy  se vyhrožovalo a podle  mnoha  více  či méně  dostupných  řečí  – podplácelo a  to všechno v  televizním přenosu, jiná cesta,  než přímá volba -NEBYLA! Se všemi důsledky, které  nyní  máme.

Kdyby  tehdejší držitelé klíčů nechtěli procpat na  Hrad  znovu Klause za  každou  cenu / je  tragikomickou ironií, že  Klaus následně popravil ty, co jej tam dostali/,  nebyl by  dnes tamtéž  Zeman. Příčina  – důsledek!  A kdyby  ne  Mlha, pak  ani Babiš. Nejspíš!  V původním systému prezidentské  volby  by  zkrátka  Zeman jen dál objímal stromy  na Vysočině a  virozu  chytal  v místním šenku. A  své kamarády by  mohl vyznamenávat tak nanejvýš  zajímavě  zaplněným  pivním táckem s  vlastnoručním  věnováním.

Kalousek  je   nejviditelnějším  důvodem současné konstelace tuzemského politického nebe!  A  dokud  bude  působit  v  české politice, nemůže  to být  jinak. I kdyby  měl tisíckrát  pravdu.  Francouzské  žluté vesty  už také nikdy nebudou volit  Macrona.

Tady dnes končím. Ačkoli ještě  nejsem s tím Kalouskovým rozhovorem ani zdaleka  hotový. Ačkoli to nebylo předpokládáno, k tomu rozhovoru s e vrátím ještě  zítra. Je  totiž  o čem psát.

Protože  Kalousek evidentně není ochoten přiznat pravdu a  reflektovat realitu  ani sám sobě.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.