Kalousek II


Včera  jsem se zabýval  obsáhlým rozhovorem Aktualne.cz s Miroslavem Kalouskem. Při závěrečné redakci mi došlo, že  musím dnes  v tomhle  tématu pokračovat. Protože nemohu opomenout  dva  narativy / heč, doufám, že  konečně  začnu  být  trochu za  weltmana jako Jakub  Janda    a kumpáni,  kteří  tímhle současným in výrazivem ani trochu nešetří/ z druhé půlky  Kalouskova – no  řekněme   interview…

Tím prvním  je  jeho sebeprodukce, kde volá  po sjednocení a  všech tzv. demokratických sil a jednotných  kandidátkách, které on, před  každými volbami v  poslední  době /rozuměj od  roku 2013/ nabízí  napravo nalevo.  Pardon, opravuji – nalevo  ne!  Když  chce něco nalevo, tak nikoho k ničemu nevyzývá a jde rovnou za Kluzkým Vojtou  a  tam  to za  chvilku upečou. Pomlouvači tvrdí, že  za  asistence  nějaké dobré, skleněné  asistentky. Dokud  i  z ní nedostanou  poslední kapku jejího destilovaného úsilí. Ti pomlouvačí se neštítí ničeho! Však je  znáte  – proruští trollové. Já bych ovšem řekl, že  by mohlo  / nevím to/ jít o ty  samé, co zase  jinde, například  v kapli svatého Václava sem tam  šíří  jistou virovou nákazu.

Musím se přísně  napomenout – vlku, zanech  blbostí a  věnuj se tomu, co chceš ohledně Kalouska vyjevit p.t. kosířstvu!!! Sím, sím, já už budu  hodnej…

Inu vracím se ke  Kalouskovu  hořekování nad  jeho marným úsilím stmelit tzv. demokraty  od  středu napravo.  Genius si to představuje takhle:

Spolupracovat musí všechny demokratické strany. Když se vrátíme k mé výzvě z roku 2016, tenkrát jsem to vnímal jako jednorázovou akci všech stran od středu doprava proti nástupu nedemokratických sil. A jsem přesvědčený, že kdyby se to podařilo, tak vládu sestavoval někdo jiný než Andrej Babiš, zřejmě Petr Fiala, a politická scéna by dnes vypadala jinak, i když by to nemohlo fungovat jako jeden subjekt.

Takže  společná  jedna  kandidátka, ale nemohlo by  to  v konci fungovat  jako jeden společný  subjekt!  Ale  vládu by  sestavoval  zřejmě  Petr  Fiala!!!  Tak to mi  fakt  hlava  nebere!  Nejspíš  neumím počítat. V každém případě určitě ne tak dobře  jako  Kalousek…. Když totiž  sečtu volební  výsledky  těch, co  by  on rád  sjednocoval, ale  tak, aby to nefungovalo jako jeden subjekt, hodí mi to 27,61% hlasů. ANO šéfe  získalo  29,64%…  A přesto nesestavilo většinovou  vládu.  Inu  jsou početní kouzla, která běžnému vlkovi zapovězena  jsou…

Uniká mi,  jak by jí  asi  dal dohromady kočkopes, který by měl ještě o 2% méně.. To by se  jako spojil v nějaké formě s Okamurou? Filipem  a Piráty  a  soc dem? Když  Babiš  + Okamura  mají  dohromady  100 hlasů? To už není pábení, to je  logiky  pusté  žvanění. Nebudu  brát jméno boží nadarmo.

Prostě  Kalousek se opět jen  snaží  oddálit  okamžik, kdy už bude konečně  a zaslouženě vykopnut  z velké politiky velkým obloukem  a hledá  nějaká  další záda, po kterých by se  znovu  vydrápal do kanclu na Malé straně. A nemohu  si odpustit  špílec  – aby  tam pro občana  dělal konal stranu velkou. Doslova  a do písmene!

Na otázku, zda on  není  překážkou, která  brání  sjednocení, rezolutně  odpovídá, že  NENI! Že  slouží jen jako záminka:

Sám víte, že mnozí představitelé KDU-ČSL vám nikdy nezapomenou, jak jste od nich odešel, vytvořil konkurenční stranu, a ještě jste přetáhl řadu dalších lidovců.
Jejich emoce chápu a sám předseda Pavel Bělobrádek mi v roce 2016 řekl, že nikdy nebude na jedné lodi se mnou. To bylo v době, kdy jsem navrhoval jednu kandidátku demokratických stran proti Babišovu hnutí ANO. Proto jsem předsedovi KDU-ČSL nabídl, že na kandidátce nebudu. Ale ukázalo se, že jsem byl jen zástupný důvod, proč takovou kandidátku odmítli.

Inu kachní  žaludek, jak říkávala moje babička! Spíš  superkachní, vlastně  – určitě  čapí!  Čáp  je  daleko větší pták než nějaká kachna  a má taky  daleko větší hnízdo. To  je  přiměřené  pro Kalouska. Ne nějaká  dutina  ve starém stromě, kde prý  kalouskové hnízdí! Zvláštní ovšem je, že  s e Čapí hnízdo nelíbí.  Speciálně on by pro něj měl  mít  víc než pochopení.

Ale zpět ke  Kalouskově  blábolu – on zástupný problém?!  Já  to mám s lidovci  mimořádně  těžké, nicméně  Bělobrádkovi  v  tom, co řekl, naprosto rozumím! Sám to  zažívám v podstatě  denně. S ním nikdy!

Klidně  Kalouskovi přiznám, že  leccos  v současné politice vidím jako on. Nicméně  to neznamená, že  by  někdy hrozilo,  že ho snad budu nějak podporovat  nebo dokonce volit!  Vyloučeno navždy. Naopak jeho  účast  na něčem nebo  doporučení k něčemu  okamžitě  bezpečně  pošpiní a znehodnotí to něco. Polibek smrti non plus  ultra.

Jeho  osoba  je  to, co devalvuje a zničujícím způsobem diskredituje  úsilí  kohokoli  ze  středu a z pravého středu  nabídnout alternativy  k současným držitelům  klíčů a  navíc  přímo generuje  protestní bezprogramové amébické  politické  shluky  typu  ANO, Piráti, SPD a  nově  také List. Které  spolu s KSČM mají dohromady  dokonce  ústavní většinu! Kalousek se o to stará!

Je  čas věnovat se  druhé pozoruhodné  myšlence, kterou  jsem včera  nepojednal a  jenž mne přiměla dneska pokračovat  v psaní na téma Kalousek, ačkoli  jsem měl v plánu něco jiného.

Jde o závěr  toho rozhovoru, uvozené  nadpisem

Mám obavu, kdo bude další prezident

Nemíním  přepínat  vaši pozornost, vyberu to nejzásadnější. Tyhle  dva  výrony  duševna:

Je příliš brzy mluvit o tom, kdo by mohl podle vás mít šanci usednout na Hrad po Miloši Zemanovi?
Přál bych si, aby demokratické strany hovořily o tom, koho by navrhly jako společného kandidáta. Pro TOP 09 je důležité, aby příští prezident splňoval alespoň čtyři požadavky. Bude přitom úplně jedno, jestli bude levicový, nebo pravicový.

Které jsou to čtyři požadavky?
Stačilo by, kdyby ctil ústavu, kdyby byl loajální k našim partnerům v EU alespoň tak, jako jsou oni k nám, kdyby byl jasně prozápadně orientovaný a nedělal ve světě ostudu. Bohužel ve všech těchto bodech náš současný prezident v našich očích selhává.

Takže  pro TOP, rozuměj Kalouska příští prezident splňoval alespoň  čtyři požadavky

-ctil ústavu

-byl loajální k  našim partnerům v  EU alespoň tak, jako oni k nám

-aby byl prozápadně orientovaný

-nedělal nám ve  světě  ostudu

Shodnu se  s ním v prvním a  čtvrtém požadavku!  Ano je  bezpodmínečně  nutné,  aby  prezident  ctil ústavu a nedělal ve  světě  ostudu. A dopl%nuji, že  ji nemá dělat ani doma!

Naprosto souhlasím, že s  tím  že  prezident  nesmí  vykrádat  ústavu. Má jmenovat profesory,  pokud projdou  univerzitním řízením, nemá  urážet  památku  velikánů tohoto národa vymyšlenými  rádoby citacemi,  nemá ohýbat ústavu a    svévolně  jmenovat  své protegee  do funkce premiera  a  už  vůbec ne opakovaně, nelze připustit, aby  tlačil na  soudce  ať  už  sám nebo prostřednictvím  poskoků, nelze trpět  aby  omilostnil, jen kvůli zisku hlasů, několikanásobného vraha a ještě leccos  dalšího.  Mám jakž takž  funkční paměť  a nevšiml jsem si, že  Kalousek nějak protestoval proti  vykrádání  ústavy  když jiný prezident  odmítl jmenovat  soudce, neb se mu  nezdál jejich věk a  to ani když  ho k tomu vyzval rozsudkem soud!  Podobně  mu vůbec  nevadila megaamnestie  pro  ty největší  ekonomické gaunery, co měli tu smůlu, bohužel velmi výjimečnou, že  byli  chyceni. Jak to, že mu to nevadilo?!

A  to nedělání  ostudy ve světě? Že by mínil světově  opravdu, ale opravdu nezapomenutelné a proslulé  chilské pero, kterým se  Česká republika a její prezident  zviditelnili ve  světě  jako nikdy před tím???  V takovém případě  by  Kalousek nečekaně  příjemně překvapil! Protože když to bylo aktuální, ani nemukl. Ale moje babička  říkávala  – lepší  /hodně/ pozdě než nikdy. A měla pravdu! Jenže  tohle  u tohohle  šmíráka nehrozí.

Jestliže  u výše popsaných dvou  bodů snad mohu dosáhnout s  Miroslavem Kalouskem částečné názorové shody, pak u  jeho dvou dalších požadavků  naprosto  tápu!  Asi je  to  mojí  duševní nedostatečností….  Případné prohlášení , že  by třeba  lhal nebo se pomátl na rozumu, či požil v míře  větší než  malé, když dával ten interview je  žalovatelné. Takže  chyba nutně  musí být  někde mezi mojí židlí a klávesnicí, uznávám dobrovolně.

Protože  byste na  tom mohli být  stejně, dovolím si  předložit u každého Kalouskova požadavku z těch  dvou  katalog otázek, které by mi měl tenhle Darth Vader  české politické  temné síly  vysvětlit, abych pochopil, co přesně  myslí.

–byl loajální k  našim partnerům v  EU alespoň tak, jako oni k nám

Jak loajální? Kdy jsme byli  k partnerům v  EU  neloajální? Konkrétně prosím!

Jde snad o postoj České republiky  k migrační tsunami?  Sděluje  mi, že  by  příští prezident  měl být nekompromisním zastáncem  kvót a to nejlépe  automatických? Nevím totiž  o tom, že  by nám  EU vyčítala  nějakou  jinou neloajalitu!

Kdyby  náhodou, ale  čistě náhodou  šlo  například  o případ  Skripal, pak bych si dovolil  pana poslance  upozornit, že  jsme loajální členem EU  byli a  to až nesmyslně  těsně,  ale  že onen  člen, požadující a požívající naší, až  bigotní loajálnost, v té  době  už byl smrtelně  neloajální k  ostatním členským státům Evropské unie včetně  ČR  a  ukázal vztyčený prostředníček společným evropským hodnotám, ačkoli disponoval tolika  naprosto speciálními  výjimkami  převyšujícími nejspíš  extraujednání  všech ostatních členských států  dohromady!  Přesto se rozhodl z unie  odejít a klidně  i po zlém. S prioritním odůvodněním, že  chce  získat zpět kontrolu nad  svými hranicemi, svou ekonomikou a kdo ví čím ještě. A  zejména  mu vadily  příchody  obyvatel z ostatních členských  států  v rámci volného pohybu osob. Jmenovitě  těch z Polska, Slovenska a České republiky! Tušil jsem , že  jednosměrné  jsou polovodičpvé součástky a  některé ulice, ale  že  taky  loajalita, tak to nikoli. Holt nejsem Darth Vader  českého parlamentu.,

Nezbývá mi, než se domnívat, že  Miroslav Kalousek o nějakém brexitu jak živ  neslyšel.

Rád dělám dobré skutky, takže  si jej dovolím informovat /snad mu to někdo doručí/, že  Velká Británie  by už  za  deset  týdnů  NEMĚLA  být  v Evropské unii.  Lze tedy konstatovat,  že  projevila  vrcholnou  neloajálnost! Ovšem, aby  nebyl pan poslanec  smutný – plně souhlasím, v  případě  Britů s jeho doporučením, že bychom vůči ním měli být  loajalní. Ale jen  tak, jak  jsou oni k nám.

Ještě  větší  temno mám  s tímhle Kalouskovým požadavkem na budoucího prezidenta

-aby byl prozápadně orientovaný

Jak konkrétně   by se to má  projevit? K čemu   a  především komu  se má orientačně  natočit?

Ke  Spojeným  státům?  Ke které jeho polovině  v beznadějně  rozdělené Unii? Máme se orientovat  na  republikány a DEMOKRATICKY  zvoleného prezidenta  Trumpa nebo snad  na  nesmiřitelně nepřátelsky  naladěné demokraty, kteří nejsou  ani ochotni ani schopni akceptovat  výsledek voleb a používají jakékoli diskreditační prostředky, aby  prezidenta  země  vyhnali z  Bílého domu?Klidně za  cenu zničení čehokoliv, včetně vlastní země!

Nebo  snad  se máme  orientovat na praktickou  americkou  domácí i zahraniční politiku?  Kdy  při zahraničních intervencích  nějaký  systém mezinárodních  smluv, včetně  Charty  OSN,  nehrají  žádnou roli, státní suverenita  a nedotknutelnost  hranice jak  by  smet. Máme  postupovat  stejně? No vlastně, tohle  od  České republiky  nehrozí. My opravdu nemáme  ani letadlové lodě, ani letectvo, ani  křižující střely, ani miliony  vojáků a  soustu dalšího, abychom mohli dělat světového policistu.  Který nejdřív  střílí a  až potom se  ptá. Ale možná,  že  Kalousek vyčítá  současnému  prezidentovi, že  povolil  využití  českého vzdušného prostoru pro bombardování Srbska  a  také to, že  to byl on, kdo poslal české vojáky  do Afghanistanu…..  Mám v tom jeho vyjádření  fakt totální zmatek. Takže  nechám americkou zahraniční politiku koňovi,  ten má větší hlavu než vlk  a soustředím se na na  americkou domácí scénu, jejíž počínání  by pro budoucího prezidenta  mělo být  příkladnou inspirací!

Váhám, zda si představuje, že  bychom na hranicích měli mít  nepřekonatelný plot jako Trump nebo naopak hranici nejspíš neměli bránit vůbec jako Pelociová, ať sem přijde kdo chce… Další hlavolam co nejde  rozluštit. Takže  docházím k závěru že  se máme inspirovat   něčím jiným – že  si vrcholní politici země, s prezidentem v čele, mají  nejspíš vzít  obyvatele celého   státu a  ze všech nejvíce    -státní zaměstnance,  za rukojmí svých politických hrátek. V USA  jich je momentálně   800 000, kteří nedostávají z tohoto důvodu  mzdu. Tohle  asi bude  správně, kápnul jsem na  to! Protože  je pravdou, že  Kalousek, jako ministr  financí, vyzkoušel na  státních zaměstnancích  tuhle  terapii. Ale uznávám, že  mu  současné bezvýplatní  období  pro americké“ státní  darmožrouty“  musí  imponovat  a že  si připadá  kalo neumětel – on totiž kdysi české pracovníky  ve  státních službách sekl jen  odebráním 15%  jejich platů. Konečně  mu rozumím! Tohle  si má za uši zapsat  Kalouskův  ideální  kandidát! Stejně jako naprosté a rozdělení  národa. Totální neschopnost  hledat a najít  kompromis. Zřejmě mu to Zemanovo vyvádění v obou směrech  připadá  ještě stále nedostatečné.

Ale co když  nechce  inspirací  Spojenými státy a hledá tu  žádoucí prozápadnost v Evropě?

Nechce, aby  budoucí prezident, podle britského vzoru inicioval nějaký ten czechzit? Či snad lobuje  za to, aby  když  ho spustí někdo jiný, prezident  se  choval stejně  chaoticky a  nanejvýš  nesmyslně  ba  hloupě, jako to předvádí  vláda Jejího Veličenstva? Respektive – mlčel k tomu chaosu stejně  jako Její Veličenstvo?  Rozvrácená země  a nefunkční způsob vládnutí, demokracii celosvětově absolutně  blamující má  být  to, co by  rád Kalousek? Ona  v tomto ohledu  británie dokonale kopíruje USA. Politická reprezentace  generuje  jen problémy a těžkou diferenciaci obyvatel, ale  žádné řešení.

Třeba mu opět  křivdím, třeba  šilhá  do Německa… Může  být, že  chce aby budoucí  prezident  způsobil nějakou  českou migrační tsunamičku. Nikoli za   1 500 000 nekompatibilních  syrský  inženýrů a  lékařů, ale  řekněme, třeba  desetinovou? Nebo mu konvenuje  nástup  zelených fanatiků do velké  německé politiky, kde bez nich pomalu nic nefunguje. S jejich úzkou  vazbou na chaoty a  extremisty  z Antify  podobných  antidemokratickýxch spolků, proti kterým nějaká KSČM je spolkem baráčníků.

Nebo zase špatně? A  vzorem je  Francie  a její  prezident, který  svými reformami doslova  podpálil celou zemi? Chápu, že Ramba  jeho rozměru a naturelu  nemohla naplňovat  protestní  akce  českých odborů z roku 2012. Sice byl plný  Václavák, ale  žádná poničená Prašná  brána  nebo Karlův  most, spořádaná  záležitost, žádné střety  s policií. Možná takovéhle  demonstranty  čeká  od  aktivit  budoucího  pána na Hradu. Někdo to rád  horké… Třeba i Kalousek… Pak at řekně  , že máme být prozápadní tak, že země má hořet!

Ale možná  že  i to je špatná úvaha..

Co takhle  Španělsko? Tam to bylo snad  dostatečně  dramatické v Katalánsku. Třeba  čeká,  že  budoucí  prezident  nějakému nespokojenému kraji vyhlásí  výjimečný stav a  zruší dočasně  samosprávu a  pošle  na obyvatele  armádu a policii a pendreky budou mít  hody a  kriminály  se zaplní politicky  nevhodnými?

Že by  opět chyba? Snad inspirace  další velkou demokracií – Itálií? Že by  od příštího prezidenta  čekal, že  bude jmenovat  vládu nikoli Salviniho a komika Beppe Grilla?  V našem podání – Okamury a  komika Soukupa? Fakt tedy je,  že  on Kalousek, k realizaci takovéhle  dříve absolutně  nemyslitelné možnosti  mimořádně přispěl.

Ale pořád  tápu..  třeba mu imponuje  demokracie v Belgii . S jejími no go zónami a to například hned  vedle  centrály  EU a  s  dvěma  národnostními skupinami, které k sobě  stále obtížněji hledají cestu – Valony a  Vlámy? V tom případ ě by měla  být sofort  oživena  idea  militantního moravanství!

Ne  zcela pravděpodobné mi přijde, že  by  doporučoval inspiraci  notoricky  sociálně demokratickým, v jeho politické rétorice – neomarxistickým Švédskem. S  jeho opravdu nesmyslně  přebujelým genderem,  inkluzí, LBGT a  pro něj nepřijatelnými  sociálními transfery? Kde minulý týden, po celých  9-ti měsících od voleb konečně  někdo  dokázal sestavit  vládu. Ale  velmi slabou, menšinovou? No když vidím gender podle Kalouska, jak Kabrhelka  Langšádla  mu naprosto submisivně odezírá, ze  rtů…Tak tohle a si ne!

A co Holandsko s  jeho bezbřehou tolerancí drog? Že  by Míra  od skleněné  inspirace přešel na vyšší level a  sem tam si šlehnul?

Že  by  Rakousko? S jeho  nenávistným postojem k  českým jaderným elektráárnám a  podílem Svobodných na  výkonu moci. Měl by příští český prezident podle něj  usilovat o zavření Temelín a  Dukovan? A přeci jen, podle italského vzoru v  rakouské  modifikaci, pustit  k veslu  Tomia? Nebo  že  by , až se bude někdo z  českých politků či političek  bude  mít svatbu, tak  na ni určitě musí pozvat Putina?

Nějak mi ten  požadavek  na tu prozápadní  orientaci budoucího obyvatele  Hradu přijde  čím dál více a  více zmatečný!

Vždyť už mi zbylo jen Dánsko, Irsko a Portugalsko?  A bojím se pomyslet, že  by příští prezident  měl získávat irskou orientaci a inspirovat  nějakou takovou  teroristickou kampaň  na Slovensku. V zájmu obnovení Československa….

Prozápadní orientace, co to sakra je?

Uznejte, že dnes pro  tenhle článek platí, že  jsem byl snaživý  jako snad nikdy, ale špatný nikoli jako vždycky, nýbrž zcela výjimečně…

Prostě  bez  osobního hlubokého objasnění, co měl Kalousek přesně na mysli s tou prozápadní orientací  a loajalitou k zemím EU  alespoň takovou, jakou  mají oni k nám, si nevím rady a nedokáži ty hluboké myšlenky uchopit.

Dokud  mi to  Miroslav Kalousek nevysvětlí, rozhodně  se hodlám držet svých vlastních  požadavků na  příštího nejvyššího ústavního činitele této  země. Nejsou nijak  komplikované:

-někdo, kdo nebude lhát, podvádět. Ani  v rámci vyšší  pravdy, ani kvůli  svému egu, ani protože se někomu  chce pomstít, ani protože  je jediným žijícím geniem na zeměkouli. Shrnuto do jedné věty  – chci normálního slušného a  čestného člověka!

-dále  musí, bez  nějakého kreativního výkladu ústavy,  ji dodržovat  jak je  napsána  a jak byla míněna a  neohýbat  výklad zákonů

-nesmí být obklopen podivnými figurami, jenž  jsou příslušnými orgány označené  za  bezpečnostní riziko, nebo kteří podle soudního rozsudku šéfovali  firmám, které způsobili škodu  českému státu

-chci člověka, který  bude  v normálním čase  ve svém úřadě  v podstatě  neviditelný, ale  velmi zviditelněný  v okamžiku, kdy  dojde k nějaké krizi, prostě  někoho, kdo není narcis  a nepotřebuje  si dokazovat že je  nejchytřejší, nejgeniálnější. A už vůbec ne kontinuálně

Tohle by mi bohatě  stačilo.Chci někoho, komu mohu  věřit pozdravení a na koho je  spoleh. Nemusí  být  poslední genius  na zemi  ani  chodící centrální mozek lidstva  a  už vůbec  ne nejlepší rétor  v  české kotlině. Stačí poctivost, slušnost, uvěřitelnost, konciliantnost, schopnost vyjednat  kompromis a  myslet  selským rozumem. Ale především to musí  někdo, kdo bude doopravdy pracovat pro Českou republiku. Pro  dolních  10 000 000 jejích občanů. Kdo nebude privatizovat  Koženým a Kellnerům, či Babišům, ani z Číny  létat domů  Kellnerovým soukromým tryskáčem, někdo, kdo nemá  vrásky kvůli  Kellnerově  čínské investici, kdo nedělá  dealera  Huawei, ale  zajímá  ho  co nejlepší výkonnost  republiky  v mezinárodním srovnání.

Jestliže  by  někdo takový  nakráčel na  Hrad nemám naprosto žádný  strach, že  by mu chyběla nějaká  loajalita  k někomu, kdo si ji zaslouží!  A  už  vůbec  bych si nelámal hlavu  s jeho zahraničně politickou orientací!  Protože  jediná, jenž je podstatná,  je  orientace na zájmy  těch,  kteří by ho  na  ten Hrad poslali. V takovém případě si Kalousek nemusí  dělat starost  s  ruskými podvratnými vlivy. Ty by  vyšuměly  do prázdna. I kdyby nějaké byly.

Jenže  si jsem celkem jistý  tím, že  moje požadavky  na budoucího prvního občana státu se s těmi jeho  diametrálně  rozcházející. Nevadí mi to. Kvituji to s povděkem…

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.