Konec INF


Páteční Hodina  vlka  na  Slobodném  vysielači   to tedy  bylo  dílo!  Vybrali jsme  si s Borískem jako hlavní téma  Afghanistan a  nejnovější  vývoj kolem  něj.  Což  je pro mne osobně  momentálně  top  téma  světové politiky.  Zejména  kvůli…. no vlastně  to  vám  zatím nepovím, protože .. no protože si třeba  ještě  Afghanistan opravdu  někdy  dáme.  A nemá smysl prozrazovat  předčasně  pointu. I když třeba  malou, ale přeci jen pointu.  Pokud  nepatříte  mezi posluchače  SVSK , tak  jste   právě  pochopili, že  jsme  zřejmě  ten Afghanistan  nedali.

Správná úvaha!  Opravdu ne.  Boríska  totiž  tak nějak napadlo se  zeptat,  jak vidím oficiální  vypovězení  smlouvy  o  omezení  raket  středního a krátkého doletu, které pár  hodin  před  naší relací oficiálně, ústy  ministra  zahraničí Pompeia oznámily  Spojené státy. Že  to  prý jen tak, na začátku  ťukneme na jeden  nástřel a  hned  zase půjdeme. K tomu Afghu. No jezinky  říkali to samé a  jak to se   Smolíčkem dopadlo, když  jen prstíček strčily, víte  sami. My  jsme  skončili stejně.  Už  jsme se od  INF  neodlepili a  Afghanistan přišel zkrátka. Skoro  do půl noci jsme  rozebírali konec  té raketové smlouvy  ze  všech  možných i nemožných stran…..

Nebránil jsem se. Není proč.  Je politování  hodný  konec  jednoho z  nejužitečnějších   ujednání světových papalášů v moderní době. I když nikoli nečekaný. Překvapením by  se naopak konalo,  kdyby  Pompeo  oznámil,  že  se  USA  rozhodly  smlouvu  dále  dodržovat!  Že dojde k tomu hle  politováníhodnému  vývoji, muselo trknout  každého už  před  dvěma  měsíci,  kdy  USA  Moskvě  adresovaly  60-ti denní  ultimátum,  že  jako  buď  Rusko přestane  porušovat INF nebo dojde k jejímu vypovězení. Ultimatum to bylo se  vším všudy a  dokonce se stalo  cosi , co se v podobných  případech v diplomacii děje  jen velmi zřídka – slovo ultimatum bylo použito i  v oficiálním sdělení  Washingtonu  o tomto počinu!

Žádné  balení  pravého  významu do nějaké  diplomatické  mlhy  vznešeně  znějících slovíček,  jak  je tradičně  zvykem,  aby bylo zachováno  nějaké dekorum a  před  světem  a ten,  kdo vyhrožuje, se prezentoval  jako  zdvořilý, slušný, zákonů  a zdravého rozumu  dbalý  subjekt,  který    žádá  zlotřilou protistranu, aby  laskavě  zanechala  svého zlovolného a protiprávního konání a  neohrožovala  slušné  společenství  ve svém /globálním/ okolí! Tentokrát  se o  to Bílý  dům  ani nějakým náznakem nepokusil!

Bylo to podle  toho nejsprávnějšího  hollywoodského  scénáře – drsný, chlapácký  šerif  se  s  tím  nepáral,  padouchovi  dal  výzvu, aby  se vzdal a  když ten  odmítl,  protože  druhá  atomová  supervelmoc  prostě na  nějaké  ultimata  reagovat  nemůže  a nebude, okamžitě  tasil a  vystřelil, protože šerif  nejdřív  střílí a teprv potom klade nějaké otázky!   Neminul a máme tady  mrtvolu o kterou nechť se postarají funebráci…. Jen  nemám za úplně  jisté, že  díky té zastřelené  smlouvě  nebude  třeba  obstarat  nějakého galaktického funebráka pro jednu  malou planetku v její soustavě.

Tady navíc není  mrtev  padouch, ale  JEN  smlouva….

Ta  paralela  s  westernem není  úplně  přesná, protože  neznám  žádný , kde by  na  zemi neležel tuhnoucí  padouch, ale  něco jiného, neživého, ale  významného, místo  toho  bezectného odpadu, kdysi  dvounohého a dvourukého. A  také  neznám  žádné  hollywoodské movie,  kde   by  padouchem  tyranizované, či existenčně  ohrožené  městečko a  jeho obyvatelé, po zásahu  toho chlapáckého šerifa, se po  jeho hrdinském a statečném  zásahu, byli  okamžikem  výstřelu  zcela  fatálně  ohroženi  na  svých  hrdlech a statcích neskonale  více,  než před  tím,  než  ony výstřely  správňáckého  chlápka  s   hvězdou  zazněly.  A  už  vůbec žádný  film  neobsahuje  scénu,  kde  by  snad  v  takovém případě  platilo v případě existence obou právě  popsaných  premis, že se vyděšení  občánci  městečka  vyhrnuli na  zaprášenou hlavní  a jedinou ulici svého bydliště a  tam nadšeně  oslavovali onu  smrtelné ohrožení  do něhož  je  nová  situace uvrhla. Něco tak šíleného ani  hollywoodské scénáristy, s jejich bezbřehou  fantasií, dosud  nenapadlo. A  přesně takhle  to dnes  vypadá! V Evropě! Tedy  v té  části  světa, která nás  bezprostředně  zajímá.

Pompeio když  zastřelil smlouvu  INF, konstatoval, že  Rusko podvádělo,  že  smlouvu  stabilně porušovalo a že  tím ohrožovalo  jak Američany  tak  jejich  evropské spojence!  A proto – bum, prásk!!!!

Nějak mi uniká,  jak  rakety Novator, o které  jde, s  doletem  2600 km /podle  některých zdrojů  až 4500km/, i kdyby  to byla  náhodou pravda,  mohly  ohrožovat  USA,  ale na to se nikdo  neptal a neptá, ne  chlapáka s kouřícím koltem..   Z těch  se zeptat mohli a měli. A mně  na jeho tiskovku určitě  nikdy  nikdo nepozve.

Nicméně  Evropa, minimálně ta  sdružená v  NATO, tedy  ti ustrašení  občánci se vyhrnuli  na  hlavní a jedinou  zaprášenou  ulici  globálního prerijního městečka  svět a  kývají  jako o závod, že  jako jo, jo  a  zase  jo!!!! Že je ten  padouch  Rus  svými podvody  ohrožoval a proto jako  šerif  měl pravdu a stojíme  si  za  jeho výstřelem a  zastřelením padoucha, pardon smlouvy. Že je to tak  správné a lepší, než  to bylo dřív! Ačkoli na  druhé straně  – že  prý  jako by  si obě strany  měly  zase  sednout k jednacímu stolu a  využít  šestiměsíční  lhůty  k nějakému dojednání…..Dojednání?  Proč? Protože!

Moje  čerstvě  tříletá  vnučka, řečená Kuliferda  argumentuje  úplně  stejně když se dostane  do úzkých!  Úplně  stejně!  Aničko, proč  si neuklidíš  hračky? Protože!  Aničko, proč  tikají hodiny? Protože!  Aničko, proč  nechceš  do  školky? Protože!

U  sotva  tříletého rozoumka  mne  podobná  odpověd  hrubě neuspokojuje, čekal  už bych  větu trochu rozvitou, ale  pokud slyším a vidím na  ČT  tohle:

tak si připadám jak ve  strašidelném zámku, protože nechci rovnou napsat v  blázinci!

Reakci české vlády  sem ani dávat nebudu. Není důvod.  Když  Německo reaguje takhle,  je zbytečné se zabývat kašpárky  ze  Strakovky a  Černína.

Nejsem si jist, jestli nás  může těšit, či  lépe  – utěšit,  že  ani Babiš  ani Petříček nebo jiný  z  té současné vládní  galerky  není  /zatím/ na  vlně  polského  ministra zahraničí,  který  ve  stejném příspěvku sobotní  večerní  ČT z něhož  jsou všechny  screenshoty  tohoto  článku, na  tomto linku, v  čase  1:35 min, na  tiskovce  konstatuje, že  jeho země požaduje  umístění  nových  amerických  raket  s  atomovými hlavicemi, jako správnou odpověď  Rusku  na  polském území a to pokud možno hned!

Zatím tahle nemoc  šílených, no krav asi není  správný termín, zůstaňme  tedy u nemoci  šílených třeba Poláků, zachvátila  jen  sousední zemi. Tohle vypíchnutí polského postoje   speciálně  adresuji  všem blouznivcům,  kteří  vykřikovali a budou vykřikovat,  jak se v  té  V4 musíme postavit  společně  té  zlé  Bruseli a  Makrele!

Nehodlám dělat ani trochu advokáta  ani jednomu  z nich,  ale  polské  zduřelé velmocenské sebevědomí a  bigotitní  antirusismus, který je schopen  zřejmě k uspokojení  historických  ambic  polského hulána  vyvolat  asi i jadernou  válku,  mne osobně  děsí  daleko více než nějaká  Brusel a Makrela  dohromady! Ti mluví, o jednání!  Dovolím si  silně  neskromný  návrh – jestli by  si  to  ti  brusele- a merkelebijci neráčili zapamatovat a  hodně důkladně! A  vyvodili z toho příslušný  závěr. Chtějí s Poláky  snad  sedlat koně a  vytáhnout na  Rusa?

Na Kose  ke smlouvě  INF  vyšly  už  dva  články

Když tenkrát před léty přestaly lítat rakety …….

a

Smlouva INF – historie a její význam

Byly  plné  technických a  historických údajů a  také  aktuálních  citací.

Dnes, kdy  jsme  o dva měsíce  nikoli  moudřejší, jen starší,  na nich  není potřeba nic  měnit. Jejich  témbr  byl jednoznačný –  jde o kamufláž. Nikoli  o ruskou vinu. Snahou  té  kamufláže  je  dojednat, pokud  možno  novou  smlouvu,  která by  zahrnula  pod nějaké omezující  moratorium i ty  státy, INF neomezené v  rozvoji svého raketového  arzenálu, protože  nebyly  jejími  signatáři.  Především Čínu, ale  o Kimovu Koreu a  Irán. Hovoří se ovšem i  o Indii a Pakistánu.  Jestliže  před  dvěma  měsíci to  byly  jen  logické  úvahy,  pak  nyní máme  čerstvé potvrzení  z úst  nejvyšších a nejpovolanějších:

Ale  je  potřeba  to udělat  tak,  aby  veřejnost  našeho civilizačního okruhu  byla přesvědčena, že  nic  jiného nezbylo, protože  univerzální zloduch podváděl a nikoli , že  už se ta  smlouva jaksi nehodila…. A  že  je  to zatraceně  vyhrocené  zvyšování  sázek. Až  do výšky  totálního bankrotu. Sic e ještě  nikoli ve verzi all in, ale skoro.

A  přesně  tohle  je  to, co mne  přimělo k tomu, abych napsal  dnešní  článek!  Jde mi  totiž  o naprosté   pokrytectví.  Navíc  trapně  průhledné a ještě trapněji  hloupé. V následném příspěvku    ve stejných  zprávách ČT   je nám Lukášem Dolanským vysvětlováno,  že  dopady negace INF  pocítí především  Evropa, že  jako generální sekretář  NATO Jens  Stoltenberg  vyjevil, že  nové  ruské rakety  mohou  zasáhnout  každé hlavní  město v  Evropě a  že jako  spojenci budou muset  vydávat  více peněz  na svou obranu, ale  že  evropští lídři  neplánují zatím rozmístění  raket  v  Evropě /asi  se Stoltebergovi ani Dolanskému  nedoneslo vystoupení toho šíleného Poláka!/.  Takhle  to podala  ČT.  Taková  ARD /čas 1:50 min/  referovala sice podobně, ale  se  zásadním rozdílem. Přímo překládá Stolteberga  – NATO neplánuje  rozmístění  raket , situaci  zkoumáme a máme  k dispozici  řadu  možných řešení.  Máme  k dispozici  dostatek  času a  chceme  nastartovat  dialog s  Ruskem!!!

Takže  si to shrneme – Rusko  je  zase  za  zlého kluka a  je odpovědné  za  vypovězení  smlouvy, protože  ohrožuje  USA a  Evropu, ale  není třeba  žádná okamžitá  reakce,  neplánuje se rozmístění  raket budeme  s ním  jednat, respektive – chceme  novou smlouvu,  která by  zahrnovala  i  další státy, především  Čínu….

 

Kvůli tomu se  tedy mají opět posunout  ručičky  na  tzv. hodinách posledního soudu, směrem  k  Armagedonu,   ačkoli   už takhle  jsou  na historicky  nejvyšší hodnotě, kde byly  jen jednou  – v roce  1953, tedy na hodnotě  za  2 minuty 12. V  těch  12 už  si nikdo na světě  nemusí s ničím dělat  žádnou starost??? Protože  planeta  skončí.

Pokrytectví. Drzé, hloupé a především k uzoufání nebezpečné! A  totální pohrdání  osudem  vlastních národů je  to, co předvádí opět naše  elity!

Rozuměl bych tomu, kdyby  Američané  veřejně sdělili  – smlouva  v  současné  formě, kdy zavazuje  jen  Rusko a  USA a  nikoho dalšího, je, vzhledem k  technickému pokroku dalších  států,  přežitá a nedostatečná.  Nedává  žádný  smysl, abychom  my  zcela  rezignovali na  celou  mimořádně důležitou  zbraňovou kategorii a  třetí strany  jí  neomezeně  budovaly.  Riziko  vzniku atomového konfliktu je  díky  raketám středního a krátkého doletu  příliš  velké  než  aby  ho svět podstupoval,   takže  novým členům  světového raketového klubu  dáváme na vybranou, aby  se ke  smlouvě  INF  připojili nebo aby podepsali novou  smlouvu a  to do tehdy a  tehdy. Jestliže  tak neučiní, společně  s Ruskem INF  vypovíme a  začneme  budovat  vlastní arzenál, abychom ochránili  svoje  zájmy.

I tohle  by bylo pokrytectví protože  INF  zakazovala  Rusku a  USA  jen rakety  příslušného dosahu,  které  byly  odpalovány  ze  země. Nikoli ty  umístěné na lodích, ponorkách nebo letadlech. A nově  třeba  i dronech. Kde  mají Američané  obrovský  kvantitativní náskok proti zbytku  světa. Ale  jak  říkám – rozuměl bych tomu a  šlo by  o  jasnou   řeč s nějakým   raciem.  Nejsem  si ovšem  vůbec  jistý, zdali  by  padla na  úrodnou půdu . Čínská strana í na  Trumpovu  výzvu o nové smlouvě  reagoval takto:

Ti  ochotní,  k přijetí nějakého závazku v  tomto směru, rozhodně  nebudou. Jsou si  vědomi  amerického  raketového arzenálu středního doletu na  moři a ve vzduchu. A  budou  kalkulovat, že  když  odmítnou,  hrozba  vůči jejich zemi nijak  dramaticky  nevzroste.  Jen oni  získají možnost  fatálně ohrozit  americké  ozbrojené  síly v Japonsku, Korei, na  Filipinách a především  na, řekněme, dosažitelných mořích a oceánech. A  vyostření  situace  někde v  Evropě??? Ať se bílí ďáblové požerou mezi sebou! Takže  kdybych si měl vsadit,  pak bych na  čínské  ANO nové  smlouvě  nevěřil a  sázel proti!

Už posledně  jsem psal, že  vypovězení  smlouvy se může  velmi hodit  i Rusku, protože  mu to umožní  významně posílit  svou obranu a  tím redukovat  převahu NATO  u  svých hranic. Argumentaci na  níž tento závěr  stojí opakovat nebudu. Čtenář  ji snadno dohledá.

Výsledkem  zrušení INF  bude dříve  či později  zbraňová  eskalace jen a pouze  v Evropě!  Přece za  to mohou  Rusové! Na ty  si musíme  dávat  bacha!

Jestli máte  němčinu, zkuste  si pustit  ten  záznam  Tagesschau  z  ARD / link výše/!  ČT informovala, že  Rusko také  vypovědělo  INF a  že  nebude iniciovat další  jednání.  ARD to doplnila o drobnou půlvětičku – nebudeme  iniciovat  žádná další jednání, jsme ale  připraveni jednat, pokud  západní partneři s námi  budou hovořit  jako rovný s rovným…    Není co dodávat.

A  ještě  jeden  drobný  rozdíl  je  v obou informacích. Podle  ČT  dal  Putin ministru obrany  Šojgovi  příkaz, aby  obrana začala  vyrábět pozemní  variantu  střel s plochou  dráhou letu  Kalibr. ARD  informuje  o tom, že  mu  nařídil  vyrábět  různé typy  raket středního doletu  a to včetně  posledního technologického výkřiku –  raket  supersonických. Nezachytitelných  žádným současným  antiraketovým systémem…

Obě  televize  shodly  na tom, že  Putin prohlásil, že Rusko nerozmístí  žádné zakázané systémy podle  INF, dokud  tak  neučiní Američané… Tahle  si počíná  univerzální zloduch?!   Dává  snadno přezkoumatelný  závazek!!!

Mimochodem,  jak že  je to  s tím   raketovým systémem Novatr?  Rusko může  vyvíjet a zavádět  do výzbroje  rakety    Kalibr v námořní a letecké  verzi, ale  ono porušuje  INF protože  prý chystá pozemní  verzi??  Zvláštní!  I když to klidně  může  být pravda.  Ví někdo s  určitostí, že  Američané  nemají takhle náhodou pozemní  variantu  Tomahawků  nebo  zda ji netestují? Kdo má  nějakou  variantu  střel s plochou dráhou letu nebo  raket odpalovaných z lodí, jistě  má  dostatečnou technologii i kapacity  k zahájení  výroby pozemních  systémů!  To je prostě  základní logika!

Není to poprvé a určitě ne  naposled, co někdo ze mne  dělá nesvéprávného blba!  Takové Lidovky  reagovaly  ve  svém sobotním vydání na  vývoj kolem  INF  hned  několika  články. Na straně  15 /vydání 3.2.2019/ dole  / jen dole, nikoli vlevo dole!/  je  kraťoučký  rozhovor s jakýmsi Petrem Suchým, takto  prý  bezpečnostním expertem z Masarykovy  univerzity… Ten rozhovor  má všeříkající název, který  je  dále už  jen  rozváděn – Česko propáslo šanci.  Tou zmarněnou  šancí  je míněno,  že  nemáme  na svém území, nyní kdy  došlo k vypovězení INF, takzvaný  brdský  radar!  To prý by nyní bylo terno!

Jsem  tomu  expertovi, který  zjevně   v  současné ledosněhové  nadílce  nějak  upadl  a přivodil si nejméně otřes  mozku, velmi vděčen za  jeho  gemiální myšlenku, hodnou  putimského strážmistra!

Pamatujete  ještě   na  tu masivní  kampaň z před  deseti let? Kdy  jsme  byli přesvědčováni, že  ten radar  u nás  mít prostě  musíme a  musíme, proto, aby nás  chránil  ne proti nějakým ruským raketám, to vůbec, ani nápad,  ale  proti těm vystřelovaným z Iránu a  ze  severní Koree?

Každému  bylo jasné , že  to  byla  lež!  Naprostá lež.  Topolánek, Vondra, Nečas, Kalousek a   také mister  Radar Klvaňa a  kohorty  psáčů a  intervjůků  lhali, až je  jim od  huby  prášilo.  Dneska  už  lhát  není třeba. Nyní ti samí lkají, že  tu ten radar, při vypovězení INF, přirozeně  – proti Putinovým raketám – nemáme!!! Nezbývá mi než s e zeptat – kdo tehdy  klamal veřejnost  a  šířil fake  news?

Je to pořád  ta  samá  písnička. Smutná, tragická a  ostudná. Před deseti roky  i dneska. Kdyby  dnes Američané řekli na  rovinu, oč  jim  jde, neměl bych s tím zásadní  problém. Stejně jako bych  ho tenkrát  nebyl měl s  radarem. Kdyby  byl býval odsouhlasen  v referendem. S  primitivně  jednoduchou otázkou –

souhlasíte  s  umístěním  spojenecké  základny  na  území České republiky?

Málo kdy  je možné  uspořádat  všelidové hlasování s  tak jednoduchým a  jednoznačný dotazem….

To píši s plným vědomím toho, že  jsem se  časem dopracoval do pozice  odpůrce referend.

Nicméně, především  nechápu a  to stále  více, proč máme potřebu   se  neustále obelhávat???  Co tím  chceme  jako získat?  Kdysi jsem si myslel, že  v politice  umím odpovědět na  každou otázku.  Dneska  bohužel vím,  že nikoli. Proto vydávám Kosu.

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.