Největší maléry a ostudy české zahraniční politiky po roce 1993 -DOPLNĚNO!!!!


Rok 1993  přinesl rozpad  Československa a vznikly  dvě  samostatné  republiky. Neustále  slyším, jak  jsme pod  tlakem tu NATO, tu  Bruselu. Jak musíme  tohle, jak tamhleto a  jak bychom  na tom byli  lépe, kdybychom se jich a jejich poručníkování zbavili, protože  my  jsme  přece  pašáci  každým  coulem a  samostatně  jsme mistři světa.

A  především, jak  někteří  čeští političtí „velikáni“  drží  ten  český  prapor, aby ho bylo alespoň trochu vidět  a  nikdy nás  neprodají a  kdyby  jich nebylo, jak by se zbořil náš  svět a zahltilo by  ho bruselské a natovské temno.

Inu  iluze, krátká a  selektivní  paměť a neváhám  dodat  i obyčejná  hloupost,  jsou schopny  dohromady vytvořit  z  černého  bílé a  z kolečka  klidně  trojúhelník a  uvěřit  tomu, že  je  to tak správně a  vždycky  tomu tak bylo. Takže se s tím dnešní Kosa  pokusí  něco  udělat, protože  nedávno, když  jsem cosi dohledával  k jednomu  článku, mne jaksi napadlo  dát  dohromady  seznam nejostudnějších  zahraničně politických přešlapů české, nikoli  československé zahraniční  politiky,  od  roku  1993. Tedy za  naší české samostatnosti.   Přirozeně  vždy  s konkrétním letopočtem, zdrojem, kde si  lze ověřit, že  vlk si nevymýšlel a  jménem duševního giganta,  který  onen úlet  „státnicky“  způsobil.

Takže  pojďme  na  to – jen dodávám , že  maléry, trapasy  a  průšvihy  jsou řazeny podle data vzniku, nikoli podle  závažnosti:

1

-8.10.1999 Zeman a  slovenské pivo

Zeman, v relativně  čerstvé  roli premiera  země,  oficiálně navštívil Slovensko.  A při té příležitosti nevěděl nic lepšího než  urazit  hostitele  svými bonmoty  ohledně  slovenského piva. Inu  bonmotista  za všechny  peníze,  on přece  všechno  ví  nejlépe – nejdříve  takhle:

 „Prosím ovšem naše slovenské přátele, aby nekazili chuť svých spotřebitelů slovenským pivem.“

aby  tomu  o chvíli později  nasadil korunu:

„Zlatý bažant je srovnatelný s průměrnou úrovní českých piv. Popradské pivo je vhodné pro rozpouštení zubních protéz, pokud je tam necháte přes noc.“

Buranství non plus  ultra! Ale  někomu jako on to vysvětlovat?

 

2

-24.03.1999 zahájení bombardování Srbska a  Černé  hory letadly  NATO

V noci na  24. března  narychlo zasedala  česká  vláda, aby rozhodla, zda dá souhlas  s využitím vzdušného prostoru  ČR  bombardéry  NATO pro průlety  nad  Srbsko a zpět. Jednání bylo  dlouhé a bouřlivé.Publicistka  Irena  Ryšánková  tvrdí, že  vzpurné a  nesouhlasící  členy  vlády  zválcoval premier Miloš  Zeman osobně…  Bez ohledu, zda je její informace pravdivá  či nikoli,  vláda onen  souhlas  dala  a jejím lídrem byl nesporně  Miloš  Zeman. Kdyby  on zaujal negativní postoj,  žádné povolení  by  humanitární  bombardéry  k přeletu nedostaly. O  tom snad  nikdo nepochybuje. Stejně jako já nepochybuji,  že  by  svou odpornou  práci, naprosto odporující Chartě  OSN a  tím i mezinárodnímu právu, vykonaly tak jako tak.  Jen my  jsme  se, skrze tehdejší  vládu, stali  spoluviníky  tomhle   zabíjení. Stačí se podívat  do trestního zákoníku na § 24 odstavec  1 písmeno c  a je  jasno,  jak toto počínání hodnotilo české právo.

3

-02.02. 2000 –  ČR  se jako  nečlenský stát  EU, dokonce  JEDINY,   připojila  k sankcím Evropské  unie  vůči  Rakousku protože  v její vládě se objevili  zástupci Strany  svobodných

Pokládal jsem za  nutné tohle  ostudné  slouhovské  lezení  do  bruselského análu   vyznačit  červeně. Z jednoduchého  důvodu – v  povědomí české veřejnosti jde v podstatě  o naprosto neznámou  událost.   Detaily najdete zde. Dovolím si doložit  jen základní tvrzení screenshotem, protože  jde o materiál  v pdf.:

Mám připomínat, že tehdy  byl předsedou vlády  jistý Miloš  Zeman?  Nepřijde vám ostudné,  že    tehdy  z rozhodnutí  jeho vlády  byla  trestána   sousední země za  to, že  si dovolila  složit vládu podle  výsledku  voleb a  to dokonce jako nečlenský stát??? Nemyslím, že  by  někdy  naše země  překonala  tenhle  rektální alpinismus  vůči Bruselu.  A  jak asi  zemanistům konvenuje  dokonalý  obrat jejich svatého ohledně  rakouských Svobodných, kdy  v   rakouských prezidentských  volbách  2016 „udatně“ podporoval jejich   kandidáta  Norberta  Hofera a dokonce jej před  rozhodujícím hlasováním přijal oficiálně  na  Hradě? A  to přesto, že Hoferovi těžce  vadily   a vadí Benešovy  dekrety?

4-

duben 2002- vyslání  prvního kontingentu  Armády ČR  do Afghanistanu

Válka  v  Afghanistanu  sotva  začala,  tak  česká vláda usoudila, že nutně musí  přiložit  svoje  polínko. Jaká  vláda? Inu, opět nepotěším  zemanisty,  jde opět o vládu Miloše  Zemana.  Že  první  dva kontingenty  byly 6. a 11. polní nemocnice? Odmítám  relevantnost  této námitky  vzhledem k  naprosto nedávným   výrokům tehdejšího šéfa  české vlády  a  nynějšího prezidenta.  Jen ta  nemocnice  v  daném okamžiku  byla  politicky schůdnější  vůči veřejnosti.  Opět – nikdo nás  k účasti nemohl donutit. Jenže  tehdejší  vládní papaláši  usoudili, že  to máme zapotřebí.  Tak  jo…. Ostatně  kdo ze  zemanistů uposlechl mou výzvu  aby se  buď  on  sám nebo jeho syn či vnuk nechali naverbovat do Afghu a podpořili  tak do hrdel svého idola, který má vždycky pravdu?

5-

21.05.2008 -Česká republika uznala  nezávislost Kosova

Dodnes  nepochopím jak  země, která byla obětí Mnichova,  mohla podporovat vojenskou  agresi proti  Srbsku a    následně  uzná  drogově  dealerskou pseudorepubliku  Kosovo…. a  tím zbourá  systém neměnnosti  hranic  v  Evropě  po II. světové  válce.  Pro mne  nepochopitelný debakl morálky  a zdravého rozumu. Pod  touhle,  do nebevolající ostudou, je podepsán Mirek Topolánek a Karel Schwarzenberg. Nicméně  ruku jim vedl  ten , který povolil  přelety  těch humanitárních bombardérů.  Jen tak mimochodem, opět nádherný příklad  českého rektálního alpinismu –  z členských států  NATO  nejméně  Slovensko a  Španělsko  Kosovo  neuznaly.  Dodávám, že  to vše  v roce kulatého výročí  podpisu Mnichovské dohody!!!

 

6-

4. duben 2011 -Klausovo  chilské pero

Tak tohle  je  tedy  trapas  jak má být!  Klaus prostě  sbalil protokolární  pero /v  jeho verzi jakýsi nezajímavá propiska/ a  strčil ho  do kapsy  jako by nic. Když tohle  provede prezident, co  asi  tak má  svět  čekat od  obyčejných  Čechů?  Mám připomínat, že  Klaus  byl, je  a  bude  nejhlasitějším protibruselským bijcem?  Nejspíš  mu to našeptal nějaký probruselský  skřet!

 

7-

18. říjen 2016 – Společné prohlášení nejvyšších ústavních činitelů České republiky

Čtyři nejvyšší představitelé  České  republiky měli zapotřebí poslat  do Číny, jako reakci na  návštěvu  dalajlámy  v Česku a  jeho přijetí  tehdejším ministrem  kultury  Hermanem, naprosto  podlézavou slouhovskou  supliku. Iniciátorem nebyl nikdo jiný  než prezident  republiky  Miloš  Zeman. Na  tuhle  trapnou devótnost reagoval  čínský  vládní  mluvčí,  který mimo jiné  konstatoval:

„Čína si cení takovýchto závazků a doufá, že příslušné země sladí svá slova s činy, dodrží politiku jedné Číny, plně pochopí a budou respektovat základní zájmy a hluboké obavy Číny a budou se zabývat s opatrností otázkami souvisejícími s Tibetem s cílem zajistit zdravý a stabilní rozvoj bilaterálních vztahů,“

Odpověď  urážlivá svou  formou i obsahem. Takhle  mluví pán se  svým poskokem.

Nikdo, opravdu nikdo nás  k téhle  trapnosti, která  snese  srovnání  už jen s tzv. zvacím dopisem, nenutil a  donutit  nemohl. O  nějaké  Bruseli  nebo NATU  nemluvě.

8-

26.3.2018 -ČR se  v kauze  Skripal připojila k Velké Británii a  vypověděla  ruské  diplomaty

důkazy  buď  naprosto  chatrné, či spíše  směšné, respektive  žádné, a le  my prostě  spojenci, co s námi  nehodlá sdílet  evropské hodnoty  v EU  slepě  věříme, bez  nároku na  jakýkoli vlastní  úsudek a  sankcionujeme  Rusko.  Za  údajnou  nesmyslnou  vraždu. Respektive  – pokus  o tuto vraždu.

Uznávám, že  výčet, který jsem vám nabídl  je  opravdu  nechutnou  přehlídkou  podbízivosti, vtíravosti  a  vlezlosti s  jakou  jsme se v různých dobách snažili dosáhnout  přízně  mocných.   Ale  je velmi užïtečné  si jej sem tam připomenout, abychom si ozřejmili, kdo je  kdo a  co  předvedl v minulosti. Až zase se bude hrát  na  strunu národní  hrdosti a to  jak my  sami  bez té  Brusele  bychom si vládli  přece daleko lépe  a jen v  národním zájmu.

Nemohu jinak, než  provést  součet.   Celých  pět  největších  zahraničně politických trapností má na  triku Miloš  Zeman. Po  jednom pak Topolánek se  Schwarzenbergem, Klaus a  Babiš…. Zemanisté by  měli o  čem přemýšlet. Kdyby  chtěli,  respektive – kdyby toho byli schopni.

Tím by se dalo skončit , ale byla  by to škoda.  Co takhle  čtenářská  anketa na  téma kterou  zmíněnou trapnost považujete  vy osobně  za  tu největší?

Ale  než  vám ji nabídnu, musím bleskově zareagovat na  další  „špičkový výkon“  české diplomacie.  Totiž  uznání  Guaidoa  za  hlavu Venezuely!

Nějaké prezidentské  volby?  Koho zajímají?  Stačí když s eněkdo , kdo nám konvenuje prohlásí prezidentem a je  to…

Takže  tu anketu musím  bleskově  upravit  a Babišovi přidat za tenhle „výron státnictví“  druhou  čárku!

Takže  aktuální  anketa  je  tady:

 

P.S:

mám naprosto jasno,  co bude  vybráno jako největší ostuda. Těm kteří budou takto hlasovat, bych doporučil zvážit,  že  kdyby nebylo  ostudy  jiné a předcházející, nebyla  by  ani ta, pro kterou oni hlasují

P.P.S.

může  být, že  někomu v seznamu schází  ještě také  popěvek  Dobrý dne majore  Radarine jisté  Zpívající  pudřenky a Honzy  Vyčítala. Konstatuji, že  jsem  na něj nezapomněl.  Ale nezařadil, proto nešlo  o oficiální vládní nebo prezidentskou akci, nýbrž o soukromou  ostudu…

 

DODATEK z úterního rána:

Byl jsem upozorněn  na  článek  Štěpána  Kotrby, který byl v  době  jednání  české  vlády  Zemanovým poradcem a který byl u toho, když  vláda  o přeletech bombardérů, zda jim otevřít  české nebe   nebo nikoli, asistoval osobně.  A  roli Miloše  Zemana  ve  svém rozhovoru pro Parlamentní listy  popisuje naprosto jednoznačně  a rigorozně:

…aby později jako předseda vlády nadšeně jásal k našemu vstupu a podporoval válku v Jugoslávii „humanitárním“ bombardováním Bělehradu. To on nevybíravě přesvědčoval sociálnědemokratické ministry, aby souhlasili. To jeho vláda dala nakonec souhlas s přeletem bombardérů. Tisíce bělehradských mrtvých jako andělé hněvu se budou vtírat do jeho vzpomínek, rozptylovat jeho mysl a strašit ho až do smrti….

Snad  si to přečtou zejména  ti, co opět  mají potřebu  mi psát,  že  mám na Zemana obsesi. Třeba někdy  dojdou k  závěru,  že  já opravdu za  něj a jeho maléry  nemohu. A  to aniv  případě, že  o nich píši.

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.