Anatomie dezinformace, fake news, konspirace a účelové difamace II.


Motto:

Konspirační teorie (spiklenecká teorie, teorie spiknutí) je původně neutrální označení pro jakékoli tvrzení o kriminálním nebo politickém spiknutí. Termín ale časem nabyl pejorativního významu[zdroj?] a je používán téměř výlučně pro odkazování na okrajové teorie, které vysvětlují historické nebo současné události jako výsledek tajného spiknutí skupiny mocných činitelů. Zastánci konspiračních teorií obvykle tvrdí, že touto skupinou jsou vlády, tajné služby, mocné korporace nebo mezinárodní organizace, tajné spolky, představitelé určitých národů či náboženství nebo i mimozemské civilizace.

Samo použití pojmu „konspirační teorie“ je do jisté míry problematické, protože tento termín používají především skeptici a odpůrci teorií spiknutí v hanlivém smyslu a hodnocení naivního omylu. Označí-li mluvčí nějaké tvrzení jako „konspirační teorii“, pak tím obvykle dává najevo, že je považuje za smyšlené a nepodložené. Termín bývá tedy používán jako automatické zamítnutí tvrzení, které je považováno za směšné, nesprávné, paranoidní, neopodstatněné, bizarní či iracionální.[1]

Wikipedie

Taky  jste  si, po přečtení včerejšího totálního blábolu, který pro  nový  sloup té jedině  správné  žurnalistiky -Deník N, který  zásadně všechno ověřuje, nikdy  by  se nesnížil k šíření  nějakých fake news o konspiračních teoriích a dezinformacích  nemluvě, splácala  jistá  Alexabdra  Alvarová,  že vám  hrabe?

Já tedy  rozhodně  ano. Ale  přetisknout jsem jej musel,  abych  měl podklad pro dnešní  článek. A vy jste  si nemysleli, že  je to celé  jen nějaká vlkova  fabulace.  Nezastírám že  si ho rozhodně  užiji.  Neboť  takzvaná  velká media neustále  lepí  alternativě  na  čelo nálepku šiřitelů  lží, ruských trollů, dezinformátorů,    vyfabulovaných  a vylhaných konspiračních teorií.  Za  sebe  říkám,  že tohle  jsem si nemohl nechat ujít, protože  takhle  flagrantně  slaboduchou  konspirační  teorii a  v konci  extrovní fake  news a těžkou dezinformaci, aby  člověk  za mimořádně  slunečného dne s  lucernou  hledal.  A  snad našel případně  jen na těch opravdu  nejhloupějších  nejpokleslejších webech.

Jenže  pro ty  někdo jako  Alvarová nepíše. Ta  si přece zakládá  jen na  dobrých adresách! Uznávám, že po letmých zkušenostech  se  slovenským  Deníkem N, bych ohledně  tohoto „výkonu “  jeho českého,  sotva narozeného klonu, neměl být  zas  až tak překvapen.  Osobně jsem totiž  slovenského vzora  vší  žurnalistické  čistoty chytil na Kose při velké a snadno doložitelé lži – viz

Měli byste se bát svého souseda cizince? Deník N, říká, že nikoli. Tak jako to vlastně je?

Takže  dneska  si pro změnu dokážeme, že Deník N  po česku  se nestyděl  vyfabrikovat a otisknout  exemplárně  vzorový  konspirační  hoax  jako  ze  základního slabikáře  pro  začínající  dezinformátory!

Předpokládám, že  si pamatujete  základní  dějovou nit  výtvoru Alexandry Alvarové. Zní   takto:

Rusové  jsou  dokonalými mistry dezinformačně  propagandisticko rozvratných operací, kterými  se snaží a to úspěšně, rozložit  západní  demokracie. Omlouvám se  – správně je  liberální demokracie.

V jejím konkrétním  příběhu se to stalo takto:

Kdysi  kdesi  se sešla  parta  profesionálních  státně ruských zloduchů, kteří nevěděli nic  lepšího, než si sednout  ke  stolu s   mapou světa  či  Evropy, aby  se poradili, jak  nejlépe a nejsnáze  poškodit  do té doby   nerozborný blok  západních  demokracií. Dlouho sice  nevěděli jak na to, ale pak  si vzpomenuli, že  jsou  mistry  účelové dezinformace a  manipulace  s  využitím zákulisních operací, jemuž se souhrnně  vědecky  říká  „reflexive control“. Abych  Alexandru  Alvarovou  citoval přesně :

Reflexive control‘  je vojenská a zpravodajská metoda, jak přimět partnera nebo oponenta prostřednictvím speciálně připravených informací k přijetí takových rozhodnutí, která si přeje iniciátor akce.

V tom prý  byli Sověti a dnes   jsou Rusové,  mistři. A  jak tak seděli  u  stolu, kohosi  z  přítomných  zloduchů  napadlo – oddělíme  Británii od Evropské unie! Zařídíme,  aby  Britové  vypsali referendum o  setrvání v  EU a  až k tomu dojde, tak se  postaráme, aby  vyhrál odchod! Způsobíme  brexit!

A  k tomu, jak  nám  Alvarová  předestírá  vymysleli plán, který se posléze  ukázal být  naprosto dokonalým:

1-Nejdříve  vytvoříme  nějakého  Nigela  Farage, který z toho  udělá  v  Británii kardinální politickou  otázku a  zařídíme, aby  odčerpával hlasy  vládnoucím konzervativcům

2-pak  musíme  přinutit  britského premiera  Camerona, aby  se rozhodl  zavázat se  referendum o EU a  tím sebral před  volbami  2015 ruské loutce  Farageovi  hlasy a ty parlamentky a konto slíbeného referenda   vyhrál. Vlastně on  ten Cameron  byl prostě  snadno zmáknutelný  hlupák nebo rovnou taky  ruská marioneta. Protože jinak jim nemohl tak naběhnout!

3-následně  musíme  najít  nějakého  vhodného a hodně  drzého německého komika,  který má  v nějaké  hodně  sledované  německé  televizi pořad s vysokým počtem  diváků. Aby  v  den D, okamžiku O svou  drzou neomaleností způsobil zemětřesení, vedoucí k brexitu. Škoda, že  Alvarová  zamlčela,  zda  šlo o dalšího Ruskem řízeného pimprláka  nebo prostě jen dalšího totálního lobotomika.

4-pak se musíme postarat, aby  v Turecku opakovaně  vyhrál prezidentské  volby  labilní  narcisistický  ješita  Erdogan, které si budeme  vodit  na  šňůrkách podle libosti, takže  vyšumí  na  náš povel!

5- pak budeme  muset  někdy  vyvolat  velkou  migrační vlnu  z  Blízkého a Středního východu přes  Turecko do  Evropy

6- až se ta  vlna  bude  novou, do  té doby  neužívanou  balkánskou  trasou,  tak zařídíme, že  žádný  stát na trase v  žádném případě neuzavře  hranice a  to včetně  Rakouska a  Německa,  takže  je  migrační tsunami zahltí Evropu!

7- ba  dokonce přinutíme  Merkelovou, aby otevřela německé  hranice  a   prohlásila  Wir  schaffen das!, aby  ta  tsunami byla  sichr!

8- Merkelové po té podstrčíme  nápad, že  špinavou práci, tedy  zadržení  migrantů  za ni  provede  silně  labilní a náladový  narcis  Erdogan,  aby

9-ho  ten  následně  ten  drzý  a  jistě  za peníze  všeho schopný  komik, veřejně  urazil ve  svém mimořádně  sledovaném pořadu v  machospolečenství tureckých  mužů neslýchanou, ale  o to rafinovanější  urážkou s  využitím obskurního trestníého paragrafu z  dob císařského Německa   a   komik  byl  veřejně popotahován před německými soudy protože

10- z toho bude  mezinárodní  aféra o omezování  svobody  slova,  na které těžce  zaexhibuje a  naskočí další  duševní prvok, tentokráte  Boris  Johnson,  který v  té době už nebude londýnským starostou nýbrž  politikem bez zaměstnání  a bude  toužit  vypíchnout  Camerona  z premierského  křesla, takže   v Británii  odstartuje obrovskou a  úspěšnou  brexitovou kampaň typu –přeci nebudeme  v jednom spolku  s  těmi věčně  nepoučitelnými Germány, co  neznají míru a utlačují svobodu slova!  Což, doplněno  o lži  o  penězích pro britské zdravotnictví, získané brexitem  a jinými  podobnými, nemůže  skončit  jinak, než  odchodem Británie  z  EU a  tudíž  naším slavným  vítězstvím!

Nechápu, že  nám  Alexandra  Alvarová  zamlčela  body 1 a 2 toho odporně rafinovaného  ruského plánu, který tak dokonale  do puntíku vyšel  a  začala svou story  až  od  punktu  č.3 .  Ještě   větší  záhadou  pro mne  pak je,  že  ač  se  jedná  o naprosto  čerstvý  článek  Deníku N,  je nám  zamlčeeno  finále  toho  ďábelského plánu, které se právě  odehrává  – tedy

11- totální úspěch si pojistíme  tím,  že   až v  tom  referendu  slavně  zvítězí  brexit,  tak zařídíme,  aby  Johnson  odmítl premierství a   vzala  to  za něj duševně nedostatečná Tereza  Mayová, která se v  tom bude plácat  jako nudle  v bandě a   to dokonce tak, že  bude naprostá brnkačka  jí  vnutit  představu  vypsání předčasných voleb, které ona  navíc , s  prostoduchostí sobě  vlastní, totálně v předvolební  kampani zmastí a  následně  v podstatě prohraje, takže  ona i parlament budou  ochromeni  přijímat  racionální řešení. Zejména  když  EU a Irům podstrčíme, že  by měli chtít nějakou irskou pojistku a  neústupně na ní trvat.   K   tomu bude nutné,  abychom na  kandidátky  všech  parlamentních stran  dostali  masu  našich poslušných kašpárků,  kteří,  ohledně  jednání  Británie s EU  o režimu vystoupení a následného  soužití, budou  zásadně  a důsledně  říkat na  všechno ne, obstruovat, takže  dokonale  rozvrátíme  a zneschopníme  nejenom Spojené  království,  nýbrž    i celou  Evropskou  unii!!!

Dovolím si dát, vzhledem k  datu narození ve  své občance,  paní Alvarové  kmetskou radu – odhoďte  zbytečnou skromnost!  Genius  vašeho rozměru  by  neměl před  svými čtenáři nic  tajit!!!  O nic  je  ochudit! Zejména  ne  když  jste  vymyslela  něco takhle  famózního! Falešná skromnost  je k ničemu a  brzdí  vás  v tom pravém rozletu!

Nemám slov, co tahle  dámička  Ndeníkovské  žurnalistiky  vymyslela.

Jen se  jaksi nemohu  zbavit  dojmu, že  pravdu měl  otec  mého otce, když mi  jako klukovi, při mém tehdejším úsilí  objevit  nějaké  geniální historické  souvislosti, když  jsem  ho zkonfrontoval  s nějakou svou nejnovější klukovskou, no řekněme  nadneseně  analýzou, postavenou  na  dost  nějakých  základech / i taková  se mi  v klukovských létech sem tam přihodila/ místo pochvaly mne většinou    uzemnil suchým konstatováním – fajn, ale  všechno už tady  bylo a  následně, díky  své  obrovské encyklopedické sečtělosti a  vynikající paměti, vytáhl  několik historických příkladů, kdy  se  odehrálo totéž, jen o mnoho roků či století  dříve. S jinými aktéry, ale stejným  výsledkem.

Doznávám, že  nemám jeho rozhled ani  paměť, jen nepatrné zbytky, ale  mám na  rozdíl od něj internet. Což  složeno dohromady  mi umožňuje  informovat  Alexandru  Alvarovou,  že  dezinformační a klamné   operace s cílem      přimět partnera nebo oponenta prostřednictvím speciálně připravených informací k přijetí takových rozhodnutí, která si přeje iniciátor akce,  svět znal dávno a  dávno před  tím,  než Sovět ,a  následně  Rusové  zavedli onu metodu  Reflexive control. V podstatě  na vědecké  bázi. A  tím spíše  je používali a používají  všichni hráči světové  scény.

Třeba  slyšela o tom,  jaká  zpravodajsko dezinformační  kampaň  předcházela  operaci Overlord. Kdyby náhodou  ne, doporučuji třeba  Perraulta  a jeho Tajemství dne D. Může  být, že  to pro  ni  je příliš  složitá literatura a  nejsou tam  Rusové… Takže  něco jiného  – co takhle  historie  Leninova přesunu ze  Švýcarska  do Ruska v  dubnu 1915 zorganizovaný a zaplacený  německou tajnou  službou? V tomhle novinovém článku  je  to krátce  a hutně popsané. To by  Alexandra  Alvarová mohla  dát.

Ale nějaký  novinový  štěk? Třeba je  to zase pro ni  zase  málo. OK. Chápu. Takže  půjdeme na půl cesty  mezi novinami a  knihou  – co takhle  velmi dobře  doložené  heslo z  Wikipedie?  Konkrétně  heslo operace Mincemeat , kterou vymysleli a zorganizovali, světe  div  se  – Britové, aby  Němcům  vtloukli  do makovic představu,  že  příští vylodění bude nikoli na  Sicílii, nýbrž na Sardinii a v Řecku?

Třeba  pochopí  že  její  hysterický pokřik – vyjádřený  titulkem jejího blábolu:

Západ přenechal ruským tajným službám nástroj, jímž by ho mohly totálně rozklížit. Spěme klidně dál

je opravdu jen  hysterie  pro hlupáky! Kteří  svou prostoduchostí  těžce konkurují  Pepovi Vyskočovi…

Kdyby náhodou ne,  pak  by  mne zajímalo  jak ti Rusové, mistři ovlivňování a  účelových dezinformací, mohli  pře d 30-ti roky dopustit fake  news   s  mrtvým studentem Šmídem a   o pár  dní předtím  nechat v omylu  tehdejší  člena  východoněmeckého politbyra Guenthra  Schabowského  vypustit  klamnou  informaci,  že  vlád a NDR  s okamžitou platností  umožnila  svým občanům  vycestovat, což  v několika málo hodinách  skončilo nejen pádem  Berlínské zdi, ale  následně  rozpadem  jejich  imperia  aposléze  i Sovětského svazu….

Kdyby  zde  byl  otec mého otce, nepochybně  z  rukávu  vysype několik přesně doložených příkladů podobných  úspěšných klamných operací už  ze  starověku  – buď  z Mezopotánie, Babylonu   nebo Egypta. Určitě  by  se nesnížil  k dřevěnému koni a Trojské  válce, čehož  jsem schopen  na tomto místě  já. Protože  argumentovat  středověkem by bylo pod jeho úroveň.

Ale  vím, že  nejsem takovýhle formát, takže  mi paní  Alvarová  jistě  promine  několik  následných  poznámek:

  • takže  Rusové  jsou mistři klamu a  dezinformace. Způsobili  brexit  velmi  složitou, dlouhodobou a filigránskou operací… Hm. Pak mi uniká,  jak to že  tak  fatálně trapně  pohořeli  u Skripala a jeho dcery!  Tam se  spoléhali nikoli na  desítky cizích státníků a  dalších velmi těžko řiditelných  osob  typu komik, ale jen a pouze  na  své lidi a přesto poslali jednoho většího  packala a  zoufalce než  druhého.
  • nejen to,  jsou schopni  dlouhodobou  a mimořádně  rafinovanou operací  ke  svému účelu  zmanipulovat  většinu  britského voličstva, ale  nejsou  sto zařídit  vítězství  svých poslušných  loutek  v Pobaltí a  Gruzii, což by  se jim hodilo mimořádně…

Uznávám ovšem, že  podobné  námitky  mohou  být  pro  Alexandru  Alvarovou  a  Deník  N  příliš. Zejména proto, že  vůbec nejsou  schopni  se orientovat v  historických  reáliích!  Popisujících  další nutné podmínky té  šílenosti, co  byl odprezentován  Deníkem  N.

Začnu  pro  ty  veleduchy  zřejmě  objevnou informací!  Totiž,  že    ti  odporní  a  rafinovaní ruští  zloduchové  museli nejprve  vyvolat,  nejdříve  zřejmě  minimálně spoluzorganizovat,   11. září, aby podnítili Spojené státy  k  druhé  válce  v  Zálivu a  dobytí a rozvrácení   Iráku s  odstraněním Saddáma  včetně, k tomu  zařídit  jejich  vojenské tažení  do Afghanistánu a  ještě přidat  povstání proti  jedinému  zústavšímu spojenci  v oblasti  – Assadovi a jeho Sýrii a  vytvoření  fanatického Islámského státu. Aby  byl  naprosto rozvrácen  celý  Blízký  východ  a vytvořena  nadkritická  masa  uprchlíků. Dále jim musela  být  vnuknuta  idea  migrační vlny  do Německa a západní  Evropy…. Samozřejmě s předchozím  vytvořením  tzv. Balkánské cesty, která  nikdy dříve  před  tím neexistovala! A přinutit hlavy všech  států  na trase, aby  jen přihlížely.  Jen ten Orbán se jim nějak vymknul a  celé to zarazil. Kupodivu  je  veřejným tajemstvím, že  právě  on  je s Moskvou jedna ruka… To jsou věci!

Rád dělám dobré  skutky, zejména tehdy, když  to nevyžaduje přílišnou námahu. Takže  jeden   takový se mi právě  nabízí  – rozšířit  Deníku N a  speciálně  Alexandře  Alvarové  obzory, co  všechno museli  ruští  povraťáci upiklit, aby  vznikla.!

Především infiltrovat  masivně  do Kosova a  tam v konci roku  2014 a  začátku  toho dalšího 2015 zorganizovat  masivní  exodus  obyvatelstva  do Německa. Protože  tak  ona  balkánská  trasa přes  Srbsko, resp. Bosnu , Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko až do Německa,  vznikla!  Předpokládám, že  v tomto okamžiku  by  Alvarová a  psáči z Deníku N  pohrdlivě  mávli  rukou-  nějakej  proruskej troll vlk  cosi  fabuluje!

Mno vlk ani tak  ne. Kdysi, začátkem roku  2015 o tom přinesla německá veřejnoprávní stanice ARD  velkou reportáž. Čerpám z toho, co si z ní pamatuji. Link už  bohužel nemám. Nevadí, ale mám link  na  velmi  uctívaný  německý    Die  Zeit!

2. března  2015 tam vyšel  dvoustránkový   článek popisující  to, co jsem právě tvrdil:

Taxi Prishtinë-München

str. 1

str. 2

velmi poučné  čtení!

Balkánskou trasu prošlápli desítky  tisíc  kosovských  Albánců. Za  tupého přihlížení všech  států, kterých se jejich pochod  týkal.  Čehož si nemohli nevšimnout  běženci v tureckých táborech a následně  převaděči a  pašeráci. Takže  ti Rusové  jsou  sakra  dobří a  rafinovaní  – oni dokonce vytvořili nejspíš  i to Kosovo! Přes humanitární bombardování. A před tím rozdělení Jugošky!  Protože  kdyby  zůstala v původní formě, žádná balkánská  cesta by neexistovala!     Musíte  se víc  snažit  pane  správce, pardon – paní Alvarová a  redakce Deníku N!

A  přidám  pro jistotu ještě  jeden  graf,  protože nemohu vyloučit,  že  pro  lidi z  Deníku N to je příliš  těžký  materiál a  moc  složitá úvaha. Ale  kreslenému by  rozumět  měl každý

 

Národnostní složení migrantů v Německu v červnu 2015

up3

zejména, když  je  nezpochybnitelný, protože  zdrojem  je vládní  specializovaná  agentura  –Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky.

V polovině  roku  2015- před tím než  Merkelová  řekla ono šílené, že  přijme  všechny  syrské  uprchlíky  /takže  každý  Afghánec, Kosovan, Albánec, Maročan Iránec,atd.  se stal  náhle  Syřanem/ byli  právě  kosovští  Albánci a Albánci , jako takoví, v  těsném závěsu  za  Syřany,  spíše bych měl napsat  „Syřany“, ale  s obrovským náskokem na  další  národnosti, na druhém a třetím  místě   v počtu  do Německa  vtrhnuvších migrantů!!! Prostě  oni tu balkánskou trasu vynalezli!

Celý  ten  materiál  Alexandry  Alvarové  je  stupidní  blábol. Jiné  označení si nezaslouží, ale  vnuk, který se mi právě  dívá  přes  rameno,   mi aktuálně   položil jednoduchou  otázku,  dědo, pro mne je to příliš složité / nedivím se, je mu  ještě  10,  našel bys  tam  nějakou  větu nebo odstavec,  z kterého bych já, s  tím co znám pochopil,  že  máš  pravdu  ty a ne ta Alvarová, a  že je  to opravdu blábol, jak tvrdíš?

Chytře  si to Rampepurda  vymyslel!  Jen co je pravda!!!

Takže  jsem povinen mu to vysvětlit  –   ostatně  –  no problem!  Za  exemplární pitomost pokládám třeba  toto:

 Tmavé tváře zubožených prchajících lidí děsily z obrazovek národnostně homogenní Čechy, Slováky, Maďary a jiné vnitrozemské národy střední a východní Evropy. Přes jejich území nikdy tak exotičtí lidé ve velkém necestovali. V Německu začala posilovat extremistická, Rusy podporovaná, extrémně pravicová strana AfD.

Byl  rád , kdyby  mi  paní Alvarová laskavě  doložila, kdy  a jak zažily  nevnitrozemské  národy nestřední a nevýchodní  Evropy  takhle intenzivní a   masivní  nápor  tmavých tváří přes  své  území?  Odpovídám Rampepurdovi, že co já  vím,  podobný  nápor  tmavých  tváří  Evropa,  jako celek,  zažila v celé své  historii  jen   čtyřikrát –

1- Řím byl konfrontován  s  Attilou a  jeho Huny

2- raně  středověká střední,  východní a jižní   Evropa  pak  nájezdy  tatarských hord

3- raně  západní Evropa, speciálně  Iberský poloostrov čelil náporu  Maurů

4- pozdně  středověká a  renesenační  Evropa  zažila  opakovaný  nápor  Turků

Žádný  jiný  masový  nápor  o statisících  a dokonce milionech osob  jiného kulturního okruhu  – vyjma  stehování  národů v  cca  6. století  našeho letopočtu,  není zaznamenán! Ať si  Alvarová  kaceruje  ty  zaprděnce  z  východní a  střední Evropy  jak chce!

Rampepurda jen pokýval hlavou a procedil  – jasná zpráva  dědo! Neříkal to   s  žádným nadšením,  rád  by  mne  nachytal na hruškách. Už  dost dlouho. Ale  uznává  neprůstřelná  fakta. Takže  i desetiletému klukovi  u nás  doma je  jasné,  že  ho nějaká  Alvarová  chce  zmanipulovat,  že mu  valí klíny  do hlavy  /řečeno jeho slovníkem/.

Což  v  žargonu  těch,  co takové jako je  vlk,  věčně  umravňují  a nálepkují,   zní  takto:

Deník  N a  speciálně  jistá Alexandra  Alvarová,  se  dopustili skutečně  obskurní  konspirace, která s  realitou  nemá co společného, takže  je  to fake  news a  účelová  dezinformace! Non plus  ultra!  Která  má  za  cíl vtlouci lidem do hlavy  účelově  smyšlený  blábol. Za  účelem jejich  zmanipulování!  Proto jsem pokládal  za nutné  rozebrat ji  do posledního šroubku a  popsat  její  anatomii.

Doufám, že tenhle  článek někdo pošle  redakci Deníku N a  speciálně  vědmě  Alvarové.  Pokud  by  chtěli  přijít  s protiargumentací,  rád jim na Kose dám prostor!

Tenhle miniseriálek  bude mít  další a dodávám, výživné pokračování  zítra. Kdy  si popíšeme  anatomii  jedné  záměrné a  odporné difamace. Už  dnes  očekávám, že   vzedmne  velkou  a bouřlivou  vlnu na mém  mailu.

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.