Píši mu šestou čárku -poznámka DOPLNĚNO!!!


Když  jsem předevčírem dával anketu  největších  zahraničněpolitických průšvihů  samostatné  České republiky  od  jejího vzniku,   musel jsem do ankety, na poslední chvíli, zařadit  i

Uznání Quaidoa venezuelským prezidentem bez ohledu na výsledek voleb

Nešlo to jinak. Výsledek voleb, stanovený  demokraticky rozhodnutím  cizí mocnosti či mocností je pro mne  prostě  nedělatelný a naprosto nepřijatelný. Proto v  té anketě  nemohl chybět, stejně  jako Kosovo a  to ostatní.

Nebyl jsem zaskočen, že  to hlasující označili  dokonce za  třetí  největší přešlap  v českých republikánských dějinách.  Jednak lidé si nejvíce pamatují  právě poslední  malér a  potom – přišla  smršť  mailů, jakej je ten Petříček hnusák,  že  von toho Quaidoa ….. ačkoli nikoli Petříček, nýbrž  první  si pospíšil v  tom uznávacím závodě  Babiš.  Nicméně  u  toho ještě  včera  dopoledne  nebyl  Zeman. A ten  přece, ten to určitě  zachrání. Protože  – viz  jeden z mailů, který mi  od nespokojeného čtenáře  Kosy  došel:

České uznání Juana Guaidóa prozatímním prezidentem Venezuely je zřejmě neplatné

Podle článku 2 odst. 3 Ústavy lze státní moc uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon. Ústava ani žádný jiný zákon nedává české vládě zmocnění rozhodovat o tom, kdo má být prezidentem jiné země. Podle článku 63 odst. 1 písm. a) Ústavy zastupuje Českou republiku navenek prezident republiky. Miloš Zeman Juana Guaidóa za prozatímního prezidenta neuznal. Vládní rozhodnutí je tedy pravděpodobně neplatné nebo právně nulitní.

Více zde : https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/ceske-uznani-juana-guaidoa-prozatimnim-prezidentem-venezuely-je-zrejme-neplatne

Jo  jo,  opravdu, mrkněte  na ten článek celý! Miloš  ten  to  určitě  zachrání!  Ten nedopustí, aby  Česká  republika  se  připojila  k těm, kteří  ze  svého rozhodnutí  vymění prezidenta  v  cizí  zemi! Bez mrknutí oka. Jako ukázku vrcholné demokracie.

Mluvčáček dokonce  v  tom textu včera odpoledne tvrdil že:

. „V druhé polovině týdne se pan prezident vyjádří k otázce, koho považuje za legitimního představitele Venezuely, a rovněž k otázce, zda byl krok vlády legální nebo jestli šlo ze strany vlády o uzurpaci pravomoci vyhrazené prezidentovi“

Nyní už si kvůli nějakém urzurpátorství moci  a porušení  ústavy  ve  vztahu  vlády k prezidentovi Ovčáček, ani  nikdo další, nemusí  lámat  hlavu. Než se den  s večerem potkal, vstoupil  na  scénu s prohlášením  sám nezpochybnitelný  garant suverenity a nezávislosti a  ochránce slabých a utlačovaných, osobně. A  k situaci ve Venezuele  vyjevil následovné – dokonce  formou  oficiálního blahopřejného dopisu, jehož  adresátem je jistý  Juan Gerado Guaidó Márquez, prozatímním prezident Bolívarovské republiky Venezuely.

Dopis  jsem stáhl  z oficiálních stránek prezidenta  republiky. Aby  nebyla  vůbec  žádná  pochybnost o jeho autenticitě. Zní takto:

Vaše Excelence,

dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poblahopřál k Vaší odvaze převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za venezuelský národ a dovést ho ke svobodným a demokratickým volbám. Přeji Vám mnoho štěstí ve Vašem úsilí a pevně věřím, že Vaše snaha bude úspěšná.

Rád bych využil této příležitosti a pozval Vás k návštěvě České republiky. Česká republika oslaví v tomto roce třicáté výročí sametové revoluce a doufám, že i Vaší zemi se přechod k demokracii úspěšně podaří. Věřím, že brzy dojde k posílení vzájemných vztahů mezi našimi zeměmi.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Zeman těžce překvapil. Ale nezklamal. Vlka nezklamal. Nebudu tvrdit, že  bych  od Zemana čekal  až takovouhle  vlezlost. To tedy ne. Ale překvapen nejsem. Tvrdím  už  hodně  a hodně  dlouho, už od úvodního komentu  k Zemanově návratu  do velké politiky při  jeho první  prezidentské kandidatuře-  že  to  je  totální politický oportunista,  kterého vždycky  zajímal jen a výlučně Miloš  Zeman. Že  za  správné má jen to, co mu osobně  prospěje a  nejlépe vyhoví jeho osobnímu narcisismu.

Což na mou hlavu  přivolalo hromy, blesky a leccos  horšího.  A  jistě to tak bude i nadále.  Nevadí mi to, zvykl jsem si.  Jsem zvědav ovšem, jak se  s tím vyrovnají  příslušníci  sekty  svatgeniálního Miloše,  jediné správné víry. Ti, co za Venezuelu nadávali Petříčkovi, ti pro které to v  té malé anketce  byl třetí  největší zahraničně politický  hřích tohoto státu, ti  co pochopitelně  označili  za  největší malér  uznání Kosova.  Jak se  vážení vyrovnáte  s tímhle  Zemanovým krokem. Nepamatuji  se totiž, že  by  Topol se Schwarzenbergem  šli až tak daleko, že  by  ty,  z  cizí vůle  uznané  představitele  Drogově  dealerské republiky Kosovo pozvali následně  na státní návštěvu. Tohle  je  novum, Zemanova  přidaná „hodnota“.  Hádejte, kdo z ní časem zaplatí  DPH? EET  ani  nějaké kontrolní hlášení  nebude třeba. Však taky   tohle speciální DPH  bud e zatraceně  dražší  než  nějakých  21%.

A proč  to udělal?

Tipnu si – von ten  váš  za  živa svatej se prostě  tlačí  do Bílého domu. Tlačí a tlačí, von to foto z Oválné pracovny  prostě mít  musí. Stůj co stůj! Takže  Quaido!

Jsem zvědav, kolik z  vás  udělá  nyní názorový  kotrmelec, jako že  nakonec  ten Quaido… no. no  jo, no!

Tím kotrmelcem  bude i to, pokud  nad  Zemanem jen  mávnete  rukou a  řeknete  si,  vona  je  to vlastně  prkotina, ale jinak ten Miloš, ten je  náš!

Ale vy už  si zase nějak určitě poradíte. Tak jako vždycky. Třeba  sebeklamem – ty  vostatní jsou ještě  horší. Nejsou. Můj přehled těch největších zahraniční ostud  České republiky  to dokumentuje nade  vší pochybnost.

Konec konců on už  vám to večer u servila  na  tom Barendově  Zeman  jistě  vysvětlí 🙂

Poslužte  si. Já  zůstanu u  svého názoru. Kdo se/lže  jednou má to tak vždycky. Moudrost  mé bývalé profese.

V  tom kotrmelcování nebudete  sami.  Někteří  oficiální si  včera  pospíšili  s vydáním stanoviska:

Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se ve Venezuele jedná o pokus o státní převrat organizovaný Američany.

Výhrady zazněly i z SPD Tomia Okamury. „Tuto pozici Babišovy vlády odmítám. Babišova vláda jen slepě poslouchá diktát Bruselu a Washingtonu a jedná v rozporu s našimi národní zájmy,“ uvedl Okamura.

Jo, tak tihle  jsou taky  v zástupu kotrmelcistů!

Zeman je prostě  Zeman. Může  překvapit, to  ano, ale nikoli zklamat. Vlka.  Takže mu nikoli překvapivě  píši  šestou  čárku. Z  devíti největších zahraničně politických ostud  této země! Kdo umí škodit, škodí!

 

Dodatek ze  čtvrtečního dopoledne:

Kdybyste  si chtěli přečíst opravdu výživné komentáře na Zemanovu adresu od  jeho věrných, pak si poslužte !!!  Zjevně  jsou , na  rozdíl od  vlka zklamáni. Tak jako 94%  účastníků  právě  běžící ankety na  Parlamentních  listech:

Výstřižek1

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.