Anatomie dezinformace, fake news, konspirace a účelové difamace III.


Dneska tenhle   seriálek hodlám dokončit. Jestliže  první dva  díly  se  zabývaly anatomií ukázkové dezinformace, nesmírně  stupidní konspirační teorií a exemplární  fake  news, kterou vyrobili  ti, kteří   alternativu s  takovou  chutí ze  všech těhle  hříchů tak rádi obviňují, dneska  si rozebereme  na  prvočísla účelově  vytvořenou  difamaci – tedy záměrné a  přesně  cílené  utrhání na cti, ostouzení a pomlouvání. S  cílem na veřejnosti znemožnit a  znevěrohodnit konkrétní osobu,  jež  dotyčnému tvůrci či nositeli vadí buď osobně  nebo někomu  z  jeho  zájmového okolí či snad nějaký osobní benefit.

Jestliže  ten včera a předevčírem cupovaný  blábol Alexandry  Alvarové a Deníku N, byl  natolik  dementní,  že  jej  průměrně informovaný jedinec, s  trochu   fungující  pamětí okamžitě   musel klasifikovat jako  účelovou  manipulací,  pak dnešní  případ  je  jiný.     Jde o naprosto záměrný zákeřný  útok,  jehož  základem je  malé  zrnko pravdy, s kterým je  účelově manipulováno, leč  nežalovatelně   vůči cílové osobě,  aby  závěrečné vyznění  co možná nejvíce poškodilo na osobní pověsti a morálním kreditu  v  široké veřejnosti. Která  navíc  nemá  absolutně  žádnou možnost  zjistit  pravdu.  Pokud  to za  ni neudělá někdo jiný,  kdo má přístup ke konkrétním datům a  je  schopen vynaložit  čas a  prostředky na zjištění   reality.

Lidově  se tomuto postupu  říká  házení  blátem. S jedním následným efektem – i  když třeba později  se ukáže,  že  šlo skutečně jen o hnusné  a účelově vyfabulované  bláto,  zůstanou po něm  skvrny a  cíl difamace  není  už nikdy  zcela  očištěn. Částečně proto,  že  ne  všichni, ke kterým pronikne původní špinící informace jsou konfrontováni  následně  s jejím vyvrácením.Navíc   mnozí  z těch, u kterých se tak stane, vyvrácení  odmítnou vzít na vědomí. Například proto, že  jim pomluvený,  z nějakého důvodu /nejčastěji proto, že  fandí druhé straně/ je nesympatický nebo zkrátka  v  intencích  známého – na každém šprochu pravdy  trochu!

Snad  se mnou budete  souhlasit, že  jde o principiálně extrémně odpudivou a nebezpečnou metodu, která si zaslouží  jen nejhlubší opovržení.  A  jeden takový ukázkový případ  dnes  hodlám uvést a rozebrat.

Na Kose jsem se velmi  zastal  obou soudců,  kteří   vypovídali před  parlamentním podvýborem o  tom,  jak si Miloš  Zeman a jeho poskoci, představují  nezávislou  českou justici. Závěrem minulého týdne  mi  přišlo a konto tohoto článku několik  mailů s  textem  bývalé šéfové Energetického regulačního úřadu, Zemanem požehnané  státním vyznamenáním -Aleny  Vitáskové.  Maily  měly  záhlaví jako: Soudce  Baxa – jak to, že  tento člověk už dávno není v klíčovém průmyslu /rozuměj za katrem/?

Evidentně  šlo  o  klasické  řetězové  maily, které  s  gustem  mezi sebou rozesílají příslušníci sekty  svatgeniálního Miloše, aby  se utvrdili ve své jediné správné  víře. A  šířili ji dále. Na rozdíl od  blábolu  Alvarové a Deníku N, mám link na plné, volně  dostupné znění. Ale  usoudil jsem,  že  bude  vhodné  tu difamaci od Vitáskové  přetisknout  1:1.

Alena Vitásková: Kdo nás to vlastně soudí? Soudce Baxa, soudce Elischer…

27. 1. 2019 16:34

Soudci, mající zisk ze solárních elektráren? Nebo soudci bydlící v bytech, určených pro sociálně potřebné s dotovaným nájemným, či soudci, pracující na zakázku? Soudce Baxa, soudce Elischer a další, kdo nás to vlastně soudí?

Rozhořela se bitva mezi spravedlivými. Ne těmi, kteří káží vodu a pijí víno, ale těmi, kteří před soudem vám zničí život. Soudci se přiznávají, jak to vlastně s naší justicí je. Opravdu se dá „objednat“ trestní stíhání, jak nám sdělil premiér Babiš? Tak proč nereflektuje na výzvu „Hlas volajících po spravedlnosti a právu“, proč nechává nevinným občanům a jejich rodinám ničit život?

Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu – soudce Baxa se přiznal, že se dá kupčit s rozsudky? To je závažné potvrzení situace v justici právě od bývalého soudce. Potvrdil to, co si velká část veřejnosti myslí. Jak si můžeme být jisti, že v jiném nátlaku soudce neodolal? Je soudce Baxa opravdu tak morálně čistý?

Soudce Baxa by se měl vyjádřit ke své fotovoltaické elektrárně. Jak k ní přišel, kolik pobírá na dotacích. Kdo mu ji dodal, za kolik a jak soudce vůbec k takové informaci o solárních elektrárnách přišel. Jak dopadlo šetření, když jeho elektrárna spadla do těch podezřelých, které švindlují s výrobou?

Ano, vraťme se o několik let zpět. Útoky na Alenu Vitáskovou, v té době předsedkyni ERÚ byly nebývale agresivní. O dehonestaci ERÚ a její, nejen profesní, likvidaci se snažili mnozí. Vitásková upozornila na tunelování veřejných financí právě v oblasti energetiky a zasloužila se o zastavení části podpor a tím zmírnění finančního dopadu v řádech miliard korun na občany a státní rozpočet. Jenže, „někomu“ ty lehce nabyté peníze asi chybí…

Jeden z podnětů na podivnosti kolem fotovolatických elektráren podávali i samotní nespokojení občané.

Tak se stalo, že při jedné z prověrek spadla mezi podezřelé i elektrárna pana soudce Baxy. Pracovníci ERÚ, kteří se prověrkou zabývali, zůstali zmateni a silně překvapeni, když se mezi kontrolovanými elektrárnámi objevila známá jména. Informaci přišli sdělit s dotazem, zda postoupit tuto elektrárnu také SEI (Státní energetické inspekci) jako všechny ostatní. ERÚ v té době neměl kompetence na kontrolu těchto elektráren. Tyto kontroly byly v kompetenci pouze SEI.

Tak elektrárna pana soudce Baxy putovala s ostatními na SEI ke kontrole, zda také švindloval a jeho elektrárna vyráběla více, než bylo technicky možné.

Vzhledem k podivným okolnostem i v jiných případech Institut AV požádal NSZ, zda jsou k dispozici informace, kdo ze státních zástupců a soudců vlastní solární elektrárnu, či má podíl na výnosech z těchto dotovaných cen, a zda tito lidé nejsou ve střetu zájmu, když pak obžalovávají, nebo soudí jiné kauzy v této oblasti. Odpověď byla tak, jak jsme očekávali. NSZ nemá tyto informace a státní zástupci a soudci nejsou ve střetu zájmu.

Institut AV zakládá registr státních zástupců a soudců, kteří vlastní, spoluvlastní, či jinak přijímají finanční prostředky ze solárních elektráren pořízených v období podivného solárního boomu. Zakládáme registr podivných rozhodnutí soudců a státních zástupců, jejich provázání na byznys, neřešení trestní činnosti atd.

Občané, pište, my zveřejníme! Zahájili jsme tímto blog informací poškozených občanů OČTŘ. Požadujeme „Vymahatelnost spravedlnosti a práva pro všechny občany“.

Ing. Alena Vitásková
předsedkyně IAV

 

Taky  jste, po přečtení  Vitáskové,  došli k názoru,  že  Dr. Baxa  je podvraták, podvodník  a zmetek a tzv. solární  baron,  který se  pakuje na  solární elektrárně, ke  které přišel kdo ví jak, za  kdo ví jaké a čí peníze nebo proti služby a navíc , že  si zřejmě  ještě  mocně přikrádá falšováním vykazováním  její produkce.  A když na to upozorní  bdělí  občané, tak justice – konkrétně  státní zastupitelství nešetří a nekonají. Nejen to!  On  určitě  je  zaháčkován   v tom, aby  jiný podobní  solární  zločinci jako on unikali případnému trestu při zinscenovaných soudních jednáních. Jestliže by měli  tu smůlu, že  se před  nějaký senát  vůbec  dostanou. Páč  je v konfliktu zájmů, jako jeden z nich!

Tento výsledný dojem prostě  musí  každý  čtenář   Vitáskové získat. Ačkoli  to nikde není  explicitně  napsáno. Dávala si dobrý pozor na  formulace, aby  nemohla  být  sama  soudně popotahována. Prostě  zůstává u  výrazných náznaků a počítá s tím, že  čtenář, který  si  nemá to minimum  základních skutečností  jak ověřit i kdyby  vůbec chtěl, si správně  domyslí zbytek…Konkrétně  to pojala  takhle:

Nejdříve přijde základní úder  na integritu cíle  -tedy Dr. Baxy:

Je soudce Baxa opravdu tak morálně čistý?

Rána přímo na  solar!

A  s následným kopnutím do podbříšku:

Soudce Baxa by se měl vyjádřit ke své fotovoltaické elektrárně. Jak k ní přišel, kolik pobírá na dotacích. Kdo mu ji dodal, za kolik a jak soudce vůbec k takové informaci o solárních elektrárnách přišel. Jak dopadlo šetření, když jeho elektrárna spadla do těch podezřelých, které švindlují s výrobou?

No představte  si pani, von ten vodpornej Baxa, co pomluvil Zemana má  solární  elektrárnu! Ta  vám musela  nejt  drahá! Kdepak na ní  asi vzal? A  jak to, že  nějakej šmok přes paragrafy  vůbec  ví, co to solární elektrárna  je? A hele, vono je  to celý podezřelý, byl vyšetřovanej. Nejspíš  kvůli tomu že  švindluje!

Nic  z toho nenapsala  Vitásková napřímo. Jen kladla otázky. A ty otázky si může pokládat sám sobě  každý. To v  žádném případě  nelze zažalovat! Nicméně  účelu je  dosaženo! Dokonale!

Už  nyní je „práce“  vykonána, ale  pro jistotu je dopad a  účinek ještě  zesílen a pojištěn. Například  tím, že  na švindlíře upozornili sami obyčejní občané z  jeho okolí:

Jeden z podnětů na podivnosti kolem fotovolatických elektráren podávali i samotní nespokojení občané.

Podnět občanů přirozeně  Vitásková a její ouřad, nehodila do koše a naopak se mu věnovali. Protože  ona  bdí za všech okolností.

Tak se stalo, že při jedné z prověrek spadla mezi podezřelé i elektrárna pana soudce Baxy. Pracovníci ERÚ, kteří se prověrkou zabývali, zůstali zmateni a silně překvapeni, když se mezi kontrolovanými elektrárnámi objevila známá jména. Informaci přišli sdělit s dotazem, zda postoupit tuto elektrárnu také SEI (Státní energetické inspekci) jako všechny ostatní. ERÚ v té době neměl kompetence na kontrolu těchto elektráren. Tyto kontroly byly v kompetenci pouze SEI.

Pani, vidíte  to,  ta  Vitásková  to je  ale  formát,  vona  toho  Baxu  už na tom ERU  vodhalila. Jenže  to nemohla  došetřit, to může  jen nějakej  jinej ouřad. A ten…  no ten to asi zazdil. Protože  přece

Ta elektrárna pana soudce Baxy putovala s ostatními na SEI ke kontrole, zda také švindloval a jeho elektrárna vyráběla více, než bylo technicky možné….

Popisuji anatomii  téhle  difamace!  Vitásková  nenapíše, že  Dr. Baxa  neoprávněně  fakturoval, ale jen  a pouze, že putoval ke kontrole, zda  také  ŠVINDLOVAL!!!!

Aby  vše  bylo dokonáno  sdělením, že

Vzhledem k podivným okolnostem i v jiných případech Institut AV požádal NSZ, zda jsou k dispozici informace, kdo ze státních zástupců a soudců vlastní solární elektrárnu, či má podíl na výnosech z těchto dotovaných cen, a zda tito lidé nejsou ve střetu zájmu, když pak obžalovávají, nebo soudí jiné kauzy v této oblasti. Odpověď byla tak, jak jsme očekávali. NSZ nemá tyto informace a státní zástupci a soudci nejsou ve střetu zájmu.

Von si to uměl zařídit! Šmejd jeden soudcovskej!  U nich je to jedna mafie, toho prostě  státní zastupitelství nechá běžet!  Na  rozdíl vod  chudáčka  Andreje, kterému  chtějí nasadit  psí  hlavu!  A  toho našeho Miloška takovýhle  zmetci  budou pomlouvat! Ten si ale musel nahrabat pani, já  vám řeknu!

Já tenhle, neváhám napsat – hnus, četl za  čerstva  a rozhodl se si jej podat.  Asi tak, jak jste to právě  četli Jenže  pod tlakem  aktuálních událostí mi nezbylo než ten sloupek odkládat a  odkládat. A  dobře  jsem udělal.  Mezi tím  na  světlo boží vypluly informace , jak to s tím Dr. Baxou a jeho  solárním baronství  je. Kde na to vzal a  zda  mohl či nemohl podvádět. Respektive  jestli by mu to vůbec  stálo za  to. Přišly  s nimi Babišovy  Lidové noviny!

Zemanova favoritka Vitásková utočí na Baxu. Udělala z něj ‚solárního barona

Dovolím si  z něj ocitovat informační  jádro, které  uvede  vše na pravou míru:

Skutečností je, že nynější soudce a expředseda NSS má na střeše svého rodinného domu v Plzni několik solárních panelů. Stejně jako téměř každý druhý dům v ulici, kde Baxa s rodinou žije. To lze ověřit ze satelitních snímků na internetu. „Spíš než solárním baronem se cítím v této oblasti plebejcem,“ napsal LN Baxa – výrobce elektřiny z obnovitelného zdroje ze sluneční energie.

„Malou fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 5kW umístěnou na střeše našeho rodinného domku jsme pořídili bez jakékoliv dotace v roce 2008. Patříme tak mezi desítky tisíc takových ‚výrobců elektřiny‘, kterou používáme jednak pro svoji spotřebu a zbytek dodáváme do sítě,“ vysvětlil soudce. Příjmy z přetoků elektřiny z výroben nejsou považovány za příjmy z podnikatelské činnosti, soudce tak nijak neporušil zákaz podnikat.

Baxa LN poskytl i protokol z kontroly Státní energetické inspekce (SEI) z roku 2014, kterou Vitásková v článku zmiňuje. Kontrolou SEI nebylo zjištěno žádné porušení zákona. „Vyhodnocením všech výše uvedených skutečností a předložených dokladů bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba, JUDr. Josef Baxa, uplatňovala nárok na podporu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů v souladu s příslušnými cenovými rozhodnutími a splnila podmínky pro uplatnění úředně stanovené ceny,“ uzavřela inspekce kontrolu

Aby  aby nebyly  vůbec  žádné pochybnosti, je připojena i fotografie Baxova  solárního Temelína

Takže – solární elektrárna? Ano. Ale na  střeše  rodinného domku. Mrňavá, mrňavoučká!  O výkonu, který v  souběhu  utáhne  ledničku, mrazák, pračku a mikrovlnku, ale  už  sotva  žehličku nebo  rychlovarnou konvici k tomu….

Takhle vypadá solární baron?  Možnost  podvádění veškerá žádná. Fakticky. Do sítě  jdou pouze okamžité přebytky. Takže  příjem naprosto nevýznamný. Předpoklad, že  by  někdo jako Dr. Baxa riskoval ztrátu jména  a gigantickou ostudu kvůli pár šupům  měsíčně  je směšná!

Nicméně  – bahno bylo hozeno!  A  splnilo  svůj  účel. Viz řetězové maily, které dorazily  do vlkovy  schránky. A  to přesto, že  v té době  už  informace z Lidovek, uvádějící  vše na pravou míru, byly  volně  dostupné.  Takže  jsem je  obratem přeposlal těm, co mne oblažili tou Vitáskovou…..

Dlouho  jsem měl problém  jak se  k Vitáskové a  jejím soudním sporům postavit. Respektive  – dlouho nikoli – držel jsem jí palce  ve  sporech kolem solárů. Jenže  pak  instalovala  na  ERU, zjevně  v rozporu  s předpisy, bývalou  nejvyšší  státní zástupkyni Renatu Veseckou,  která se  tak angažovala v dění kolem Čunka, když  bylo třeba  jej ochránit a podržet tak TopolKalouskovu  vládu. Tohle  byl nepřehlédnutelný signál, aby  byl člověk ohledně  Vitáskové opatrný.

Netuším proč ten  hnojomet byl  nastartován  a zacílen  na  Dr. Baxu.  Nehodlám spekulovat,  zda  přišel od někoho nějaký pokyn – já vám metál, vy mně nebo jestli to bylo z  vlastní iniciativy. Nebudu si klást  jako Vitásková,  žádné otázky  v tomto směru. Proč  taky? Nemám to zapotřebí.

Ona  jako šéfka  ERU  musela  dokonale  znát  parametry  toho Baxova  solárního zařízení. Dávno a  dávno. Měla  je  jako šéfka  ERU –  od srpna 2011 do července 2017  na vyžádání od  svých podřízených k dispozici.  Tudíž, když  psala  ten  pamflet  o Dr. Baxovi  měla  jasno a nepotřebovala  se nikoho na nic ptát. Znala určitě  výstup  kontroly Baxovy  minielektrárničky.  Přesto vytvořila  co vytvořila.  Věděla přesně  co píše,  proč  to píše  a  co tím chce  dosáhnout!

Nyní  už si otázku neodpustím – umíte  si představit dokonalejší případ  záměrné a cílení  difamace nepohodlné osoby?  Odpověď nechám na  každém  z vás. Pro mne osobně  je  naprosto zdrcující,  že  podobní lidé  jsou  nositeli státního vyznamenání. I když  už  jsem vyškolen, co za  týpky  ho v poslední době také  dostávali – například  udavači StB , členové  ÚV KSČ a  různí kývači  a poskoci. Ale přesto jsem znovu a znovu překvapen.  Asi  mám něco vevnitř  špatně  nastaveno. Hodně  špatně! Do dnešní české reality.  Vadí mi a  hrozně moc, I  ti, kdo jejich výlevy  otiskují.  Jak Alexandry  Alvarové tak Aleny  Vitáskové. Stejně  jako motivy, proč  to ony i  oni dělají.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.