Oranžový šumák


V pátek jsem se vrátil do svých opravdu dávných dětských let… Vy, moji vrstevníci pamatujete naše  dětské „pochoutky“  konce 50-tých let – mejdlíčka a předevvším  šumáky? Takové  ty  kostičky, které v jednom obalu  obsahovaly  dva  čtverečky – jeden  bílý /jakési okysličovadlo/ a druhý  nejčastěji červený  nebo žlutý a později v podstatě  už jen univerzálně  oranžový, představující tzv.  chuťovou  složku?  Peněz  tenkrát  v rodinách opravdu  nebylo nazbyt, čokoláda, bonbony  byly  docela  drahé, takže  jsme si povětšinou musely, jako děti , vystačit s  tímhle “ mlsem“. Jestli si  dobře vzpomínám stál ten  šumák, nahrazující cukrátko,  asi  20 halířů a  mejdlíčko, myslím  padesátník… A  to jsme  tak  nějak sehnaly vždycky.

Za sebe  dodávám, že  to bylo pěkné hnusné.  Jenže  moji tehdejší  kamarádi předstírali,  že je  to úžasná  dobrota, tak jsem v tom jel s nimi. Ačkoli,  jak již  řečeno, byl to  humus,  který  kromě obarveného jazyka byl schopný  způsobit  i  celkem slušný  břichobol. A  páteční socanský  sjezd   v Hradci  mi tuhle  dobu  tvrdě připomněl!

Stejně jako  u  nedávné  byznysporady  ANOšéfe, ani tentokrát  mi okolnosti nepřály.  v V Plzni minulý týden byly  prázdniny, takže  vnuk Rampepurda  nechodil do školy a  vnučka  Kuliferda  do školky a  měli  jsme s mou dobrou ženou  Karkulí to potěšení  z jejich celodenního opečovávání.  No hlídat  pytel blech  by  byla proti tomu docela  nudná  práce. A  sledování  nějakého stranického sjezdu?  Mrtvolné počínání! Proto tenhle  rozbor  nebude  tak důkladný, jak bych si  sám přál. Ale  vlastně – byl by jiný  i kdybych měl více času a možností  sledovat  na  ČT  24 ten oranžový potlach v  detailu?

Nemyslím, protože  jeho markanty  by nejspíš  zůstaly  úplně stejné,  jen bych asi zachytil přeci jen pár  detailů, které ostatní přehlédli nebo je považují  za  zcela  podružné. Nic takového dnes nenabídnu.

Řekněme si rovnou, že  sjezd  žádné překvapení  nepřinesl a  přinést  ani nemohl.  Jan Hamáček byl  hladce,  skoro až  babišovským skore,  zvolen předsedou strany. Žádný  div. Neměl protikandidáta – vlastně  měl…. Jakýsi naprosto neznámý  člen stran  se  proti němu chtěl postavit, ačkoli  nezískal  žádnou nominaci.

Neposmívám se  mu. Tak,  jako  každý, mám  rád  příběhy „tzv. mužů bez  šance“ , kteří se  z ničeho nic objeví a  kráčí do předem ztraceného boje. Vždycky  mne takovéhle  hollywoodské movies o  outsiderech, jdoucích si za svým, dostanou. Ale u  těhle  hrdinů  existuje  jedna  zásadní  valuta – mají  v  sobě  něco,  čím  upoutají a  většinou  nakonec  slavně  zvítězí. Nějaké kompetenční jádro. A  také- umí  číst  situaci, v níž  startují svou cestu. Netuším, co je zač  onen  Hamáčkův  “ vyzyvatel“ ad  hoc,  ale  vím  jistě, že  byl nejspíše  ze  všeho  – klaunem. Nikoli vyzyvatelem. Protože si neráčil přečíst  ani  příslušné  ustanovení  partajních stanov, které  říkají jaké  základní předpoklady  musí  mít  ten, kdo chce  kandidovat. Takže   jeho přihláška  do soutěže  byla  organizačním výborem skrečována. Nebyl totiž  členem strany  dostatečně  dlouho… Už  tohl eby postačovalo  k naprosto dokonalé  charakteristice  oranžového sezení.

Ta  skoro jednomyslná  volba  Jana  Hamáčka /a  Onderky/ i  ta komická  vložka  s jeho jediným  „vyzyvatelem“  a  také  následný  souboj o místopředsednická  křesla  hovoří  zcela  srozumitelnou řečí, jak to se současnou soc dem vypadá!  Nepotřebujete  nic  studovat, nic  číst. Stačí  si jen rozebrat  volbu vrcholových orgánů strany.  Symbolické bylo už  to,  že  s výjimkou  předsedy partaje  a Romana  Onderky, který z řadového místopředsedy povýšil na  místopředsedu prvního a tedy  statutárního, nikdo z  ostatních  předchozích  místopředsedů  svůj post neobhajoval. Prostě  do soutěže  nešel!  A to se bavíme  o řídících postech ve  vedení  vládní strany!!!

Podobný odstup  od  stranických  funkcí  existuje  v reálné politice jen  ve dvou případech:

1- strana  je  naprostém zenitu  své politické  výkonnosti a oblíbenosti  u voličů a  ti, co by  rádi vzhůru k moci  vědí,  že prostě  nemají  šanci, že stávajících podmínek nemají proti současným úspěšným  lídrům  sebemenší nárok

2- strana  je  v  hlubokém úpadku, hledá sama  sebe, aniž by  se zatím našla, neví kudy  kam a  ti, kteří  mají  ambice  ji řídit /a  takových  je normálně vždycky  dost, protože  náčelníci, na rozdíl od  obyčejných  indiánů na  černou práci, se vždycky  najdou/ jsou přesvědčeni,  že kdyby  to nyní  zvedli,  zničili  by  své šance na další politickou karieru  nadcházejícími, nevyhnutelnými stranickými debakly  za  které  by  přijetím funkc e nesli odpovědnost.

Žádný  třetí varianta, kdy  je v politice na celostátní úrovni, v podstatě  stejně kandidátů jako pozic, na  něž se volí, neexistuje. S  kterou z nich měli co do činění  oranžoví  v Hradci nikomu popisovat nemusím.

Aby byla  groteska  úplná tak na pět  místopředsednictkých  míst původně chtělo kandidovat  celkem  8 lidí, aby  dva  z nich, ještě před  volbou  kandidaturu stáhlo a  vše vyvrcholilo tím,  že  účastníci sjezdu dokázali svými hlasy  obsadit  pouze  4 místopředsednické pozice z pěti   a  rozjeli se domů…. Zkrátka  šumák!!  Dokonalý  šumák!  Už  chápete  proč  jsem si na něj  vzpomněl?

Jan Hamáček  prohlásil : „Jsem rád, že jsme si potvrdili, že ČSSD si prošla nejhorším obdobím od roku 1989. Máme to nejhorší za sebou,…“

Vážně? Jak se to pozná??? Když není schopna v plném počtu  ani dovolit  svůj nejužší orgán?A  skutečně má  soc dem už to nejhorší za  sebou? Pokud  vím, tak  volební preference  tomu  dlouhodobě nijak nenasvědčují. Jsou v nejlepším případě, stejně  mizerné, jako oranžový  volební výsledek v posledních parlamentních volbách!

K  těm křivkám je potřebné dodat,  soc  dem vždycky  zdvihne  z politického suterénu, na  hraně  5-ti procent, výstup od  CVVM… Ostatní  agentury  to vidí jinak.  Jestli o tohle někdo opírá  svou vizi šťastné budoucnosti…

Ale  ono podivuhodných  výroků  na  hradecké Střelnici zaznělo daleko více! Posuďte  sami:

Týden před  sjezdem  /22.2.2019/, ve  velkém interview  pro Deník Hamáček konstatuje, že vstoupit do vlády s Babišem bylo správné,

aby  ve  sjezdem přijatém programovém manifestu stálo na  čelném místě


ČSSD musí zabránit nástupu oligarchie, píší ve svém programovém manifestu sociální demokraté. Varují zároveň proti „politickým šmejdům“

Taky  máte  dojem, že docent Chocholoušek se  svými chlapci by  měl  buď  urgentně  zvonit  v Lidovém  domě nebo u vás  doma?  Já  ano /nikoli ANO/!

Buď  Andrej Babiš není  pro soc dem oligarcha  nebo jeho vzestupu  oranžoví  „brání“  účastí v jeho  vládě!  Co z toho je  větší  absurdita, ponechávám  na  vašem osobním výběru.

Jinak ta věta  o nástupu  oligarchie do české politiky a o vzestupu politických  šmejdů  a jejich rozvratném působení na politické scéně  sedí dokonale! O  tom  žádná.  Jenže….  jenže  se superoligarchou  vládne a  o součinnost  s politickými šmejdy se tahle  vláda, v  případě potřeby, klidně opírá! A nepochybně  to za  za pár  týdnů  znovu předvede, až bude hledat  101 pro    přehlasování  senátního veta ohledně  zdanění církevních restitucí.

Takže co nám vlastně  sděluje oranžová?

No pro mne  je stejná  jako dávný „lahůdkový“  oranžový  šumák,  těžce náhražková  pokroutka  mého poválečného dětství…. Ten příměr  mi sedí  čím dál více!

Jinak ten programový  manifest, pře s všechnu  svou obecnost některé  důležité  věci pojmenovává  naprosto správně:

Například se ČSSD  v dokumentu ptá, k čemu je lidem v dluhové pasti svoboda cestovat po světě, jestliže nemají peníze ani na školní lyžařský kurz pro děti.

Nebo

„Pro více než milion lidí zasažených exekucemi svoboda neznamená jen nové šance, ale mnohem více pád do dluhové pasti a mnohdy rozklad jejich životů…

Či

„Záleží nám na tom, aby žila nejen města, ale i venkov. Bohatství se dnes koncentruje ve městech a z venkova se stává depresivní místo bez perspektivy. Nestojíme o jeho vylidňování. Mladí lidé musejí vidět perspektivu i v malých obcích,“

eventuálně

„Poctivě pracující člověk nesmí žít v chudobě a být otrokem práce,“

Vést chce strana také debatu o zásadní změně daňového systému.

„Aby daňové břemeno nebylo jako doposud z 85 % neseno zdaněním práce a spotřeby,“

A vše korunuje  zjištěním

„Do budoucna nás čeká další zápas, příjmové nůžky se rozevírají a byznysu i politice začíná dominovat skupina těch nejbohatších. Demokracii začíná vytlačovat oligarchie.

A navazuje a dodává:

„Ve společnosti se rozmohli ‚šmejdi‘, kteří jsou ochotni pro zisk podvádět i bezmocné důchodce a prodávat jim bezcenné zboží za horentní sumy. Stejně bezohlední jsou i ‚političtí šmejdi‘, hnutí na jedno použití, která pro hlas udělají cokoliv,“

…. „Ale místo snahy je řešit a mírnit naopak vyvolávají nenávist a strach. Svou kořist hledají mezi lidmi, kteří se třicet let po sametové revoluci necítí jako její vítězové, ale oběti. Jejich frustrace je vede k volbě radikálních hnutí,“

Ta  diagnoza  je  správná! Bez debat. Ale  jak je možné  že  tohle  soc dem zjistila  až  po totálním  volebním debaklu a trvalo jí  rok a půl než objevila  Ameriku?! A  nyní to jako vydává  za  objev  a tvrdí, že s  tím chce něco udělat. ne že  udělá, prý  chce. Pro mne zásadní rozdíl.

Co v tom programovém  dokumentu postrádám  je  jednoduché konstatování  – původní  voliče soc  dem sebral jednak právě oligarcha a sekundárně pak ti  zlotřilí  šmejdi.  Protože  se  necítili být  sociálními demokraty zastupováni  nebo zastupováni dostatečně.

Jistě  z podstatné  části  jde  o výsledek marketingové  záležitosti, kdy  oligarcha použil  pro svůj  vzestup  reklamní   triky,  které má  vyzkoušené  z  velkého byznysu při prodeji zboží  masové spotřeby. A  ti  šmejdi, ti prostě  jen  také nasadili  to, co platí při podeji  zázračných  dek, hrnců, která  vás  zbaví  všech  nemocí  nebo  za  vás  sami uvaří, aniž byste  museli umět  elementárně i  vařit  nebo si to vaření alespoň  trochu odpracovat.  Když to zabírá obecně  na  nejcitlivější orgán každého  běžného občana, totiž  jeho peněženku, musí to přece  fungovat  i  při získávání  volebních  hlasů, s kterými český  volič  tak lehkověrně   zachází!!! Tak ať se  socdemáci nediví!

Zajímalo by mne velmi, jak konkrétně chce  Hamáček nyní proti  šmejdům a oligarchovi postupovat. Čím jim chce   čelit…

A  když  si promítnu,  co právě  předvedla například  soc  dem ohledně  mobilní  telefonie a  datových  tarifů,  tak  jsou moje očekávání,  že třeba jen  tuší,  jak ty  maléry , v programové  diagnoze  popsané,  je  schopná  nějak uchopit!  Na  rozdíl  od  těch, vůči  nimž  se vymezuje.

Určitě  jste  zaznamenali idiotský  výrok roku z úst Babišovy  ministryně  průmyslu  Novákové,  ohledně toho  proč  jsou v  tuzemsku  prakticky nejdražší datové  tarify  v  Evropské unii.

Pro úplnost  ho připomenu:

Podle ministryně operátoři investovali miliardy korun do vybudování mobilní sítě a tím, že Češi dávají přednost veřejným wifi sítím, musí operátoři dávat vyšší ceny těm zákazníkům, kteří data využívají. Řešením, jak na drahá data podle ministryně je, že by se měli Češi více využívat. „To je jedna z cest, která k tomu zlevnění povedou,“ sdělila Nováková.

Prostě paní ministryně  se prezentovala  jako totální  blka!  Ve zbytku Evropské unie  nejspíš  operátoři do síti draze neinvestovali, tam mobilní data posílají asi přes kouřové signály nebo poštovními holuby,  to jen  v Česku se plácli přes  kapsu! Nehledě k tomu, že  kdyby její  „moudro“  opravdu platilo,  tak  Pražáci by  měli dosáhnout  prudkého zlevnění bytů tím, že je konečně  začnou  kupovat… Developeři by jim pak dramaticky  slevili.. Což nejspíš  nedělají takže proto jsou  v Práglu byty  už  dražší než v Mnichově…

Proč  jsem v souvislosti s  oranžovým sjezdem zvedl  tuhle  zjevnou  dutohlavost  paní ministryně?  Z jednoduchého  důvodu. Vzpomínáte,  kdy se mobilní telefonie  a  neuvěřitelně  drahé  tarify  operátorů v tuzemsku  staly   poprvé  velkým předmětem  veřejné diskuse?  Ano bylo to   někdy  z  jara  a  v začátku léta  2017. Tehdy  se hodně nešikovně  vyjádřil  jeden z náměstků tehdejšího  ministra průmyslu z ČSSD  Jana  Mládka,  když  doporučil  nespokojeným  českým  klientům T mobilu, O2 a Vodafonu, aby  si zkrátka pořídili polské tarify.

Media ho tehdy  doslova zlynčovala a  s ním jeho nadřízeného,  který posléze musel dokonce z úřadu. A  soc dem se  tehdy  začala  tvářit, že  ještě  do voleb chce  cenovou  situaci v  této oblasti razantně  změnit. Osobně  jsem tehdy pokládal  za tutovku, že  to také udělá a  před  volbami předloží jako argument , proč  by  bába  Dymáková   z Horní Dolní měla  dát  hlas  ve  volbách znovu  oranžím. Nabízeli se opravdu mimořádně  snadné politické  body. Už proto, že  soc dem tehdy měla  všechny nutné kompetenční posty. Zůstalo  jen o  laciných  keců a  navíc  ani ty nevydržely  dlouho!!!  Skutek totálně utek.  Nepochopitelná politická   hudlařina!

To, co „inteligentně vypotila“ Nováková  byl nonsens  daleko většího rozměru!  Prostě  megaptákovina!  A  co že  se stalo na politické scéně?  Místo  toho, aby  soc dem okamžitě  vyvinula  nějakou  vlastní  iniciativu a  tuhle  šanci proti  ministryni za  ANO  konstruktivně  využilo a přitáhla pozornost  voličů nějakým činem a reakcí – dočkali jsme se jen  naprostého mlčení. Oranžoví  papaláši  vůbec tuhle příležitost  neidentifikovali!  Na  rozdíl od Pirátů. Ti  reagovasli a  bleskově  předložili zákonodárnou iniciativu. V  jaké  kvalitě  popíši  v kostce o chvilku později.  Ale  skoro stejně  rychle  zareagoval  oligarcha nebo   tým jeho poradců. Přešel okamžitě  do protiútoku. Sebral Pirátům jejich nápad  a sdělil národu – já se  o to hned postarám! A na vládu  dal  štando pede   návrh zákona a  také svolal schůzku s  vedením operátorů. Prostě  vybruslil s průšvihu  naprosto skvěle. Veřejnosti se předvedl  jako ten, kdo maká!

Že  ten pirátsko/ babišovský  návrh na  snazší přechod  od  jedné telefonní společnosti k druhé /nikoli za  10, ale za  dva  dny a ne za  několik stovek  nebo  dokonce tisíc, ale  za pár  kaček/ NEŘEŠÍ  základní problém  drahých dat a tarifů  v  tuzemsku  vůbec,  ale  jen  doprovodnou  administraci,  která  vám nepřinese  ani  byte navíc  nebo  o  korunu levnější  megabyte?  Koho to zajímá, kdo  to  domyslí?  Bába  Dymáková  z Horní Dolní  určitě  ne. Ta  si bude pamatovat  jen to,  že  ten hodný  Andrej  konal a něco protáhl vládou a následně i parlamentem. Protože  to psali v /jeho/ novinách a  říkali v tý televízi!!!!!

Jak prosté a jak  účinné! Tohle je  za  tisíc  programových prohlášení!!!!!

Pojmenovat problémy  nestačí.  Ne v  době  vymývání mozků  jednoduchou politickou reklamou. Tam  platí podobná  gesta!

Chce mi snad  Lidový  dům  namlouvat, že  tuhle triviální poučku  pochopili nebo jí  jsou alespoň na stopě, když  doložitelně,  ohledně  Novákové, mlčeli a mlčí a nebyli a nejsou  schopni pohnout  prstem  natož  zadkem?

Mimochodem –  jednou z  jejich  následných priorit, kterými chtějí  přilákat  voliče  / a dostat  další peníze  do  státní pokladny, aby  bylo  na  všechny  ty  sociální programy, kterými  nás  hodlají  po tomto sjezdu omráčit a  jimi získat  ztracené ovečky,   jsou  sektorové  daně. Především pro banky  a právě  telekomunikační operátory.   A také zdanit  vývoz  dividend / opět zejména  bankami a  provozovateli  síťových  služeb/. Kosa se  podrobně  v minulosti   touto problematikou zabývala, dokonce už  v roce 2016!!! a  to v mnoha  článcích.

Například  zde Dopis Aleši Hušákovi -EET musí zůstat!

Nebo zde: EET, Google daň a Andrej Babiš v hlavní roli -III.

Ale i jinde.  Ve  zmíněných textech  je  řada  čísel a grafů, jak  k mobilním tarifům, tak ohledně  profitu, kterých  dosahují  tuzemští operátoři na  úkor  zdejších zákazníků a jež  jsou násobky  zisků, týchž společností, realizovaných  na  jejich domácích trzích. Zájemci si je tam mohou  znovu  dohledat.  Přetisknu jen dva. Jeden  popisující  původní investice, reinvestice a  z ČR  vyvezený  zisk po odvětvích, druhý který porovnává jen  vyvezené zisky a  reinvestice:

vystrizek

vystrizek2

Je  dostatečně zřejmé,  že  paní ministryně  Nováková se  skutečně odprezentovala  jako  neinformovaná  blka?

Že právě telekomunikace jsou v Česku nikoli zlatým,ale doslova  a do písmene  diamantovým dolem?!  Že je  to  claim proti kterému zlatá naleziště  na Klondyke  byla  jen výnosově  nezajímavá  epizodka? Pokud  by  snad  někdo chtěl operovat  tím, že  používám data  stará 3, resp. 2  roky  a že dnes  ziskovost operátorů  může  vypadat jinak,  pak nechť  si pozorně  přečte  článek, stavící na  aktuálních  bilancích

Čeští operátoři patří k nejziskovějším v Evropě. Předběhli i své mateřské firmy

V těch  původních textech k EET   naleznete  i  jednoduchý závěr, který jsem tehdy  dovodil  – jestliže  to  funguje  s  vývozem  zisku   jak to funguje,  pak se  doslova  vnucuje  triviální řešení – nevážení  mobilní operátoři,  jestliže  máme  v Česku nejdražší  tarify v EU, a jestliže  zde  dosahujete  nadprůměrného vejvaru a jestliže  vaše investice  jsou, ve  srovnání s  ostatními obory,  extrémně  nízké  zatímco ROE  etrémně vysoké,  pak to  vyřešíme  snadno a rychle.  Prostě  na  vaše  zisky  napálíme  sektorovou  daň  ve  výši  XY  procent, aby  vaše ziskovost klesla  na průměrnou úroveň, dosahovanou  v jiných zemích EU. Jestliže  se jí chcete  /částečně/ vyhnout,  pak koukejte  tarify  výrazně  zlevnit!

Jsem si naprosto jistý, že  tohle platí  zcela jistě i dnes a  zafungovalo by  okamžitě! Jen chtít.

Nechápu, že  tohle  žádného oranžového nenapadlo!  Co nenapadlo – netrklo!

A  tihle  nyní  chtějí zabránit  oligarchizaci a prosadit  velkorysý  sociální  program?  Proti Babišovi a  jeho marketérům?

To mi přijde jako  špatný  vtip!  Hodně  špatný….

A  ono jich bylo víc. Například  to  jak si  socani pochvalují, že  jako ve  straně konečně  zavládl  klid. Konečně  prý  se nic vnitrostranického neřeší přes media, nýbrž  uvnitř  strany. A  hejtman  a  bývalý  místopředseda strany Netolický  upozornil na  to, že  se tak stalo  vlastně  v  říjnu minulého roku.  Naznačil tím, že   v okamžiku, kdy  rozbíječ  Zimola  odešel z vedení strany.  A kdy  se“umravnil“  i zbytek zimolovskohaškokovské platformy  Zachraňme  ČSSD.  No umravnil  – pokud  vím, tak speciálně  Hašek je poradcem u Tomana  na ministerstvu zemědělství, také u Zemana  a měl být  dokonce  jako renomovaný právník  ze  Sládkovičova,  členem  legislativní rady  vlády,  což naštěstí  neklaplo. Další   záchranářský vejlupek – Škromach,  tak ten dostal  mimořádně zajímavý pelech u Maláčové na  MPSV  jako speciální poraděnko…  Mně  to připomíná  uklidnění přes  klasické  výpalné…

Mimochodem  – Hašek byl  v předvečer  sjezdu pro rozumy  u Zemana  na Hradě…. Zřejmě  pro sjezdové notičky.

Není  takhle náhodou  to vychvalované ticho, tichem pohřebním?

A propos  Zeman!  Nelze se nezmínit  o jeho vystoupení u oranžových!  Nadšeným delegátům vyjevil, že  je  bude volit  v Eurovolbách…. Sklidil za  to Standing Ovations…

Bizarní! Opravdu bizarní!  Ve všech možných směrech!  Člověk, který dostal soc dem, tam kde  nyní je, je  nyní oslavován?  Navíc proto, že  ji prý  bude volit  v květnu?

Četl jsem diskusi  politologů  o kolik to  jako  ČSSD pomůže, že  prý by  se mohli vrátit  kvůli Zemanovi  nějací  voliči… Nestačím se divit?    To  mají ti, kteří se podobnými  analýzami živit  tak krátkou paměť, že si nepamatují,  jak  katastrofálně  dopadl Zeman jako šéf  ČSSD  ve  volbách  2 000, kdy soc dem pod ním neudělal  žádný  mandát  do  senátu,  což je  dodnes negativním partajním rekordem a  to byl u moci  Zeman osobně  a vše  dělal geniálně?  To  si nepamatují, že  jeho osobní strana  -Zemanovci se  ani  s ním  na čele kandidátky nedostala do parlamentu? Proč  by  asi tak to nyní  mělo být, speciálně  v těchto – evropských volbách s  nízkou účastí jinak?

Příslušníci sekty  Svědků Zemanových jsou z  valné  části protievropští a proti bruselští!  Tihle  mají jako podepřít  soc dem s jejím jasně probruselským  tahem?  Už to vidím!!!!  Plasticky  a  v kolorech!  Tyhle  sebere polojaponec a komunisté. Zeman nezeman. Jestliže  se  dostaví  k urnám.

Ano, jsou ovšem i levicoví  voliči, kteří  nevidí Brusel jako Belzebuba. Sám patřím k nim. Jde zejména  o lidi z  velkých  měst. Pokud  jde  o mojí osobu, pak netuším koho a jestli vůbec,  budu v květnu  volit. Nemám koho. Ale  jestliže  Zeman řekl, že  to hodí  socanům, pak já  to v žádném případě udělat nemohu a neudělám. Troufám si  říci, že takových jako já  bude  asi více.  My jsme byli to tvrdé  jádro,  které  dalo v  parlamentkách  soc  dem alespoň těch katastroficky mizerných 7% a  které  je  například  u nás  v Plzni zachránilo v městském zastupitelstvu. Ovšem se  Zemanem jako labelem?  Ani nápad!  Buď platí  jeho  nebo moje  hodnoty!  Kompromis, za normálních okolností, nepřichází v úvahu!

Mají  oranžoví  šanci  získat v  eurovolbách  /své původní/ voliče  odjinud?  Nabízí se zdroje  dva  -Babiš a  Piráti!  Troufnu si tvrdit, že  jde o pustou fantazii!  Jistě,  Zeman rezonuje  i  u podstatné části  Andrejova  elektorátu.  Ale proč  by  mu měli  ukázat  záda?  Když  v konkrétním případě –  viz  výše ukázal, jaký  je  rozdíl  mezi jeho a  socanskou reakcí?  A  on jim přec e zvedl důchody?! Voliči Pirátů?  Ti to budou mít se Zemanem  nepochybně  jako  já. Spíše ještě vyhrocenější.  Protože  je  tam navíc  rozdíl generační.  Dokonce většinově  dvougenerační! U těhle  je Zeman odepsaný a  kontraproduktivní! Zeman je  naprostý   volební  polibek smrti!  Žádný Petříček, který podle  jiných hlubokomyslných  rozborů,  má  přilákat právě tyhle  voliče, to nemůže  zachránit.

Ty  ovace v  Hradci  fakt nechápu. Oni už  jsou doopravdy mimo. Reprezentuje ty  nadšeně  tleskající  Zeman nebo právě  Petříček,   do kterého si Zeman neopomenul  kopnout  ani v Hradci?  Holt  si budou muset  prožít  další  Waterloo. Jsem zvědav jestli se dostanou přes  5%.  Jestli ano, bude to ne o prsa, ale  o  ten nejtenčí  chloupek.  Budou si moci  gratulovat, když místo současných 4 europoslanců  protlačí  jediného.  Znovu opakuji –  před  čtyřmi roky  jim čtvrté místo  zachránili čtenáři Kosy. Tentokrát  jim rozhodně nepomůžeme.  Ne že  bych  změnil názor  a hodnoty, ale proto, že  je pro mne  dlouhodobě  reprezentují  nevěrohodní lidé.

Respektive  – kdo je  vlastně  dnes  skutečnou tváří  ČSSD? Plyšový medvídek Hamáček, který  všechno vysedí?  Nebo snad  Petříček s  Maláčovou?  Nebo Miloš  Zeman?  Netuším a  nevím. A  to se o politiku zajímám  jako málokdo…. A když nevím, co jako kupuji,  tak to NEKOUPÍM!

Možná, že  jste  čekali, že se opět vymezím proti  účasti  socanů  ve  vládě. Už  není  důvod.  Vymezoval jsem se tehdy, když  se  to rozhodovalo a  mělo smysl.  Nyní je  to v pozici, že  oranžoví  nasedli na  tygra  a jedou na něm. A jak  dostatečně  známo, když  to uděláte, už  z něj nemůžete sesednout, nemá li vás okamžitě  sežrat. Vím,  že  právě  takhle  si stojí. Tak  ať  si tu jízdu  užívají.  Oni tvrdí, že  jim vládní  účast pomáhá. Já tvrdím, že  nikoli a  že je poškozuje. V květnu se dozvíme, kdo  byl blíže pravdě.

Ještě  o jedné  záležitosti se musím  zmínit.  O tom, co  v Hradci nezaznělo. A pokud  ano, pak hodně neveřejně. Vedle  propadu volebních preferencí  má ČSSD  obrovský problém  finanční. Pokud  padne  pro ni nepříznivý  konečný  verdikt ohledně pohledávky  advokáta  Altnera, bude následovat  finanční bankrot nebo něco bankrotu  velmi podobného.  Nevšiml jsem si, že  by tahle  kardinální  záležitost byla nějak komunikována… Asi  jim to nestálo za  řeč.

Jako by  to  bylo  socanům  šumák!

Fakt  ten příměr  s dětským  šidítkem  sedí dokonale. Prostě  hradecký  sjezd  bylo  kostka  starého, hodně  starého  a  dávno vyčichlého  šumáku. Po kterém zbude jen  oranžově zbarvený  jazyk a  břisní potíže.

Na úplný  závěr  cosi veselého.  Hamáček s e pyšnil, že také  projednali nové stanovy. Prý pro  21. století….. Takže  odstranili například povinné volební kvóty pro  ženy.  Tohle jim  soudruzi ze  socialistoické  frakce rozhodně  neprominou!  Takový  útok na gender! To jsme zvědav jak to bud e Petříček s  Maláčovou vysvětlovat zahraničním pobratimům.

Jinak stanovy  zrušily  existující a  tradiční platformy  – seniory  ČSSD, soc dem ženy  atd. A  prý  zeštíhlili  vrcholovvou stranickou strukturu    když  ÚVV  stáhli  na  1/3 jeho bývalé  velikosti .  Aby  byl  daleko operativnější.  Snad 60 lidí 🙂 🙂  🙂

Parta  šedesáti hlav ? Tak  ta  bude opravdu  rozhodovat  rychle!!! To  je  jako noha! Jo a prý se zavede  licencování  základních organizací.  Hm. Jsem zvědav  jestli  po eurovolbách bude ještě  co licencovat….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.