Nevtip v Bílém domě


Z nedostatku času, nikoli materiálu, jsem zastavil  dříve  pravidelnou  rubriku Vtip/nevtip na tento den.  Ale  dneska  se nedá nic  dělat, prostě  musím vydat  další  číslo. Protože  na  oficiální stránce Bílého domu se objevil autentický  záznam toho světodějného rozhovoru mezi Babišem a Trumpem, kdy  se  ano!!!… ano!!!  .. ach,  ach  ano!!!  pro  většinu  českých politiků a  jejich  spin doktorů pohnula  země , respektive  Orel přistál a  lidstvo udělalo  další obrovský  historický krok.

Záznam Bílého domu nám umožnil  pod pokličku a  vychutnat  si  to! Ne abyste  se  o to ošidili!

Mezi  čtyřma  vokama  si  oba  pánové sdělili  toto – bez jakékoli úpravy  a legrácky:

TRUMP:

Děkuji vám moc. Je to velká čest mít tady premiéra České republiky. Premiére Babiši a paní Babišová, děkuji vám, že jste tu byli. Je to pocta. Skvělá země.

Je to – Česká republika si vede velmi dobře po ekonomické stránce a i ve všem dalším zaslouží respekt. Velmi bezpečná země. Vždycky byla velmi bezpečná. Silně militaristická. Silní lidé. Máme s Českou republikou velmi dobré vztahy. Hlavně obchodní – v podstatě se vším, co si lze představit.

Ale jak jsem říkal, pane premiére, je to pocta mít vás tady. Děkuji.

BABIŠ:

Děkuji.

TRUMP: 

Děkuji. Prosím.

BABIŠ:

Pane prezidente, paní Trumpová, děkujeme vám za vřelé přivítání v Bílém domě. Pro mě a mou ženu je opravdu velkým  potěšením být  tady.

Naše země jsou spojenci od doby, kdy Spojené státy pomohly před sto lety založit naši první republiku. Dnes je  symbolický den, pane prezidente, protože dnes má narozeniny náš první prezident, Tomáš Garrigue, Masaryk. A on byl, mimochodem, šťastně ženatý s Američankou.

TRUMP: 

Ach?!

BABIŠ:

Jsme spojenci v NATO. Připomínáme si náš vstup před dvaceti lety. Budeme – příští týden 12. března. Naši vojáci bojují vedle amerických….

TRUMP: 

To je pravda.

BABIŠ:

….proti mezinárodním teroristům.

TRUMP: 

To je pravda.

BABIŠ:

Česká republika je skvělá země. Malá země, ale velmi krásná, šestá nejbezpečnější na světě. A letos slavíme 30 let od sametové revoluce, kdy Češi definitivně získali demokracii a svobodu. Češi jsou kreativní, inovativní, skvělí lidé. To jste řekl vy  sám v Bruselu.

TRUMP:  

Ano.

BABIŠ:  

Ano.

TRUMP:

To je pravda. To je pravda.

BABIŠ:

A s velkým potenciálem. A naše vzájemné vztahy sílí.

TRUMP: 

Ano.

BABIŠ:  

Naši investoři investují v USA a už vytvořili tisíce pracovních míst. Pane prezidente, zcela rozumím vašemu plánu udělat Ameriku zase velkou. Já mám podobný plán udělat velkou zase Českou republiku. Těším se na další diskuzi o mezinárodním obchodě, energetice, bezpečnosti a hrozbách jako kybernetické útoky…

TRUMP: 

Ano.

BABIŠ:

…….illegální migrace a samozřejmě mezinárodní terorismus.

TRUMP: 

No, moc vám děkuji.

BABIŠ: 

Děkuji. Děkuji.

TRUMP:

Je to pocta a je to skvělá země, velmi kreativní země. Pracujeme na kybernetických a dalších věcech společně a pracujeme dobře.

Takže vám chci oběma poděkovat za to, že jste byli s námi také jménem první dámy. Skvělá práce, jak jsem slyšel, na ministerstvu zahraničí. Melania byla dnes ráno skvěle přijata mnoha lidmi. Takže děkuji. Skvělé. Děkuji všem. Děkuji moc.

Taky  vás zaplavila  vlna  štěstí, dojetí a pýchy?  Taky  se vám ponula země a taky prožíváte ten  velký skok pro lidstvo, které spáchal  Andrej Babiš?

Škoda, že tenhle  úžasný a jedinečný  dojem museli zkazit  okamžitě  univerzální  kazisvěti – novináři. Kteří stihli  vypálit na  Trumpa  pár dotazů:

Otázka:

Pane prezidente, lze  mezi  vašimi, zástupci, vašimi právníky a právním týmem  Michaela  Cohena mluvit  o odpuštění?

Trump:

Velmi děkuji všem, velmi děkuji všem.

Otázka:

Pane prezidente, obchod  mezi    Českou republikou a Spojenými státy  právě  nyní velmi roste. Velmi dobře…

Trump:

Řekni to?

Otázka:

k velmi vysokým  číslům. Ale potencionální cla   na  automobily by mohly  velmi poškodit  českou ekonomiku

Trump:

Nechci…  Nechci, nerozumím.

Děkuji.

Otázka:

Zklamal vás Kim Čong  Un? Zklamal vás  Kim Čong Un a jeho jaderné  aktivity  v Severní Korei?

Trump:

Trochu zklamal. Trochu.

Otázka: 

????

Trump:

Uvidíme. Dáme  vám vědět asi za  rok.

Konec

To bylo, co?!  Svět  stojí v němém  úžasu. V  Hollywoodu  už  nepochybně  nejlepším scénáristům  kouří z  hlavy a producenti shánějí  stovky  milionů dolárků,  aby   natočili  velkofilm všech velkofilmů s názvem – Pár minut, které otřásly  světem. Herci, v  čele  Redfordem, Hanksem, Gibsonem Kostnerem a Willisem se už stihli porvat  o to, kdo z nich  si zahraje  Andreje Babiše… Vědí, že  Oscary  a zelené se jen pohrnou!

Takže  nashle  v kině. Protože  tohle  je fakt  dobrý kino!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.