Co smí Andrej nesmí Jirka aneb účelovka nebo náklaďák? DOPLNĚNO! Už 3x!


Nestačím se divit! Tak  on je  Andrej ve  Washingtonu, policie  udělá razii a  všechno ukazuje, že kvůli Babišovým  věrným a  není slyšet  zatím ani slůvko o Washingtonském atentátu  nebo o nějaké  účelovce???  Ve  smyslu, že  jako  velkolepý, světodějný  význam   šoupání  nohama  současného předsedy  české  vlády v Bílém domě  má  být  závistivě  zastíněn  zlovolným, vykonstruovaným a účelovým pučem proti  bezbrannému  Andreji Babišovi, aby byla  pozornost  české  veřejnosti odvedena  od  slávy jež  se pruhů a hvězd  dotýká a  která nás potkala  jedině  díky  geniálními  Andrejovi…

Přiznávám, že  přesně takovouhle reakci  jsem na beton očekával,  jakmile  se objevily  první informace o zatýkání v  Brně a  také  o tom, že  jednak  hlavní postavou  minimálně  té menší větve, brněnsko místně  příslušné  kriminální story  je významný  ANO paňác ze  Štatlu –  jakýsi Jiří Švachula, takto  jeden z  nikoli malých sponzorů ANOšéfe a  určitě ne  jen tak nějaký běžný  ANOfous úrovně  městské části, když byl za  politickou divizi Agrofertu  nominován do dozorčí rady firmy  ČD Cargo! Tedy  zdaleka  nejvýznamnější součásti   koncernu Českých drah. Takovéhle  funkce  nějací  čerti  sedmé kategorie  nedostávají. To je jen pro vybrané  a  hodně  dobře zapsané. Jednak kvůli  tantiemám, co to sype ale především kvůli  vlivu a z něj vyplývajícím byznys možnostem, jež se z té pozice generují.

Nicméně  tím  hlavním prvkem, který  jak novináře, tak především veřejnost  zajímal a  zajímat bude, je ingerence Babišova  hlavního  podržtažky  a vrchního  šafáře – Jaroslava  Faltýnka. Pro toho si  dojela policie a  ačkoli  má  poslaneckou imunitu, vymohla  si, že  musel odevzdat jak počítač, tak telefon.  A  totéž, s   telefonem  se  ještě opakovalo  u  dalšího poslance Babišova  spolku a  pochopitelně  dlouholetého zaměstnance  Agrofertu   –  Milana  Ference. Tohle  rozhodně  není  jen tak.

Konec  konců to odebrání telefonů a počítače těmhle  dvěma bylov  příkaze  odůvodněno takto:

„Tento úkon vzhledem k nebezpečí zmaření, zničení či ztráty důkazu nesnese z hlediska účelu trestního řízení odkladu na dobu, než bude zahájeno trestní stíhání,“ je uvedeno v textu příkazu.

Ta druhá a podle mne  – hlavní  větev,  kterou sleduje  olomoucký  vrchní zástupce  Ištván a  policisté,  kteří na případu pracují – totiž  kauzu  dálničního  mýta, respektive  kauzu Kapsch, podle  toho jak to chcete  vidět a nazývat, bude nepochybně  daleko zajímavější než ta  původní.Protože  ti, co  v ní figurují  jsou daleko větší  váhy  než  nějací komunální politici.

Ten  Švachula a  další prima ANO bojovník proti korupci na  brněnské místně příslušné  úrovni –   jakýsi Liškutín, tak to  by byla  za normálních okolností jen taková  česká     klasika. Prostě  politici, co maj na  něčem palec,  přidělují  zakázky  těm, co jim za  to  rádi pustí  nějaký ten desátek. Když  píši desátek, tak tady  to má sedět, protože  podle  dostupných informací Švachula s  Liškutínem si  rovnou řekli  o 10% z ceny , bez  DPH. Nad  tím by  každý mávl rukou – no to je všude, tak  ať  grázla  zavřou až bude černej, von  ten Babiš mámo, von za  toho grázla  přece nemůže, nedokáže stát  každýmu za  zadkem, von se mu tam  vloudil, darebák jeden   a toho našeho hodnýho a  čistýho  Andreje  voklamal, viď mámo…. A  máma  by  bez mrknutí  vokem kejvla – máš  pravdu táto!

Zvláštní ovšem je, že ani ANO,   ani máma  ani táta  by se neobtěžovali s  tím přistupovat k tomu Švachulovi s Liškutínem  tak, jak  už to udělali  stokrát s  Andrejem u Čapáku, u  kauzy  únosu jeho syna a  vlastně  vždycky, když se něco provalilo na  Babiše  samotného  – tedy  s presumpcí neviny, slovíčkaření či rovnou tím, že  jde  o šikanu politických  nepřátel prostřednictvím zkorumpovaných policajtů a  státních zástupců. A  už  vůbec  by  nemávli  rukou s  další jejich oblíbenou hláškou – vždyť  jde jenom o drobné, to jiní, ti toho nakradli ve  velkém...  Nejde totiž přímo o Babiše nebo  o lidi kolem Zemana, či Zemana   samotného a jeho eskapád  takže -ať je zavřou  až budou černý,  hajzly!!!

Zkrátka  co je  dovoleno Jovovi není dovoleno volovi, v jednoduché češtině  – co  smí  Andrej nesmí Jirka! A  basta! Ačkoli jsou oba  obviněni a vyšetřováni. Jeden  může  být premierem, druhý  je okamžitě  zbaven členství v  ANO a denunciován.  My  přece  jsme  proti  krádežím a korupci! Ovšem jen tehdy, když nejsou chyceni  svatí z našeho orloje! To to potom máme  úplně jinak!

Dokonce ani  Babišovi nájemní  psáči z  MfD a  Lidovek netlučou na poplach, že  jde o nějakou  kampaň že  tohle a že  támhleto… Jen jim jaksi trvalo tři dny  než se k věci nějak postavili a udělali  to opravdu po svém – velkými rozhovory  s  Babišem. Substance  případu je  zmíněna  nic  moc.

Jádrem obou těch velkohubých  Babišových  slovních  záplav je  v podstatě dvě  jednoduché  Babišovy věty:

„Opravdu mě to štve, protože jako hnutí máme čistý štít. Vždycky jsem říkal, že pokud by došlo ke korupci u našich lidí, zbavíme se jich okamžitě,“

Nic  absurdnějšího jsem už  drahný  čas  neslyšel!

Tak ANOšéfe  má  čistý  štít?!  Protože  kdyby  došlo ke  korupci u  ANOlidí, tak  se jich zbaví okamžitě????  Jak to, že on  sám je  ještě pořád  v politice? Že  z ní neodešel? I když  jeho tvrdé  rozhořčení  by mohlo evokovat,  že  ve  svém osobním případě  by  on sám  nejspíš  přemýšlel o rituální sebevraždě….

Skutek, jak dobře  víte,  utek. Čapák nečapák, Babiš  sedí v hnízdě  dál. A má  čistý  štít!!!! A  vám a mně  narostou  třetí zuby!!!!

Jenže  ono se nejedná  jen o kauzu  nějaké místní  brněnské politicko stavební  mafie. Jakkoli je  to zajímavé a to velmi! Ta  velká  rána  – Kapsch a  mýto, by bez  té malé nevznikla. Policisté  ty místní  brněnské  vejlupky  odposlouchávali, když  si  domlouvali tunýlky  a tunely. Přes  to se  dostali   k tendrům na  mýto a  tudíž  také  k Faltýnkovi. Respektive  – Faltýnkovi staršímu, protože  existuje  ještě  i Faltýnek  mladší. Který, zatím,  je  bez policejního zájmu, ale  divil bych se, kdyby  to tak  zůstalo napořád.

Proč?

Protože  ten  se  se  Švachulou  důvěrně  zná a  sám říká, že  jsou dlouholetí  přátelé!

„Pracovně jsme s Jirkou nikdy do kontaktu nepřišli, ale jsme přátelé přes deset let. Připadá mi neuvěřitelné, že by měl být v nějakém zločineckém spiknutí. Znám ho jako člověka, který odvedl pro Brno spoustu práce,“

Motiv je podle  něj  jasný, takový ten babišovsky  klasický:„Je to útok na ANO v souvislosti s eurovolbami,“

Tohle je mimořádně    zajímavé!   Faltýnek  junior  je přítelem Švachuly.  Zajímavější je  to o to více, že  Babiš  se ostentativně  diví, jak se nějaký takový  Švachula, kterého on  přece vůbec nezná   a nic o něm neví, mohl ocitnout v  ANOšéfe:

„Já ani nevím, kdo to je, já ho snad ani neznám. Ten člověk údajně nemá dobrou pověst. Nevím, proč byl u nás, proč ho tam ta krajská organizace držela.

No že by  se třeba  zeptal  Faltýnků, zejména  seniora?  A možná  ještě  svého dříve velkého oblíbence Vokřála? Nebo si aspoň přečetl  svůj soukromý  vymývač  hlav  jménem MfD? Zjistil by,  co a jak, velmi rychle:

Že by vše nemuselo být v pořádku, není žádné překvapení pro Marii Škárkovou, která šéfovala hnutí ANO v městské části v době, kdy do něj Švachula vstoupil.

Divím se, že to trvalo tak dlouho, řekla bývalá členka ANO

„Dostali jsme to nařízené před komunálními volbami v roce 2014. Tehdy jsme museli přijmout asi sedmdesát členů ihned a bez dodržení kandidátské lhůty. Nelíbilo se mi to, a proto jsem spolu s dalšími kolegy sepsala petici, ale nikdo s tím nic nedělal,“ říká Škárková.

Na žádný post na radnici nikdy nekandidovala a z ANO loni vystoupila.

Řekl bych, že  věděla moc  dobře  proč!

Kdopak  měl takovou  moc v Brně  a okolí, že něco takového mohl tehdy nařídit. Tedy  nadekretovaný  vstup  70 kousků do  ANO  a dokonce i jejich  umístění na  volitelných místech kandidátek a následně vyslání do  městských  funkcích. Zejména těch nejdůležitějších – tedy  majetkových?

Podle  mne  maximálně tři lidi – Babiš  sám, Faltýnek st. a možná, ale opravdu jen  možná Vokřál. Nikdo jiný  by  si nic  takového, dle mého odhadu, nelajznul! Protože podle informací z první  od lidí, kteří tehdy v ANOšéfe  byli, stát se plnoprávným členem a dostat se na  kandidátku, bez nejvyššího pomazání  nešlo. To by Babiš  nestrpěl!

Nedivím se,  že  se  dnes  Babiš  diví – a  navíc  takhle:

Samozřejmě jsem všem vynadal, protože nám to kazí jméno. Já se tu mohu snažit od rána do večera dělat cokoli pro naši zemi a lidi, a když se pak stanou takové věci, tak si lidi řeknou: No, co to je?

Co to je ? No přece známá  Babišova  finta  – voni mi  všichni křivdí a  házejí klacky pod  nohy! Ovšem ve verzi   nikoli vnějšího, ale  vnitřního  rozvracení a  záškodnictví!  Mámo, von nejí, nespí, myslí  na nás  kudy  chodí, rozdal by se pro nás a  voni  ho takhle podrazí, hajzlové jedni!

Jen se jaksi od  Babiše,  ani  od mámy  a táty  nedozvíme, kdo že  ti hajzlové  jsou! Konkrétní jména…. Nebo že by  ano?  Ale o tom později.

Nyní  je  nutné se ještě  vrátit  k Faltýnkovi mladšímu.  On má  totiž  spoustu známých!     Syn druhého muže ANO například  koupil vilu od jistého podnikatele, nyní  obviněného po policejní razii. A  synátor před  tím  také  seděl ve vedení městské firmy, která tomu jistému  podnikateli zadala zakázky za stamiliony…..

Ta  firma, která jistě  jen  vzkvétala  pod  dozorem  naděje  rodiny  Faltýnků se jmenuje   Brněnská teplárna a ten podnikatel, jemuž dříve  patřila  vila  Faltýnka ml. a posléze  se  od Teplárny k   ní  hnuly  zakázky, se  zove Ivan Trunečka ze společnosti MTc-stav . A figuruje  mezi vyšetřovanými spolu s tím Švachulou. No a  každému musí  být  jasné, že přece když  Faltýnek mladší od  Trunečky  koupíl  vilu, tak že  to  byla  jen náhoda, která  s  Brněnskou teplárnou a  jejími zakázkami nemá  vůbec, ale  vůbec nic  společného!

Je  už  dobře  známo,  že  přes  tu první, ryze  brněnskou rozkrádačku, se policie  dostala  k  mýtnému tendru  a  firmě  Kapsch. Jak  že?  No prostě  on ten  Švachula nebyl schwach /pro neněmčináře slabý,v  konkrétním  významu  slabingr  nebo chabr/.     Znal  Faltýnka jun. a  dovolím si  spekulovat, že tedy  i Faltýnka  sen. protože  jinak  by  se  prostě na pozici v  dozorčí  radě  ČD  Cargo nedostal ani  zázrakem.  A  jak že  vypadalo to jeho dozorování  na  Cargu? Takhle

Druhý, jemuž nevadilo uvést působení v dozorčí radě ČD Cargo, upozornil na fakt, že Švachulu téměř nikdy neslyšel mluvit. „Nic neříkal. Jen mimo záznam, že kdyby bylo potřeba řešit kartelové průsery z dob Bazaly, že to na ÚOHS zařídí,“ vysvětlil a přidal, že nikdo z vedení ČD o jeho „pomoc“ v tomto duchu nestál.

A  dodejme  co  uniklo z policejního prostředí, jak že  to souvisí s Kapschem:

Policie si nahrála dvě schůzky z 10. listopadu 2017 v brněnských hotelech Holiday Inn a Voroněž, kde se Faltýnek nejprve sešel se šéfem Kapsche Karlem Feixem a poté s Petrem Rafajem.

„Faltýnek řekl předsedovi ÚOHS Rafajovi mj., že je potřeba udělat to, co chce společnost Kapsch,“ shrnují detektivové obsah jejich hovoru. Policie odposlechla i Rafajova slova, když se Faltýnka ptá, co má přesně udělat, aby „mohl k tomuto výsledku směřovat činnost úřadu“. Následně pak ÚOHS výsledek tendru, v němž Kapsch prohrál, zrušil pro údajné chyby ministerstva dopravy.

Dodám ještě  časovou  osu celé kauzy  Kapsch a tendru na mýto.

červen  2017

Nový tendr  byl konečně  vypsán. Kapsch ho okamžitě  formálně napadá. Zvláštní. Firmy  mají dva měsíce na  vypracování a doručení nabídek.

10. listopad 2017

probíhají  nejdříve  telefonáty /viz  výše/ mezi Faltýnkem a  Faixem z Kapsche,

pak schůzka v hotelu.

Následuje  telefon, viz výše  s Rafajem, šéfem UHOS a následně  schůzka  v hotelu.

24. listopad  2017

UHOS kupodivu a  z velmi  podivných příčin vydává předběžné  rozhodnutí, že  ministerstvo dopravy  NESMÍ podepsat smlouvu s  případným vítězem tendruu

11. dubna 2018

Vítězem tendru ministerstvo dopravy  vyhlašuje vítěze  tendru  – Kellnerovo konsorcium SKytoll a Czechtoll.  Ale  díky  předběžnému opatření nesmí uzavřít  smlouvu.

9.května 2018

UHOS, kvůli porušení zákona  ruší tendr!

Ministerstvo dopravy  podává proti jeho  rozhodnutí rozklad. Všichni  mají za  to,  že  nebude nic platný

Srpen 2018

Nastává naprosto nečekaný obrat – UHOS tendr  a jeho vítěze potvrdí….

Divné, divné a zase divné…

Jsem jednoduchý  člověk. Nevěřím na  teorie  spiknutí. Na  to, že  někdo rafinovaně  nechá  odstřelit  dva  mrakodrapy, zabije přes  5 000 lidí a  simuluje  nejprve ukradení  dvou  Jumbo jetů a  pak náraz  do  těch dvou obřích  baráků. Proto, že  chce někde  v zapadlé části světa  mermomocí  válčit, aby  přihrál zisky  zbrojařům. Navíc  do té zrůdnosti musí zapojit  stovky, ne li tisíce  těch, co to technicky provedou a  nikdo nic nevykecá.

Na  co ovšem uvěřím snadno,  jsou  jednoduché  české  mašíblovské struktury.  Takové  ty  pěkné  tunýlky , co  nás  proslavili v  celém světě.

Jeden  bych si uměl představit  například  takhle, respektujíc  výše uvedenou časovou osu.

Za  časů  Paroubkovy vlády  držel ministerstvo dopravy  jistý  lidovec. Šimonovský  se  jmenoval. A tehdy se rozhodovalo o zavedení  mýta. Nejdříve  se  řešil  který že  technický  systém se použije  – satelitní  nebo technologie  mýtných bran.  Oba  způsoby  už tehdy fungovaly.  Ovšem  daleko modernější byl  ten  s  využitím družic. Technika  mýtných bran umožní vybírat  poplatky jen tam kde  jsou  postaveny  ty  brány. Když  si vzpomenete, že  byste  chtěli  ještě  další silnici a  brány tam nejsou.. tak máte  smůlu! U satelitní verze  je  to jen o naprogramování a  už se  sypou  korunky. Tenhle  rozdíl byl tak  markantní,  že  jeden nepochyboval, jak to musí dopadnout – a vidíte,  byl to Kapsch. A  jeho mýtné brány…. Že nad  tím rozum  zůstával stát?

Neuměl jsem si  to vysvětlit.  Až po čase jsem se bavil s kolegy  z Rakouska. A když  jsem  jim  to nahrubo vysvětloval, tak  se jen  začali  děsně  smát a  zeptali se – a  kdo že má  u vás  tu dopravu? Která  partaj?  Lidovec? A  pak už  se  smáli jak blázni  a já koukal jako puk. Ale  dál nepustili  ani slovo.  Co můžou Rakouši vědět  o  našich lidovcích?

Oni o nich nevěděli  vůbec  nic. Ani  to nepotřebovali.  Znali ty  svoje. Konkrétně  tehdejšího kancléře  Schussela z té strany.  A já vše pochopil až  když v  roce  2011 musel odejít  z politiky, protože na něj prasklo, že   v souvislosti s korupční aférou spjatou s tím, že společnost Telekom Austria, firma převedla nemalé prostředky na konta lidí blízkých jeho vládě včetně čtyř ministrů… A  Kapsch byl  dvorním dodavatelem svých systému pro rakouské  dálnice. Tohle mi tak nějak docvaklo až později. Lidovec lidovci bratrem a rádcem,bez ohledu na  hranice mne napadlo. A třeba i zprostředkovatelem! Respektive  ekonomickým diplomatem, protože  Kapsch je  jedna  z největších  rakouských high tech  firem!

Onen  Šimonovský  podepsal  toho Kapsche a  to tak, že  se smlouvy staly  nevypověditelnými.  Prostě  byly  neprůstřelné.  Úplně stejně  jako  restituční smlouvy  s  církvemi, což ještě  uvidíme, ale  to není dnešní téma.

Jenže  nic  netrvá  věčně  a nakonec, po řadě marných pokusů,  byl  přeci jen vypsán tendr a Kapsch tentokráte  nevyhrál. A tady, jak už  jste  si přečetli, do hry  vstoupil  zřejmě  Švachula, následně  Faltýnek st. a přirozeně  Kapsch a  také  Antimonopolní ouřad, který, jak dosvědčují  lidí  z ČD  Cargo, měl, podle  vlastních slov  zmáknutý tak, že  si ho vodil na vařené nudli.

No a zbytek  znáte.

UHOS  tendr  z bizarních důvodů  zrušil a Kapsch   tedy   kasíruje  dál. Sice prohrál, ale  v   byznysu tohoto  rozsahu platí více než  kde jinde  – každý  den  dobrý /protože  koštuje  nejméně  30 milionů  příjmů pro firmu/. Nepříjemné ovšem, z hlediska  Kapsche  je, že  nakonec  i UHOS  boj  vzdal a  své odmítavé stanovisko k   výběrovému  řízení a  jeho výsledku zrušil. Takže  stát nakonec podepsal  novou smlouvu s konsorciem Czech Tool a  Sky Tool, tedy  s Kellnerem a spol.  Kladu si otázku…  no    jestli takhle  náhodou  si Faltýnek  nespletl váhové  kategorie – on versus  Kellner? To takový  Rafaj, šéf  UHOSu na  to asi přišel celkem  rychle,  tedy  že  to, do čeho šlápl  s  tím zarachem  výsledku tendru  není  kytička  fialek a nebude po ní  vonět, protože ta zpravidla  na  chodníku, aby  do ní  lidé  šlápnout mohli, neleží. Kellner je prostě  Kellner. A neprohádám, že  Kellner  je také Zeman,  viz  to, jak ho  ten protlačuje  v Číně. Vždyť  celá  Zemanova čínská ofenziva, podle  měřitelných výsledků je  zatím viditelně jen podpora  Kellnera a  J and T.  Když odhlédneme od  prosazovánní  čínských zájmů – dříve  CEFC, nyní Citic  a Huawei?  Jo  když  říkám Huawei?  Kdopak asi bude dodávat  satelitní technologie  pro  mýto? Nevím to, vážně.

Takže  si to shrneme. Ten  šíbr  Švahula, měl napojení na UHOS. On by nebyl nic bez  Faltýnka. Kapsch  prohrál a hledal, kudy kam, aby  u lizu  zůstal.  Jediný, kdo do věci mohl ještě  účinně  zasáhnout , byl  UHOS. Faltýnek  jednak  Kapschem a následně  s UHOSem, jehož  ředitel se  ptal Faltýnka  na noty, co přesně má dělat. A  následně  zakázal uzavření smlouvy  s vítězem soutěže  na mýto po Kapschovi…. Vám se to nezdá logicky  propojené?  Vy  budete  radši  věřit  Faltýnkovi,  že  on nic, on a ni muzikant, ale  chtěl státu ušetřit  peníze a tak  jednal s  Kapschem i UHOSem jako člen  dopravní koaliční rady? Jak nám chce  nabulíkovat?  Vážně  si k večeři  dáte  sem tam taky  otýpku sena?

Ta  dopravní rada  snad měla  větší kompetence  než  ministerstvo dopravy a  Ťok  je  úplný  blbec, který není schopen  samostatné  existence, takže  Faltýnek dokonce musel jednat  za jeho zády potajmu?

Ale odpověď  je jen vaší soukromou věcí. Stejně jako to, co máte  rádi  navečer na  talíři. Nehodlám vás  k ničemu nutit.

Ale  současný i tehdejší  ministr dopravy  včera  pro Echo24.cz  Ťok suplování své práce někým jiným odmítl. Do dopravní politiky mu podle něj nikdo nemluvil, dopravní koaliční rada měla rozhodovat pouze o rozsahu zpoplatnění nového mýtného systému, ale  žádné jiné kompetence NEMĚLA! O schůzkách Faltýnka se zástupci Kapsche a ÚOHS NEVĚDĚL.

Ťok také poznamenal, že současná kauza podle něj vypovídá o dění na jaře loňského roku. Ministr dopravy tehdy řekl, že při sestavování nové vlády cítí tlak ze strany Kapsche na to, aby ve funkci nepokračoval. „Tato kauza osvětluje mnohé věci, které v té době vypadaly zvláštně,“ podotkl

Za  sebe  říkám,  že  jestli má  policie na nahrávkách to,  co  je popsáno  výše,  pak se divím, že ve  sněmovně  ještě  není  návrh na vydání Faltýnka k trestnímu stíhání! Protože tohle by normálně mělo být  smrtící.

No divím a  nedivím. Jednak policie  má  svou zkušenost z  Čapáku a pak  – zdá se, že  dost možná  čeká  na  Andrejovo stanovisko.  Jestli Faltýnkovi ukáže  palcem nahoru nebo dolů. Když nahoru, tak určitě  uslyšíme  to  tradiční – je  to účelovka, která má osobně poškodit Babiše a  ANO před  volbami.

Jestliže ne? No  tohle,  řekl  bych,  nyní právě  Babiš  těžce  řeší. On totiž  Faltýnek  není jen tak ledaskdo. Ví toho na  Babiše  určitě  daleko víc, než je mu  milé.  A možná  i  Faltýnkovi. Dokonce  jsem zaznamenal spekulaci, tuším, že  u Šafra,  že  otevření celé  kauzy  bylo záměrně /Babišem/ načasováno tak , aby  se  to stalo , když byl v Americe, aby  Jardovi  mohl  říci – a  co jsem s  tím Jardo mohl z Washingtonu dělat, když jsem nebyl doma  a oni to přede mnou / ty  parchanti socanský, ten Hamáček/ utajili??? Ačkoli  to všechno věděl  už  dávno před  tím, protože  se Faltýnka  chce prý už nějaký  čas  zbavit. Jak například  dosvědčují informace ze  zákulisí, jak  začal být  systematicky  odřezáván  Faltýnkův obrovský  vliv  na konglomerát  Českých  drah a jejich soukromých  firem, kam opravdu dříve  on dosazoval  jak vrcholné manažery, tak lidi v  dozorčích a správních orgánech. Proto jsem psal,  že  Švachula  by se ani zázrakem, bez Faltýnka, nemohl dostat  do dozorčí rady  ČD  Cargo a  že  tudíž  ti dva museli být  sakra  za dobře.

V každém případě,  kdyby  Faltýnek byl vydán a začal takhle náhodou  mluvit….  Tak to by  měl Babiš  problém, proti kterému by  Čapák, korunové dluhopisy, evidence v databázi agentů StB    a  únos  syna na  Krymu  v jejich součtu by  nejspíš  bylo asi tak závažné, jako  když  mu  holub  vykoná potřebu na  karoserii jeho auta.

To je  ale  situace…..

Co  teď? Palec  nahoru nebo  dolů? Nevím, počkáme a uvidíme. V každém případě onen  mnou očekávaný  jekot  o  komplotu  a účelovce /zatím/ nepřišel. Jen hláška, že  Faltýnek je  vlastně  svědek…A  že  se ho to tím pádem jaksi netýká….

Nechtěl bych  být  ani omylem  Faltýnkem.  Kdybych náhodou byl,  pak  bych  ani tak neřešil, kam ten  Andyho palec  nakonec  ukáže. Jakkoli je  to pro něj kardinálně  důležité.  Dělal bych si hlavu s něčím jiným. Tedy v případě, že  to nakonec přeci jen nebude ta naprosto nekompromisní účelovka  jako u Čapáku, tak jak ji  všichni známe. Prostě  bych se  bál  například přecházet  ulice. Protože  všichni vědí, stejně  jako já,  že  jsem těžce rozhozený a rozrušený a  to potom  člověk  snadno  udělá  špatný  krok. Prostě  náhoda  je  blbec!

Vím o  čem mluvím. Když  mně  moje  žena  Karkule  vynerví, tak už  jsem taky  párkrát  razil – červená nečervená…..

A  to  ona  a policie  to  je  rozdíl…. Vůbec  bych se nějakému  rozjetému náklaďáku nedivil. Já to měl minulý týden  o fous.

A  a ještě   dvě  drobnosti ke Kapschovi. Ten pojal ten nový tendr  asi jako pouťovou střelnici.  Když bylo jasné, že  prohra je  definitivní, že  i UHOS  od  toho dává ruce pryč,  tak  najednou formou  inzerátu  nabídl  státu  dodávku o celou 1/3  levnější  než  vítěz  tendru.  Solidnost na první pohled, že?  Zažil jsem docela  dost  velkých tendrů.  Ale nikdy jsem u  žádného soutěžícího neviděl, aby  si nechal pod rukou 33%, když  šlo o něco tak velkého. Nutně  se vnucuje  otázka, jestli s e vrcholní manažeři  firmy nepomátli nebo a  to spíše, jestli ta  1/3 nebyla původně plánována  jako  všimné. Nebo mazné.  Vyberte  si. Tedy  to, co  bylo plánováno  jako bonusy  pro ty, co  to výběrko měli „zařidit“, což už nyní nebylo aktuální.

Poznámka  druhá – Kapsch v posledním tažení, kdy už  bylo všechno  v háji, nabídl a doporučil  českému státu, aby  mýto od  něj převzal a dál  už  sám, ve  vlalstní režii provozoval!  Jako je  tomu ostatně  v Rakousku   a možná už  dnes ve většině  rozvinutých evropských  zemí. S  tím, že to pro Českou republiku  je  vůbec  nejekonomičtější  varianta!

Od  Kapsche  to  není žádná  charita. Neměl by  sice přímý vejvar  z vybíraného mýta, ale  měl by  jistotu servisování a obnovy  technologie. Sice  finančně méně  výhodné, než původní kontrakt, ale pořád dost,a by ho to zajímalo a s jistotou  věčnosti. Nebo skoro větčnosti a bez dalších tendrů. Čemuž  velmi rozumím. Ale tohle neřeším.

Opravdu by mne zajímalo, proč, když  evropské státy  mýto přebírají, jde zase jednou  ČR proti proudu? Kolegialita  mezi dvěma  největšími oligarchy? Doporučení  Hradu?  Obojí?  Hloupost?  Ekonomická  výhodnost? Nevím, netuším, nepodsouvám.  Nemám jak zjistit, jak je to správně…. Ačkoli jsem se hodně  snažil.

Fakty prostě  blbečka občana  nikdo  obtěžovat  nebude. Dokonce ani ti, co se odvolávají na občana, přímou  demokracii   nebo podkuřují občanovi, na  výjezdech po celé  republice  že  všechno rozhodne nejlépe. Zejména  ti poslední,  jak se  vždycky  a všude vyjadřují ke  všemu, mlčí. A  to včetně jich mluvčáčka. Respektive  – mlčí veřejně. Ale  mlčeli také na soukromých linkách?

 

DOPLNĚK z  úterního poledne

Faltýnek se snaží „vysvětlit“  ty kontakty s  Kapschem a  UHOS  tím, že  jako vyjednával slevy  pro stát. Při výběru mýta. A  chlubí se, že  prý státu ušetřil 1,5 miliardy. 

Stejně  tak se  může  chlubit , že  zachránil bílého nosorožce  v  Africe,  který  už má, myslím jen poslední  dvě  žijící samice.

Kapsch sice  slevil z poplatků za  výběr  pro  svoje  další „úřadování“ 1,5 miliardy  pro  výběr  v  letech 2017-2019, ale  s Faltýnkem to nemělo vůbec  nic společného. Respektive  s  těmi jeho eskapadámi v listopadu  2017. Protože  smlouva  o té slevě  byla  podepsána  ještě  v roce 2016. A vyjednalo to ministerstvo dopravy!  Žádný  Faltýnek – ministerstvo dopravy. Inu nedávno jsem v  jiném článku použil rčení  mluvit pravdu jako Babiš. Zjevně  je  to v  ANOšéfe infekční. Těžce infekční – takže  dnes  dodám  variantu – mluvit  pravdu  jako Faltýnek.

Dodatek z dalšího dne:

Kdo se chce dozvědět více, jak to Faltýnek  st. na ČD a drážních firmách vede, pak jistě nemůže přehlédnout informace, obsažené  zde

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Trasly-se-i-zaclony-Prime-svedectvi-o-Jaroslavu-Faltynkovi-573651

A faktické shrnutí těch nejdůležitějších  věcí a událostí kolem Faltýnka st. které včera  ještě nebyly  k dispozici je  pak zde

https://www.novinky.cz/domaci/499643-pletichy-kolem-kapsche-co-zjistila-policie.html

 

Další doplnění

Babiš  v  tom zatím bruslí a pořád  se nemůže  rozhodnout  jestli spustí  tu osvědčenou účelovku nebo ne.

Mezi tím  tím Faltýnek opustil bláboly  o tom jak  státu  ušetřil, protože  je  to neudržitelná  lež. A vymyslel si  něco jiného – prý  do toho musel šlápnout , protože  Ťokovi hrozilo odvolání a  to jako  místopředseda  ANOšéfe  nemohl připustit. Tak jednal, aby  Ťoka  zachránil.

Dělká  s občanů úplné  blbce – Sobotka  NEMOHL Ťoka  ani žádného mistra  za  ANO  odvolat, protože podle koaliční smlouvy  to šlo jen tehdy, když  s  tím souhlasil Babiš!!! Takže  lež  jako věž!

No a  aby  toho nebylo málo, tak  Babiš potvrdil, že  jako  ten zlej Sobotka  chtěl toho Ťoka odvolat…  A protože podle  Babiše:

„Pan Faltýnek měl politicky v hnutí ANO téma dopravy na starosti a na koaličních radách za nás s ministrem Ťokem vystupoval právě on,” tak… no  ale  o kousek jinde  ve stejném  materiálu dodává, že  to bylo v roce  2015!!!!!   cituji: „Na jednání s koaličními partnery, o kterém pan Faltýnek mluvil, jsem tehdy v roce 2015 nebyl,” 

Chápe  někdo, proč potom Faltýnek jednal s Feixem z Kapsche a  Rafajem z UHOS  koncem roku  2017, aby  zachránil toho Ťoka?

Prostě  zatloukat, zatloukat, zatloukat a ještě jednou zatloukat! I když  jd eo naprosté  bláboly.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.