Nevtip na dnešní den.


Dneska to žádné srandičce nebude. Bohužel.  Dneska to bude o VAROVÁNÍ!

Jednoho se čerstvě  dostalo mé maličkosti a  jedno přišlo jednomu  z čtenářů Kosy. Myslím, že  bude užitečné se  podělit. Protože  varování  vypovídá ze  všeho nejvíce  o těch, co je vysílají…

Začnu  tím, které dorazilo do mého  mailu.  Ne proto, že  bych pokládal za  důležitější, alébrž kvůli vá  tomu, že  je  kratší a budem ho mít rychle za  sebou.

Ve  spamové sekci mého mailu  jsem objevil tohle:

Zkrátka někdo, kdo si  říká Anonymous  Hacker  -Roseann mi posílá poslední  varování!

Proč? Nevím. Co se  stane, potom? Nevím.

Nemám šanci se to dozvědět – tedy  to proč  mne  varuje a  před  čím. Podobné maily  neotevírám. Nevím totiž, co by  z nich vyskočilo.  Takže si holt počkám, co  mne potrefí a  jaké budou důsledky. Abyste věděli co a  jak, kdyby  náhodou Kosa zkolabovala nebo začala psát úplně jinak.

Ale  řekl bych, že se nestane nic.

Takže  můžeme  přejít  k druhému varování. Kvůli kterému  vlastně  vznikl tento nevtip Kosíž  IM, už  také byl  autorsky  na Kose, pověsil na  YouTube   video.  O válce na Ukrajině. To video bylo, jak  jsem si jej zběžně  prohlédl, když mne na  to upozornil, se  skládalo ze  záběrů  všech možných  televizí  – zejména  CNN, ale i dalších západních, plus  ukrajinských, plus  opolčenských, mnoha  amatérských záběrů. Zvuk v  originále  s  anglickými podtitulky. A bylo ke  shlédnutí na  této youtube  adrese

 

 

Už není. Místo něj  se  objeví

A  IP dostal následující  mail od  nějakého vrchního drába  z Tubky:

From: YouTube <no-reply@youtube.com>
Date: út 12. bře 2019 2:24
Subject: Obsah kanálu I M porušoval pokyny pro komunitu YouTube a byl odstraněn
To: <tangram.IM@gmail.com>

Dobrý den I M,
náš tým zkontroloval váš obsah. Bohužel se domníváme, že porušuje naše zásady ohledně násilného nebo explicitního obsahu. Z YouTube jsme odstranili následující obsah:
Video: Ukraine Crisis Death and destruction continues in Eastern Ukraine Хунта убивает людей ENG SUB

Uvědomujeme si, že tato skutečnost pro vás může být zklamáním, ale je pro nás důležité, aby byla platforma YouTube bezpečná pro všechny. V případě, že obsah porušuje naše pravidla, odstraníme jej. Pokud se domníváte, že je chyba na naší straně, můžete se odvolat a my provedeme další kontrolu. Chcete-li získat podrobnější informace, čtěte dále.
Jak váš obsah porušuje zásady
Obsah, jehož součástí jsou násilné či explicitní záběry zveřejněné senzacechtivým nebo zneužívajícím způsobem, není na YouTube povolen. Toto platí pro záběry, zvukové nahrávky a obrázky obsahující válečné náměty, nehody, lékařské zákroky nebo jiná podobná témata se záměrem šokovat nebo znechutit diváky. Mějte na vědomí, že toto jsou jen příklady, a nezveřejňujte žádný obsah, o kterém se domníváte, že by mohl být v rozporu s těmito zásadami.

Vzdělávací, dokumentární, umělecký a vědecký obsah prověřujeme jednotlivě. Mimořádné výjimky jsou uděleny obsahu s dostatečným a vhodným kontextem, u kterého je zároveň zřejmý účel zveřejnění.

DALŠÍ INFORMACE
Jak tato skutečnost ovlivní váš kanál
Vzhledem k tomu, že se jedná o první případ, je to zatím jen varování. Pokud by k tomu došlo znovu, na váš účet bude uvalena sankce a nebudete moci týden využívat různé funkce, například nahrávání videí do kanálu, publikování příspěvků nebo živé vysílání.
Další postup
Chceme vám pomoci na YouTube zůstat, proto vás prosíme o následující:
Seznamte se s pokyny pro komunitu YouTube a zásadami pro uplatňování sankcí.
Kontrolujte svůj obsah z hlediska souladu s našimi zásadami. Pokud se i po kontrole svého obsahu domníváte, že jsme udělali chybu, dejte nám vědět. Proti našemu rozhodnutí se můžete odvolat zde.
S pozdravem
tým YouTube

Už jsem napsal,  že  varování  vypovídá  daleko víc e o těch, kdo je vydávají, než o jejich příjemcích.

Soudím, že  to, co jsem  dostal já  není  upozornění  nějaké hackerské  skupinky  z Anonymousu, že  si mne  vzali  na  mušku protože.. no proč  vlastně? Že  bychom já  i/nebo Kosa  najednou byli  světoborně  důležití?  Nebo  že by Zeman zaúkoloval mluvčáčka, či  Babiš  svého mediálního mága  Prchala nebo jak se ten genius a divotvorce  jmenuje, aby mi to vytmavili?  Sotva.  Jsem naprosto pod  jejich  rozlišovací  úroveň. Tak silné brejle  nemá  ani jeden z nich, aby  si mne  všimnul.   Nejspíš  jde o pokus  nějakého raketýra  zkusit  dostat vyděračskou  hrozbou  výpalné. O naší době  to vypovídá  dokonale. Bandité  už nestojí jen v přítmí   na  rohu ulice, ale  sedí  vedle  nás  u našich počítadel.

S  IM  je  to jinak. A  řekl bych  hůř.  To video  jsem, zběžně, jak už řečeno, viděl.  Žádné  potoky  krve, řezání hlav,  žádné záběry  rituálních vražd  nebo fanatických sebevražd,  žádné  navádění  k násilí. Což  naleznete  právě  na YouTube  v megatunách.  Jen  normální TV  záběry  z jedné  války  a  také spousta materiálů právě  s Tubky! Nic  víc.  Přesto  nějaký  dráb z této platformy  to video zabanoval a dal si práci , aby odeslal ten  varující nesmysl!

I tohle  vypovídá o naší době. Zloději, vyděrači a  grázlové  byli vždycky, od prvopočátků lidstva. Nic  se s  tím nedá  dělat.

Drábové  existovali od  okamžiku,  kdy  se lidi  rozdělili na  ovládající a ovládané. Jsou to ti ovládaní, co si připadají jako ovládající, protože  mohou nad  velkou masou ostatních práskat  bičem. Dělají to rádi, usilovně  a dobře. Ovšem v  demokracii?

Dřív  hnali lidi  na  robotu a podobné kratochvíle. Dnes, zatím,  chtějí, aby  si člověk  myslel  jen a pouze  to, co  chce  ten , kdo jim dal jejich  elektronický  bič!

Máme  právě  20 let v  NATO a budeme  mít  30 let od  Listopadu. A  všichni možní papaláši  mají plná mluvidla  liberální demokracie, svobody, rovnosti, sdílených hodnot a solidarity…. A při tom přicházejí  varování…..Od nich.

Jo abych nezapomenul – to zakázané  video  najdete  zde

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.