Slovenské prezidentské volby I.kolo


Všechno dopadlo podle předpokladů. Bez překvapení. . Postoupila Zuzana  Čaputová a  Maroš  Ševčovič.  Pro archivační úplnost  dám  dva  úplně  základní  informační přehledy:

Zdroj

K tomu prvému jen tolik, že  slovenská tzv. mienkotvorná  media vytrubovala, jak se  slovenská společnost mobilizovala a  jak výjimečně  vysoká bude  tedy  volební účast, dokonce  snad  až  70%… Jak lidi  dostane  k urnám Kuciakova  vražda,  jak chtějí  jiné  Slovensko a  že  to ukáží příchodem do volebních místností.   Inu, účast byla, řádově o 10%  vyšší než minule, ale  stejná  jako v 2004 a o asi  40% menší než  při prvních slovenských prezidentských  volbách….

A ti, kdo tentokráte  hlasovali nově? Škoda, že nemám k  dispozici  grafy, s kterými se pracovalo ve  volebních studiích slovenských  televizí,  respektive, které tam  byly  připraveny, ale  více méně  na jejich prezentaci  buď nedošlo vůbec  nebo jen okrajově, protože  kvůli  incidentu  s opilcem v jednom volebním lokálu, bylo moratorium  na  jakékoli  přímé informace, prodlouženo až 23,16 hod. kdy  už nemělo smysl pracovat  s průzkumy a  odhady, protože  statistický  úřad  už  disponoval  sečtenými  asi 25%  hlasů a místo s odhady  se tak  pracovalo s  tvrdými daty. Takže jen letmo, tuším že  na Markýze, protože  jsem  přepínal mezi  TA3, STV a  právě  Markýzou – zaznělo, že nadprůměrně   velkou podporu  mezi těmi, co  se  minule  nehlasovali a nyní ano měli pánové Harabina Kotleba!!! Ti že  přiměli  k účasti  voliče, jenž dosud  nikdo nezastupoval!

To  už se  ovšem od účasti dostáváme  k jádru – jak to dopadlo, respektive – především, proč  to tak dopadlo  a jak to asi tak skončí za  dva  týdny. Vím, že je ještě  čtvrté důležité  téma – jaký dopad  to vybudí na  slovenské politické scéně, ale  to si ponechám, až  analýzu  rezultu finálového rozstřelu.

Než s  tímhle  vším   začnu,  dám ještě  jeden  graf. Na  který všichni  okamžitě a řekl bych, že  hodně  rádi,   zapomněli. Já si ho naopak mimořádně  užívám!

Deník N – N jako Nenávist , Sme  a  další podobní, po objevení se tohoto rádoby průzkumu  těsně  před  moratoriem na  zveřejňování odhadů   výsledků průzkum, z  kterého   vyšlo,  že  Zuzana  Čaputová  dostane  nadpoloviční většinu  hlasů v  prvém kole.   Ta případná  nadpoloviční většina by  sice  neznamenala, podle  nesmyslné libůstky, zabudované do  slovenského volebního zákona  definitivní   vítězství,  ale….ale  jak  říkají Slováci – triumfátoři sa nevěděli  zmestit do kože.

Ti   z  vás, kteří poslouchají  Trikoloru na  Slobodném vysielači  vědí,  že  jsem se proti tomu i proti dalšímu  průzkumu, který  dával favoritce „jen“ asi 45%, okamžitě  nekompromisně  vymezil a označil  oba   za  cinknuté a účelové. S  cílem ovlivnit voliče a ukázat mu, u koho se může  svézt na  vítězné  vlně a  zajásat si.

Nejsem  jasnovidec, ani nemám k dispozici  jiná  čísla, než ta  z veřejných zdrojů. Ale snažím se používat selský  rozum. A ten se opíral o tohle:

Mimochodem, i tenhle  graf, popisující preference  uchazečů  těsně před  odstoupením Mistríka ve  prospěch Čaputové  vypracovala  ta  samá  agentura, která za pár  dní po  jeho rezignaci vymyslela /ano  vědomě používám termín -VYMYSLELA/ ten „průzkum“  se  skoro 53%  Čaputové, s kterou pak kolem sebe  byla Nenávist a celý slovensko český mainstream!

Být  majitelem nebo šéfem takovéhleho výzkumného spolku, tak opravdu  chodím kanálama, jak se říká u nás  v  Čechách.

Posluchači Trikolory, prominou, že  se opakuji – ale  ve  volbách platí,  že  při alianci  dvou  kandidujících  subjektů  není  výsledkem aritmetický, nýbrž  vektorový  součet  procent jejich  sympatizantů!   Jestliže  tedy  Čaputová s Mistríkem dali  početně  maximálně dohromady  44%, pak v  žádném  případě   reálně nemohli průzkumníci při  férovém přístupu napočítat  45,  natož  53%!!! Což  bezezbytku potvrdil  i  konečný  verdikt  voličů -Čaputová 40,5%!!!! Ještě  někdo z Deníku N  chce  mluvit  o serioznosti  mainstreamových  medií a  šíření  fake  news od  alternativy a ukazovat  směrem Slobodný  vysielač? SVSK by nikdy  nenapadlo pořizovat  podobně nesmyslný „výzkum“  i kdyby  si  ho mohl finančně  dovolit! Nebo  z něj  dělat světovou megashow kvůli  podpásové a naprosto unfair  podpoře protěžovaného aspiranta. Slobodný  vysielač  a jeho komentátoři spoléhají na  svůj  úsudek a  nepletou si  nějaké vlastní přání a  realitou. Prostě  nejsou  demagogický mainstream.

Nyní je  asi na  čase  se podívat  na jednotlivé  kandidáty, na  to, kdo a co za nimi stálo a proč. Z jejich nezvykle  velkého houfu můžeme  v klidu odebrat posledních 6 a neztrácet s nimi  čas. Dílem šlo o klauny, dílem o exhibicionisty. Další koment netřeba.

Ti další?  u těch jsou  dvě  skupiny – ti , kteří  to s prezidentováním mysleli vážně a  ti, kteří sledovali úplně  jiný  cíl – totiž  zapojením se do prezidentské kampaně  se znovu/připomenout  veřejnosti a  získat  bonus  pro euro – ale především parlamentní volby. Ty  první proběhnou  za pár  týdnů, ty  druhé  přesně  za  rok.

Do skupiny vážných prezidenntských zájemců  bych zařadil Šefčoviče, Harabina, Mikloška a  Eduarda  Chmelára.  Že mi tam schází  vítězka?  Máte  a nemáte  pravdu. Ta primárně  do toho šla  se stejným cílem  jako  Bugár Kotleba a Krajniak  – tedy  se  voličům připomenout a  zviditelnit  mateřskou politickou formaci – představit  nově  vzniklou partaj Progresívné Slovensko. Opravdovou  kandidátkou prezidentského úřadu se  stala až následně, shodou  různých, pro ni mimořádně příznivých a ve své podstatě neopakovatelných okolností.   K jejich zevrubnému popisu bych potřeboval  mnoho slov a hodně  vysvětlování.

Nehodlám vás  zahlcovat, zestručním to – tvrdím, že  především  byla  ve správný  čas  na správném místě  řízením osudu a  že  zopakovala  Macronův  efekt  -mladá, čistá, neokoukaná, přitažlivá velmi fotogenická tvář +image bojovníka  za  zájmy prostého lidu   + nespokojenost  s klasickými politiky + mediální přízeň +okamžitá jedinečně  výbušná situace /výročí Kuciaka/. Prostě  Macronův  efekt!

Tenhle  mix  funguje. Ale  musíte mít  úplně  všechno. Mistríkovi z  toho koktejlu  dost  chybělo. Především sexepeal a  uvěřitelnost, že  ho zajímá obyčejný občan a  je bojovníkem  za  jeho interes.

Slovenský, ale i český a evropský mainstream jsou v  tranzu,  nad  výsledkem Zuzany  Čaputové.. Ano,  platí, že  čísla hovoří. Jen a pouze  čísla! Nic jiného!  Ale  40,5%? Místo  slibovaných  53%?  Blamáž, ne? Zajímá  to někoho? Ne, protože  Zuzana  Čaputová  je předurčena  k  celkovému  vítězství. Ta  diference  bude zajímavá  až  pro  koment  za dva týdny.

Maroše  Štefčoviče  nějak trochu popíši, až  se budu věnovat  odhadu druhého kola.  Rychle vyřídím i pány  Krajniaka, Mikloška, Chmelára  a Bugára.

Krajniak plnil stranický  úkol. Za mne  dost neúspěšně. Totéž   stálice slovenského politického nebe  -Bugár. Pánů Mikloška  a Chmelára je mi osobně  líto.  Pro Františka Mikloška, kterého si osobně  vážím ještě  z dob společného státu, platí,  že  to nejspíš  byla  jeho poslední šance na  velkou politickou roli. Jsem přesvědčen, že  by  se jí zhostil velmi dobře. Decentně  a  s noblesou. Sledoval  jsem prezidentské televizní  debaty a  z  těch obrovských hor /vyšších než  Gerlach/  nesmyslů, polopravd, účelových  hlášek  i vyslovených blábolů  mne zaujaly  tři  výroky. Jeden z nich  byl právě  od  Františka Mikloška  – nebyl bych  prezidentem  ani opozice ani koalice!  Bingo!  Přesně tohle  bude Slovensko potřebovat. Jemu věřím, že  by  to maximálně  dodržel.

Druhého pozoruhodného  sdělení  se dopustil Eduard  Chmelár. Když  na  STV1  rozbalil detaily  odmítnutí  amerických peněz  na  „opravu “  slovenských letišť. Ano, byl to on, kdo  tuhle  kauzu  nastartoval  a dostal detaily mezi lidi! Slovensko by mu bylo být vděčné…

Oba  dva  měli  prostě  smůlu – slovenský  volič  je  neocenil! Ke  své  vlastní škodě, řekl bych.  A protože  měli nízké preference – jak  by  také , když  to mienkotvorní o ně  v podstatě  ani nezavadili a  jejich finanční zdroje  byly  tragicky  nedostatečné!  Nedostali se  do debat, kde šlo  získat  body – totiž  do těch, které  byly  vyhrazeny  favoritům průzkumů… Takže  je  širší publikum nemohlo ani zaregistrovat. Škoda! Tyhle dva  pány  bych  ve finále  Slovákům přál… Obou je mi  vysloveně  líto. Zmařené naděje!

Třetím,kdo  pronesl něco  s  hlubším smyslem byl Štefan Harabín. Je  to kolega  z vysílaní  SVSK. Kde se  spolu  taháme / no on vyhrává/ o nejposlouchanější relaci Vysielača. Takže  už proto měl mé  sympatie – rodině  se  fandí, že? 🙂  Ačkoli nesouhlasím s téměř  žádným jeho pohledem na politiku. Ale nešlo neocenit  jeho nápad  jak zvolit  příštího generálního prokurátora  Slovenské republiky, aby  nešlo o politickou  volbu, rozuměj  politický handl, protože  tím, kdo  šéfprokouše  vybere,  je  slovenský parlament.

Prohlásil, že  by svolal  nějaké setkání  slovenských prokurátorů, ev. pracovníků justice, aby mu ze  svého středu navrhli osobnost, vhodnou pro tento post. A on  že by  se následně  snažil, vahou  svého úřadu tuto nominaci protlačit Národní  radou a opřít  se při tom o veřejné mínění, aby  kšeftaří v poslaneckých  lavicích nemohli  hrát svoje  hry!  Bugár a  další ve studiu se mu vysmáli. Já nikoli. Věru dobrý nápad!

Dr. Harabin skončil třetí  na pásce. A následně  si  reálně stěžoval na Kotlebu,  že  neodstoupil  z boje  v jeho prospěch, protože  v podstatě oslovovali stejné nebo podobné  voliče.  Což  je  pravda. Jen bych  dodal, že  Kotleba  byl  úspěšný u těch jednodušších, kteří  zchroupnou  kde jaký nesmysl  a Harabin zajímal ty  znalejší a  sofistikovanější.

Nepřekvapuje mne, že  Kotleba  neuhnul. Prostě  politika! On šel za  svými budoucími preferencemi a  volebními zisky.  Neměl důvod  komukoli ustupovat. Sobecké, ale pochopitelné a funkční. A je nutné ještě  dodat, že  Dr. Harabin  nemá  nejmenší právo  bystrickému exžupanovi cokoli  vyčítat.  Pro  druhé kolo  totiž výslovně nehodlá  doporučit  volbu žádného ze  dvou zbylých soupeřů. Prý to jsou  siamská  dvojčata. Opět – polopravda. V něčem stejní, v  lecčems odlišní.  V každém případě musím, věřte že  s politováním, konstatovat, že  Dr. Harabin  tím nedoporučením dokazuje  jen  to,  že  mu  na  obyčejném  Juraji Slovákovi a jeho rodině nezáleží. O chvilku později sdělím, proč  si to myslím.

Triumfátoři ze  slovenského mainstreamu vidí  na  výsledcích  prvního kola  jedinou šmouhu – že pánové Harabin a Kotleba  v součtu  oslovili  1/4 voličů. Prý se  to musí změnit…

Myslím, že by udělali nejlépe, jestliže  jim to vadí, kdyby  to pominuli  velkým obloukem a mlčeli.  Z mého pohledu je  výhrou, jestliže jen  25%  slovenských aktivních voličů slyší  na  Kotlebovy  bláboly, Harabinovy osobně  účelové útoky a  zcela  zjevné občasné, ale o to větší    úlety bruselské komise a především Europarlamentu!   Na jejich místě  bych si gratuloval k tomu, že  i přes  stupidní propagandu mainstreamu  a  mlácení  mediálním pendrekem po hlavách jinak myslících, není těch, co  slyší  na pískání obou pánů,   daleko a  daleko víc. Ale oni si radši objednají ten  správný a správňácký „průzkum“!  A hořekují nad  těmi 25%…Čímž  vyrobí další a další.

No nic. Ten kdo je přesvědčen o svém svatém poslání nemá  čas na  selský rozum. Zejména chviličku před triumfem, který ho jistě  čeká.

Čímž se dostáváme  k tomu,  co se  asi tak odehraje  ve druhém kole.  Na  ČT dávali rozhovor  s  šéfredaktorem Deníku N – N jako Nenávist. Přímo excelentní triumfátor! Nedalo mi, abych  si bleskem nevzpomněl  na  verše  z  básně  Spartakus  Jaroslava   Vrchlického, konkrétně  tyhle:

…..již vleče zahalené v krev a prach
Spartaka mohutné tělo,
na první kříž s ním sterý paží vzmach…
však třikrát dolů jim sjelo.

A provazy jej spjali, řetězy
a hlavou na dřevo vbili
a potom, jak se sluší vítězi,
ve tvář mu plili a pili….

On ještě  pro  Kostelného  /nebo jak se  jmenuje/ Spartaka  na  kříž nepřibili, ale on  už zjevně, jako správný  vítěz –  pije a poraženým do tváře plije!

Jistě, Zuzana  Čaputová, jestliže  nevyrobí nějaký  nesmyslný, fatální přešlap  nebo se nestane  nějaký  obrovský zázrak, nemůže prohrát.  Deník N, Sme a  všichni ostatní budou triumfovat. Více o detailech toho triumfu a také  důsledcích pro Slovensko  za  14 dnů.

Maroš  Šefčovič  bojuje  ztracenou  bitvu. Přestože  mi to může  být jedno /není/ – vede  marný  boj.  V televizních  studiích to viděli  na prohru v poměru  66:33. Klidně může  být i větší Ono je  to v podstatě  jedno. Prohra o procento  ostatně  bolí daleko víc  než procent 40.

Má Šefčovič  vůbec  nějakou šanci? O zázraku  nějaké tragické nesmyslné  chybě Čaputové, kterou neudělá, už byla  zmínka.

Šance  by existovala, kdyby .. Kdyby  Maroš  Šefčovič  mohl získat  celý  Kotlebův  a   Harabinův  elektorát.  Jsem sice názoru, že  by byl poražen i tak, ale  byl by to souboj  až do konce.

Nebude.  Jednak Harabinovi a Kotlebovi sympatizanti nejspíš  většinově  zůstanou doma a  když náhodou  ne, má šanci  získat  jejich  přízeň spíše  blondýna  než  bruselský  eurokomisař.

Jak Harabin, tak Kotleba  se  totiž  proti němu  ostře a leckdy naprosto unfair  vymezovali.  Prostě  to bylo samé  eurokomisař, ve  smyslu zrádce  Slovenska, sem, eurokomisař  tam.  Minimálně z převážné části zcela  účelově. Věděli,  že  účast  v druhém kole mohou  získat  jen na  Šefčovičův  úkor. Že  Čaputová má  takový  náskok , že  ho nemohou  nikdy  stáhnout. Nechali ji  tudíž  na pokoji a vedli bubnovou palbu směrem eurokomisař. Pro ně ideální terč. A nakydali na něj toho tolik,  dnes  jej podpořit,  jako   klasické menší zlo,  byli by  směšní! Dokonce podle nějakého průzkumu je  u Kotlebovců zřetelná tendence, při účasti ve  volebním finále preferovat  favoritku!  Tyhle  hlasy  nemá  šanci  Maroš  Ševčovič  získat.  Mikloško a Bugár  už  ohlásili svoji podporu  budoucí prezidentce.

Další voliči mají jen statistický  význam.

To není jeho jediný, i když největší  handicap. Tím dalším je  otázka  autentičnosti a uvěřitelnosti. Jestliže  karierní diplomat exčlen  KSČ, absolvent  elitní  sovětské  diplomatické akademie  nyní vykládá, že  byl vždycky dobrýma příkladným praktikujícím  věřícím,  musím se jen útrpně  usmát. Totéž, jestliže  se nyní  bije  za tradiční rodinu a  konzervativní hodnoty!  Škoda, pokud pojede důrazně  dál   tuhle komunikační linku,  že  neuvidím a neuslyším,  s  čím se  setká  jako ozvěnou, po návratu  do  těžce liberálního LGBT   gender politicko korektního bruselského skleníku. Leckdo mu to  dá hodně  vyžrat! Game  over  Maroši! Ovšem jeho největším, neodstranitelným a   smrtelným hříchem  je, že je  kandidátem Smeru!  Fuj!!!!! I když mu ohledně  západní a evropské orientace není absolutně  co vytknout!  Stejně je, pro ty věčně  správné,   Fuj!!!!!

Ale  je  vhodné  boj  dobojovat.  S co možná největší ctí a odporem.

Analýzy jsou můj  svět. To je  technicistní záležitost. Vím jakou roli /ačkoli tristně  hloupou  a vždy trestající  ty, kteří jim podlehnou, což je  většina/ hrají emoce. Já  jsem   o argumentech a  racionálním uvažování a závěrech.  Vím proto, proč  bych podpořil eurokrata. Jestliže  soudíte, že především proto, že je  eurohujer, pak  jste  na omylu.  V oblasti příchylnosti  k evropské unii má  Dr. Harabin pravdu  – mezi  současným eurokomisařem a budoucí prezidentkou není rozdíl.  Ale já jeden obrovský  a praktický  vidím. Jaký?

Tak ten popisují nejlépe tzv. klíčová slova. Které v kampani používali první  tři  soupeři. Jež ozřejmují   nejlépe  jejich program a názorový svět, jenž komunikovali vůči  voličům v kampani a který  by  nejspíš  i  v prezidentské funkci  reprezentovali. Pro mne dokonalé zrcadlo:

Být  slovenským voličem, zejména  tím Harbinovým nebo Kotlebovým,  bych  nyní pečlivě  zkoumal, co reprezentuje  Čaputová, co  Šefčovič a porovnal   s tím, co je  důležité pro mne  a moji rodinu!  Jestli přeci jen nemám nějaký zatraceně  dobrý  důvod znovu hlasovat!

Za sebe  říkám, že bych ho lehce našel. Zejména, kdybych nebydlel v  Bratislavě  a okolí.Pak bych rychle  zkoumal průnik hodnot  prezentovaných Dr.Harabinem s tím, co akcentovali ti dva  zbylí!

Vidíte  někde nějakou sociální  afinitu  u favoritky?  Nebo snad akcent  na  rodinné hodnoty? Co může,  jeden nebo  druhý, nabídnout, jestliže  se  Slovensko dostane  do nějakých větších nebo dokonce velkých   potíží, zejména  ekonomických? A troufnu si odhadnout, že je  to velmi pravděpodobné,  že  příštího slovenského prezidenta potká  čas  větší  či menší  hospodářské  krize a zcela  jistě jej  čeká, po příštích  volbách  těžce fragmentovaná a roztříštěná politické sestava  v budoucím parlamentu.  Kdy prezidenta  nejspíš  čeká velmi  složité  lavírování a moderováni  naprosto antagonistických a  neslučitelných partajních  zájmů.   Bude na to stačit  tolik proklamované  očekávání a  tužba  voličů po politické změně nebo  zkušenost jménem   Pezinská skládka?

Na konec  ještě  drobnost, která s předmětem  volby   – tedy  jménem dalšího  slovenského prezidenta  nesouvisí  vůbec nebo jen okrajově.

Deník N, Sme  a všichni tihle  volbu   nového prezidenta  nepojímají  jako  hledání  toho nejvhodnějšího, nikoli pro potvrzování JEJICH názorů, nýbrž pro Slovensko, pro tento  post.  Oni prostě  vedou svou křížovou  výpravu, či spíše  opravdový  fundamentalistický   džihád  proti Robertu  Ficovi a  Smeru  – ostaně soudím, že  nikoli Kartágo, ale  Fico  musí  býti zničeno!

A takto interpretují  výsledky  prvního kola. Slovensko volá po změně!  Smer  utrpěl/utrpí porážku!  Slovensko  preferuje  liberální  /rozuměj jejich/ hodnoty!  Vážně?  Nebo si s  nabubřelostí  triumfátorů sebelžou? SStejně  jako /si/ lhali s tím pseudoprůzkumem 53%.

Dám znovu  graf  výsledků I. kola:

A nyní  přidám poslední  průzkum  preferencí pro parlamentní volby, který  naštěstí není  ani z Deníku N, ani od  té jeho prima  agentury, co by  udělal a dobře, kdyby  chodila kanálama:

Opravdu Smer  utrpěl debakl, když  v prezidentských  volbách,  více méně, potvrdil svoje preference?

Opravdu Slovensko ctí  liberální  proevropské a podobné  hodnoty, když  Čaputová získala  40%, ale  silně promíchaných  hlasů? Jak se  ten její  elektorát  rozdělí,  až  půjde každá strana  sama  za  sebe?

Nepochybně  Smer by byl rád  za „svého“ prezidenta. Ale nemyslím, že by z něj  kdo ví jaký politický  užitek. Šefčovič  by byl velmi autonomní. Velmi. Žádný maňásek, s nímž  by  Fico  hrál  svoje  hry  snadno a  kdykoli by  si zamanul.   Tohle jistě  dobře  ví  v redakcích N a  Sme a dalších. Kdepak! Tihle  berou post  prezidenta  jako nástupiště  na  k  útoku na parlamentní většinu v  Národní radě! A  tady  začínají  jejich kalkulace  dostávat  pořádnou díru. Čaputová  nepochybně  dostane  za dva týdny  něco mezi  60 a 70%. Možná i víc. Ale  tenhle  výsledek  bude   pro odhad  parlamentních voleb  bezvýznamný.  Daleko reprezentativnější  je ten ze  sobotní půlnoci, který už známe!

Z něj  je  zřejmé, že liberální  tábor s  maximální mobilizací a sjednocením, je někde  na  40-41% . Možná nyní pár  navíc.

Vedle  toho je  Smer  stále  na  nejméně na 20-ti a  tzv.  antisystémoví  na  1/4 elektorátu. K tomu si přidejte, že  taková SNS  určitě  udělá  více  než její prezidentský  kandidát.  Ti, co  podpořili Chmelára, že  by  chtěli  volit liberály? Nebo  Mikloškovci? Ve  volbách do parlamentu?

Jestli se tohle  rozdělení  voličů do tří  táborů

-liberální +neantisystémoví protestující proti  současné vládě

-Harabinovci +Kotlebovci tedy  tzv. antisystémoví protesující

– tvrdí  voliči Smeru  +SNS

zásadně nezmění, jsem  nesmírně  zvědav,  jak se bude  sestavovat  příští vláda. Triumfátorští nabubřelci si totiž  zatím nedokázali dopočítat, že  ani náhodu nemají většinu! Sjou někd e kolem 48%.  Nejen, že to bude až  absurdní slepenec, ale  dojde  na  momentálně nepředstavitelnou  věc  – průnik   mezi dvěma  z těch  tří nesmiřitelných  a hodnotově zcela  nekompatibilních  táborů!

Možné  jsou jen dvě  varianty – nějaké účelové  propojení  tzv. liberálních  demokratů s nenáviděným Smerem nebo Smeru s  antisystémovými.  Máte dost fantazie, abyste  si něco takového představili? Stihnou si redakce  N, Sme  a podobných  včas  objednat  dostatek sanitek  a postelí na JIP?

Ale  to platí za předpokladu,  že  Dr. Harabin svůj naprosto excelentní výsledek přetaví  do nějaké politické strany,  aby ho  mohl  rozvíjet. Což ovšem momentálně popřel. Kdyby ne, Kotleba  vystřelí  nezadržitelně  vzhůru . Část  voličů získá zpět i Smer.

Uvidíme za  rok. Už se těším! Ale  nejdříve  nás  čeká  II. kolo!

Abych nezapomněl, ať  si  media  a ostatní  analytici  říkají a píší , co chtějí – pro mne  je  absolutním  vítězem ze  soboty  ten opilec, co ukradl tu  volební urnu!  On  paralyzoval  celé  Slovensko a celý  jeho předem důkladně  testovaný  volební systém. Udělal z něj trhací  kalendář. Chce někdo tvrdit,  že  byl  řízen Putinem a Kremlem s  cílem  poškodit  slovenskou  demokracii? Tohle je  ideální vysvětlení ne?

Tenhle  chlápek  skutečně porazil systém. Zničil investice  hlavních  slovenských televizních  studií. Protože  všechny, které jsem sledoval, měly  nasmlouvány  experty na všechno možné a nechaly  si udělat  drahé exkluzivní průzkumy. Opilec  jim to zničil a hodil do kanálu. Jak  ty průzkumy, tak peníze  na ně vynaložené! Protože  v  době, kdy  konečně informační embargo zrušili,  už prognózy  proti  skutečným výsledkům neměly  co sdělit.  Opilec  to natřel všem!  To je  reálný  život! Být těmi věčně  správnými,  velmi bych o tomhle extempore jednoho jediného člověka pouvažoval. Zejména nad  tím, jak pestrý je  život na rozdíl od jejich  představ a  jak málo stačí, aby  realita  získala úplně  jinou tvář. Až  do dokonalé  absurdity.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.