Maláčová za to nemůže


Koaliční rada  se dohodla, jak upraví pro příští rok důchody a jak mateřský příspěvek.

Nakonec  to dopadlo tak, že  důchodci mají v průměru  dostat opět 900. A  zvýšení příspěvku v  mateřství o  80 000Kč také  bude. Ale nikoli pro všechny, kteří k datu  vstoupení  zákona  v platnost  pobírají  mateřskou, nýbrž  úprava  se bude týkat pouze  těch,  jimž  se  dítě  narodí k datu platnosti. Děti, narozené dříve mají prostě  smůlu.

Špatně ? Dobře? Přirozeně každý má svoji optiku podle  toho, zda  se  ho  zvýhodnění týká nebo ne a podle  toho reaguje.

Na internetu se  strhla  doslova bouře. Kdy zejména  rodiče  dětí, jichž  se zvýšení  týkat  nebude  jdou na  barikády a  dávají to ministryni práce  a sociálních  věcí Maláčové sežrat. Někdy velmi drsně až sprostě!

Že  prý ČSSD  opustila, co slíbila /ano slíbila  to pro všechny/, že  údajně kvůli volebnímu kalkulu  – důchodců prý je  víc  a malé děti  nevolí, prodala  mladé rodiny, jaký  je  prý rozdíl  mezi potřebou  dětí  narozených v prosinci  2019m které jsou mimo a  těmi, co přijdou na svět  v  lednu 2020, že  ty první utřou nudli a ty  druhé  jsou  + 80 litrů, atd.atd.

Nebudu argumentovat za zájem ani důchodců ani mladých rodin. Především proto,  že bych psal ve vlastní věci. A  to hned  2x. Mne i mé  ženy  se  týká  zvýšení  důchodů. Rodiny  mého syna pak to nepřidání. Pochopitelně  že  natolik počítat umím, aby mi doklaplo, že  80 tisíc  pro  mladé  je  nesrovnatelně  více,  než  2×150 kaček měsíčně navíc, které dostaneme   do  našeho rozpočtu s mou  dobrou  ženou  Karkulí.  Ale  jak jsem  řekl – v téhle  rovině  argumentovat nebudu. To přenechám rodinám mých oblíbených   Koblihových. Všem věkových  kategorií. Ať se poperou mezi sebou a  tu rvačku si  užijí.

Jen nechápu, proč  jdou po Maláčové! Nemám ji nijak zvlášť  rád. Nekonvenuje mi její politické nazírání světa. Nicméně  v  téhle  šlamastice je nevinně! Naprosto nevinně. Ona podala  za své ministerstvo vládní  návrh zákona,  kde bylo jak zvýšení důchodů o 900 měsíčně, tak těch 80 000 pro všechny  mateřské, které  budou k tomu datu aktuální.Podala  to nejen za  rezort, který  řídí, ale  za  celou  sociálně  demokratickou  část  vlády.

Koaliční rada  nakonec  rozhodla  jinak. ANO, rozuměj  Babiš to shodili  se stolu.Prý není pro všechny  dost  peněz.Ne Maláčová a  socani, ale  ANOšéfe!Jestli někdo hraje  podlou politickou hru,  jak Maláčové a  socanům  trpce, až sprostě vyčítají rozzlobení  rodičové,  pak je  to  oligarcha.

Jestliže  on,  už koncem loňského roku, slíbil důchodcům pro letošek  devět stovek a  momentálně nejsou na všechno peníze, jak – všimněte  si, že netvrdí on , ale  Schillerová  !!! a  něco tedy muselo padnout,  pak  logicky to odskákaly  děti. Ne  kvůli Maláčové a proradným socialistům, ale kvůli – řekněme  Schillerové…..

Ovšem  já bych  z toho vůbec nevinil  ani ministryni  financí. Jsem připraven přijmout  sázku, že  nakonec  těch 80 000 dostanou všechny  děti,  jak  Maláčová  zamýšlela. To jen Babiš  hraje  takovou svou  hru.  Kdy to sice  jeho hnutí  nejprve  zazdí, ale  ON a jen ON  přeci jenom NAJDE POTŘEBNÉ LOVE a s  obrovskou reklamou TO ZASE  ZAŘÍDÍ!  Přirozeně  TO, co socani nezvládli!

Spojí se  tak užitečné s užitečným!  On  jednak nepřipustí, aby  soc  dem získala  u voličů nějaké  body a  začala  vstávat  z mrtvých a vedle  toho – nepochybně  zaboduje  ve  skupinách mladších  voličů – rodičů,  kde byl dosud  velmi  slabý!

Tohle je, podle mne  celá  záhada  a kalkul.  A  vyjde  to  už proto, že  opozice už stihla  zareagovat a tématu se chytit.  Ve  sněmovně  se  chystá podpořit  Maláčovou!  Netají se tím, že připraví k zákonu pozměňovací  návrh,  který bude totožný s původní   normou, s níž  do koaliční rady  šla  ministryně  práce a soc  věcí a  kterou ANOšéfe  hodilo právě  do popelnice.  Babiš  nedopustí  své přehlasování  ve  sněmovně, aby  byl před  celým národem demaskován a ponížen. Kdepak, kino  už je zrežírováno a připraveno! ON TY  PRACHY NAJDE!

Nicméně, musím se ještě  troch  dotknout  těch rozlobených  rodičů. Sice je  chápu, jenže..

Jenže  argumentovat tím, že  vláda preferuje  důchodce? Nechť  se podívají na  to,  jak se  rozvírají  nůžky  mezi  průměrnou penzí a průměrnou mzdou!  Tzv. starodůchodci a především osamělí  penzisté, to je  dneska jen na   živoření těsně před  spácháním sebevraždy nebo smrtí hladem. Plošně. Zejména  u těch, kteří  žijí v nájemních bytech.

Vím, že  zejména  matky  samoživitelky  jsou na tom podobně. Leč  neplatí to plošně. U  seniorů ano.

Ale  nechci  z toho dělat  velkou aferu. Kdo předchozí  argument  chápe, ví o něm dlouhodobě a  vykládám mu to zbytečně. Ti ostatní ho stejně nepřijmou. 80 litrů je  80 litrů…. Jasná páka!

Nicméně  argumentovat tím, jaký  že  je  rozdíl  mezi  dětmi z  12/19 a 01/20?  Dobrá, není žádný! Bez debat.   Ale  jestliže  to dopadne  jak očekávám,  tedy  že  se  to bude týkat přeci jen všech prcků, na které se bude brát mateřská  k datu platnosti  zákona, jaký bude potom rozdíl, mezi dětmi, které to těsně/mine? Proč  tyhle  ne  a  ty  dnešní  vytrikované  ano?

Že bych  slyšel  správný  argument?  Že  jako  vždycky  nějaká  časová  hranice  být musí?!  Správně!  Musí!  Ale hlavně, aby  se netýkala mne osobně,  že?  Po těch druhých mi nic není!

Jo mimochodem, pro ty, kteří ukazují zase na  důchodce – i pro ty  zde  je časová  hranice – to zvýšení o  900  se  týká jen nás, co už bereme  penzi, respektive  všech, kteří  ji budu pobírat  k 31.12.2019. Ti, kteří  mezi škůdce národa   nastoupí  1.1.2020 a později, mají smůlu!  Prostě  dostanou penzi spočítanou podle  tabulek.   Což  znamená,  že  když  těch  devět stováků opravdu  znovu bude,  pak oni  o ně  přijdou. A  kdyby  byli  šli  do předčasného  důchodu o dva roky  dříve,  pak by sice něco ztratili na odečtech za předčasný  odchod, ale  získali  skoro dva   tisíce navíc!

I důchodců  se prostě  týká a  velmi bolestně, že  nějaká  časová hranice být musí!

Malačová za  to všechno opravdu nemůže!  To Babiš!  nechápu,  že  ti, co  vykřikují a  nadávají  nejdou po něm!   Babiš  je  správný terč!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.