Maláčová versus Čaputová


20. března  jsem vydal na Kose hned  dvojici článků. První  z nich s titulkem

Maláčová za to nemůže

druhý s názvem

Čaputová a její zamlžená minulost

Ten první měl minimální čtenost. Jednu z nejslabších v  tomto roce. U toho druhého je  to přesně  naopak. Už hodně  dlouho nenarazil  žádný z textů Kosy  na takový  zájem, jako právě  převzatý  text od  slovenského bloggera  Alfiho, popisující  odvrácenou  stranu momentálně  skvěle  nasvíceného zářícího slovenského  zrcadla  jménem Zuzana Čaputová.

Nejsem tím potěšen, ale  ani nijak překvapen. Netěší mne to proto, že  ačkoli má  Kosa  velkou čtenářskou a dovolím si říci  i  fandovskou obec  na  Slovensku / a  já jsem za  to moc  a moc  rád!!! 🙂 / , přeci jen  výrazná  většina  návštěvníků  Kosy  pochází  z  České republiky. Logicky  by  tedy článek, který se týká  vnitřních poměrů  v  Česku, navíc  v  něm jde o peníze,  které  se plus mínus  týkají každé nebo skoro každé  kosířské rodiny, neměl mít  řádově  16 x menší  čtenost  než  popis neznámého pozadí  budoucí slovenské prezidentky.  Neměl, ale má.Realita.Kdybych to  trošku přehnal – bulvár  vítězí nad  denní  realitou – známá věc.

Jestli si  nyní myslíte, že  nad  tím 16x  větším rozdílem v  přízni, jíž  se  těšily  dva  texty, které  vyšly  na  tomto blogu ve  stejný den, budu  nyní nějak lamentovat a „školit “  vás, tedy  čtenářskou obec Kosy, jste na omylu. Ani nápad!

Je vaším nezadatelným právem si vybrat a mou to  vzít na vědomí. Nicméně  – už  v samém začátku jsem konstatoval,  že nejsem překvapen tím, čemu  čtenáři  dali  tak diametrálně rozdílnou přednost. Neb znám své Pappenheimské!

Proč  se  tedy  dne  k těmto dvěma  textům  vracím?  Z jednoduchého důvodu  – protože  obě témata  mají  svoji  dohru  a svoje pokračování, které by  vám  nemělo ujít.  O  tomto pokračování  bude dnes  řeč! Protože  u obou   nějakým způsobem figuruje  Kosa.  Kdybych  propadl nezřízenému pocitu  vlastní  neomylnosti a důležitosti, což  určitě nehrozí, pak  bych   napsal, že se  opět potvrdilo,  co dnes Kosa napíše, to se  pozítří stane nebo do čeho sekne,  to se začne  vařit….  Ale k věci!

Začnu  tou Maláčovou. Ano,  Maláčová za  to opravdu nemůže!  To je  zřejmé.   Dovolím  si přetisknout  centrální  pasáž toho textu  z minulé  středy:

Nicméně  v  téhle  šlamastice je nevinně! Naprosto nevinně. Ona podala  za své ministerstvo vládní  návrh zákona,  kde bylo jak zvýšení důchodů o 900 měsíčně, tak těch 80 000 pro všechny  mateřské, které  budou k tomu datu aktuální.Podala  to nejen za  rezort, který  řídí, ale  za  celou  sociálně  demokratickou  část  vlády.

Koaliční rada  nakonec  rozhodla  jinak. ANO, rozuměj  Babiš to shodili  se stolu.Prý není pro všechny  dost  peněz.Ne Maláčová a  socani, ale  ANOšéfe!Jestli někdo hraje  podlou politickou hru,  jak Maláčové a  socanům  trpce, až sprostě vyčítají rozzlobení  rodičové,  pak je  to  oligarcha.

Jestliže  on,  už koncem loňského roku, slíbil důchodcům pro letošek  devět stovek a  momentálně nejsou na všechno peníze, jak – všimněte  si, že netvrdí on , ale  Schillerová  !!! a  něco tedy muselo padnout,  pak  logicky to odskákaly  děti. Ne  kvůli Maláčové a proradným socialistům, ale kvůli – řekněme  Schillerové…..

Ovšem  já bych  z toho vůbec nevinil  ani ministryni  financí. Jsem připraven přijmout  sázku, že  nakonec  těch 80 000 dostanou všechny  děti,  jak  Maláčová  zamýšlela. To jen Babiš  hraje  takovou svou  hru.  Kdy to sice  jeho hnutí  nejprve  zazdí, ale  ON a jen ON  přeci jenom NAJDE POTŘEBNÉ LOVE a s  obrovskou reklamou TO ZASE  ZAŘÍDÍ!  Přirozeně  TO, co socani nezvládli!

Spojí se  tak užitečné s užitečným!  On  jednak nepřipustí, aby  soc  dem získala  u voličů nějaké  body a  začala  vstávat  z mrtvých a vedle  toho – nepochybně  zaboduje  ve  skupinách mladších  voličů – rodičů,  kde byl dosud  velmi  slabý!

Tohle je, podle mne  celá  záhada  a kalkul.

Tak takhle  Kosa  komentovala to, co se událo na zasedání  vlády. Následovala  internetová  bouře, která  se záhy  změnila  v  petici,  jenž  připomínala  nárůstem podpisů obrovskou  lavinu.  Aby  už  ve  čtvrtek  Andrej Babiš , přesně podle  scénáře  Kosy začal  couvat, distancovat se od  toho rozhodnutí,  že  on nic, ono  vážně nic , to Hamáček… No a v  sobotu  časně ráno  už  bylo vše  zcela jinak a dokonáno – viz

Naštvaní tátové a mámy uspěli. Rodičovskou politici změní

kde se  dočteme  že:

Premiér Andrej Babiš (ANO) se chce sejít se zástupcem rozzlobených rodičů Martinem Štrosem. Vicepremiér Jan Hamáček a ministryně práce Jana Maláčová (oba ČSSD) zase plánují předlohu změnit nejpozději ve Sněmovně.

A nejen, že  se  hodný, ba nejhodnější   a  problémy celého vesmíru a Česka  zejména, okamžitě  řešící premier setká s nespokojenými  rodiči. On už nyní zcela konkrétně sdělil, kdo za  celou tu šlamastyku konkrétně  může:

„Stávající návrh rodičovského příspěvku je návrh ČSSD z poslední koaliční rady. Paní Maláčová permanentně něco slibuje, potom mění názor a navrhuje něco úplně jiného. Neplní svoje vlastní sliby a většinou vše, co navrhuje, nemá koaličně projednané a nemá na to peníze a nesnaží se je ani získat z úspor vlastní kapitoly,“ napsal v pátek Právu Babiš.

Kdepak  já!  Kdepak Schillerová, která to zařízla  a soc dem si mohla  vybrat  jen mezi tím, že  rodiny  nedostanou  nic  nebo  jen  část  z nich!  kdepak – socani za  to mohou!!! A  Babiš  to řeší. přesně  jak  bylo už ve středu předpovězeno!   Protože  neměli na  výběr, koaliční smlouva  totiž  říká toto:

Smluvní strany se zavazují, že budou na půdě obou komor Parlamentu podporovat přijetí koaličních vládních návrhů zákonů. Pozměňovací nebo doplňující návrhy ke koaličním vládním návrhům zákonů podpoří smluvní strany v obou komorách Parlamentu jen po vzájemné dohodě.
Podmínkou pro jejich podporu bude dohoda smluvních stran. Nebude-li dohodnuto jinak, budou koaliční kluby při hlasování respektovat stanovisko vlády. Nerespektování tohoto ustanovení bude považováno za závažné porušení této koaliční smlouvy.

Vidí  tam někdo gramotný  nějakou možnost, jak mohla  Maláčová a  ČSSD  prosadit svůj původní záměr  přes  odpor  ANOšéfe?

Já nikoli.  Existoval jen jeden jediný způsob – udělat z  toho k.o. kritérium další  existence  koalice! Prostě  Babišovi sdělit  – bud  to vláda předloží do parlamentu po našem  nebo si hledej jiné  hlupáky!

Šlo to? Jistěže.  Jenže  Babiš  měl zcela  evidentně předem připravený  scénář i pro tuto  variantu.  Respektive podporu,  která by  opět  socany  zahnala  do kouta.

Ve  čtvrtek večer  totiž  u servila,  na  tom Barrendově, jak  říká moje  bývalá spolužačka ze základky  a dnes  sousedka, Zeman totiž pronesl toto:

…„Z rozpočtového hlediska je to rozumné opatření, protože konec konců není možné, aby některé opatření bylo retroaktivní. To znamená, že když se ten rodičovský příspěvek zdvíhá, tak se má zdvíhat až rodičům dětí, které se narodí po tom datu, co je uveden do praxe,“…

Co na  to vy, svědci Milošovi, mladších ročníků? A  co na  to vy, z téže  sekty, ovšem starší?  No,  vlastně,  nyní  už je  to stejně úplně jedno!  Andrej to  přece zařídí.  Jak jste  si mohli přečíst  na Kose už  minulou  středu.  Tohle  je  ta  naše prima realiaty  šou!

Napsal jsem, že  mne nic nepřekvapilo… No ona  to není tak úplně  pravda. Něco přeci –  ta  naprostá socanská politická  naivita, totální  neprofesionalita  a  nulová schopnost  odhadnout  co  a  jak udělá Babiš,  mne neustále  u oranžových  šokuje! Nedávno  jsem tady psal, jak  absolutně propadli,  ohledně  mobilních operátorů  a  jejich veřejných tarifů, v  době, kdy drželi ministerstvo průmyslu a přenechali  hodně  snadnou a viditelnou  kauzu ANO šéfovi a následně  tohle! Jsou prostě  za  politické blbečky!   Současné  vedení  ČSSD  má politickou představivost  akvarijní rybičky a  politickou intuici a empatii dubového šifonéru!  Sstále  znovu  a  znovu  skáčí na  starý  špek o hodném a  zlém policajtovi.  Hodný  je  vždycky  Babiš a  tím zlým oni. Ztrácí další a další voliče, ačkoli to odpracují.

Je  čas  se  posunout  druhému středečnímu textu – tomu  o skrytých zákoutích  Zuzany  Čaputové. 

Článek jsme převzal, neboť jeho autor odvedl mimořádně  dobrou rešeršní práci. Protože  si  sám  na práci s prameny  potrpím, vím  jakou námahu  ho stálo  vyzdrojovat  a  ověřit  všechno,  co v tom článku  stojí. Mým cílem nebylo mít nějakou  senzaci,  ale  prostě z  malého  a neznámého serveru převzít důležité  informace a  pokusit se  je  dostat  do povědomí  širší  veřejnosti.

Byl jsem si totiž  jistý jednak tím, že   hodně  lidí    text převezme  přímo z Kosy a bude jej sdílet /všem děkuji/, ale především tím, že  se určitě  objeví na hlavní straně  webu  Slobodného vysielača, odkud  už to  do světa  bude mít  daleko snazší. Snazší proto, že  tzv.  velká  media, opravdu, ale opravdu nesledují tu nechutnou a nemožnou  alternativu, ale  kupodivu, když  se  zadaří nějaký ten  omyl, tak o něm vždycky  vědí. Takže   snad zareagují.

Tenhle jednoduchý  kalkul  plně  vyšel. Najednou i  ti  „věčně  správní“  ta „podivná“  fakta  kolem profesního životopisu a jeho děr  komunikovali. Samozřejmě  většinou  ve  smyslu- vyfabulované,  účelově  zpochybněné, polopravdy  vytržené z kontextu. atd.atd.

Tuhle  slovenskou  mainstreamovou  ozvěnu převzali  přirozeně  i tuzemští  věčně  správní. Jenže  když  jsem házel ten  kámen převzatého textu do vody,  bylo mým cílem udělat  vlny. To potom jeden nikdy neví,  co všechno  odhalí. Ukázalo se, že předpoklad opět trefil realitu!

U  správňáků z Info. cz v závěru týdne   vydali tohle:

Čaputová má problém. Nejspíš porušila zákon a neměla se stát advokátkou

dočteme se tam  například  toto:

Kandidátka na prezidentku Slovenska Zuzana Čaputová má problém, který připomíná kauzu bývalé „několikadenní“ české ministryně spravedlnosti Taťány Malé. Ta se ocitla pod tlakem nejen kvůli tomu, že opisovala ve své diplomové práci, ale také kvůli tomu, že takzvanou koncipientskou praxi, která je nezbytným předpokladem pro složení advokátní zkoušky, absolvovala 300 kilometrů od domova. Obdobnému problému nyní čelí Čaputová, která navíc v čase praxe měla založenou živnost. Prezidentská kandidátka s INFO.CZ přes opakované dotazy a prosby nekomunikuje…..

….. Pokud by slovenská advokátní komora o těchto skutečnostech věděla, nemusela by tehdy připustit nynější prezidentskou kandidátku k advokátní zkoušce….

….Čaputová dle veřejně dostupných dokumentů během koncipientské praxe vykonávala činnost konzultační v oblasti řízení a managementu organizací, organizační poradenství, organizování seminářů, kontrolu transpozice práva EU, analytické činnosti a reklamní a propagační činnost. Podle vyjádření právníků, které oslovilo INFO.CZ a již si nepřejí být jmenováni, by minimálně ve třech z těchto případů komora činnost neschválila, zejména pak u konzultací a u reklamy a propagace….

…Pokud by Čaputová výše uvedená fakta nahlásila, musela by pravděpodobně některou z činností ukončit a musela by změnit místo vykonávání koncipientské praxe. Podle slovenských zákonů ovšem nemá Slovenská advokátní komora povinnost zkoumat údaje, které jí uchazeči o složení advokátní zkoušky předloží….

Což  v jednoduché  češtině znamená, že  pokud  koncipient Advokátní komoře  předloží  částečně nebo zcela  nepravdivé  údaje, tato je  jednak nezkoumá a  za  druhé  – zřejmě proto, že  nemá  jak zkoumat, kromě  primitivních, na první pohled snadno odhalitelných lží. Na obranu slovenské advokátní  komory konstatuji,  že  by mne, kdybych byl nějakým jejím oudem také nenapadlo,  že  nějaký  budoucí advokát  zahájí svou samostatnou praxi  nějakým ohnutím či připoohnutím  reality.. Holt, jak jsem starej, tak jsem naivní.

Mluvčí  budoucí slovenské prezidentky se  tím vypořádal velmi jednoduše: „Co se týče povinnosti ohlásit výkon živnosti během koncipientské praxe, tak v době, kdy praxe trvala, tak tato povinnost neexistovala. Vznikla až změnou zákona v roce 2013, tedy dávno po složení advokátské zkoušky,“ uvedl podle HNonline.sk.

Chce  tím snad  říci,  že  to tedy všechno ready? Zřejmě  ano. Prima!  Slovensko chce  změnu. Má  ji. Daňového podvodníka, lichváře a  člověka, který  chtěl  jinému ukrást pozemky, vystřídá někdo,  kdo  takovéhle  záseky  na své pažbě nemá,  jen jaksi si předepsanou praxi udělal k obrazu svému. Uznávám, že  to je  změna  a pokrok! Jestli je  to také  terno  pro Slovensko? Tak tohle  už  si musí  vyhodnotit slovenští voliči  sami!

 

Jak informoval portál Pravda, Čaputová činnost advokátky pozastavila a k dnešnímu dni – zjevně v reakci na zjištění – požádala o vyškrnutí ze seznamu advokátů.

Pokud  si  říkáte – fajn!  vidíš  vlku,  ona  šla  s  předstihem sama  do sebe a  svou  katieru stopla,   tak co ještě  řešíš, hledáš  hnídy? Marně, hochu, marně!, pak jste na velkém  omylu,  z kterého vás  rychle vyvedu!

Ocituji totiž  základní  časovou informaci z  Pravdy ohledně skončení  té  advokátní praxe a vyškrtnutí  ze  slovenského seznamu advokátů. Pravda  sděluje , že

Momentálne má od 12. marca tohto roka na vlastnú žiadosť advokátsku činnosť pozastavenú a dnes /tedys 22.2.2019 -pozn. vlk/ požiadala o vyškrtnutie zo zoznamu advokátov. 

No a  nyní si dáme  screenshot  z webu, kde vyšel původní Alfiho článek:

Podstatnou informaci  jsem vyžlutil.

Protože  je zjevné, jaká  byla  časová souslednost!

5.3.2019 vychází Alfiho blog  o  Čaputové a  pochybnostech a mezerách v  jejím životopise.

12.3. pozastavuje  paní Čaputová svou advokátní činnost.

22.3. požádala  o vyškrtnutí ze seznamu advokátů u  Slovenské advokátní komory

Nevím, jak to interpretujete  vy, ale pro mne  jde  jednoznačně  o vynucené  tahy. Alfiho článkem.  Slovenská  advokátní komora  se vyjádřila, jestli to chápu  správně,  že  byla  minimálně  částečně uvedena  v omyl. Po tomhle prohlášení  by muselo následovat nějaké vyšetřování, se  zdá  se dost jednoznačným závěrem. Ovšem pokud  někdo se nechá na  vlastní žádost, pak už není koho a co šetřit….

Prostě vyšetřování skončilo, zapomeňte! Klasika. V tomto případě ani nezačalo! To tak, před  II. kolem prezidentských voleb. Slovensko přece  chce  změnu!

Zkrátka neposkvrněná  modla  Čaputová   najednou začala  dělat  jen okolnostmi vynucené tahy, nemohla  jinak. Jako každý, kdo je chycen na hruškách.

I když  nejnověji už  sáhla  do krabičky s  těmi  neojobvyklejší a nejprofláknutější politikářské  triky – je to všechno kampaň  a vylhané -prostě  účelovka!  Jak jinak, že?  Takže na  jejím  Fb se objevilo toto:

Výstřižek

Všechno je  lež? A podle  zákona? Tak potom mi uniká, proč 12.3. ukončila  advokátskou živnost a 22.3. se nechala  vyškrtnout  ze  seznamu slovenských advokátů! Na  menší podivnosti typu – jak reálně může  vypadat  koncipientská praxe  200 km od  sídla  vzdělávající a dozorující  kanceláře a  jak  s ohledem na  to, že  vedle  těch  dvou stovek kilometrů  ještě  budoucí  orlice obojího práva výdělečně provozovala činnost konzultační v oblasti řízení a managementu organizací, organizační poradenství, organizování seminářů, kontrolu transpozice práva EU, analytické činnosti a reklamní a propagační činnost.  Jakpak by se  tvářila na  to, kdyby, až se ona nebo  někdo jí  blízký dostane  do  nemocnice  na  vážnou operaci  zjistila,  že operaci bud e provádět  sice  úředně plně  atestovaný  doktor, ale  že  ty  atestac e uískal tak,  že  během předepsané praxe pobýval  kdesi a  kdo ví jestli vůbec  alespoň v ordinaci  venkovského praktika, 200 kiláků od  školící nemocnice a  k tomu provozoval osobně  trafiku, čistírnu oděvů a   pekl v místní pekárně  housky?

Minulou  středu Kosa 2x  sekla. Jednou bez většího zájmu publika, podruhé  s obrovským. V obou případech se.. no země  se nepohnula,  to se  stane  jen tehdy, když  Babiš  dostane  krátkou audienci  u  vrchnosti, aby  utratil velkou spoustu  našich  peněz – ostatně i tady  Kosa  předpověděla,  že  se mu to určitě  podaří a  za  co, že  Amíci  budou  spokojeni -viz

https://www.novinky.cz/domaci/499980-nove-vrtulniky-koupime-v-usa-rika-namestek-landovsky-po-navsteve-v-bilem-dome.html

No země  se  nepohnula, ale  v prvém případě  se  stalo, přesně  to, co předpověděla a v  druhém  více  než  sama odhadla!

Nejsou   velké a malé  články, ani  velká a malá  témata.  Jen texty  které  trefí více či méně nebo taky  vůbec, hřebíček na hlavičku.  Ale posouzení,  kdy se  to a jak stane, je  výhradně jen na  vás. Pokud  tenhle  blog přijdete  číst. Děkuji.

A ještě  jedna poznámka  na úplný závěr. Story obou  političek – Maláčové a  Čaputové dokumentuje naprosto přesvědčivě  jednu  zásadní  politickou  disciplinu  – rozdíl mezi špatnýma  dobrým politickým marketingem. Rozdíl mezi tím, když  někdo něco reálného a  prospěšného skutečně udělá pro občany a neumí to ani trochu  prodat a mezi tím, když  někdo  z občana  dělá  pitomce, ale  dokáže  si k tomu  nesvítit kolem hlavy  svatozář! Občan má totiž  zatraceně  podivné  vnímání reality oproti politice.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.