Trump jako Fico aneb Muellerova zpráva a čekání na Godota- DOPLNĚNO!!!


Jo, je  to jako s  tím čekáním na Godota!  Všichni jsou napnutí a pořád nic. Když  se  v pátek večer objevila informace, že  speciální  vyšetřovatel Robert Mueller  uzavřel  svoji činnost  předáním  své závěrečné zprávy ohledně  zasahování  Ruska  do posledních amerických  voleb a  toho zda  Trump, či lidé z jeho štábu byli napojeni na  Moskvu, bylo jasné  že  buď  musím okamžitě  sednou k počítači a napsat článek, který se tímto tématem bude  zabývat nebo to odsunout přes  víkend  a počkat si na detaily. Jestliže nějaké  budou. Nejsou.

Jenže je  neděle  večer,  text  o Muellerově  zprávě chci do pondělní Kosy  i když  svět skoro nic  neví. Ačkoli všichni napjatě  čekají. No všichni  – umím si představit, jak to asi vypadá   v nejvyšších kruzích politického  Washingtonu,  zejména  u demokratických špiček a  v Bílém  domě a také v  redakcích těch nejprestižnějších amerických vydavatelských  domů a televizních stanic.Jak horečně  všichni  hledají nějakou skulinku, kterou by  využili  k  získání  když ne celého  materiálu, tak alespoň jeho podstatné  části, s nějakou hodně  brisantní informací. O ono, světe  div se, v Americe , kde z  vládních kruhů, zejména  od  dob  Trumpova  prezidentství  unikaly důvěrné, zejména protitrumpovské informace, jak voda  z cedníku – NIC. Totální  NIC!

Až na jednu výjimku, ovšem mimořádně  důležitou – Mueller  prý  došel k závěru, že  nedoporučí v souvislosti s ruskou aférou žádná další stíhání. Informace  sice jediná  uniklá, ale  nepochybně  klíčová.

Vedle  toho jsme se dočkali  ještě  další  důležité zprávy, která  sice  není  závěrem z šetření, ale  je podstatná pro verifikaci závěrečného  výstupu speciálního vyšetřovatele – Mueller nemusel čelit žádnému tlaku státní moci, měl volné ruce při  vyšetřování – probíhalo přesně tak, jak si přál.

Budu  vycházet z toho, že tyto jediné  dva  výstupy, které  přinesly  obě  největší a  nejrenomovanější světové  agentury  -Reuters a  AP jsou pravdivé a  až  bude  report  opravdu zveřejněn, že dojde k jejich potvrzení.  Takže  se pojďme podívat na  to, co v  současném americkém politickém kontexu,  znamenají.

Začnu  tou druhou. Ta   říká,  že  Trump, ani nikdo kolem něj,  do šetření nezasahoval a  že tedy  napadnout   zprávu, ať  je  v ní  dále  cokoli, po věcné nebo formální stránce, bude velmi těžké!  A  mimořádný  význam to má  také proto, že  Mueller, jakkoli  nejdříve  šetřil  jen tzv.  ruskou stopu a ruské napojení v  prezidentské  kampani, po  určitém čase  rozšířil  svoje  pátrání  ještě  druhým směrem – zkoumal zdali  Trump nějakým  způsobem nezneužil svého postavení  a neodvolal bývalého šéfa  FBI – Comneyho svévolně, resp. zlovolně, kvůli tomu , aby  mařil práci Comneyho lidí  v souvislosti s  svým vyšetřováním a  především  lidí z jeho okolí. A nyní nejen  že nenavrhuje  nějaké další obvinění, ale  konstatuje, vyšetřoval jsem volně a bez  cizích vlivů!

Buď  jak buď  – platí li závěr, že  Mueller opravdu nevidí  důvod  k obvinění  dalších osob, což musí platit  logicky pro  obě  dvě  hlavní  větve  vyšetřování, jakož  i pro všechny  vedlejší. Ostatně  ty jsou  jediné, kd  může  Mueller  předložit vůbec  nějaký  výsledek!  Nezapomeňme, že  například bývalý  šéf  Trumpovy kampaně  Paul Manafort si už  odnesl trest skoro  4 let  vězení natvrdo. Za daňové a bankovní podvody.  A nejpikantnější  na věci je, že tyto trestné činy odhalil zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller při rozkrývání údajné předvolební spolupráce Trumpova týmu s Ruskem, ovšem napojení  Manaforta do  údajných volebních kontaktů s Moskvou ale vyšetřovatelé neprokázali!!! To jde o zdaleka  největší  úspěch, který si  Mueller  za  dva  roky své činnosti vůbec  připsal!!!!

Přitom nejviditelnějším Manafortovým prohřeškem z této série, bylo zamlčení více než šestnácti milionů dolarů (360 milionů korun), které dostal za politické konzultace na Ukrajině. Obyčejný soukromý  daňový podvod! Peníze, které ukryl před zdaněním, dostal za rady bývalému proruskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi. Porota shledala Manaforta vinným loni v srpnu.

Takže už tohle  byla  obrovská  blamáž  – je  šetřena  Moskva a  Trump a nakonec  je  souzeno  praní peněz  pro ukrajinského prezidenta a nezdanění  peněz  za AMERICKÉ  politické poradenství jeho osobě  a úřadu, které zcela určitě  NEBYLO ve  prospěch Kremlu!!!  Dodejme, že   soudce Ellis v  rozsudku výslovně   zdůraznil, že Manafortovy skutky přímo nesouvisejí s volební kampaní z roku 2016, kterou pro Trumpa vedl, ani s údajným ruským ovlivňováním amerických prezidentských voleb…..

Nikdo a doufám, že  ani  demokraté,  kteří celou  tuhle  hysterii  vyvolali a dali do chodu, protože se prostě  neuměli přijmout  porážku  Clintonové  a  akceptovat to, že  prolhaná   a nevěrohodná  ženská a  její  okolí a  volební štáb, kteří se neštítili  ničeho / Bernie  Sanders  by mohl vyprávět/, takže nakonec  byla  nadkritickou  masou  voličů  seznána  pro prezidentský  úřad  méně  způsobilou  než   Trump, nyní  začnou přemýšlet  poněkud  jinak.

Doufám, ale nevěřím.

Protože  když  by  to  takhle mělo  zůstat, jak to nyní stojí, jde o obrovskou prohru jak Demokratické  strany, tak  všech, kteří  protitrumpovský  hon rozjížděli a drželi ho  od  jeho inaugurace do úřadu do dnes na   maximálních obrátkách.

Stačí  si  připomenout, jaktihle  komentovali například  soudní  výrok nad  Manafortem – prokurátor pro něj  žádal  19 až 24 let, dostal  47 měsíců. S  tím, že   soudce Ellis toto shledal  naprosto přehnaným a  komunikoval, že by   podle něj vytvořil „neospravedlnitelné rozdíly“ oproti jiným případům. To  vyvolalo vlnu naprosto hysterických  reakcí    sdělovacích prostředků – viz  například  CNN, podle  které  byl  rozsudek „příšernou zprávou pro veřejnost ohledně našeho justičního systému“. Trest podle stanice neodpovídá tomu, že Manafort dlouhé roky schválně páchal řadu trestných činů. Připomeňme, že na  Ukrajině, jako AMERICKÝ osobní  poradce tamního prezidenta!!! Jistě nikoli proti zájmům  USA, dodávám já!

Proč  jsem Manaforta a  CNN připomenul? Z několika důvodů najednou.

1- jeho případ dokumentuje  jak široký  záběr  Muellerovo  šetření  mělo  a  jak šel po každé  maličkosti, bez ohledu na  to, zda  souvisí  s tím, co  má  vyšetřovat nebo ne

2-cílem  bylo  dostat prezidenta nebo   lidi z jeho  okolí  na  cokoli,  tak aby  výměnou za  eventuální  nižší nebo vůbec  žádný trest napráskali prezidenta  nebo členy  jeho rodiny – terčem  byl zejména zeť  Jarred a   Donald Trump jun.

3- spolupracovníci pod nějakým podezřením, měli být  zastrašeni  návrhy  drakonicky nesmyslných  trestů – viz  Manafort, aby  byli výrazně povolnější

4- z  reakce CNN, na  výsledek Manafortova procesu,  lze  dovodit, co se asi tak bude dít, jestliže  Muellerova zpráva skutečně nedopadne  tak,  jak si Demokraté a především naprostá většina  amerického informačního mainstreamu přeje a do  čeho  obě tyto strany  jedné  mince investovaly nejen obrovské množství  času a peněz, ale  především celou  svou prestiž a reputaci!!! Neustále  slyšíme, jak Rusko ovlivnilo  volby, jak šíří fake news, jak  zorganizovalo podle a podvratně  tohle a támhleto a  nyní  by  se mělo ukázat,  že  jediná opravdová, zato gigantická a  nepřetržitá a kontinuálně  publikovaná  fake  news  by byla  ta o  ruském  zasahování a  napojení  Trumpa  na Moskvu????Jen si to zkuste  představit!

Nemožné,  nemožné a ještě  jednou nemožné! Tím by  se zhroutil celý  současný  politický systém.

Proto jsem upozorňoval  na  nesmírnou závažnost  té  druhé, doposud  uniklé  informace  z Muellerovy  zprávy – že  zvláštní  vyšetřovatel a jeho tým nemuseli čelit žádnému tlaku prezidentské, či státní moci, že  měli volné pole působnosti a vyšetřování probíhalo přesně tak, jak si sami  naplánovali a  určili!

Demokraté  nyní  doslova  běsní a tlačí  na  ministra  spravedlnosti,  kterému byl Mueller  formálně podřízen, aby  štando pede  zveřejnil celou zprávu.  Americká  veřejnost prý  na to má nárok. Naprostá  většina sdělovadel hraje  stejnou písničku!  Dejte  nám Zprávu, dali jsme  si na ní!  Veřejnost  má  na ni PRÁVO!

Ministr  spravedlnosti  slíbil její zveřejnění někdy  o víkendu. Až  prý  z  ní vypreparuje  utajované  části.  Co to jsou  jsou utajované  části? Dříve  bych  jednoznačně  řekl, že  ty, které dodaly tajné  služby a jejichž  zveřejnění by  mohlo  vést k odhalení  jejich informačních zdrojů nebo technik,  kterými je získaly.

Dnes, po odtajnění  zprávy  Kongresu  k 11.září, kterou Kosa  v  českém překladu  také publikovala /první díl zde  – ostatní si snadno následně  dohledáte/ si  už  tímhle nejsem zdaleka  jistý. Protože v  tomhle případě došlo k utajení informací, získaných, v převážné  míře  normální policejní prácí!  Veřejnost  k nim neměla  přístup, protože  jednoznačně  ukazovaly  a ukazují,  že  za  atentátem  stály  oficiální vládní  kruhy  Saudské Arábie,včetně  členů královské  rodiny!  Což  se nehodilo  do krámu tenkrát a nehodí  ani dnes.

Když  už  jsme u téhle  utajené  zprávy  – nedá mi  abych se nezeptal -jak to, že  veřejnost a sdělovací prostředky  na její  zveřejnění museli čekat  15 let? Jak to, že  zpráva  Warrenovy komise, která zkoumala  atentát  na  prezidenta  Kennedyho /snad/ v  úplném znění  byl zveřejněn až  za    50 roků? Jak to, že  stejných 50 let nesměla  být  v úplnosti veřejnost seznámena  se  zprávou , která vzešla z vyšetřování  Pearl Harboru?

Kde v těch to třech případech  – v největším teroristickém útoku na  USA /ale i na  světě/, ve  vraždě   amerického prezidenta a při vyšetřování  vstupu  USA  do  světové  války,  byl  nějaký  zájem veřejnosti?  Kde byl zájem  Demokratické strany? A  kde  starost  medií o  informování  občana  o těch to naprosto světodějných událostech?  Vedle  jejichž  významu a dopadu na  Ameriku a  celý  svět je  Muellerovo vyšetřování jen zjišťováním, kdo  z neposlušných děcek komu rozkopal na pískovišti bábovičky!

Ministr  spravedlnosti  Barr  bude muset,  když ne  celou,  tak minimálně  podstatnou  část Muellerova  raportu  uvolnit. A to hezky  rychle. Křik a  očekávání  všech stran  jsou příliš  velké. O fatální  investici pověsti  a věrohodnosti Demokratů a především  hlavních sdělovacích prostředků  už  byla  řeč.  A konto  toho, co předvedli v minulosti, si  dovolím předpovědět  a to s naprostou jistotou, že  Demokratická  strana  ani drtivá  informačního mainstreamu  zprávu NEPŘIJME! Jestliže  nevyzní, jak  si představují.

Bude hledat  každou možnost,  jak vyvolat nové a nové  pochybnosti a  jak proti Trumpovi sestavit  další  vyšetřovací komisi, tentokráte  nikoli  nějakého, nedej Nejvyšší, dokonce  SNAD NEZÁVISLÉHO  vyšetřovatele, nýbrž  komise  Kongeresu. Speciálně – komise  Sněmovny  reprezentantů,  kde mají  Demokraté převahu.Kde se  mohou uplatnit, respektive  určitě  uplatní, na úkor  elementární objektivity pouze  osobní/partajní/ profesní  zájmy a  antipatie.

Je nepochybné,  že  právě  proto  přichází  ten obrovský  tlak, aby  Muellerova  zjištění, ať už  jsou jakákoli,   šla  na  denní světlo. Protože  právě znovu poražená strana  je  chce  využít k pokračování honu na prezidenta. Svět se totiž  dnes  dostal do situace, kdy  naprosto nezáleží na  tom, co je nebo není pravda,  kdo a  jak porušil nebo neporušil  pravidla.  Cílem je  nyní  hon na něco nebo na  někoho.  Zažívá  to Donald  Trump, ale  nemusíme  ani chodit do Ameriky  – totéž se děje  naprosto ilustrativně  u  našich sousedů na  Slovensko. Tam probíhá  nepřetržitý  hon na  Roberta  Fica.  V týdnu, konkrétně  21.3.,  měl emotivní  tiskovku,  kde rozstřílel  tvrzení  těch  „vždycky  správných“, že by  existoval nějaký záznam jeho telefonického rozhovoru  s  italským  mafiánem Vahalou.  Dal k  dispozici  verifikovaná  prohlášení  italská policie  a prokuratury, že nic  takového není a neexistuje, jak opakovaně  tvrdí, na  základě  informace od  české rádobynovinářky  Holcové,  slovenský  informační mainstream.

Prostě Fico  neprůstřelně  zdokumentoval,  že  Holcová a jemu nepřátelský slovenský  sdělovací svět  BLÁBOLÍ!  A  jd e jim jen  o  jeho ulovení za  každou cenu.

Jaká byla  reakce  potrefených? Respektují  fakta?  Chytnou se za nos z ostudy?  Ani nápad!  Za  všechny  to  formuloval  jakýsi Ján Benčík -nie je dôležité, či Fico hovoril s Vadalom alebo nie, nech už ide do čerta!

Tohle  je  cíl  – poslat  vybraného nebo vybrané  k  čertu!  O pravdu  co a jak se  stalo vůbec NEJDE a NEPUJDE! NA Slovensku stejně jako v USA. Vlastně  obráceně!  Když v  USA, tak i na  Slovensku, přece!

Nevěřím, že  Trump  bude mít pokoj a  celá  kauza  tzv. ruského vměšování  se konečně odebere  tam,  kam už dávno měla  patřit – do nějaké   kafilerie politicko historického nebezpečného odpadu!  To  se ovšem nestane, ani  kdyby  Mueller  dospěl k názoru, že  celé jeho šetření bylo založeno na záměrné  lži a podsunuté fikci a do zprávy  to výslovně  uvedl.

Vůbec nepochybuji, že  mu  bude vytýkána  nedůslednost, možná  dokonce stranickost, ačkoli  udělal maximum, aby  Trumpa přibil  na  kříž!  Dostal pod  obžalobu  jak  původního prezidentova bezpečnostního poradce  Flynna, tak  jeho dlouholetého  osobního  právníka  Cohena a  dotlačil je  do pozice spolupracujících  obviněných  a   z Trumpova  finančního ředitele Weisselberga  udělal, za  slib osobní imunity, spolupracujícího svědka.

To by normálně  Trumpovi, kdyby  v  čemkoli nezákonném jel, bezpečně zlámalo vaz.  A  ono nyní nic?!

S tímhle  se  mají  novodobí inkvizitoři z  washingtonských  a new yorských hlavních  redakcí  smířit? Aby  vypadali  jak  stádo prolhaných pitomečků?  A blamovali se nejen s Trumpem ale  i s  Ruskem?

To druhé  navíc  nemůže  dopustit  ani republikánská  část kongresu, protože  v  protiruské křížové výpravě  jede  úplně  stejně, ne li  více,  než  demokratická  část obou sněmoven.

Ne pokoj nebude.  Kdyby  totiž  ano, už  dávno a dávno by  se  vyšetřoval vliv  dnes už  zrušené  firmy  britské  Cambridge  Analytica, která  ovlivnila  chování  voličů opravdu  masivním způsobem.  Tak  jako zatím  nic  a  nikdo v moderní  historii.

Jenže  tímhle směrem se  nikdo neobtěžuje. Protože nevede  do Moskvy. Je  to „pouhé“  gigantické a bezpříkladné  zneužití  krádež  dat  internetových  sítí. Respektive  počátek  tohoto fenomenu,  který bude  nyní,  v politických  kláních,   proti veřejnosti  využíván stále  častěji. Proti veřejnosti!!!

Ačkoli ta má právo….  právo na to, aby  sloužila  jako beranidlo pro prosazování zájmu mocných.  Ostatně  i to vidíme  u našich sousedů na  Slovensku v plné  parádě. Říká se  tomu hnutí Slušných lidí. Já osobně věřím, že  ti obyčejní lidé slušní skutečně   jsou.  Bez debtay. Na rozdíl od těch, co jimi manipulují. A stejné je  to v  USA.  Jak že  to říká ten Benčík – nie je dôležité, či Fico hovoril s Vadalom alebo nie, nech už ide do čerta!

Totéž si myslí  všichni američtí  Benčíci! A podle toho budou jednat! Bez ohledu na  to, co objevil nebo neobjevil  nějaký Mueller. Který zjevně  zklamal jejich naděje. Ale počítám, že  se k tomuhle tématu  Kosa  ještě  určitě  vrátí, až  budeme  vědět, co v  té závěrečné zprávě  doopravdy  je.

Dodatek z pondělního rána:

O tom, že bezezbytku platí zákon namazaného krajíce  víme všichni. Zkrátka, když  vám náhodou upadne z  ruky  na zem, tak zásadně  vždy tou namazanou stranou na podlahu. Totéž se mi stalo s  tímhle  článkem. Na jeho sepsání a následně  konečné zredigování opravdu čekal až do poslední možné  chvíle, abych případně zachytil další informace, ke  kterým dospěl Robert Mueller  a jeho  obrovský tým, který zaměstnal 19 právníků a 40 agentů FBI, analytiky, účetní a další experty. Tým vyslechl přibližně 500 svědků,vydal 2800 obsílek a 500 příkazů k domovním prohlídkám.  Ty se objevily  asi hodinu po tom,c o vyšel. Prostě  krajíc  sebou plácl máslem na podlahu!

Znovu opakuji Mueller  and  Co.   – pracovali  dva  roky. Tohle všechno se  stalo proto, aby  jsme  se dozvěděli  že

-Trump a jeho  volební tým a   poradci nekoordinovali svou činnost s Ruskem a  nespolupracovali  s ním!

-Muellerovy důkazy nestačí k rozhodnutí o tom, zda Trump bránil výkonu spravedlnosti

To první zjištění  je  naprostá, nezvratitelná a ostudná  facka  celé protitrumpovské frontě  demokratických politikářů a debakl  naprosté většiny všech hlavních  amerických medií. Jeden  by  řekl, že  mají  z ostudy  nikoli jen  kabát, ale  celé oblečení včetně  spodního prádla a bot.

Jenže  je  tu ten  druhý  závěr  – že  prý důkazy nestačí k rozhodnutí, zda  Trump bránil výkonu spravedlnosti nebo  ne.

Soudný  člověk má  více  méně jasno – jestliže  vyšetřovací megatým, s  absolutními pravomocemi,  který navíc  podle  svého vlastního vyjádření měl při své činnosti naprostou  volnost a  byl prost  jakéhokoli  tlaku  prezidenta nebo jeho okolí  prostě  nesesbírá  dost důkazů k něčemu, ačkoli dokázal poslat do vězení  na nepodmíněné tresty  dlouholeté  prezidentovi nejbližší spolupracovníky,  pak s  pravděpodobností, hraničící s jistotou k  žádnému bránění  výkonu spravedlnosti v případě  exšéfa  FBI Comneyho nedošlo. Tečka.

Už  výše  jste  si mohli přečíst,  že  Demokraté ani  mediální štváči  ten výrok  nepřijmou, nebude li podle  jejich přání. Stalo se. Do posledního písmene!

Například demokratický předseda právního výboru Sněmovny reprezentantů Jerry Nadler, který řekl, že chce, aby Barr brzy o závěrech Muellerova vyšetřování vypovídal před výborem, s tím, že podle Barra Trump vlastně mohl bránit výkonu spravedlnosti; jen není dostatek důkazů, že tak činil cíleně, aby byl obžalován. 

Ostatní známé informace o prohlášeních dalších Demokratů jsou stejným směrem!  Rajtují  na tom, že  se  JEN  nenašlo dost  důkazů! Nic  více, nic méně!

Prostě  na téhle  lince to pojede  dále!  Muž  s koženou brašnou, vlastně  blonďatou patkou musí být  zastaven!  Za  každou cenu. Aby  si svět  nestačil všimnout, že  my  / politikáři  i media/  jsme  lhali jako snad nikdy  před  tím!

Nezmýlil jsem se ani v odhadu, že protiruská  hysterie  pojede  dál. A  že zde  se ke  svým úhlavním  nepřátelům s nimiž  nejsou schopni se shodnout  skoro na vůbec  ničem, rádi připojí i republikáni.  Mueller  měl  vyšetřit  také  ruské vměšování  do voleb. O  tom, co  zjistil  zatím  žádné povědomí, ani v  náznacích – neexistuje. Ovšem  republikánský senátor Richard Burr, který předsedá senátnímu výboru pro tajné služby, dnes uvedl, že ministr spravedlnosti by měl zveřejnit, co nejvíce by bylo možné z Muellerovy zprávy. Zároveň doplnil, že jeho výbor ještě musí řadu osob vyslechnout a pak v nadcházejících „týdnech a měsících“ zveřejní zprávy o snaze Ruska ovlivnit výsledek amerických prezidentských voleb.

I tady  si dovolím predikovat  výsledek. nepochybně bude zjištěno, že  Rusko, které nedokáže  ovlivnit  ve  svůj prospěch  volby  ve  dvoumilionovém  Estonsku  nebo Litvě, se  silnou ruskou menšinou,  masivně  zasáhlo  do  amerických voleb. Protože  jinak  by za  odpudivé šašky byli  nejen demokraté a  tisk, ale  také  republikáni. Jsme jen  zvědav,  jak to v té jejich závěrečné zprávě  utlapičkují,  aby  Rusům přišili  ty  těžké  machinace a  Trump i nadále  zůstal čistý!  Už se těším.

No ale  s  tou Muellerovou  zprávou  si ještě  užijeme  mnoho a mnoho taškařic  a frašek!

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.